GORI AMSTERDAM: Uhapšeno 120 juventina, polica konjima juriša ajaksovce(VIDEO)

Show prije prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka između Ajaxa i Juventusa, koja se igra od 21 sat večeras, odvio se u amsterdamskom podzemlju i ispred Johan Cruyff Arene.

Naime, u centru grada, na stanici podzemne željeznice blizu Waterloopleina, uhićeni su “deseci navijača Juventusa naoružanih čekićima, noževima, palicama, odvijačima, letvama, daskama i sličnim oružjima”, javljaju nizozemski mediji. Talijanski MUP kasnije je potvrdio da je uhićeno čak 120 talijanskih državljana.

Nizozemska policija objavila je snimke dijela arsenala zaplijenjenog uhićenim talijanskim navijačima, koji su spriječeni u pokušaju da ovako opremljeni dođu do Johan Cruyff Arene. Osim na ovom mjestu, druga skupina naoružanih navijača Juventusa onemogućena je i uhićena na stanici podzemne Weesperstraat

Iz snaga reda Amsterdama ističu da je tragedija, do koje je moglo doći ako bi gostujući navijači koristili sve ono što im je oduzeto, izbjegnuta zahvaljujući talijanskim policajcima koji su im došli u ispomoć i koji su prepoznali huligane iz svoje države.

Ne samo to, utakmica je označena događajem visokog rizika, što znači da vrijede posebna pravila sigurnosti: angažirano je više policajaca, koji k tome mogu preventivno prretraživati sumnjive osobe.

Nakon stanica podzemne željeznice u centru Amsterdama, veliki problemi preselili su pred stadion na kojem se utakmica igra. I sada su ih prouzročili navijači Ajaxa. Njih tisuće odjednom su nahrupile na ulaze stadiona želeći se što prije probiti na tribine. Pri tome su palili baklje i gurali se.

Policija ih je prvo ohladila šmrkovima s navalnih vozila, a zatim je na njih krenula i konjica snaga reda.

Tek nakon toga navijači Ajaxa su se smirili i uspostavljen je red oko stadiona.

Jedan od osnivaca United Force-a o Delijama i stanju na Balkanskoj navijackoj sceni

Znači, jako zanimljivo. Evo da vidite šta je D.S, jedan od ljudi koji su osnovali UF 1987, pisao pre jedno mesec dana na forumu “srpska tribina”. Znam, jes malo predugačko ali ko iole zna o tematice, ko je pa makar i ko klinac išao na tekme da navija, uživaće u ovim napisima jer je momak skroz iskren i argumentovan do detalja, dakle vrlo dobro zna o čemu priča za razliku od mnogih, a to je uz urođeni smisao za izražavanje, za pisanje, sigurno najbitniji faktor kada su ovakve pipave teme u pitanju. Znači, obavezno overite bar deo priče, jer verujte, nećete se pokajati.

“Moj post je direktno vezan za ovu temu. MENTALITET. Cigani su definitivno pokazali i dokazali ne da nisu nikakva “fabrika ultrasa” vec jedan najobicniji k…c na biciklu. Svi do jednog! Godinama su nemo posmatrali, decenijama, kako im unistavaju voljenu, sve zarad licnih interesa “vodja”, koji su ih zamajavali kojekavim mobilizacijama, pozorisnim i cirkuskim predstavama, balonima, kartonima i lampionima…bez ikakve borbe da se oteraju krvopije!

A i dalje “mudro cute”. I veoma sam ponosan sto je upravo klub za koji navijam nabio ARMATURU (glogov kolac) po sred PETOKRAKE…sto bi vi stari partizani i njihova deca i unuci otpevali najadekvatniju pesmu…BELLA CIAO!!!

“Jedva cekam da se javite, sam sve cigane pozivam na MEGDAN, sve cigane ove planete, a ima vas na milione. Jedva cekam da pred ovaj auditorium, iznesem sav vas prljav ves, sve sto znam o vama od 1987, o svakoj tuči sa vama, o svim vasim jajarenjima, o svim vasim prevarama, kompromisima, lazima, i ciganisanjima. O svim vasim bezanjima od nas. Navodicu imena i nadimke svih vasih smekera i vodja koje smo prebili, koje smo DEMOLIRALI od batina. A to su uglavnom svi sem onih koji su bezali. I njihova imena i nadimke cu sa zadovoljstvom ukucati. Posracu vam se u “grupu”. A to sve jer vi niste navijaci vec najobicniji INDIJANCI. P.S. Kucacu mesecima ako treba.”
“A evo istine. Prve cigane koje smo upoznali, nismo upoznali na severu vec na stajgi, kada smo krenuli na nase prvo gostovanje u NS. Znaci, mi smo vec poceli da idemo sa Radom na gostovanja kada smo upoznali neku cigansku ekipu. Tada smo imali po 15/16 godina a najstariji medju nama i jedini punoletan 20 (nisam ja u pitanju). Bili su to Ultrasi, bilo ih je 10, ona stara njihova ekipa na celu sa Timom.

 

Za ostale koji su bili sa njim pitaj njega posto si stara kuka koja sve zna o tim vremenima, pa i o tome za koga navijaju navijaci Rada. Oni su krenuli za Zenicu gde je CZ igrala protiv Celika. Inace utakmica se igrala 88/89 i taj dan je u NS bila ona cuvena “jogurt revolucija”, znaci i mimo tekme neka interesantna dogadjanja. Kroz razgovor su nam rekli da imaju 5 baklji, sto je u to vreme bilo citavo malo bogatstvo.

 

Ni mi nismo bili sirotinja, nas 5 i isto toliko dimova (u to vreme smo za pirotehniku startovali vojnike po gradu,oni su ih krali po kasarnama i izbacivali preko zida u kesama. 1 dim -1 pakla cigara. I zamisli onda sta se dogadja. Ultrasi odustaju od puta za Zenicu i krecu sa nama za NS. Znaci, po tvom “rezonu” ispada da su ustvari Ultrasi nasa neka sekcija iz Koteza koja je pratila neki lokani klub zvan CZ. Kada smo svi zajedno stigli u NS, nas 15, razdvojili smo se, oni na miting, mi da banzamo po gradu posto nas te komunisticke jogurt revolucije nisu zanimale.

 

Utakmica je bila u vecernjem terminu, nasli smo se sa ciganima ispred severne tribine, slaninarima je tada bio kop na onom, da ga nazovem “malom zapadu”. Usli smo na sever, blize zapadu, i na ogradu zakacili onaj nas prvi UF, sa crnim slovima, a cigani onaj legendarni Ultras. Navijali smo zajedno, i prvi put smo pevali zajedno Radu a ne Zvezdi. Upalili smo onu pirotehniku u drugom poluvremenu i naravno svi komplet pohapseni. Murija nas je cimala ispod tribine, u onom ogradjenom delu, i jednog momenta je jedan nas, najmladji, na nagovor drugog (vise nikad nije mogao da dodje na radovu utakmicu), rekao da su sve to popalili Ultrasi. Na svu srecu nije u nikog upro prstom, i sve se zavrsilo tako sto smo isterani sa stadiona. Zbog ovog polu-namestanja sam se uplasio da nam cigani ne otmu trans, jer u onoj frci, kada nas je murija hapsila po tribini, nismo uspeli da ga savijemo i stavimo u ranac. To smo svi zajedno uradili ispred stadiona po isterivanju. A realno mogli su, ne da nas prebiju, nego da pojedu. Ipak, to su bili neki drugi ljudi i neka druga vremena, i Ultrasi, mogu da kazem nasa starija braca, su ovim svojim gestom, pored junastva koje su imali, pokazali da znaju i sta je cojstvo.

Ali nije ovo jedino gostovanje gde smo bili zajedno. U Zagrebu, kada nas je bilo 30, bilo je 20 radovaca i 10 cigana. Od cigana pok. Šuca, pok. Vojvoda, Joca dzudista, Srle, Gema, Marsa, Ampi…po tvom “rezonu” sve same legende UF-a. Nebuloza. Primera ima bezbroj. Naravno, i mi smo pomagali nasoj starijoj braci, i ciganima i grobarima koliko god smo mogli. Pa grupa je i ime dobila po toj nameri – UNITED FORCE. Sa ciganima smo isli u Zagreb, Split, Banja Luku, Bari, Sofiju (Dorija)…sa grobarima u Novi Sad, Banja Luku, Sarajevo, Zagreb, Split, Sosijedad, Milano (Inter)…i uvek smo bili u prvim redovima. Mi se toga ne stidimo.

Svojatanje UF od cigana i grobara je dugo trajalo, ali su cigani u tome prednjacili iako za to nisu imali razloga. Ideja za osnivanje grupe je potekla od lika koji je u gore pomenutom NS imao 20 godina, i koji je nekada navijao za Partizan. I u samom osnivanju grupe bilo je vise ljudi koji su navijali za taj klub, ako je to uopste bitno. Ja licno sam kao dete navijao za Zvezdu, i ponosan sam na to sto sam kao klinac od 15 godina shvatio da ne zelim da klicem CRVENOJ ZVEZDI pod kojom mi je stradao dobar deo familije i rasuo se po belom svetu.

Sadasnji odnosi izmedju ovih grupa su vrlo jasni, nadam se i tebi…”

 

“Zahvaljujem se administraciji koja se NAPOKON setila da radi svoj posao. Ali cu za pocetak i njima da uputim nekoliko kritika na racun ovog sajta. On vec odavno nije vise ono sto bi trebao da bude, jos malo pa da se moze i nazvati navijackim sajtom. U navijackim temema se prakticno jedva i pise, ali na “samo opusteno” zato pršti. Zasto – zato sto ovde prakticno i nema vise navijaca. Ko je i navijac, tesko da ima zivce da bilo sta napise jer se sjati gomila “fejsbuk” huligana da vredja i da se sprda. Njima ban, kako su sami rekli nista ne znaci, jer im ni navijanje nista ne predstavlja, usputno zezanje. Moj predlog administraciji je da se kompletno ukinu rubrike “samo opusteno” i “kladionica”, tako cete smanjiti broj onih koji na ovaj sajt dolaze da bi gledali smesne klipove i gole ribe. Neka idu na “burek” ili neki slican sajt.

 

A sto se tice cigana, znam da se og govana tesko pravi pita, ali za pocetak bi mogli da se nauce osnovnoj kulturi i malo vise paznje da posvete ucenju “sopstvenog” jezika. Znaci, vise puta procitajte sve sta sam napisao, hronoloski.

 

Kada sam na pocetku rasprave napisao da pozivam sve cigane ove planete na MEGDAN, naravno da sam mislio na VERBALNI obracun na ovom sajtu. Ceo zivot sve probleme resavam tamo gde se to i radi – na ulici. Ali kada se pokrenula njihova internet masinerija dobio sam salve uvreda (i otisao u “crveno”) i nebuloznih pitanja zasto to ne uradim na ciganskom sajtu. KO SAM JA da se pravim pametan i da pisem na HRHB ili delije sajtu ako niko iz moje grupe pre mene nije zeleo to da uradi?! KO SAM JA da bi sebi dao za pravo da tako “strcim”. I ja sam samo jedan od Radovih navijaca.

 

 

Sto se tice HRHB foruma, redovno sam ga pratio, i sada povremeno odem tamo, ali i on je prilicno popustio.Sto se tice tog sajta, X puta me je “zasvrbela” tastatura, na tom sajtu sam procitao gomilu lazi o nama i ISKLJUCIVO iz ciganske kuhinje. Braca hrvati su nas i tu dobro branili, kao i ostatak nase scene, tako da su i tu, onome ko se iole razume u navijanje, ispadali-smesni.

Povremeno odlazim i na “delije” sajt, i tamo pratim nekoliko tema (juzna amerika,veteranske price…), ispratim i redovno kola protiv Rada, i mogu vam reci da tu vlada takva cenzura da bi im i Krcun pozavideo. Sve sto nije podobno odmah se brise! Kada neko pohvali kavez – brisanje, kada neko kaze “zasto smo prvih pola sata protiv Rada pevali iskljucivo anti-Radovske pesme, pa to ne radimo ni protiv groblja” – brisanje, kada neko pita “zasto jedino Dusanu Grijaku nismo posvetili neku parolu iako to radimo za nastradale u svim grupama” – opet brisanje. Za taj forum mi nikada nije ni palo na pamet da se registrujem, em sto tamo stvarno nisam imao nikad nameru da nesto pisem, a i da, najbolje bi bilo da mi ispod imena stoji “delija junior”.

A sada hoce li neko da mi odgovori na pitanje sa pocetka rasprave – ZASTO CIGANI CUTE???”

“Pa to je ono o cemu ja sve vreme pisem. MENTALITET. Vidis, ja sam za razliku od vas dosledan u svojim principima, i nisam pisao na pomenutim sajtovima. Sto onda bilo ko od vas uopste bilo sta pise na ovom sajtu? Zasto vam je zabranjeno da pisete na sajtu SRPSKA TRIBINA, dok vase vodje a i svi ostali pisu opusteno na HRVATSKA HERCEG BOSNA? Ponasate se isto kao i vase uprave, “mudro” cutite i gurate probleme pod tepih, ko je lud da ratuje sa upravom, kradi i kraduckaj dok mozes. Ja ne vidim ni jedan drugi razlog za cutanje cigana. Da li imam dokaze za to? Nemam .Ali zakljucak se sam namece. 1+1=2

A ako sami cigani ne vide sta im lopuze rade od kluba, o cemu onda uopste da se raspravljam sa vama? O kom mentalitetu. Pa pet puta vise cenim Purgere od vas, zato sto se godinama bore i robijaju zbog te svoje borbe. I na primeru Ranka Stojica ste mogli da vidite kako se jedna OZBILJNA navijacka grupa bori protiv takvih krvopija. Ili su vama vazniji kartoni, baloni, lampioni?”
“Sada cu da napisem samo delic price o vama za siroke narodne mase. Evo kako sve to otprilike funkcionise. Cigani prave kojekakve mobilizicacije, kampanje iz jednog jedinog razloga a to je NOVAC. Javna je tajna da novac od karata sa severa poslednjih xy godina ide delijama. I to je ta simbioza zvezdinih navijaca i uprave. To je magicna formula zarad mira u kuci. Sto vise cigana na severu, to vise para u dzepovima onih koji vode tribinu. Npr. od karata se uzme 30 000 eura, 10 000 (u najboljem slucaju) ode na kartone, balone i lampione, a ostatak zna se gde. I tako godinama,mozda i decenijama. Pa na vasem sajtu sam citao kako vase kolovodje pozelene od muke kada klub odluci da ulaz bude besplatan. Kao ne treba to da se radi, doci ce “vikend” navijaci koji samo dolaze kada je ulaz za DZ. Apsolutno sve dobijate od kluba, od novca do prostorija..a znate da dizete onu stvar na ostale grupe kada od kluba dobiju besplatan autobus za gostovanje…pa vama oni ni ne trebaju, jer moja limuzina ima jako dobar cug…”

“Pandorina kutija je tek odskrinuta. Pisacu apsolutno o svemu vezano za cigane, sve sto znam o njima od kako idem na utakmice. To naravno vazi i za njih, nek otvore karte, slobodno neka pisu o svim porazima i losim stvarima u mojoj grupi. Ali argumentovano.

Cigani precesto spominju nase komplekse prema njima. Neka cela scena Srbije proceni da li imamo i jedan jedini razlog da imamo bilo kakav kompleks od njih, a ja cu ovde detaljno napisati zasto oni imaju kompleks od nas. Pisacu ovde i o “prebezima” sa njihove tribine,o najhrabrijim ljudima sa severa koji su dosli na Rad, ko su oni, zasto su to uradili…a na ciganskom forumu cete o tim LJUDIMA moci da cujete samo najgore. I na kraju krajeva pisacu o NAJVECEM PORAZU U ISTORIJI NAVIJANJA koji su cigani doziveli od nas. Takvu sramotu je retko koja grupa na PLANETI dozivela. Zivi bili pa videli.”

 

“Pa meni je u BiH, verovao ili ne 10x bolja i normalnija scena nego kod nas. A evo i zasto. U svim zemljama na ovoj planeti, svako navija za klubove iz svog grada. Ako si iz velikog grada, kao sto je London, onda verovatno navijas za klub iz svog kraja. Slazes se sa mnom da je tako? Koliko ljudi iz Mancestera navija za Celzi?

 

Koliko ljudi iz Rozarija navija za Rasing?I svugde je tako, u svakoj zemlji na ovoj planeti pa i u jebenoj BiH. Oni iz Tuzle navijaju za Slobodu, iz Sarajeva za Sarajevo i Zelju, iz Zenice za Celik…izvini, ali ne mogu vise da volim tvoje dete od mog.

 

Pa meni je prelazak grobara iz Subotice na Spartak jedan od najboljih, najultra poteza na nasoj sceni u poslednjih xy godina. Moj licni respekt prema njima je daleko veci nego sto je bio do tada. A kod nas kako je? Cela ova jadna nazovi drzava navija za 2 “kluba” i to koja? KPJ dekretom 1945. osnovala 2 kluba, po direktivi doveli najbolje igrace iz cele zemlje, poceli takmicenje iz najveceg ranga, 1947. vec nastao “veciti” derbi.

 

A sto je drzava to uradila? Pa lakse im da kontrolisu 2 nego 20. A to i sada rade. Svi vi, kojima je neko na neki nacin stradao od ruke komunista treba da se stidite kostiju svojih predaka. Ostali, deca partizana OK. Njih razumem i njihove potomke, koji su lepo ziveli u vreme komunizma, koji su se uselili u “nacionalizovane” vile i stanove…ostale

“Da, ja sam jedan od radovaca koji su visili na tom vozu sa grobarima na putu do Banjaluke tada, ali je tada u BL igrao Partizan. Mislim da je to gostovanje bilo u sezoni 89/90 ali verovatno moze da se proveri tacno jer se secam da je Rad to kolo igrao kuci protiv Vardara. A sada cu da Vam pojasnim kako sam bas to zapamtio. U vreme SFRJ utakmice prve lige su se igrale iskljucivo nedeljom, jedini je Rad utakmice kao domacin igrao subotom. Razlog za taj termin je bio taj sto se Rad u prvoj ligi pojavio kao treci prvoligas iz BG-a, Zvezda i Partizan su bili domacini jedni jednog vikenda, drugi drugog. A Rad je dobio subotu da se termin ne bi poklapao sa vecitima tj. da bi imali vecu posetu .Subota je bila Radov dan. Tako je bilo i te subote, Rad je igrao protiv Vardara kada su na utakmicu dosli grobari Beske i Kiza Pavlaka koji su nam rekli da Partizan igra sutra u BL i pozvali nas da idemo sa njima. U to vreme, stariji znaju, mi UF smo bili u jako dobrim odnosima i sa Ciganima (posebno Fighters-ima) i sa Grobarima (posebno Front i Ludilo) jer su momci iz ovih ekipa bili u tom nekom “underground” fazonu, pa smo se druzili dosta i mimo stadiona po SKC-u, Snezani, raznim svirkama.

Uglavnom sa gore pomenutim Grobarima, sa Banjice na stajgu krecemo pok. Vojin (Veljkovic Vojin 1973-1994) i ja. Inace, radi se o jednom od najboljih navijaca na ovim prostorima svih vremena, legendi UF-a, ali o njemu nekom drugom prilikom. Naravo, na put smo krenuli bez prebijene pare. A na stajgi stvarno malo ljudi, 20/25, ali interesantan sastav, prava bagra. Od starijih grobara samo Majstor i Pajser. Ostalo sve mi klinci. Beske, Kiza Pavlaka, pok. Vojin, pok. Brana (Branivoje Milinovic 1973-1991, upucala ga policija 9. marta), Drakula, Merdzan, Milance, Cile…

 

U vozu sve vreme cirkus, jurnjava sa ridzama, a onda, negde u Bosni i visenje. Kako se to radi? Dok je voz u pokretu izadje se iz vagona na ona dva metalna stepenika,neko ko ima kartu ti pomogne da zatvoris vrata,cucnes da te ridza ne vidi kroz staklo na vratima,drzis se za sipku i molis Bogu da prezivis dok ridza ne prodje. I tako smo visili neko vreme, sa jedne strane na dvoje vrata (spoj dva vagona) Vojin i ja, a sa druge strane neka nasa dva drugara grobara. I sve bi to proslo kako treba da nas nije video lik koji radi u zeleznici nesto pored pruge (u uniformi sto stoji pored one kucice).

 

Jos uvek se secam i njegove zgranute face kada nas je video sa spoljne strane voza u punoj brzini. Verovatno je i on javio ovima u vozu sta se dogadja. Sve u svemu malo posle toga voz ulazi u tunel, koji iznutra nije obradjen tj. nema onu betonsku kosuljicu, pa u onoj brzini covek ima utisak da ce se svakog trenutka zakaciti na neku stenu. A onda je stao.U sred tunela. Instikt mi je rekao da smo provaljeni, jer sam snimio onog lika iz zeleznice, pa sam odmah usao u voz. Ostala trojca su “pala” jer se ridza odmah stvorio tu, ali im je rekao nesto u fazonu “ma jebale vas karte, ‘ocete da izginete ovde?”.

 

A mi crni ko cigani, valjda od dima lokomotive koji kada je voz usao u tunel nije imao gde da ode nego po nama. Na kraju smo ipak svi stigli do BL. Ceo dan smo banzali po BL jer je utakmica bila vecernja a mi smo stigli ujutru. Pre tekme nije bilo nikakvih problema i incidenata, znam samo da smo nas nekoliko otisli u neki hotel, popeli se na neki sprat, otvorili neku sobu na “rez”, uredno se okupali i naspavali, i odmorni otisli na tekmu. Stadion je bio krcat, Grobara cela ona mala tribina (sever), i znam da sam se iznenadio kada sam video ekipu iz Padinjaka koji su dosli nekim drugim vozom i bilo ih je 30/40, vise nego nas iz bg-a. Jedina neprijatnost se desila posle utakmice. U masi ljudi koja je izlazila sa stadiona po zavrsetku utakmice nekako smo se pogubili i razdvojili i na autobuskoj stanici kod stadiona smo se nasli Brana, Drakula i ja. Sva trojca celavi i u martinkama. Znaci provaljeni. I u toj masi ljudi gomila Vulturesa koji su snimili pok. Branu koji je za glavu bio visi od ljudi na stanici. Masa se odmah ustremila na njega i posle razmene nekoliko udaraca uspeli smo nekako da se iscupamo i pobegnemo. A onda smo peske krenuli ka stajgi i uz put naleteli na Padinjake kojima smo ispricali sta nam se dogodilo. A onda smo usput isprebijali svakog ko nam je licio na navijaca Borca i vratili se u BG. Valjda nisam smorio s’ obzirom da nije bilo nista spektakularno, ali meni drago gostovanje.”

Bomb was found in front of a club of fans

This morning, a team specialized in demining had to react and remove the bomb that was stuck on the door of the Den Hag club. Namely, several passers-by early this morning noticed the unusual bag on the door of the association of fans in the Dutch city of The Hague. The passers-by immediately called the police, who later informed the team to remove explosive devices and evacuate the population located near this building.

 

 

At the door there is a spray of XXX, which is a sign of the fans of Ajax, it is assumed that this “action” has to do with the tomorrow's meeting of the team from Amsterdam with Juventus, because the fans of Ado Den Haga have for years been in friendly relations with the fans of the Torino Juventus. The police immediately failed the investigation, but they still did not officially announce whether the perpetrators of this crime were found.

 

Pronadjena bomba ispred udruge navijaca!

Ovog jutra tim specijalizovan za deminiranje morao je da reaguje i ukloni bombu koja je bila okacena na vrata udruge navijaca Den Haga. Naime nekoliko prolaznika ranu jutros zapazilo je neobicnu kesu okacenu na vrata udruzenja navijaca u holandskom gradu Hagu. Prolaznici su odmah pozvali policiju koja je kasnije obavestila tim za uklanjanje eksplozivnih naprava i evakuisala stanovnisto koje se nalazi u blizini ove zgrade.

 

Na vratima je takodje  sprejom ispisano XXX sto je oznaka navijaca Ajaksa, pretpostavlja se da ova “akcija” ima veze sa sutrasnjim susretom ekipe iz Amsterdama sa Juventusom jer su navijaci Ado Den Haga vec godinama u prijateljskim odnosima sa navijacima torinskog Juventusa. Policija je istog trenutka pogrenula istragu medjutim jos uvek nisu zvanicno objavili da li su izvrsioci ovog krivicnog dela pronadjeni.

 

Najposecenije utakmice ovog vikenda

Tokom vikenda odigrano je jos jedno kolo fudbalskih liga sirom Evrope, nama su svakako bile najzanimljivije lige iz drzava bivse SFRJ gde je odigran najveci derbi u BIH , a i jedan od najvecih derbija Balkana. Zeljeznicar je ugostio Sarajevo i pretrpeo jos jedan neuspeh…

 

Ovo je ujedno bila i najposecenija utakmica ovog kola sa skoro 10 000 gledalaca, druga po poseti je utakmica izmedju Crvene Zvezde i Proletera, dok je Poljud bio treci najispunjeniji stadion gde je Hajduk u derbiju docekao Osijek.

Cetvrto mesto je rezervisano za derbi izmedju Vojvodine i Partizana, a peto mesto zauzima Olimpija koja je docekala Rudar iz Velenja.

 

Zeljeznicar – Sarajevo         9500

Crvena Zvezda – Proleter     8563

Hajduk – Osijek                   7862

Vojvodina – Partizan             5000

Olimpija – Rudar                  2050

Radnicki Kg – Metalac           2000

Radnicki Nis – Backa             2000

Gorica – Rijeka                     1677

Sloboda – Zvijezda                1500

Triglav – Maribor                   1500

Prosek 10 najposecenijih utakmica je 4 165 gledalaca po utakmici…

Izasao novi video sukoba Juzne tribine i Partizanovaca

Juce je u Kacu doslo do velikog sukoba dveju grupa kako prenose portali dve grupe su se sukobile ispred kladionice i kafica u kojoj su Partizanovci cekali ostatak svoje ekipe kada su ih pripadnici Juzne tribine napali . Vise lica je lakse povredjeno dok su cetiri osobe zavrsile u Novosadskom klinickom centru sa povredama glave, ramena i kicme. Jos uvek se ne zna za ozbiljnost povreda i da li je neko od njih zivotno ugrozen.

Da vas podsetimo dve grupe su vise od godinu dana u sukobima i koriste sve prilike kako bi se obracunali, ovoga puta Kac im je bila usputna stanica na putu za gostovanje u Novi Sad gde je Partizan igrao utakmicu protiv Vojvodine.

 

Na mrezi You Tube pojavio se snimak na kome se vidi kako nekoliko momaka lezi na zemlji osamuceni posle okrsaja, dok se na drugoj strani vidi kako grupa navijaca odlazi sa palicama.

Tuca navijaca u Hrvatskoj nizoj ligi (VIDEO)

Danas je odigran derbi izmedju NK Plitvice – NK Novalja u Županijskoj ligi Ličko Senjskoj, sredinom drugog poluvremena nakon drugog pogotka Novalje dogodio se incident na tribinama kada su se sukobili navijaci dva kluba.

 

Nakon standardne verbalne rasprave 10-ak momaka sa obe strane razmenili su i nekoliko udaraca ali su strasti ubrzo smirene  nakon dolaska policijskih snaga.

 

Utakmica je zavrsena u korist gostiju rezultatom 2:3.

Zestok obracun navijaca Partizana u Kacu (Video)

Danas je u popodnevnim casovima doslo do zestokog obracuna dveju frakcija navijaca Partizana, okrsaj dveju grupa desio se u Kacu i u njemu su koriscene drvene bejzbol palice, kamenice, baklje i stangle.

 

Kafic i kladionica u cijoj blizini se dogodio incident su demolirani, a vise automobila je osteceno u sukobu. Zrenjaninski put , koji povezuje Novi Sad i Zrenjanin trenutno je zatvoren za saobracaj, a jake policijske snage su blokirale ulice u Kacu.

 

 

Da vas podsetimo navijaci Partizana su krenuli na gostovanje u Novi Sad gde ih ocekuje utakmica sa Voojvodinom, a dve grupe Juzna Tribina i Partizanovci su vec mesecima u zavadi oko prevlasti na tribini. Kako pojedini portali prenose desetine osoba je zadobilo lakse telesne povrede i oni su zbrinuti u hitnoj pomoci.

Glumac Milan Kalinić razbio glavu navijaču Zvezde prije meča protiv Partizana

Beogradski vječiti derbi košarkaša Crvene zvezde i Partizana nije mogao proći bez incidenata. I dok je na terenu sve prošlo u fer i sportskom nadmetanju u kojem je Zvezda slavila rezultatom 84:63 i plasirala se u finale play-offa ABA lige, van njega se dešavala prava drama.

Naime, prije nego što je počeo susret došlo je do tuče u VIP loži u kojoj su učestvovali glumac Milan Kalinić i jedan navijač Zvezde.

Milan Kalinić je u Pionir ušao neposredno pred početak meča, išao je iza vođe Delija Marka Vučkovića, a samo minutu kasnije ušao je u fizički sukob sa drugim navijačem Zvezde. Taj navijač, čiji identitet do sada nije poznat, završio je krvave glave poslije tučnjave, javlja Telegraf.

Priča se da je Kalinić zamolio navijača da se skloni iz VIP lože, onda je počela rasprava, nakon čega je glumac odlučio početi tučnjavu.

Navijač Zvezde je krvav ubrzo napustio dvoranu “Aleksandar Nikolić”, dok je Kalinić ostao u dvorani do kraja meča.

Poznanski pakt (Poljski navijacki kodeks)

Dogovor izmedju poljskih navijackih grupa o kodeksu koji ce od 2004. godine i sastanka u Poznanu postovati vecina poljskih navijackih grupa, osim navijaca Visle i Krakovije koji se u startu nisu slozili sa kodeksom jer je u njihovim medjusobnim susretima vec mnogo ljudi stradalo od suparnicke ekipe i preko toga po njihovim recima “nisu mogli da predju”.

Kako su godine prolazile jos neke ekipe su odbile ovaj kodeks uglavnom su to bile ekipe iz oblasti Silesia(Slask) koje su cak i pocele politiku da mesaju u navijacki svet pa su neke od njih pocele sa bojkotom reprezentacije Poljske i sa trazenjem autonomije i nezavisnosti za njihovu oblast.

Ekipe koje su odustale od kodeksa su (Ruch, Gieksa, Górnik), odustajanje od kodeksa eskaliralo je i sukobom od prosle godine kada su navijaci Ruch usmrtili navijaca Gornika Darusa Pastora.

Poznanski pakt sadrzi pravila koja svaka poljska navijacka grupa(osim navedenih) postuje:

– Tuce izmedju navijackih grupa mogu se odigravati samo na ruke i kada su ekipe u podjednakom broju

-Najstroze je zabranjena upotreba nozeva,palica,satara,sekira,teleskopa…

– Tuca moze poceti kad obe ekipe pristanu na okrsaj

-Zabranjeno je napadanje protivnickih grupa na utakmicama reprezentacije Poljske

-Zabranjeno je skidanje protivnickih zastava na utakmicama reprezentacije

Spisak vecih grupa koje su prihvatile pakt:

  • Arka Gdynia
  • Korona Kielce
  • Lech Poznań
  • Lechia Gdańsk
  • Legia Warsaw
  • Pogoń Szczecin
  • Stal Stalowa Wola
  • Śląsk Wrocław
  • Widzew Łódź
  • Zagłębie Sosnowiec