Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Navijačka scena Balkana općenito i država sa balkanskog područja
Avatar
kranjcan
Postovi:37
Pridružen/a:pet stu 16, 2018 1:46 pm
Lokacija:Kranj
Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la kranjcan » čet stu 22, 2018 11:18 am

Ja mislim, da bi pola grupa imalo zabrane za gotujuće utakmice. Ja ipak mislim, da pristujni neče dozvoliti da Delije idu u Zagreb ili BBB u Beograd jer uvjek če biti puno problema. A gdje je poanta utakmica, da nema navijača na domačoj i gosujočoj tribini?

UMiners89
Postovi:71
Pridružen/a:ned stu 04, 2018 1:23 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la UMiners89 » čet stu 22, 2018 11:27 am

Pa pazi. Gostujući bi navijači sigurno bili zabranjeni. Ali kad može na Beogradskom derbiju da bude nekoliko hiljada žandarmerije, zašto onda ne bi bilo i na Zvzeda - Dinamo Z., Partizan - Hajduk itd, itd. Ja sa sigurnošću mogu reći da bi to bila najinteresantnija liga u Evropi. I što se tiče na terenu, a pogotovo na tribinama. Niko nam ne bi bio ravan što se tiče tribine.

Avatar
kranjcan
Postovi:37
Pridružen/a:pet stu 16, 2018 1:46 pm
Lokacija:Kranj

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la kranjcan » čet stu 22, 2018 11:42 am

Sigurno da, ali zašto je treba praviti komplekse, umjesto, da bi se zajedno tukli sa uefom i mafijom u balkanskom fudbalu?

UMiners89
Postovi:71
Pridružen/a:ned stu 04, 2018 1:23 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la UMiners89 » čet stu 22, 2018 7:12 pm

kranjcan je napisao/la:
čet stu 22, 2018 11:42 am
Sigurno da, ali zašto je treba praviti komplekse, umjesto, da bi se zajedno tukli sa uefom i mafijom u balkanskom fudbalu?
Prijateljstvo se ne može kako treba stvoriti izmedju srpskih klubova, a kamoli izmedju srpskih i hrvatskih. Ali bi svako kolo bilo papreno.
Bila bi jedna od najgledanijih liga, sigurno. Stadioni bi bili puni... kada grupe ne bi bojkotovale. Ali bojkot ne gine.

Zona032
Postovi:10
Pridružen/a:čet stu 22, 2018 6:58 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la Zona032 » čet stu 22, 2018 7:33 pm

Tesko za izvesti,gotovo i nemoguce.

UMiners89
Postovi:71
Pridružen/a:ned stu 04, 2018 1:23 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la UMiners89 » čet stu 22, 2018 7:38 pm

Zona032 je napisao/la:
čet stu 22, 2018 7:33 pm
Tesko za izvesti,gotovo i nemoguce.
Mene je samo interesovalo mišljenje drugih o ideji Regionalne lige i zbog čega to misle. Onda bismo mogli malo dublje ulaziti u neke teme.

Zona032
Postovi:10
Pridružen/a:čet stu 22, 2018 6:58 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la Zona032 » čet stu 22, 2018 7:47 pm

UMiners89 je napisao/la:
čet stu 22, 2018 7:38 pm

Mene je samo interesovalo mišljenje drugih o ideji Regionalne lige i zbog čega to misle. Onda bismo mogli malo dublje ulaziti u neke teme.
Ja licno nemam nista protiv.Al moras uzeti u obzir trenutno stanje u drzavi,gradu,klubu pa tek onda tribini.Evo uzet cu u obzir svoj tim i ono kako ja gledam na situaciju.Bosna kao drzava nema napretka vec godinama i mislim da ga nece jos biti,Zenica kao grad malo se kao i dize al idalje je nizak standard zivota.Celik kao klub vec 20 godina u dubiozi,sad kao Turcin neki dosao sa parama,mada je situacija opet ista kao sto je i bila.A na tribini 300-500 ljudi iz jezgra i to je to.Domaca-gostujuca.Eventualno kad je derbi i kad krenu rezultati ide to 5,000 , 7,000 ili eventualno 10,000 sto se dogodilo ove sezone dva puta.Tako da recimo taj Celik nema sanse da igra protiv Zvezde,Partizana,Dinama,Hajduka,Olimpije,Maribora itd itd itd dok se stanje u klubu ne popravi,tako i svaki drugi klub.Nismo jos u tom rangu,realno govorim za citavu Bosnu.

UMiners89
Postovi:71
Pridružen/a:ned stu 04, 2018 1:23 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la UMiners89 » čet stu 22, 2018 7:59 pm

Zona032 je napisao/la:
čet stu 22, 2018 7:47 pm
UMiners89 je napisao/la:
čet stu 22, 2018 7:38 pm

Mene je samo interesovalo mišljenje drugih o ideji Regionalne lige i zbog čega to misle. Onda bismo mogli malo dublje ulaziti u neke teme.
Ja licno nemam nista protiv.Al moras uzeti u obzir trenutno stanje u drzavi,gradu,klubu pa tek onda tribini.Evo uzet cu u obzir svoj tim i ono kako ja gledam na situaciju.Bosna kao drzava nema napretka vec godinama i mislim da ga nece jos biti,Zenica kao grad malo se kao i dize al idalje je nizak standard zivota.Celik kao klub vec 20 godina u dubiozi,sad kao Turcin neki dosao sa parama,mada je situacija opet ista kao sto je i bila.A na tribini 300-500 ljudi iz jezgra i to je to.Domaca-gostujuca.Eventualno kad je derbi i kad krenu rezultati ide to 5,000 , 7,000 ili eventualno 10,000 sto se dogodilo ove sezone dva puta.Tako da recimo taj Celik nema sanse da igra protiv Zvezde,Partizana,Dinama,Hajduka,Olimpije,Maribora itd itd itd dok se stanje u klubu ne popravi,tako i svaki drugi klub.Nismo jos u tom rangu,realno govorim za citavu Bosnu.
Pazi, sve te razumijem. I ova Regionalna liga narednih 15 godina sigurno neće biti. Ali govorimo, kada bi bila. :) Zvezda do pre par godina nije mogla 3 pasa da sklopi. A stadion "kipio" od navijača. A sada... ja nemam pravi odgovor, ne znam šta da kažem za ovu sada situaciju. Igramo Ligu Evrope posle 10 godina, stadioni prazni, Igramo Ligu Šapiona posle skoro 30 godina, stadioni čini mi se još prazniji. Evo sada 2 500 ljudi maksimalno bilo. Doduše bila je slava, kišovito... Ali i kada je lijepo vrijeme i termin broj se vrti oko 6 000. Stvarno ne znam šta boh rekao. Generalno svim klubovima u regionu je broj navijača opao. Meni je mnogo iteresantna navijačka scena Premijer lige BiH. Samo da ima malo više navijača na tribinama. HZ, Manijaci, Robijaši, Fukare... da ne nabrajam.

Zona032
Postovi:10
Pridružen/a:čet stu 22, 2018 6:58 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la Zona032 » čet stu 22, 2018 8:05 pm

UMiners89 je napisao/la:
čet stu 22, 2018 7:59 pm

Pazi, sve te razumijem. I ova Regionalna liga narednih 15 godina sigurno neće biti. Ali govorimo, kada bi bila. :) Zvezda do pre par godina nije mogla 3 pasa da sklopi. A stadion "kipio" od navijača. A sada... ja nemam pravi odgovor, ne znam šta da kažem za ovu sada situaciju. Igramo Ligu Evrope posle 10 godina, stadioni prazni, Igramo Ligu Šapiona posle skoro 30 godina, stadioni čini mi se još prazniji. Evo sada 2 500 ljudi maksimalno bilo. Doduše bila je slava, kišovito... Ali i kada je lijepo vrijeme i termin broj se vrti oko 6 000. Stvarno ne znam šta boh rekao. Generalno svim klubovima u regionu je broj navijača opao. Meni je mnogo iteresantna navijačka scena Premijer lige BiH. Samo da ima malo više navijača na tribinama. HZ, Manijaci, Robijaši, Fukare... da ne nabrajam.
Ne znam druze,nisam bio u situaciji da mi klub osvoji titulu a kamoli da igra grupnu fazu nekog od takmicenja.Tako da ti ne mogu tu pomoci oko odgovora niti mogu predosjetiti kakva bi situacija bila kod nas kad bi se to desilo.Znam samo da su se ljudi kod nas "zaboravili" radovat kad pobjede,ne znas kako ces reagovat,ne vjerujes da si dao gol dok protivnik ne krene sa centra. :lol: Tako da nam preostaje samo dobra **** i furanje po tekmama(samo los fudbal i dobra gostovanja) :D .Jer dosta ljudi bjezi vani i to je ono sto obara brojke kod navijaca kod nas.Svako je imao svoj period i dizanje brojke,al ovo vrijeme kakvo dolazi,svi su bara-bara.Al uglavnom zanimljivo je,sta ces nemamo druge. :mrgreen:

UMiners89
Postovi:71
Pridružen/a:ned stu 04, 2018 1:23 pm

Re: Navijačka scena na Balkanu - Općenito

Post Postao/la UMiners89 » čet stu 22, 2018 8:10 pm

Ubi nam Njemačka tribine. :lol:

Odgovori