U okviru 27. kola “Prve lige Srbije “, na Karaburmi je gostovalo Smederevo. OFK Beograd je na svome stadionu dočekao goste iz Smedereva. OFK Beograd je vodio sa 1:0 u prvom poluvremenu, da bi zatim u drugom poluvremenu, prokockao rezultatsku prednost i izgubio utakmicu. Smederevo je slavilo sa 2:1 na ovom teškom gostovanju.

Utakmica za prisutne navijače je bila sjajna, bilo je prilika, dobrih akcija i golova. Sjenu na ovu utakmicu je bacila, zabrana ulaska na tribinu navijačima iz Smedereva. Navijačka grupa ” Despoti ” su na facebook stranici, objavili razlog zašto nisu ušli na stadion.

“Zbog zabrane unošenja zastava, parole i svih klupskih obeležja navijačima Smedereva, danas ne prisustvujemo utakmici. Unija – murija…” stoji u saopštenju Despota

U trenutku kada su Despoti se okrenuli i vratili nazad, navijačka grupa ” Plava Unija ” je započela skandiranje “Puštajte Despote”, ali gostujući navijači se nisu vraćali..