Popularni St. Etienne i Lyon završili su derbi utakmicu rezultatom 1:2 u 21. kolu francuskog prvenstva.

Derby Rhonealpin koji igraju susjedi iz iste regije, udaljeni tek 50 kilometara, jedan je od najvećih u Francuskoj. Ove sezone ima dodatnu težinu jer veliki rivali bore se za treće mjesto, koje vodi u Ligu prvaka iduće sezone. Pred 42 tisuće navijača na krcatom Stade Geoffroy Guichardu poveli su domaćini golom Romaina Hamoume u 21. minuti.

Za Lyon je u 65. minuti izjednačio Nabil Fekir iz penala, a veliku pobjedu za uzimanje trećeg mjesta najvećem rivalu donosi Moussa Dembele u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Pažnju je svima privuklo nešto iza sjevernog gola na ovoj utakmici.

Na najvažnijem mjestu na tribini Magic Fansa, navijača domaćih, na ogradi posred tribine iza gola, cijelo vrijeme utakmice nalazio se veliki transparent, poznat s hrvatskih tribina, prije svega sjeverne na Poljudu.

Na njemu piše “Torcida” i udarni je transparent Hajdukove navijačke skupine.

Razlog zašto se našao na ovom meču i tako važnom mjestu je što navijači Hajduka održavaju veliko prijateljstvo s navijačima St. Etiennea.