Everton i Hajduk igraju meč Play Off-a evropske lige u Liverpool-u. Torcida je dobila više od hiljadu i pol karti za ovaj meč. Igrala se 36 minuta kada je sudija prekinuo igru zbog sukoba Torcide sa zaštitarima na Goodison Park-u.

Navijači i simpatizeri Evertona su isprovocirali Splićane, a kad na to dodamo pogrdno obezbeđenje na Goodison-u, ovakav ishod se morao desiti. Sudija je morao prekinuti utakmicu jer, kao i obično, tribine na engleskim stadionima su uz samu aut liniju. Prema informacijama koje pristižu 15-ak članova Torcide je u jednom trenutku ušlo na travnjak stadiona Evertona. Hajduk trenutno igra drugo poluvrijeme Play Off-a Uefine evropske lige, trenutni rezultat je 2:0 u korist fudbalera Evertona. Everton je poveo golom Keane-a u 30. minuti, zatim je udvostručio vodstvo Gueye 44. minuti, ali na tribini sva pobjeda pripada Torcidi!