Italy/Italija

Navijačka scena Evrope i svijeta
admin
Site Admin
Postovi:72
Pridružen/a:sri srp 05, 2017 6:01 pm
Italy/Italija

Post Postao/la admin » sri stu 21, 2018 8:57 pm

navijacka scena italije

mutant
Postovi:56
Pridružen/a:pet stu 30, 2018 11:04 am

Re: Italy/Italija

Post Postao/la mutant » ned pro 02, 2018 7:25 pm

Baner posvecen Aldrovandiju,kazna za ultrase Cosenze

slika

Saopstenje juzne tribine Cosenza:To sto su uradili predstavlja zloupotrebu moci.U narednom periodu objavicemo video o slucaju Aldrovandi i nastaviti sa inicijativama u znak secanja na Masima Espozita,navijaca Cosenze koji je izgubio zivot u gradskom zatvoru Lecce.

Za vreme meca Carpi-Cosenza,u gostujucem sektoru bio je okacen baner posvecen Federiku Aldrovandiju.Nedelju dana kasnije ultrasima crveno-plavih,koji su zeleli da posalju jasnu poruku vlastima,izrecene su novcane kazne.

Vec neko vreme nasu tribinu pritiskaju stege drzavnog aparata - kaze se u saopstenju Ultra Cosenza 1978 - Nakon desetina i desetina zabrana posete utakmicama,juce smo dobili novcanu kaznu,koja ima za cilj da upozori da ukoliko se ponovi isti ili slican prekrsaj,moguce ce biti jos strozije sankcije.Ovakav akt predstavlja apsolutnu zloupotrebu moci od strane vlastia,totalni apsurd,imajuci u vidu sadrzaj nase poruke i sta se njome zapravo osporava.Na gostovanju u Carpi-u mi smo samo banerom citirali ono sto je Federiko Aldrovandi rekao: "Strah vas je da pokazete svoje sramno lice!Federiko svuda oko nas". Ocigledno je da je nekoga jako pogodila ova recenica,iste one koji nastavljaju da vrse zloupotrebu svih vrsta na ulici i na stadionu.Svesni smo cinjenice da smo ovom porukom pogodili u sam centar,ali nam i dalje nije jasno zasto se zabranjuje prikazivanje Federikovog lika u svakoj prilici.

Kome to smeta?I kako to da se do dana danasnjeg u Italiji odbacuje ideja o uvodjenju identifikacionog koda na uniformama onih koji sprovode zakon?Ovo nije prvi put da smo se setili Federika Aldrovandija.Tokom jedne od domacih utakmica u prethodnoj sezoni,svaki ultras na juznoj tribini,stavio je lik Federika na svoje lice,kako bi bar za trenutak nase oci bile odraz jednog pogleda koji jos uvek trazi pravdu!

Ultras Cosenza

mutant
Postovi:56
Pridružen/a:pet stu 30, 2018 11:04 am

Re: Italy/Italija

Post Postao/la mutant » ned pro 02, 2018 7:36 pm

Federiko Aldrovandi je inace bio student is Ferare koji je stradao u policijskom hapsenju 25.septembra.2005 godine.Radilo se ocigledno o prekoracenju sile organa reda.

slika

mutant
Postovi:56
Pridružen/a:pet stu 30, 2018 11:04 am

Re: Italy/Italija

Post Postao/la mutant » pon pro 03, 2018 9:37 am

Fiorentina - Juventus

slika

gosti:

slika

PISA - albisolla

slika

BARI - nocerina

slika

slika

Modena - Reggiana

slika

gosti

slika

mutant
Postovi:56
Pridružen/a:pet stu 30, 2018 11:04 am

Re: Italy/Italija

Post Postao/la mutant » pon pro 03, 2018 10:08 pm

Saopstenje navijaca Atalante:lokal patriotizam,bez rasizma,provokacije medju navijacima su deo nase kulture

slika

Nastavicemo da sirimo navijacke parole!

Saopstenje koje iznosimo za javnost samo potvrdjuje nas stav i nacin razmisljanja,koji se nikada nisu i nece se promeniti,jer to je deo strasti i dugogodisnjeg rivalstva.

NE,MI NISMO NAPOLITANCI!

Bergamo je jos jednom postao probni balon novih vidova represije:ponovo se prica o nekakvom rasizmu,narocito onom teritorijalnom koji vodi diskriminaciji.Cuju se glasovi sa svih strana,neki nam govore kako moramo da budemo pametniji,drugi nam porucuju kako ne smemo da upadnemo zamku.A mi im na to odgovaramo da cemo biti ono sto smo oduvek bili!!!I u tom smislu mi cak i ne razmisljamo o mogucnosti da lisavamo sebe necega sto je jedna od elementarnih komponenti i sastavni deo fudbala,a to su navijacke provokacije.

Ne dozvoljavamo da nam niko deli lekcije na ovu temu,pogotovo ne oni koji cak nisu u stanju na profesionalan nacin da organizuju fudbalsko prvenstvo,oni koji tamnopute fudbalere gledaju samo kroz to da li "jedu bananu" ili fudbalerke kroz prizmu "hendikepa". Samo gube vreme dzabe zaostravajuci stvari iako je to deo realnosti i strasti u okviru fudbalske igre.

Bergamo se oduvek zgrazavao nad rasistickim pesmama!Bergamo je vec vise puta dokazao da je u tom smislu zreo grad koji ima kredibilitet.U Bergamu je to o cemu se prica oduvek bila stvar lokal patriotizma,a ne rasizma.Svi su upoznati da se na vecini italijanskih stadiona peva o bergamasima kao o seljacima.Shvatamo poruku,navijaci drugih klubova nas mrze,ali to sto mi dozivljavamo nije nas povredilo,ne mislimo da je to rasizam,upucuju nam se uvrede vezane za nasu lokalnu pripadnost,a mi smo i dalje ponosni na nase poreklo.

Ne mi nismo Napolitanci...stvari su sasvim jasne,ali neki to nece ili ne zele da shvate!

CURVA NORD BERGAMO

mutant
Postovi:56
Pridružen/a:pet stu 30, 2018 11:04 am

Re: Italy/Italija

Post Postao/la mutant » pon pro 03, 2018 10:12 pm

Atalanta je da dodam i to veceras izgubila kao domacin od Napolija 1:2.Material uskoro...

mutant
Postovi:56
Pridružen/a:pet stu 30, 2018 11:04 am

Re: Italy/Italija

Post Postao/la mutant » pon pro 03, 2018 10:45 pm

ASCOLI - spezia

slika

slika

SAMPDORIA - bologna

slika

COSENZA - padova

slika

slika

slika

Perugia - Pescara

slika

slika

gosti

slika

mutant
Postovi:56
Pridružen/a:pet stu 30, 2018 11:04 am

Re: Italy/Italija

Post Postao/la mutant » uto pro 04, 2018 10:09 am

Roma - Inter

slika

slika

slika

slika

gosti

slika

Lazio - Milan

slika

slika

gosti

slika

slika

mutant
Postovi:56
Pridružen/a:pet stu 30, 2018 11:04 am

Re: Italy/Italija

Post Postao/la mutant » uto pro 04, 2018 10:25 am

Evo kao sto sam obecao slike sa meca Atalante i Napolija..

slika

slika

mutant
Postovi:56
Pridružen/a:pet stu 30, 2018 11:04 am

Re: Italy/Italija

Post Postao/la mutant » uto pro 04, 2018 5:23 pm

Pljuvanje na igrace Riminija,izrecena sankcija jednom od ultrasa crveno-belih

slika

Protest navijaca po zavrsetku meca od 4.novembra kada je Rimini izgubio 3:0 od domaceg Gubbia,kulminirao je pljuvanjem jednog od ultrasa crveno-belih na fudbalera svog tima,kao i pokusajem da mu udari samar.Protiv navijaca Riminija je pokrenut postupak,a uprava policijske stanice Perugia mu je u saradnji sa pravosudjem izdalo zabranu na dve godine pracenja sportskih meceva,gde god Rimini bude igrao.Ova mera izrecena je nakon istrage specijalne policije DIGOS,koji su primetili ultrasa gostujuceg tima da se priblizava ogradi i provocira igrace koji su prolazili pored njihovog sektora gde ih je bilo oko 150.

Odgovori