Ova nedelja bila je rezervisana za odigravanje prvog kola Lige sampiona i Evropa lige pa su tako klubovi koji su se plasirali u LS svoje utakmice igrali u utorak i sredu dok su ekipe iz EL svoje utakmice igrali u cetvrtak.

Od ekipa sa nasih prostora u LS je igrao Maribor koji je jedini predstavnik iz regiona, nasuprot njemu u LE smo imali cak cetiri predstavnika.

Maribor je svoju utakmicu odigrao pred domacom publikom i odigrali nereseno 1-1 sa Spartakom iz Moskve. Pre utakmice bilo je nekoliko incidenata izmedju Viola i policije gde je nekoliko navijaca i policajaca lakse povredjeno. Tokom utakmice navijaci Spartaka su bacili baklju ka glavnom sudiji, ali na svu srecu niko nije povredjen. Na pocetku utakmice Viole su razapele koreografiju i na taj nacin ulepsali ovaj spektakl.

Ekipa Vardara docekala je juce na svom terenu ruski Zenit i izgubila rezultatom 0-5 u svom debitantskom nastupu ali i pored ubedljivog poraza imala je fanaticnu podrsku svih 90 minuta i skoro 60 minuta posle utakmice.

Rijeka je svoju prvu utakmicu odigrala na domacoj Rujevici i izgubila rezultatom 1-2 od grckog AEK-a. Armadina tribina je bila suspendovana zbog neprimerenih povika tokom utakmice sa Olimpijakosom, ali su se ipak najvatreniji navijaci Rijeke nasli na stadionu i to u kavezu za gostujuce navijace jer navijaci AEK-a nisu dosli u Rijeku

Fudbaleri Crvene Zvezde odigrali su posle 10-ak godina ponovo utakmicu u grupnoj fazi nekog fudbalskog takmicenja u Evropi i remizirali sa BATE-om 1-1. Standardno su imali odlicnu podrsku tokom cele utakmice i priredili jednu od najboljih koreografija i posetu u ovom kolu LE.

Prema nekim procenama u glavni grad Svajcarske sinoc je doslo preko 5000 Grobara koji su pruzili vrhunsku podrsku svom klubu i pomogli mu da osvoji bod na gostovanju Young Boys-u.