Prvi meč drugog pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je završio pobjedom u Tbilisiju nad gruzijskim prvakom Saburtalom rezultatom 2:0.

Golove za hrvatskog prvaka zabili su Mislav Oršić u 67. minuti te Bruno Petković iz kaznenog udarca u 78. minuti.

Dinamo za gostovanje u Gruziji zbog UEFA-ine kazne nije mogao prodavati ulaznice svojim navijačima, no desetak Bad Blue Boysa unatoč zabrani potegnulo je do Gruzije i prevarilo organizatore kupnjom ulaznica za domaću tribinu.

Najvatrenije pristalice Dinama otkrivene su na poluvremenu utakmice kad su počeli navijati: “Dinamo, Dinamo” i skandirati protiv Mamića. Kad je 15-ak tisuća domaćih navijača primijetilo da su dinamovci na tribinama, počeli su zviždati pa je reagirala policija i izbacila ih sa stadiona.

Podsjetimo, uzvrat se 30. srpnja igra pred praznim Maksimirom zbog rasističkog ponašanja dijela publike, korištenja pirotehnike, bacanja predmeta u teren i blokiranih prolaza na tribinama u prvoj utakmici osmine finala Europa lige protiv Benfice 7. ožujka u Zagrebu.