Maribor je u sredu bio poprište navijačkog pira u režiji pristalica domaćeg tima i gostujućih fanova – uvek neugodnih i ratobornih navijača moskovskog Spartak.

Nekoliko sati pre meča na “Ljudskom vrtu” došlo je do ozbiljnog okršaja policije sa huliganima Maribora koji su želeli da probiju kordon i obračunaju se sa gostima, no nisu uspeli, jer je reakcija snaga reda bila zestoka.

Nereda je bilo i na samom stadionu…

Ovoga puta gosti su pravili probleme, pred početak drugog poluvremena, kada su sa tribine ispalili raketu koja je završila na centru igrališta.
Pukom srećom, na putu dotle nikog od igrača koji su se nalazili na terenu nije povredila, a mogla je…

Pogledajte ovaj suludi potez ruskih navijača.

Moskovski Spartak je u Ljudskom vrtu ispustio pobjedu protiv Maribora (1:1):.  Samedov u 59. minuti meča je donio prednost gostima, ali su bez tri boda ostali u 85. minuti kada je Bohar zabio za 1:1. Bh. napadač Jasmin Mešanović je odigrao posljednjih 20 minuta meča.