Navijačka scena - Srbija

Navijačka scena Balkana općenito i država sa balkanskog područja
Odgovori
PublicEnemy
Postovi:19
Pridružen/a:čet stu 22, 2018 1:28 pm
Re: Navijačka scena - Srbija

Post Postao/la PublicEnemy » čet stu 22, 2018 2:28 pm

Pozdrav svima, ovo je moj prvi upis na ovom forumu i red je da bude malo opsirniji...Odgovorio bih decku koji je napisao kratak tekst o Partizanovcima posto ima dosta stvari s kojima se upucen navijac bilo koje grupe nece sloziti, pa da krenemo.

Pricas o zadrzavanju, da li znas da je Firma jedina navijacka grupa koja nikad nije izlazila prva ni kod kuce ni na strani i cekalo se minimum 45 minuta a nekad i po par sati (to se promenilo od skoro jer je bio bojkot) pa niko nije kukao.Za ovo maltretiranje od strane ACAB-a si delimicno u pravu, stoka su i ne treba cutati kad udaraju ljude ali pazi, vi ste rusili ogradu i bacali baklje na zapad sto su oni videli kao incident i zbog toga su bili revoltirani tako da nije bas navijacki kukati jer ako si napravio incident onda moras biti spreman za posledice....koliko je grupa pretrpelo milion puta goru represiju pa ne pisu nigde i ne zale se na drustvenim mrezama jer je to sastavni deo navijackog zivota, ziveti na margini drustva i biti ugnjetavan od strane ove drzave i balvana iz policije.

Sledeca stvar je ovo privodjenje mladjih zbog licnih karata, opet je po meni to samo izvikano, na nasoj tribini ranije ljudi su isli na robije sistemom lutrije bez ikakvog dokaza za raznorazne gluposti, desava se i da ljudi budu uhapseni samo zato sto izgledaju slicno kao osoba koja je palila baklju, takodje desava se i da posle vecih utakmica obicni ljudi budu zadrzani na bulevaru i skidani do gole koze jer "postoji osnovana sumnja da spremaju napad na navijace Zvezde/Partizana" i tako dalje...Prava ekipa i pravi ljudi ce sve ovo izgurati bez ikakvog napumpavanja tako da nema potrebe da se prica toliko o tome,**** ga druze neces mi valjda reci da ste vi jedini nad kojima se sprovodi represija u Srbiji ???

Za ostale sportove se slazem, treba ih ispratiti...takodje niste jedini koji to forsiraju, samo trenutno ljudi ne idu. Vasa tribina nije postojala kad je moja grupa (uzimam je kao primer) isla na hokej,basket (gde smo ocajni i u nizem rangu), vaterpolo i rukomet. Stvar je u tome da odlazak na ostale sportove nije stalna pojava ni za jednu grupu, pa cak ni za vasu sto treba popraviti i bilo bi lepo videti utakmicu npr u rukometu i punu halu sa dve navijacke grupe tako da to pozdravljam i to je prava prica.

Za kraj mog prvog posta ne mogu a da ne spomenem jos malo Partizanovce posto si o njima pricao, po cemu je tvoja grupa najbolja i najkvalitetnija ? Prvo sto ne postojite dugo da bi bili najkvalitetniji, mnogo stvari treba da se isturpija i obradi da bi to bila prava tribina...nije dovoljno uzeti par pesama od Zabranjenih, sasiti zastave nove i biti dobra grupa.Niko nije lud, ne moze se tribina koja ima 4 ekipe (Jangeri i Vandali o kojima cu neki drugi put ako nekog zanima, novonastali Grobari Dorcol i neki polovicni stari Alcatraz) nazvati najboljom...vi sami znate koliko tu propusta ima i sta su sve bitni pojedinci radili,strasno je koliko su ljudi ispadali pohlepni,zavidni i zli prema svojoj "braci" tako da daleko je to od idealnog u te price ne veruje ni malo dete.Uostalom zastave koje su oduzete novosadjanima na autoputu ( vi cete naravno reci da su to bila deca i da nisu zastave nego salovi koje svako moze da nosi) treba da budu povracene nekom akcijom a ljudima kojima je palo (Partizanovci iz NS) ne treba dati pristup tribini dok ne vrate to nazad ! To je osnovna navijacka stvar i ne mozes mi reci da je stav tribine da mogu da idu i dalje u fazonu ma nema veze, eto jedne banalne stvari posto ima veze i sa mojom grupom a kazes da ste najbolji u Srbiji i kvalitetni.

Sportski pozdrav sa Bulevara nasilja ! F89
Zadnja izmjena: PublicEnemy, dana/u čet stu 29, 2018 12:35 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Kowach
Postovi:60
Pridružen/a:sri stu 07, 2018 7:31 pm

Re: Navijačka scena - Srbija

Post Postao/la Kowach » čet stu 22, 2018 2:47 pm

Public Enemy lepo napisan teks... Kad semo vec kod Firme sta se desava sa vasim podgrupama? Gde su G3,Sntrjm,Divizija,Freaks? Vec duze vreme ne vidjam neke od tih zastava...

PublicEnemy
Postovi:19
Pridružen/a:čet stu 22, 2018 1:28 pm

Re: Navijačka scena - Srbija

Post Postao/la PublicEnemy » čet stu 22, 2018 4:36 pm

Kowach je napisao/la:
čet stu 22, 2018 2:47 pm
Public Enemy lepo napisan teks... Kad semo vec kod Firme sta se desava sa vasim podgrupama? Gde su G3,Sntrjm,Divizija,Freaks? Vec duze vreme ne vidjam neke od tih zastava...
Ekipne zastave se slabo kace na severu, Sanatorijum i Trigeri postoje i dalje dok su Dvzj i Freaksi neaktivni kao ekipa sezonama unazad

Vule
Postovi:4
Pridružen/a:čet stu 22, 2018 2:16 pm

Re: Navijačka scena - Srbija

Post Postao/la Vule » čet stu 22, 2018 4:59 pm

Moze meni netko kao navijaucu Hajduka objasnit sta se dogada s jugom, zabranjenima i partizanovcima, sazetije sto moguce, gleda san nedavno kimija kako govori o tome pa me zanimaju i druga misljenja

Kowach
Postovi:60
Pridružen/a:sri stu 07, 2018 7:31 pm

Re: Navijačka scena - Srbija

Post Postao/la Kowach » čet stu 22, 2018 5:15 pm

PublicEnemy je napisao/la:
čet stu 22, 2018 4:36 pm
Kowach je napisao/la:
čet stu 22, 2018 2:47 pm
Public Enemy lepo napisan teks... Kad semo vec kod Firme sta se desava sa vasim podgrupama? Gde su G3,Sntrjm,Divizija,Freaks? Vec duze vreme ne vidjam neke od tih zastava...
Ekipne zastave se slabo kace na severu, Sanatorijum i Trigeri postoje i dalje dok su Dvzj i Freaksi neaktivni kao ekipa sezonama unazad
A sta se desava sa Firminim podgrupama iz ostalih gradova? Bila je aktivna grupa Sremski front, Backi Odred, Apatin, Zrenjanin,Banat
Da li neka od tih grupa jos ide na utakmice?

sasailic
Postovi:7
Pridružen/a:pet stu 16, 2018 2:41 pm

Re: Navijačka scena - Srbija

Post Postao/la sasailic » čet stu 22, 2018 5:58 pm

lokalpatriota je napisao/la:
čet stu 22, 2018 2:03 pm
Само локал!
Partizan iznad lokal partiotizma! :D Pozdrav za sve iskrene navijace sirom Srbije!

PublicEnemy
Postovi:19
Pridružen/a:čet stu 22, 2018 1:28 pm

Re: Navijačka scena - Srbija

Post Postao/la PublicEnemy » čet stu 22, 2018 7:42 pm

Kowach je napisao/la:
čet stu 22, 2018 5:15 pm
PublicEnemy je napisao/la:
čet stu 22, 2018 4:36 pm
Kowach je napisao/la:
čet stu 22, 2018 2:47 pm
Public Enemy lepo napisan teks... Kad semo vec kod Firme sta se desava sa vasim podgrupama? Gde su G3,Sntrjm,Divizija,Freaks? Vec duze vreme ne vidjam neke od tih zastava...
Ekipne zastave se slabo kace na severu, Sanatorijum i Trigeri postoje i dalje dok su Dvzj i Freaksi neaktivni kao ekipa sezonama unazad
A sta se desava sa Firminim podgrupama iz ostalih gradova? Bila je aktivna grupa Sremski front, Backi Odred, Apatin, Zrenjanin,Banat
Da li neka od tih grupa jos ide na utakmice?
Sremski front dodje, nije cela ekipa aktivna ali dodju momci, ostale grupe ne postoje...pisi u pp ako te zanima da ne gusimo temu.

Avatar
Buldog
Postovi:45
Pridružen/a:ned stu 18, 2018 8:56 pm

Re: Navijačka scena - Srbija

Post Postao/la Buldog » čet stu 22, 2018 11:00 pm

PublicEnemy je napisao/la:
čet stu 22, 2018 2:28 pm
Pozdrav svima, ovo je moj prvi upis na ovom forumu i red je da bude malo opsirniji...Odgovorio bih decku koji je napisao kratak tekst o Partizanovcima posto ima dosta stvari s kojima se upucen navijac bilo koje grupe nece sloziti, pa da krenemo.
Citiracu delove tvog posta pa cu odgovoriti ispod da bi bilo preglednije.

""Pricas o zadrzavanju, da li znas da je Firma jedina navijacka grupa koja nikad nije izlazila prva ni kod kuce ni na strani i cekalo se minimum 45 minuta a nekad i po par sati (to se promenilo od skoro jer je bio bojkot) pa niko nije kukao.Za ovo maltretiranje od strane ACAB-a si delimicno u pravu, stoka su i ne treba cutati kad udaraju ljude ali pazi, vi ste rusili ogradu i bacali baklje na zapad sto su oni videli kao incident i zbog toga su bili revoltirani tako da nije bas navijacki kukati jer ako si napravio incident onda moras biti spreman za posledice....koliko je grupa pretrpelo milion puta goru represiju pa ne pisu nigde i ne zale se na drustvenim mrezama jer je to sastavni deo navijackog zivota, ziveti na margini drustva i biti ugnjetavan od strane ove drzave i balvana iz policije""

Ovo za zadrzavanje nisam napisao da bi kukao kako ti kazes vec sam hteo da napisem da od 4 grupe koje su bile na tom derbiju represija je bila bas nad Partizanovcima. To sam napisao da bi pokazao da drzavi smeta bas ta grupa. Mislim da ne glupo da pravdas ovu represiju od strane policije koja je tukla sve pa i zene i decu (jednog zeni su cak slomili ruku) time sto su partizanovci bacali baklje na zapad i sto su drmali ogradu jer su delije preskakale sa severa na zapad i ucestvovale direktno u tuci pa se policija nije izivljavala nad njima. I samo da znas da nam je pre derbija policija govorila da je bolje da idemo na jug a ne na kavez na jugozapadu jer partizanovci na crnoj listi. Nije nam bilo jasno sta to znaci dok se nije zavrsio derbi.

,,Sledeca stvar je ovo privodjenje mladjih zbog licnih karata, opet je po meni to samo izvikano, na nasoj tribini ranije ljudi su isli na robije sistemom lutrije bez ikakvog dokaza za raznorazne gluposti, desava se i da ljudi budu uhapseni samo zato sto izgledaju slicno kao osoba koja je palila baklju, takodje desava se i da posle vecih utakmica obicni ljudi budu zadrzani na bulevaru i skidani do gole koze jer "postoji osnovana sumnja da spremaju napad na navijace Zvezde/Partizana" i tako dalje...Prava ekipa i pravi ljudi ce sve ovo izgurati bez ikakvog napumpavanja tako da nema potrebe da se prica toliko o tome,**** ga druze neces mi valjda reci da ste vi jedini nad kojima se sprovodi represija u Srbiji ??? "

Opet nisi razumeo sta sam hteo da kazem. Lepo su Partizanovci napisalo u saopstenju da je ovo jedan normalan dogadjaj u navijackom svetu i da bi prosao nezapazeno da nije bilo mediji nisu prepumpali pricu kako su Partizanovci pravili haos,lomili sve pred sobom,bili u akoholisanom stanju... Ovde sam hteo da opisem medisku hajku na Partizanovce koja traje predhodnih dana.

,,Za ostale sportove se slazem, treba ih ispratiti...takodje niste jedini koji to forsiraju, samo trenutno ljudi ne idu. Vasa tribina nije postojala kad je moja grupa (uzimam je kao primer) isla na hokej,basket (gde smo ocajni i u nizem rangu), vaterpolo i rukomet. Stvar je u tome da odlazak na ostale sportove nije stalna pojava ni za jednu grupu, pa cak ni za vasu sto treba popraviti i bilo bi lepo videti utakmicu npr u rukometu i punu halu sa dve navijacke grupe tako da to pozdravljam i to je prava prica."

Grobari nisu uvek isli na sve sportove, ali sada formiranjem Partizanovaca, Partizanovci idu na sve sportove i nadam se da ce tako i ostati. Nije mi jasna ova tvoja recenica ,,takodje niste jedini koji to forsiraju, samo trenutno ljudi ne idu" pa jel se ide na sve sportove ili ne. To je kao pre Partizanovaca, kada ovi sa juga dodju na svaku petu utakmicu u kosarci, tesko da se moze reci da je to pracenje ostalih sportova.

,,Za kraj mog prvog posta ne mogu a da ne spomenem jos malo Partizanovce posto si o njima pricao, po cemu je tvoja grupa najbolja i najkvalitetnija ? Prvo sto ne postojite dugo da bi bili najkvalitetniji, mnogo stvari treba da se isturpija i obradi da bi to bila prava tribina...nije dovoljno uzeti par pesama od Zabranjenih, sasiti zastave nove i biti dobra grupa.Niko nije lud, ne moze se tribina koja ima 4 ekipe (Jangeri i Vandali o kojima cu neki drugi put ako nekog zanima, novonastali Grobari Dorcol i neki polovicni stari Alcatraz) nazvati najboljom...vi sami znate koliko tu propusta ima i sta su sve bitni pojedinci radili,strasno je koliko su ljudi ispadali pohlepni,zavidni i zli prema svojoj "braci" tako da daleko je to od idealnog u te price ne veruje ni malo dete.Uostalom zastave koje su oduzete novosadjanima na autoputu ( vi cete naravno reci da su to bila deca i da nisu zastave nego salovi koje svako moze da nosi) treba da budu povracene nekom akcijom a ljudima kojima je palo (Partizanovci iz NS) ne treba dati pristup tribini dok ne vrate to nazad ! To je osnovna navijacka stvar i ne mozes mi reci da je stav tribine da mogu da idu i dalje u fazonu ma nema veze, eto jedne banalne stvari posto ima veze i sa mojom grupom a kazes da ste najbolji u Srbiji i kvalitetni"

Ono nikako ne moze da se nazovem zastavama to je neke vrsta salova samo na platnu. Svakako da je greska sto su radili salove kad ne mogu da ih sacuvaju, ali klinci su nadam se da su naucili lekciju ne treba ih sad razapinjati zbog toga. Evo ja tebe sa pitam da li onda celoj vasoj navijackoj grupi treba zabraniti pristup stadionu dok se ne osvetite delijama za ukradene zastave jer ,,To je osnovna navijacka stvar i ne mozes mi reci da je stav tribine da mogu da idu i dalje u fazonu ma nema veze".

Pozdrav i tebi brate nadam se tvom odgovoru i nastavku diskusije :D

PublicEnemy
Postovi:19
Pridružen/a:čet stu 22, 2018 1:28 pm

Re: Navijačka scena - Srbija

Post Postao/la PublicEnemy » čet stu 22, 2018 11:22 pm

Buldog je napisao/la:
čet stu 22, 2018 11:00 pm
PublicEnemy je napisao/la:
čet stu 22, 2018 2:28 pm
Pozdrav svima, ovo je moj prvi upis na ovom forumu i red je da bude malo opsirniji...Odgovorio bih decku koji je napisao kratak tekst o Partizanovcima posto ima dosta stvari s kojima se upucen navijac bilo koje grupe nece sloziti, pa da krenemo.
Citiracu delove tvog posta pa cu odgovoriti ispod da bi bilo preglednije.


Ono nikako ne moze da se nazovem zastavama to je neke vrsta salova samo na platnu. Svakako da je greska sto su radili salove kad ne mogu da ih sacuvaju, ali klinci su nadam se da su naucili lekciju ne treba ih sad razapinjati zbog toga. Evo ja tebe sa pitam da li onda celoj vasoj navijackoj grupi treba zabraniti pristup stadionu dok se ne osvetite delijama za ukradene zastave jer ,,To je osnovna navijacka stvar i ne mozes mi reci da je stav tribine da mogu da idu i dalje u fazonu ma nema veze".

Pozdrav i tebi brate nadam se tvom odgovoru i nastavku diskusije :D


Ta vrsta salova samo na platnu kako kazes je izbacena na utakmici tako da ima neku tezinu u navijackom svetu, ne veliku tezinu ali ima je.
Pitanje za zastave sam ocekivao posto je GNS ugasen posle upada na nas zapad a Partizanovci su razjureni kroz sljivike i livade na autoputu pa je logicno ova prezvakana tema dosla na red ali odgovoricu ti rado druze nije problem. Osobe koje su nosile zastave tu zoru pred gostovanje siptarima u Novi Pazar ne postoje kao ekipa, mnogi ne idu na utakmice a ovi malobrojni koji idu su ipak pokusali da se operu (ko je upucen zna za upad zemuncima u kop u NS i pokusaj uzimanja obelezja) tako da je to situacija s njima.Kada pricas na nivou cele grupe Firma 1989 a ne samo te ekipe onda cu ti i za to reci da se desava svasta po gradu, primera radi na turniru fudbalskom su razlupani oni cigani koji nisu uspeli da pobegnu, cak je i vidjeniji covek odatle preradio NSCZ tetovazu jer je video kako ga je ekipa ostavila...Price koje idu da napadamo na humanitarnom turniru pred zenama i decom su stvarno idiotske, sami znaju zasto je do sukoba doslo i ko je na istom turniru provocirao i trazio problem prvi pa posle predao muriji snimke i cinkario ali to je neka druga tema i ne bih to na internetu iznosio nista.

Avatar
Buldog
Postovi:45
Pridružen/a:ned stu 18, 2018 8:56 pm

Re: Navijačka scena - Srbija

Post Postao/la Buldog » pet stu 23, 2018 12:10 am

PublicEnemy je napisao/la:
čet stu 22, 2018 2:28 pm

Ta vrsta salova samo na platnu kako kazes je izbacena na utakmici tako da ima neku tezinu u navijackom svetu, ne veliku tezinu ali ima je.
Pitanje za zastave sam ocekivao posto je GNS ugasen posle upada na nas zapad a Partizanovci su razjureni kroz sljivike i livade na autoputu pa je logicno ova prezvakana tema dosla na red ali odgovoricu ti rado druze nije problem. Osobe koje su nosile zastave tu zoru pred gostovanje siptarima u Novi Pazar ne postoje kao ekipa, mnogi ne idu na utakmice a ovi malobrojni koji idu su ipak pokusali da se operu (ko je upucen zna za upad zemuncima u kop u NS i pokusaj uzimanja obelezja) tako da je to situacija s njima.Kada pricas na nivou cele grupe Firma 1989 a ne samo te ekipe onda cu ti i za to reci da se desava svasta po gradu, primera radi na turniru fudbalskom su razlupani oni cigani koji nisu uspeli da pobegnu, cak je i vidjeniji covek odatle preradio NSCZ tetovazu jer je video kako ga je ekipa ostavila...Price koje idu da napadamo na humanitarnom turniru pred zenama i decom su stvarno idiotske, sami znaju zasto je do sukoba doslo i ko je na istom turniru provocirao i trazio problem prvi pa posle predao muriji snimke i cinkario ali to je neka druga tema i ne bih to na internetu iznosio nista.
Svakako da ti salovi imaju neku vrednost u navijackom svetu, ali glupo je zabraniti nekome da dolazi zbog toga na stadion, narocito zato sto su to klinci. Nisu razmisljali kad su radili te salove ili sta je vec. Predpostavljam da su naucili lekciju i nadam se da nece ponoviti istu gresku.
Nisam hteo da ponizim Firmu kad sam spomenuo pad zastava, vec sam hteo da navedem primer kad je nekoj grupi pala zastava pa su ti ljudi nastavili da dolaze na utakmice, a nije im se zabranio prilaz stadionu. Taj dogadjaj mi je prvo pao na pamet pa sam ga odma naveo. Ti si to protumacio kao da se kompleksiram zbog ne znam ni ja cega pa eto spominjem akcije drugih navijackih grupa jer je jedna moja ,,ugasena", adruga ,,razjurena preko livade" kako ti kazes. Bas naprotiv, to mi nije bio cilj.

Zaboravio sam da napisem malopre. Jedan deo tvog prvog posta mi je bio mall cudan. Rekao si da Partizanovci imaju samo 4 grupe sto znaci da ne mogu da budu najbolja navijacka grupa. Nije bas da imaju samo 4 imaju malo vise, ali opet manje u odnosu na druge grupe. Ali imamo na primer juznu tribinu (vise je tuzna nego sto je juzna nazalost) gde ima mnogo vise grupa, pa na utakmicama bude duplo manje ljudi na jugu nego na istoku. Sada ce neko reci da Partizanovaca bude nekad i manje na utakmicama, ali ako uzmemo u obzir da je cena karte za istok duplo skuplja nego za jug onda vidimo da stadion bas i nije najbolji pokazatelj odnosa brojnosti. Zato pravo odnos brojnosti vidimo u pioniru gde je cena karte ista za oba sektora gde Partizanovci uvek dodju u vecem broju. Slazem se da ne mozemo reci sa su Partizanovci najjaca grupa bas zato sto ima mnogo malo podgrupa, ali jedna od ispravnijih prica jesu zato sto je najjvise ljudi koji nisu po grupama prisao Partizanovcima. Imaju i Partizanovci dosta gresaka i minuseva necemo se lagati, ali vremenom ce se stvari sredjivati, nije proslo ni godinu dana od nastanka grupe.

Odgovori