Nakon remija u Švicarskoj (1:1), Dinamo je u Maksmiru pred punim tribinama izgubio od Young Boysa s 2:1 i tako se propustio plasirati u grušnu fazu Lige prvaka.

Dugo vremena nije Zagreb bio pod ovakvom dozom euforije zbog jedne klupske utakmice. Dinamo Nenada Bjelice svojom igrom i zalaganjem na terenu kupio je navijače, napunio tribine i krenuo žustro prema skupinama Lige prvaka.

Nakon remija u Bernu (1:1), Modri su imali aktivan rezultat uoči uzvrata u Maksimiru, a prepoznali su to i navijači koji su pohrilili po ulaznice i stadion je bio rasprodan cijeli jedan dan prije utakmice. Sve je bilo spremno za spektakl, a potpuno je sve raspirio Izet Hajrović ranim pogotkom s kojim je Dinamo već u sedmoj minuti došao do vodstva.

Držao je Dinamo neugodne goste pod kontrolom dugo vremena, ali sreća nije bila na njihovoj strani. Već u 32. minuti igru je morao napustiti Arijan Ademi, kojeg je zbog ozljede zamijenio Ivan Šunjić. Do kraja prvog poluvremena mogli su Modri u dva navrata povećati svoje vodstvo; prvo nakon sjajnog prodora Gavranovića i proigravanja Oršića, čiji je udarac blokiran, a onda i nakon Hajrovićeva dalekometnog udarca.

Nastavak utakmice donio je i prisilinu zamjenu Švicarcima. Miralem Sulejmani ostao je ležati na travnjaku nakon čega je iznesen na nosilima. Činilo se da Dinamo ima sve pod kontrolom, ali onda je po isteku prvog sata igre popustila i koncentracija.

U 63. minuti kazneni udarac za Young Boyse. Assale je ušao u 16 metara, “prodao” sjajnu fintu Leovcu koji ga potom ruši i tamnoputi igrač završava na travi, a sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran je s kreča bio najbolji pojedinac kod gostiju – Guillaume Hoarau koji poravnava na 1:1.

Vrlo brzo iskusni golgeter postao je apsolutni junak Young Boysa. Dvije minute nakon što je poravnao iz penala, poslije kornera iz blizine zabija za potpuni preokret, 2:1 vodstvo Young Boysai i rezultat koji je Švicarce odveo u skupine Lige prvaka.

Bjeličini puleni nisu imali što čekati, za prolaz su im trebala dva pogotka i odmah su krenuli naprijed. U 71. minuti centimetri su dijelili Dinamo od velikog priljeva UEFA-ina novca. Dosuđen je slobodni udarac na dobrih 25 metara od gola, opalio je Hajrović i zatresao – gredu.

Kako je vrijeme odmicalo, tako su Švicarci sve više i više zatvarali prilaze prema svojim vratima, a kada bi Dinamo napao, uzvratili bi kontrom. Pred sam kraj utakmice, u trećoj od ukupno sedam minuta sudačke nadoknade, Mario Gavranović tukao je s pet metara, ali je promašio cijela vrata. Promašio je Dinamov plasman u skupine Lige prvaka, pa će tako hrvatski prvak europska natjecanja nastaviti u Europa ligi.