Navijači sa Kosova pripremili skandaloznu koreografiju za navijače iz Srbije

Navijačka grupa sa Kosova, ” Torcida 1984 ” , pripremila je brutalnu koreografiju i poruku za navijače Srbije. U subotu je odigrano 2.kolo košarkaške Kosovske superlige, izmedju KK Trepča i KK Sigal Priština ( 78:66).

Lokalna navijačka grupa je prije ove utakmice pripremila koreografiju, povodom nedavnih dešavanja na Kosovu. Na koreografiji je prikazana crkva, groblje i drva na čijim granama su obješeni ljudi, a oslikani su i vojnici sa puškama odlaze preko brda, dok iza njih piše natpis ” izlaz ” .

Prikazan je još i tenk sa iskrivljenom cijevi iz koje izlazi dim, a uz ovu koreografiju, pripremljena je i poruka, na kojoj piše :

“Kada se približite Kosovu, grobove sebi kopate”

Uprkos ovome svemu, kosovska policija nije dozovila da se ova koreografija pokaže tokom utakmice, uz prijetnje hapšenjem.

Napad Manijaka na Horde Zla danas na Koševu (VIDEO)

U Sarajevu danas je došlo do sukoba Manijaka i Hordi Zla. Dok su se navijači Sarajeva spremali za gostovanje u Gornjem Vakufu da bodre svoj tim u meču Kupa protiv Sloge, napali su ih navijači gradskog rivala Željezničara.

Sve se dešavalo ispred stadiona Koševo. Otprilike 40ak Manijaka je napalo oko 50ak članova Hordi Zla, a pojavio se i kratak snimak tučnjave koji možete pogledati na videu ispod.

Više od 10 osoba je na kraju uhapšeno, dok su tri osobe zadobile povrede. Nakon hospitalizacije u KCUS-u ustanovljeno je da je riječ o lakšim tjelesnim povredama.

@crnahronikainfo

Sukobili se navijači Sarajeva i Željezničara na Koševu

♬ original sound – CRNA Hronika

Večiti derbi se ipak ne igra? Partizan otkazao konferenciju

Još samo fali zvanična potvrda iz FSS, ali praktično više i nema dilema da se 171. večiti derbi neće igrati u sredu. Niti ove sedmice. Traži se novi termin, najverovatnije u novembru.

Da od večitog derbija nema ništa ovaj put, potvrda je i zvanična informacija iz Partizana, dostavljena medijima.

„Usled nemilih događaja na Kosovu i Metohiji, odlažemo sve aktivnosti FK Partizan do daljeg. Samim tim i današnju konferenciju za medije. O narednim aktivnostima bićete blagovremeno obavešteni“, poručili su iz Partizana.

Iz Crvene zvezde nisu imali šta ni da otkazuju, pošto nisu ni poslali u ponedeljak pozive za konferenciju za medije. Baharovo obraćanje bilo je planirano posle sednice Upravnog odbora oko zauzimanja stava kluba oko delegiranja Srđana Jovanovića za sudiju 171. večitog derbija.

Mostar : Grupa maskiranih osoba napale navijače AZ Alkmaara

Kako doznajemo informacije , sinoć oko 00:20, policijska stanica Mostar je dobila prijavu kako je u ” Onešćukovoj ulici “, grupa od desetak maskiranih osoba napala grupicu navijača iz holandije.

Izlaskom policijske patrole na mjesto događaja, utvrđeno je da se radi o navijačima AZ Alkmaara, koji su fizički napadnuti od nepoznatih osoba. Grupa navijača AZ Alkmaara je otpraćena do mjesta boravka, te su poduzete sve potrebne mjere zaštite, javljaju iz policije.

Da napomenemo, da večeras Zrinjski dočekuje AZ Alkmaar na stadionu ” Pod Bijelim Brijegom ” od 18:45h, u okviru prvog kola grupne faze Konferencijske lige.

UEFA kaznila Rumune zbog ispada njihovih navijača protiv Kosova

Krovna kuća evropskog nogometa ( UEFA ) se oglasila povodom događaja sa utakmice Rumunije i Kosova, koja se odigrala 12.09.2023 u Bukureštu.

Utakmica u Bukureštu te noći je prekinuta u 23. minuti kada su navijači Rumunije započeli skandiranje “Srbija, Srbija” i ” Kosovo je Srbija”, utakmica je nakon dužeg prekida ponovo nastavljena.

Na adresu Rumunskog saveza, pristigla je kazna zabrane prisustva navijača na utakmici protiv Andore , i novčana kazna u iznosu od 52.000 eura.

Rumunska strana je nezadovoljna ovim kaznama, dok je druga strana u mišljenju, da su kazne ” blage ” povodom događaja sa ove utakmice.

FOTO : Manijaci pripremali napad na Vojvode u Doboju.

Danas je odigrana zaostala utakmica iz 2. kola ” Premijer lige BiH”, na stadionu Luke u Doboju. FK Sloga je dočekala ekipu FK Željezničara i slavila ubjedljivo sa 3:0. Uprkos radnom danu, na stadionu Luke je bilo oko 1.500 navijača.

Policijska uprava Doboj je saopštila kako je zajedno sa članovima Žandamerije, spriječila dogovorenu tuču izmedju navijača Sloge i Željezničara. Kod navijača Željezničara je pronadjeno 49 palica, jedna teleskopska palica, jedna baklja i par fantomki. Iz policijske stanice su javili kako su imali saznanja da gostujući Manijaci planiraju nerede, mogućim utrčavanjem u teren i prekidanjem utakmice. Policija je prije završetka utakmice u Doboju, ispratila Manijake sa stadiona.

Kod jednog navijača Željezničara će biti pokrenut prekršajni postupak u skladu sa Zakonom o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama, Zakonom o oružju i municiji Republike Srpske, i Zakonom o proizvodnji i prometu opojnih droga Republike Srpske..”

VIDEO : Navijač ubijen nakon tuče na utakmici

Na internetu je isplovio snimak, tuče tokom utakmice NFL šampionata. Utakmica izmedju New England Patriotsa i Miami Dolphinesa, će biti upamćena po tragediji u kojoj je jedan navijač izgubio život. Dale Mooney je navijač tima iz Bostona, koji je preminuo..

U toku ove utakmice, dogodio se incident koji je nažalost tragično okončan. Dale Mooney je u sukobu sa navijačima dobio nekoliko udaraca u glavu, prilikom kojih je izgubio svijest. Ostali navijači su pokušali da razdvoje i smire sukob, ali nakon jednog udarca, Dale je pao na pod i više se nije pomjerao.

Hitna pomoć je brzo reagovala, ali Dale je preminuo prije dolaska u bolnicu..

(VIDEO) Navijači Cityja pjevali Delijama: “Kupit ćemo Zvezdu i zapaliti je”

PHOTO: Profimedia

Manchester City je pobijedio Crvenu zvezdu s rezultatom 3:1 u sinošnjem meču Lige prvaka, preokrenuvši početni zaostatak od 0:1. Igrači Cityja postigli su sva tri gola u drugom poluvremenu utakmice, a dominirali su posjedom lopte i brojem udaraca prema golu Crvene zvezde.

Na tribinama se odvijala verbalna “borba” između navijača oba kluba. Zvezdini navijači su ismijavali bogatstvo Manchester Cityja, koji je poznat po visokim financijskim ulaganjima u klub zahvaljujući vlasnicima iz arapskih država. Delije su podigle novčanice i mahali njima, što je bila gesta koja je aludirala na visoke financijske resurse kluba.

Cityjevi navijači odgovorili su s provokativnim izjavama sugerirajući da bi mogli kupiti Crvenu zvezdu i zapaliti je.

Brutalno izboden navijač Newcastle-a u Milanu, jezive fotografije kruže u medijima

Ekipe Milana i Newcastle-a odigraće svoj meč prvog kola grupne faze Lige šampiona na stadionu “San Siro” od 18.45 sati. Za navijače Newcastle-a, ovo predstavlja poseban trenutak, budući da njihov klub nakon dugog vremena ponovno ulazi na evropsku scenu.

Navijači Newcastle-a su svoje evropsko gostovanje čekali 10 godina. Međutim, neki navijači neće imati prijatna sećanja na svoje gostovanje u Milanu, a među njima je jedan navijač Newcastle-a koji je završio u bolnici.

Radi se o Eddie McCay, 58-godišnjaku koji je sa svojim prijateljima šetao kroz centar Milana veče pre utakmice, kada su ih napali italijanski navijači. Tokom sukoba, koji je uključivao sedam ili osam napadača iz italijanskog tabora, Eddie je pretrpeo nekoliko jakih uboda u leđa i u ruke.

Ove povrede su nastale kada je bio oboren na zemlju i napadnut nožem dok je pokušavao da se odbrani od napadača.

Inače, navijači Newcastle-a su se dobro zabavljali danas u Milanu, evropom su kružili snimci njihovog zabavljanja po gradu i klizanja po ulicama. Šteta što se ovako završilo dugo čekano evropsko gostovanje…

KK Crvena Zvezda rasprodala skoro sve sezonske ulaznice

PHOTO: Srđan Stevanović/Starsport

Košarkaški klub Crvena zvezda započinje novu sezonu s velikim ambicijama, kako u ABA ligi, tako i u Evroligi, gdje su već najavili svoju namjeru borbe za šampionski trofej. Sastav tima je već formiran, ali postoje i razne spekulacije o potencijalnom dodatnom igraču na poziciji beka dvojke koji će upotpuniti roster vođen trenerom Duškom Ivanovićem.

Značajna promjena za Crvenu zvezdu u ovoj sezoni je i preseljenje u novu dvoranu gdje će igrati svoje utakmice. Ranije su svoje domaćinstvo imali u čuvenoj dvorani Pionir, no crveno-beli su se odlučili vratiti u Beogradsku arenu, što će im omogućiti da privuku znatno veći broj gledatelja, čak do tri puta više.

Ovaj potez je izazvao povećano interesovanje za ulaznice, koje su brzo nestale s tržišta. Početkom septembra, Crvena zvezda je počela prodavati sezonske ulaznice, a prema informacijama koje kruže, gotovo sve planirane sezonske ulaznice su već rasprodane!

U proteklih 14 dana, klub je prodao otprilike 9.000 sezonskih ulaznica, što znači da je ostalo još oko 2.000 ulaznica za prodaju. Ovaj broj će biti ograničen zbog činjenice da će klub morati igrati neke od svojih utakmica u dvorani Pionir, kao i zbog dostupnosti određenog broja dnevnih ulaznica za svaku utakmicu.

Ova vijest također ističe da će Crvena zvezda u narednoj sezoni uživati u velikoj podršci svojih navijača na domaćem terenu, što će činiti svako gostovanje u Beogradu, zajedno s Partizanom, izuzetno privlačnim i važnim događajem.