Dinamo i Partizan osvojili su trofeje kupa svojih država.

Zagrebački Dinamo Zagreb večeras je u finalu Kupa Hrvatske sa 1:0 savladao ljutog rivala Hajduka i tako s duplom krunom završili sezonu.

Dinamo i Hajduk finalni meč Kupa Hrvatske igrali su u Vinkovcima, a na kraju meča slavili su igrači s Maksimira. U prvom poluvremenu vidjeli smo nekoliko sjajnih prilika na obje strane. Najbolju šansu za Dinamo imao je Hajrović kada je pogodio stativu.

Trenutak koji je odlučio finalnu utakmicu desio se u 55. minuti kada je Gavranović zatresao mrežu Hajduka za 1:0. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat utakmice iako su Splićani u finišu propustili nekoliko sjajnih prilika.

U ovom meču je Hajduk žestoko oštećen od strane sudija. Prvo je Said bio fauliran startom za crveni karton kada je krenuo pred gol Dinama, međutim sudija je dosudio nepostojeći ofsajd. Druga sporna situacija desila se u kaznenom prostoru Dinama dogodila se sedam minuta kasnije. Gyurcso je pao u kaznenom prostoru nakon duela sa Stojanovićem.

Također, treba izdvojiti i izdanje Torcide koja je u nekoliko navrata bakljama zasula teren u Vinkovcima, prekinula je nakratko utakmicu u drugom poluvremenu, a jedan policajac je ozlijeđen nakon što je pogođen bengalkom s tribine na kojoj su bili navijači Hajduka.

Partizan je u Surdulici odigrao finalnu utakmicu Kupa Srbije protiv ekipe Mladosti iz Lučana. Crno-beli su bili uspješniji, pa su slavili rezultatom 2:1. Paritzan je tako došao do trećeg naslova osvajača Kupa Srbije u nizu. Prije utakmice došlo je do velikog međusobnog sukoba navijača Partizana.

Partizan je na samom otvaranju susreta uspostavio terensku inicijativu, ipak Mladost uspijeva povesti.

Igrala se 21. minuta susreta kada se Janko Tumbasović odlično snašao pred golom Partizana i pogodio za vodstvo svoje ekipe od 1:0.

Krenuo je Paritzan nakon primljenog gola po izjednačenje, a terenska inicijativa se Beograđanima isplatila u 31. minuti kada je Marko Janković sjajnim udarcem sa 25 metara matirao golmana Mladosti za 1:1.

Partizan je nastavio napadati, ali promjene rezultata više nije bilo do odlaska na odmor.

Igrači Partizana su odmah po izlasku na terenu u drugom poluvremenu uspostavili svoju igru, a do gola i preokreta su stigli u 62. minuti kada je Zdjelar pogodio za 2:1.

Imala je Mladost zatim svoju šansu preko Miloševića, da bi i Partizan imao još nekoliko opasnih napada, ali je do kraja ostalo 2:1, pa su “crno-beli” po drugi put zaredom odbranili trofej Kupa Srbije.