Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Navijačka scena Balkana općenito i država sa balkanskog područja
Zona032
Postovi:10
Pridružen/a:čet stu 22, 2018 6:58 pm
Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la Zona032 » čet stu 22, 2018 8:13 pm

Momacki nas ubi. :mrgreen:

UMiners89
Postovi:71
Pridružen/a:ned stu 04, 2018 1:23 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la UMiners89 » čet stu 22, 2018 8:19 pm

Zona032 je napisao/la:
čet stu 22, 2018 8:13 pm
Momacki nas ubi. :mrgreen:
Ma vratiće se narod na tribinu. ;) Videćete.


DariusWasell
Postovi:17
Pridružen/a:pet stu 16, 2018 11:00 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la DariusWasell » pet stu 23, 2018 7:22 am

Razocarao te Ceferin a? :) Salim se. Vidim da si bas okej lik i da moze da se komunicira sa tobom. Pa da ti odgovorim na ovo o regionalnoj ligi. Ali opet to je samo moje misljenje i nista vise od toga. Sto kazu misljenje je kao dupe svako ga ima pa i ja :D

Sa navijacke strane voleo bih da vidim kako bi to izgledalo. Opet mislim da bi bilo dosta bojkota. Ne moze se svima ugoditi. Od zabrane gostujucih do ne dolaska domacih zbog bojkota.

Sa sportske strane to bi bilo ekstra za klubove koji bi igrali tu ligu. Ta liga ne bi bila to da ne dobije i svoj drugi rang ili ti drugu jadransku ligu (nesto kao Aba 2). U tom slucaju dobro bi prosli i ti klubovi koji bi igrali drugu ligu. E sad sta bi bilo sa klubovima koji ne bi igrali ni u prvom ni u drugom rangu? Pa samoubistvo naravno. A evo i zasto. U SFRJ vreme kada se igrao fudbal bilo je dosta transfera igraca po prostorima cele Jugoslavije. A zamisli sada kada bi se oformila regionalna liga da neki igrac predje iz Zvezde u Dinamo, iz Hajduka u Partizan ili obratno. To ne bi imalo sanse zar ne? I sta onda preostaje na primer Zvezdi? Pa da kupi igrace iz Srbije. A u tom slucaju stanje u Srbiji je takvo da su u prvoj ligi Partizan, Vojvodina i na primer Radnicki. Njima je bolje da prodaju igrace u Evropu nego u Zvezdu. Zvezdi ostaje da trazi iz druge lige ili eventualno iz Srpskih liga. A svi klubovi iz Srpskih liga su i sad u kanalu a tek onda bi bili kad bi bili jos vise zapostavljeni. Ovo je samo jedan od primera.

Opet kazem ovo je samo moje misljenje :)

UMiners89
Postovi:71
Pridružen/a:ned stu 04, 2018 1:23 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la UMiners89 » pet stu 23, 2018 9:17 am

Hahaha :D Drago mi je da si izneo svoje mišljenje. Poštujem.
Zna se da od ove regionalne lige nema ništa u nekom skorijem periodu, a izgleda da je neće nikad ni biti. Slažem se s tobom ovo što si napisao. :)
S navijačke strane kada ne bi bilo bojkota i zabrane gostujućih, ovo bi bila idealna liga. Tu se možemo složiti. Makar da se smanji broj gostujućih navijača.
Ali dobro. Bože moj. Pričamo opet o skoro nemogućem.
Kao što smo i ranije pisali, sve ima svoje pluseve i minuse. Sada da ima više navijača, ova liga bi bila mnogo zanimljivija. Naravno i da se ne svodi sve na Zvezdu i Partizan. Moram da kažem da je za mene Poljska liga najzanimljivija što se tiče tabele i navijača. Ne igraju lijep fudbal doduše, ali... Tamo pojedini navijači iz 3. ili 4. lige imaju bolji broj i snagu nego 80% Jelen Super Lige. Ali realno. Ko prati, ko je zainteresovan za njih, zna šta pišem. :) A što se tiče tabele, Kada je zadnje kolo, 3-4 kluba se bore za titulu. Svi imaju po isti broj bodova ili zaostaju po jedan bod od prvog ili drugoplasiranog. E, u tome bi bila takodje Regionalna liga zanimljiva. A vjerujem da bi bila i bilo koja druga liga zanimljivija da je tako. Volim tu neizvjesnost, ****. :D Draža 5 puta pobjeda ili u ovom slučaju titula. Ali zato kada izgubiš... :D

DariusWasell
Postovi:17
Pridružen/a:pet stu 16, 2018 11:00 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la DariusWasell » pet stu 23, 2018 11:33 am

E to. Kad bi makar mogli gostujuci pa makar i manjem broju. Da se ide na onih Uefinih 5%. Meni je na primer lepse kad u pioniru igramo kao gosti. I kad se slavi pobeda, glasnija je ova manjina od ostatka hale. Barem meni je to mnogo jaci osecaj nego kad je pola pola :D
Isto tako i na derbiju u fudbalu. Mnogo bolji adrenalin me puca u gostima nego na nasem stadionu. Ne znam zasto ali je tako. :D
A sto se tice Poljaka u pravu si. Mozda je razlog to sto nemaju dva istaknuta kluba kao mi. Brojnost zavisi od kvaliteta fudbala. A oni brojnost imaju i u trecoj ligi. Valjda to govori u kakvom nam je stanju fudbal. :D

Kowach
Postovi:60
Pridružen/a:sri stu 07, 2018 7:31 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la Kowach » sub stu 24, 2018 10:50 pm

Nista lepse nego pobeda u gostima,meni je tu draz navijanja.

vukovizeta
Postovi:2
Pridružen/a:ned stu 25, 2018 5:31 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la vukovizeta » ned stu 25, 2018 6:16 pm

delije i grobari trebaju da nestanu iz Crne Gore

Kowach
Postovi:60
Pridružen/a:sri stu 07, 2018 7:31 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la Kowach » ned stu 25, 2018 6:24 pm

slikahttps://www.instagram.com/p/BqnI40Jngbl/
Robijasi proslava 30 godina postojanja

Avatar
Buldog
Postovi:45
Pridružen/a:ned stu 18, 2018 8:56 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la Buldog » ned stu 25, 2018 6:49 pm

vukovizeta je napisao/la:
ned stu 25, 2018 6:16 pm
delije i grobari trebaju da nestanu iz Crne Gore
Samo sanjaj :D

Odgovori