100 hiljada ljudi dočekalo Vatrene.

Avion sa nogometašima Hrvatske   došao je u Hrvatsku.

Avion sa nogometašima Hrvatske  došao je u Hrvatsku. Na trgu Bana Jelačića trenutno je preko 100 hiljada ljudi koji dočekuju svoje heroje sa željom da proslave veliki uspjeh, bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

 

 

IZVOR: sportsport.ba

Riots in France and 2 died fans after World Cup final 15.07.2018

Clashes in France between police and fans when riots erupted on streets and left two fans dead hours after their football team won the World Cup in Russia.

Horde Zla prekidaju bojkot.

Derbi Fk Zeljeznicar - FK Sarajevo 2:1

Navijačka grupa Horde zla obavještava sve navijače da se bojkot prekida te ovom prilikom poziva sve navijače da podrže Fudbalski Klub Sarajevo u predstojećim evropskim i ligaškim utakmicama.

SVI NA SJEVER!

F.K. SARAJEVO-Banants, 19.07.2018. u 20:15h

KAKVA LUDNICA: Uplatio 110.000,00 KM na Hrvatsku u finalu SP-a!

Ljubav prema nogometu i reprezentaciji nema granica. Jedan naš igrač, vatreni navijač hrvatske reprezentacije, oduševio nas je prije početka SP-a kad je uplatio 5.252,00 KM da će se Hrvatska plasirati u finale. I dok su mnogi mislili da je to ludost, pobjeda Vatrenih protiv Engleske donijela mu je nevjerojatnih 79.547,40 KM.

Kad smo danas ovog igrača isplatili, očekivali smo da će, ozarena lica, reći kako ide negdje na odmor, uživati u novcu. Ali ne. Šokirao nas je i rekao da će na osvojeni dobitak dodati još novca i uplatiti ukupno 110.000,00 KM na okladu da će Hrvatska u nedjelju osvojiti naslov svjetskog prvaka.

 

Policajac tvrdi da nema snimka, a advokat da ga je gledao u policiji

Policajac Ratko Furtula tvrdio je juče da ne postoji video-snimak preksinoćnih nemira između policije i Varvara , dok je advokat Damir Lekić bio kategoričan da taj snimak postoji, jer ga je gledao u policiji. Tako je započet prekršajni postupak protiv Ajdara Omerovića i Emira Ajdarpašića, koji se terete da su 12. jula oko 21 časova na gradskom stadionu, dok je trajala utakmica, ometali i omalovažavali policajce Vladimira Lekovića i Đorđija Pekovića.

Njih dvojica su juče negirali da su počinili prekršaje, dok je njihov branilac, advokat Lekić od suda tražio da pribavi video-snimak spornog događaja.

“Zašto iz policije nijesu predložili navedeni dokaz, a posebno zašto je podnosilac zahtjeva na suđenju htio da prikrije njegovo postojanje, pitanje je na koje i nije težak odgovor- očigledno misle da im sadržina istog ne ide u prilog”, zaključio je advokat.

Sudija Rajko Radulović prihvatio je predlog advokata da se od policije zatraži video-snimak i da se, ukoliko postoji, u što kraćem roku dostavi sudu, kako bi se sproveo kao dokaz.

U Zahtjevu za pokretanje prekršajnog postupka piše da, nakon što je Leković izdao upozorenje grupi navijača, u kojoj se nalazio i Ajdarpašić, da se udalje od ograde, a zatim i da napuste stadion, Ajdarpašić se oglušio o izdato upozorenje.

“I sa stisnutom pesnicom krenuo u pravcu Lekovića u namjeri da ga udari, upućujući mu riječi: dođi mu.onja, ti da me izbaciš napolje ajde pi.ko jedna, ne možete mi ništa, neću da izađem, šta oćete pi.ke jedne”, piše u zahtjevu.

Dodaje se da je Omerović ometao Pekovića dok je Ajdarpašića prskao sprejom, pokušavajući da mu iz ruku oduzme sprej, govoreći “što prskate pi.ke”

Zbog nemira između policije i dijela navijača Budućnosti preksinoć je privedeno i saslušano 11 osoba. Samo dvojica su zadržana – Omerović i Ajdarpašić.

Suđenje se nastavlja u septembru.

IZVOR: vijesti.me

Hrvati iz Slovenije dolaze u Zagreb da zajedno gledaju finale

Navijačima Hrvatske nedjelju na Trg bana Josipa Jelačića dolazi pojačanje i iz Slovenije!

Ovih dana Slovenske željeznice zatražile su od Hrvatskih željeznica dodatne vagone za vlak koji u nedjelju iz Ljubljane stiže u Zagreb u 11 sati i pet minuta, a u Ljubljanu se vraća u 21 sat i 20 minuta.

Damir Krajac / Ilustracija / CROPIX

U HŽ Putničkom prometu, u Sloveniji vlada veliki interes za dolazak na zajedničko gledanje finalne utakmice na središnjem zagrebačkom trgu, zbog čega će se na kompoziciju, koja inače broji sedam vagona, dodati još dva piše jutarnji.hr

Tako će nedjeljna željeznička linija Ljubljana – Zagreb – Ljubljana dobiti još 120 novih mjesta.

FIFA: Bez zgodnih djevojaka tokom prenosa utakmice!

Ovogodišnje najmasovnije reprezentativno takmičenje na Svijetu ulazi u samu završnicu. Preostalo je još da se odigra veliko finale i utakmica za treće mjesto.

Čekamo da vidimo ko će osvojiti pehar, a ko će doći barem do bronze. Ipak, jedno je jasno – tokom TV prenosa zadnje dvije utakmice Mundijala ostat ćemo uskraćeni za kadrove zgodnih navijačica na tribinama.

Svjetska nogometna federacija (FIFA) izdala je naredbu pojedinačnim servisima koji rade prenose Mundijala da se prestanu fokusirati na zgodne navijačice tokom utakmica, što je potvrdio i Federico Addiechi, prvi čovjek FIFA-e za održivost i različitost.

Veoma značajnu ulogu u ovakvoj odluci FIFA-e imala je antidiskriminacijske mreže FARE koja je istakla da je seksizam možda i najveći problem Mundijala u Rusiji.

Naime, izvršna direktorica FARE-a Piara Powar je istakla da je njena mreža zabilježila 30 slučajeva uznemiravanja ženskih osoba od strane navijača u Rusiji, ali da smatra da je taj broj barem 10 puta veći.

Fukare se oglasile saopštenjem za javnost

Navijači tuzlanske Slobode kojoj se bliži 100 godina postojanja nezadovoljni su postupcima predsjednika Uprave Senada Mujkanovića. Saopštenje za javnost objavljeno je danas, prenosimo ga u cijelosti:

Bliži nam se 100 godina postojanja i FK Sloboda se uz veliku podršku prije svega grada Tuzla postavila na svoje noge nakon dužeg vremena. Dosta stvari je riješeno i Sloboda je se stabilizovala koliko je to bilo moguće u ovom trenutku. Uz podršku grada Tuzla i sposobnost vođenja UO FK Sloboda Tuzla, Sloboda može biti jedan jako stabilan klub i sve je išlo prema tome, ali kada klub postane društvo jednog lica, onda to ne može biti dobro. Veliku podršku ovom UO su pružili navijači i prijatelji FK Sloboda, prije svega radi Nermina Čolića i Mensura Alića te ostalih ljudi iz grada koji su stali za klub. Sada kada UO ne postoji, kada se najveći navijač našeg kluba, a koji je dio UO FK Sloboda – Nermin Čolić skloni u stranu i da bude predmet ismijavanja kod predsjednika Mujkanovića, kao i ostali ljudi koji se nađu na njegovom repertoaru, onda je stanje u Slobodi katastrofalno. Trener Smajić je sinoć napustio klub zbog “bolova” u leđima…

Odakle da počnemo?
Transfer Todorović se krije od javnosti vješto, ali je Transfermarkt objavio prema podacima iz Salzburga da je vrijednost transfera 350 000 €, dok je u Tuzli puštena priča o 250 000€. Da se razumijemo, jednog reprezentativca i ponajboljeg igrača lige poslati na probu? Realno je da je transfer Todorović jako loše realizovan posao i da se razumijemo, sve je rađeno samostalno od strane Mujkakovića bez UO FK Sloboda. Još uvijek nema potvrde FK Sloboda o iznosu transfera.

Sukob interesa koji se očituje u izdavanju soba za igrače Slobode u vlasništvu Senada Mujkanovića koji ih naplaćuje po 500 KM, a vrijednost tih soba je svakako upitna jer 500 KM je lijep dvosoban stan u Tuzli. Sve je rađeno samostalno bez znanja UO FK Sloboda.

Još jedna jako loša priča iz usta Mujkanovića je da on plaća navijače i drži pod kontrolom. To naravno nije istina i nikada neće biti, i samo je još jedno u nizu lupetanja Mujkanovića. Istina je da većina navijača ne bi dala podršku Mujkanoviću da tu nije bilo velikog navijača i prijatelja FK Sloboda – NERMINA ČOLIĆA.
Samim distanciranjem čitavog upravnog odbora i velikog gospodina Nermina Čolića, Senad Mujkanović je izgubio svu podršku navijača i javnosti Tuzle.

Slavko Petrović je otjeran jer nije ispunio molbu Senada Mujkanovića da Edis Smajić nosi broj 10. Poslije toga je Slavko Petrović tužio FK Sloboda. Edis Smajić je sestrić Senada Mujkanovića.

Još dosta toga ima, prvenstvo se bliži.. gospodin Milenko Bošnjaković ima punu podršku navijača da izgura priču sa ovim momcima što je započeo, ali da mi skratimo priču radi naše Slobode:

Ovim putem pozivamo predsjednika skupštine Kemu Kurejvića kojeg isto smatramo krivim ukoliko ne organizuje hitnu skupštinu kluba i prihvati ostavku Senada Mujkanovića koju je podnio prošle godine!

Intervju sa old school navijačem Manchester United-a, koji je napustio Old Trafford

Mančester Junajted je u bližoj historiji osvojio prvenstvo Engleske kao i Ligu šampiona ali čini se da iz godine u godinu gubi ono što je ipak bitnije od toga, nešto što se novcem ne može kupiti, a to su navijači, bar oni najverniji i najzagriženiji. Kupovina kluba od strane američkog milionera Malkom Glejzera je navela revoltirane navijače da osnuju svoj klub u kome će se ceniti prave vrednosti, u kojem će se misliti na navijače! Razloga za napuštanje Old Traforda ima dosta, od cena godišnjih karata (koje rastu svake sezone), astronomskih plata igrača pa sve do loše atmosfere na tribinama, na kojima je čak i zabranjeno stajati!

Modernizacija fudbala je sve uništila, a to su na svojoj koži prvi osetili navijači najvećih klubova. Jednostavno oni više nisu osećali da je to njihov Junajted, previše stvari ih je odbijalo i teralo sa stadiona. Kako bi ponovo osetili tu magiju koja ih je godinama vukla na tribine osnovali su svoj klub, United of Manchester.

Klub je osnovan 2005. godine, a preko hiljadu ljudi je učestvovalo u prikupljanju sredstva za pokretanje cele priče. Organizovan je veliki trening za sve zainteresovane da igraju za klub, pojavilo se preko devetstotina igrača od kojih je sedamnaest izabrano za prvi tim. Za svega nekoliko meseci, broj finansijera se povećao na četiri hiljade pa je na računu u banci prikupljeno čak sto hiljada funti. Svoju prvu sezonu su odigrali u poslednjoj, desetoj, ligi. Utakmice su igrali na iznajmljenom terenu Burija nadomak Mančestera. U prvoj sezoni prosečna posećenost je bila oko dve hiljade. Osvojeno je prvo mesto, a na proslavi titule prisustvovalo je preko pet hiljada navijača. I u naredne dve sezone su uspeli da obezbede plasman u viši rang tako da ovu sezonu počinju u sedmoj ligi. United of Manchester nije napredovao samo po ligama, i klub je iz godine u godinu bio sve ozbiljniji. Sada poseduje svoju internet prezentaciju kao i svoju TV stanicu, broj navijača koji prate klub se konstanto povećava, privukli su dosta sponzora, ali po ustavu kluba nema nikakvih natpisa na dresovima.Pored ovoga u ustavu još stoji i da će se uprava maksimalno boriti protiv komercijalizacije kluba, da će ostati neprofitno preduzeće i da će se karte uvek prodavati po pristupačnim cenama. Što se navijača tiče, oni uživaju u svom klubu, i slobodno se može reći da žive navijački san jer su oni klub, svaki od njih ima udela u funkcionisanju kluba i svačiji glas se uzima u obzir prilikom donošenja bitnijih odluka. Urađeno je dosta zastava, peva se devedeset minuta, prati se klub gde god da ide, među njima ima i mladih i starih, napravljena je jedna porodična atmosfera na tribinama.

Pričamo sa Lijem, jednim od strastvenijih navijača što dovoljno govori njegov nadimak na tribini – ”Passion”.

Koji su glavni razlozi za napuštanje Old Traforda?

Lee: Mnogi tvrde da je glavni razlog za osnivanje našeg kluba kupovina Mančestera od strane Glejzera međutim nisu u pravu, to je samo bila kap koja je prelila čašu. Nezadovoljstvo traje godinama, smučilo nam se više da plaćamo papreno skupe ulaznice, da smo primorani da sedimo, da prisustvujemo pozorišnoj atmosferi, mi to ne želimo! Mnogi imaju neke svoje privatne razloge zašto više ne žele da prate Mančester Junajted, neki recimo ne žele da daju ni funtu Malkomu Glejzeru, mnogi su oduševljeni atmosferom na našim tekmama atmosferom koja je nezamisliva za Old Traford. Mogu vam reći da sa nama idu i ljudi koji su odavno prestali da idu na Mančester, mnogo pre Glejzera, naša priča ih je vratila na tribine! Svake sezone sve više i više ljudi ne mogu da priušte sezonsku kartu za old traford čija se cena povećava svake godine, to su najvatreniji navijači i sve ih je manje na velikom stadionu. Upravi to nije problem, jer kako je klub postao globalni brend nije problem napuniti tribine ali sastav tih tribina je sve lošiji i lošiji.

Čuli smo pesmu pesmu za Rio Ferdinanda…

Lee: Da, taj čovek nema obraz. Mrzimo ga! Kada je produžio ugovor, bukvalno je ucenjivao klub i tražio astronomske cifre iako smo ga i mi i taj klub podržali i bili uz njega duž osmomesečne zabrane zbog sumnje da je koristio doping. Nezahvalno đubre!

Da li neki od vas i dalje idu na Old Traford? Da li se putuje na gostovanja sa Mančesterom?
Lee: Među nama svakako ima onih koji prate oba kluba ali njih je jako malo, a i oni retko idu na domaće tekme, uglavnom posećuju gostovanja kako po Engleskoj tako i po Evropi. Jezgro ekipe prati samo FKUM.

Reci nam nešto o atmosferi koja vlada na vašim utakmicama?

Lee: Atmosfera je sjajna i što je najvažnije kako vreme odmiče ona postaje sve bolja i bolja! Sada se svi međusobno znamo, svi smo jedna velika porodica. Duž cele utakmice se stoji na nogama i svakog trenutka pokazujemo našu strast prema klubu. Imamo jedan od najraznovrsnijih repertoara što se pesama tiče pa se devedeset minuta čuje navijanje sa naše tribine.

Da li idete na sva gostovanja kluba i koje vam je najbrojnije do sada?

Lee: Iskren da budem, propustio sam nekoliko prvih utakmica kada je klub osnovan jer nisam znao na koju stranu da odem. Kada sam prvi put otišao na tekmu FKUM, bio sam oduševljen. Kada sam išao stepenicama na tribinu, osetio sam strast koju nisam osetio godinama na Old Trafordu od tada sam redovan i kod kuće i na strani. Najbrojnije gostovanje nam je bilo u Blekpulu, bilo nas je oko četiri hiljade. U prvoj sezoni većina naših domaćina je moralo da nas ugosti na većim stadionima od njihovog, a glavni razlog je naša brojka koju je bilo nemoguće smestiti na male stadione. Što se domaćih utakmica tiče, rekord nam je preko šest hiljada navijača na poslednjoj utakmici minule sezone. Iako smo izgubili 1 – 0 atmosfera je bila nezaboravna.

Da li ste nekada imali problema sa lokalnim momcima na tim gostovanjima?

Lee: Zbog naše brojnosti u gostujućim gradovima privlačimo razno-razne idiote koji žele da nas napadaju. Dva puta smo bili napadnuti od strane huliganske ekipe Stouk Sitija (The Naughty Forty) ali oba puta smo ih jurili. Imali smo problema i sa ekipom Lidsa ali tada je pandura bilo previše pa nije moglo biti ništa posebno. Naša ekipa je jako povezana, naučili smo da brinemo jedni o drugima u takvim situacijama. Videćemo ove sezone kako će biti jer imamo gostovanja u Jorkišu, Mersisajdu i Notingemu. Svi nas gledaju kao navijače Mančester Junajteda pa imamo protivnike sa svih strana zbog njihove ljubomore na naš uspeh.

Kakav vam je odnos sa igračima?
Lee: Sa igračima smo u sjajnim odnosima, sjajni su momci! Piju sa nama po pabovima i uvek imaju vremena za nas. Posle tekme zajedno idemo na piće, ista priča je i sa menadžerom i trenerima.

Vidimo dosta zastava na vašim utakmicama, hoćete nam reći nešto o vašim podgrupama.

Lee: Najaktivnije podgrupe su: “Tameside” “Bury” “Leigh” “Salford” i “South Manchester”. Inače, imamo preko dvadeset podgrupa, imamo i iz Australije, Novog Zelanda, Nemačke, Švajcarske… Svaka ekipa ima svoju zastavu koju nose i na domaće i na gostujuće tekme. Imamo i dosta zastava sa parolama tipa: “ 2 Unitedes 1 Soul” (2 Junajteda – 1 duša), “I don’t have to sell my soul” (Ne moram prodati svoju dušu) ili “Love Unite – Hate Glazers” (Voli Junajted – Mrzi Glejzera).

Da li ste imali problema sa ostatkom navijača Mančestera kojima se nije svidelo vaše odvajanje?
Lee: Da, imali smo. Na lokalnom derbiju protiv Salford Sitija oni su uleteli na teren sa transom “FC Judas scum – We are loyal” ali to su idioti. Parola im je besmislena, mi sigurno nismo osnovali svoj klub da bi na njemu zaradili. Ma idioti…

Reci nam nešto o vašem odnosu sa ultrasima Torina?
Lee: Sve je počelo preko interneta, jedan od njih je čuo našu pesmu i napravio verziju za Torinove ultrase. Otpevao je ortacima i zajedno su je pevali na utakmici protiv Rome da bi za dve nedelje protiv Livorna cela tribina prihvatila pesmu. Kažu da im je strast koju su izražavali preko ove pesme pomogla da ostanu u ligi pa su nam jako zahvalni. Planiraju da dođu u oktobru na našu tekmu, a nas 15-ak će ići na njihovu prijateljsku tekmu protiv Fulama u Londonu.

Planovi za budućnost?
Lee: Što se kluba tiče najbitnije je da ostanemo ovo što jesmo, a sve ostalo će doći samo. U planu nam je izgradnja stadiona, po mogućstvu što bližeg Mančesteru. Sada, iznajmljivanje stadiona po tekmi plaćamo 5 soma funti što godišnje dođe preko sto hiljada! A za navijače ne brinem, uveren sam da će nas biti sve više i više!

Zdravko Mamić prati susret Široki Brijeg – Domžale

Široki Brijeg i Domžale u ovim trenucima igraju susret 1. kola kvalifikacija za Evropa ligu, a na tribinama se nalazi i nekadašnji prvi čovjek Dinamo Zagreba Zdravko Mamić.

Mamić proteklih sedmica, iz dobro poznatih razloga, boravi u Međugorju, a nerijetko koristi priliku da dođe na bh. stadione i prati utakmice naših klubova.

Tako je danas iskoristio šansu i stigao na Pecaru gdje za sada ne gleda posebno dobru partiju Širokog Brijega koji trenutno gubi sa 2:1 od slovenske ekipe Domžale.

IZVOR: sportsport.ba