Igrači Crvene Zvezde plasirali su se večeras u grupnu fazu Lige šampiona nakon što su odigrali 2:2 na gostovanju protiv Red Bull Salzburga u revanšu play offa.

U početku meča sve je izgledalo kao da se Zvezda baš i neće dobro provesti u Salzburgu, ali silni napadi domaćih u prvih 20-ak minuta im se nisu isplatili jer je bilo 0:0.

Pred sami kraj prvog dijela susreta domaći dolaze do vodstva i to golom Dabbura kojem je asistirao Ulmer. Već na samom startu drugog poluvremena sudac Ceklir dosuđuje vrlo diskutabilan penal za Salzburg kojeg u gol pretvara ponovo Dabbur za 2:0.

Sve je tada djelovaloč kao da Zvezda gotovo više nema nikavu šansu i da joj čudo treba kako bi prošla dalje, a baš to čudo se i desilo. Crveno-beli su u 65. minuti preko Bena došli do pogotka, da bi samo minut kasnije isti fudbaler ponovo pogodio za izjednačenje na 2:2.

Do kraja meča Red Bull Salzburg je učinio sve kako bi došao do još jednog gola, ali nije uspio da stvori ozbiljniju priliku pred golom Zvezde i ostalo je 2:2.

Kada su u pitanju ostali mečevi, dalje su prošle ekipe Benfice koja je porazila PAOK u gostima sa 4:1 i PSV-a koja je bila bolja od BATE-a sa 3:0.

Žrijeb za grupnu fazu Lige prvaka je sutra u 18.00 sati.