Navijacka scena Slovenija

Navijačka scena Balkana općenito i država sa balkanskog područja
UMiners89
Postovi:71
Pridružen/a:ned stu 04, 2018 1:23 pm
Re: Navijacka scena Slovenija

Post Postao/la UMiners89 » pet stu 23, 2018 8:19 pm

Mislim, da jih ima još oko 10 komada.


:lol: :lol: :lol:

Avatar
kranjcan
Postovi:37
Pridružen/a:pet stu 16, 2018 1:46 pm
Lokacija:Kranj

Re: Navijacka scena Slovenija

Post Postao/la kranjcan » pet stu 23, 2018 8:56 pm

slika

Small Faces Kranj - NK Triglav
Godina osnivanja: 1997
Boja: Bordo-bijela
Stadion: Stadion Stanka Mlakarja
Ultra/fan stil navijanja.

slika

Eto i malo više priča o mojoj lokalnoj grupi. Sa ovim postom završim sa grupama 1. Slovenačke lige, jer o Violama i Dragonsima 100% znate i toliko, što znate več o drugim grupama.

Grupa je bila osnivana 1997. godine, kad ja nisam ni bio još rodjen. Navijali su prve 4 godine i onda je sledio 1. gašnjenje grupe za 1 godinu koja nije prestala zbog političkih kompleksa u grupi. U grupi su bili i nacisti i antifa i ovdje nije bilo šanse, da bi grupa nastavljala sa navijanjem. Kad su se stvari smirile, onda su se vratili na tribine za 2 godine i onda bojkot koji traje 6 godina zbog uprave kluba. Onda nastavijo sa navijanjem 2011. godine i traje još danas.

slika

Od početka je bilo 100 članova a svake godine je brojka upadala. Grupa je imala kompleksa sa Green Dragonsima, več od početka navijanja (1 član bio je uboden sa njihove strane), koji traje još danas ali nema nikakvih sukoba među naše grupe i Ljubljančanima. Imali su i problema i sa Gorgonami iz Lendave kojima su razbili stadion i sa Velenjskim Knapima, kojima su 2 puta istukli autobus, kad su došli na gostovanje u Kranj. Grupa je dugo bila deo ultra scene u Sloveniji a sad postajemo grupa običnih p*čketina (turista), jer niko neče ni palit baklji, ni se braniti ako jih neki napade :oops: Uopče smo u uredu odnosima sa Terror Boysima iz Nove Gorice i sa Red Steelers Ultras Jesenice a ništa od toga nije službeno, jer nemamo kapaciteta, da bi imali sukoba i sa njihovim neprijateljima. Odnosno smo najmanja grupa u Sloveniji sa oko 40 članova (na utakmice nas ide 20), a ja i još dva člana grupe pravimo sve, da bi vratila ultra mentalitetu u Kranj. Nema uspjeha, jer je moderni nugomet jako važniji kao domaće lige :evil:

slika

Uskoro svaki čovjek u grupi ima jedan klub sa Balkana, kojeg prati i Dinamo sigurno ima ovdje prioritet. Ima i ljudi koji bodre Zvezdu, Partizan, Hajduk, Vošu. Ali ovi ljudi koji imaju svaki klub sa Balkana imaju jedan prioritet. Ovaj prioritet je naš lokalni klub i odlučili smo, da nikad nečemo prestat sa navijanjem. Ovi ostali momki, tokom naših utakmic prate rezultate Uniteda, Barcelone i sličnih klubova, klubova koje ja nikad više u životu neču pratit (AMF). Kranj kao 4. grad u Sloveniji nema stabilnog člana 1. lige, ni stabilne navijačke grupe i ovo je ružno stanje. Nemamo ni ozbiljnog vođe, nemamo ništa. Ljudi koji nikad nisu bili na utakmici nas imaju za narkomane, pijandure i ne znam šta još. Samo ljudi nismo, i zbog toga ne dozvole svojim mladcima da dođu na utakmice, jer ni ne znaju istine.

slika

U Kranju je isti problem kao u Gorici. Ima više stranca nego Slovenaca i zato svi bodre klube svog grada ili neki između ovih "velikih" klubova. 75% ljudi je zaboravilo, da ima lokalni klub a normalno je naš grad poznat kao Mala Tirana. Ali dosta. Grupa nije nešto ozbiljna, a ja hoću napravit sve, da se vratimo na puta gdje smo bili na početku.

https://www.youtube.com/watch?v=_NTaTxeqGA4

Čujemo se!

slika

UMiners89
Postovi:71
Pridružen/a:ned stu 04, 2018 1:23 pm

Re: Navijacka scena Slovenija

Post Postao/la UMiners89 » pet stu 23, 2018 10:26 pm

Ovo je stvarno žalosno šta se dešava sa navijačima, ovo nije samo slučaj kod vas. Ali kako nema osoba koji će da dodju na utakmicu od 16, 17, 18... godina? Nemoguće roditelji da im ne daju, a imaju toliko godina. Ali je za svaku pohvalu i poštenje tvoj trud i još par likova što se cimaju. Svaka čast!!! :D Ja vam samo mogu poželeti puno sreće oko vašeg cilja i povratka navijača na vašu tribinu. Ali kažem, pošto si očigledno mladji, 1998/99, a možda i godinu mladje, nije bitno. Sigurno poznajete dosta i omladine. Treba razgovarati sa njima. Da dodju na tribinu, da vide da nije to tako kako se priča, narkomani, pijandure... Pa i ako navijaju oni za Zvezdu, Partizan, Hajduk... nebitno, svakako oni ne idu u Split, Beograd ili Zagreb na utakmice (govorim za omladinu). Gdje oni troše svoju mladost, da mi je znati. Možda se neki sa mnom neće složiti vezano za ovu omladinu što sam napisao, kako navijaju za drugi klub, a ne idu na utakmice svog lokalnog kluba. Šta će momak od 16/17 godina? Sjesti na bus i otići u Split ili Beograd? Kažem vam, trebali bi to vidjeti sa njima. Jednu utakmicu dodje jedan novi lik na tribinu, sledeću dva, pa sve više i više. Naravno, ne može ništa da se stekne preko noći, ali vrijedi pokušati. A vjerujem da će biti bolje. 10 novih ljudi, bolje je u svakom slučaju. ;)

Avatar
kranjcan
Postovi:37
Pridružen/a:pet stu 16, 2018 1:46 pm
Lokacija:Kranj

Re: Navijacka scena Slovenija

Post Postao/la kranjcan » sub stu 24, 2018 12:36 pm

UMiners89 je napisao/la:
pet stu 23, 2018 10:26 pm
Ovo je stvarno žalosno šta se dešava sa navijačima, ovo nije samo slučaj kod vas. Ali kako nema osoba koji će da dodju na utakmicu od 16, 17, 18... godina? Nemoguće roditelji da im ne daju, a imaju toliko godina. Ali je za svaku pohvalu i poštenje tvoj trud i još par likova što se cimaju. Svaka čast!!! :D Ja vam samo mogu poželeti puno sreće oko vašeg cilja i povratka navijača na vašu tribinu. Ali kažem, pošto si očigledno mladji, 1998/99, a možda i godinu mladje, nije bitno. Sigurno poznajete dosta i omladine. Treba razgovarati sa njima. Da dodju na tribinu, da vide da nije to tako kako se priča, narkomani, pijandure... Pa i ako navijaju oni za Zvezdu, Partizan, Hajduk... nebitno, svakako oni ne idu u Split, Beograd ili Zagreb na utakmice (govorim za omladinu). Gdje oni troše svoju mladost, da mi je znati. Možda se neki sa mnom neće složiti vezano za ovu omladinu što sam napisao, kako navijaju za drugi klub, a ne idu na utakmice svog lokalnog kluba. Šta će momak od 16/17 godina? Sjesti na bus i otići u Split ili Beograd? Kažem vam, trebali bi to vidjeti sa njima. Jednu utakmicu dodje jedan novi lik na tribinu, sledeću dva, pa sve više i više. Naravno, ne može ništa da se stekne preko noći, ali vrijedi pokušati. A vjerujem da će biti bolje. 10 novih ljudi, bolje je u svakom slučaju. ;)
Mladost troše među blokovima, gdje puše travu i j*bu ljudi u glavu. Ali više mladih zanima, gdje se hoču najjeftinje napiti ili napušiti. Ja osobno sam več istuko nekih pojedinaca što su klevetali oko naše grupe i našeg kluba, ja ne preuzimam bilo kojeg sranja što se tiče ovih dveh stvari. Mladi mi na zabavah uvjek kažu, da ču doć na utakmicu barem jedan put ali nikad jih nema ni oko stadiona. Zove on mene nakon utakmice i kaže: "Vidi pobedili smo". Kad se mi tako desi svaku utakmicu gubim nadu, da če stvari ič na bolje. Odnosno imamo problem, jer Ljubljana nije daleko od Kranja i ima i ljudi koji bodre Olimpiju zbog boljih rezultata.

admin
Site Admin
Postovi:72
Pridružen/a:sri srp 05, 2017 6:01 pm

Re: Navijacka scena Slovenija

Post Postao/la admin » sri stu 28, 2018 10:45 pm

Da li GD i Viole imaju pridruznice i u ostalim gradovima Slovenije?

Avatar
kranjcan
Postovi:37
Pridružen/a:pet stu 16, 2018 1:46 pm
Lokacija:Kranj

Re: Navijacka scena Slovenija

Post Postao/la kranjcan » ned pro 02, 2018 3:11 pm

GD imaju sigurno u Kranju imali su i transparent GD KR.
Imaju i pridružnicu u celom regionu Koroške, Kamnik, Domžale.

Viole imaju jedva celu Štajersku.

Avatar
kranjcan
Postovi:37
Pridružen/a:pet stu 16, 2018 1:46 pm
Lokacija:Kranj

Re: Navijacka scena Slovenija

Post Postao/la kranjcan » pon sij 07, 2019 8:32 am

slika

Gorgone Lendava - ND Nafta 1903
Godina osnivanja: 1991
Boja: Plavo-bela
Stadion: Mestni stadion Lendava
Ultra stil navijanja.

slika

Grupa osnivana 1991. godine. Neznam ako su imali kakvih bojkota ili nešto, ali uvek su pravili dobru atmosferu na utakmicama. Bakljade, koreografije i transparenti su za veličinu ovakve grupe na visokom nivou. Brojka je takoder dobra.

slika

Grupa ima problema sa prekmurskim rivalima Gringosima i sa Velenjskim knapima. Na vremena pakao kao u prvoj slovenskoj ligi. Incidenti sa policijom im nisu tuđi i tako sa Violama. U dobrim odnosima su sa Mađarskom ekipom Zalaegerszega, kojima su bili prisutni na utakmicama.

slika

https://www.youtube.com/watch?v=BmAeBGK_uK0
https://www.youtube.com/watch?v=GpgBLK7GTuI

Odgovori