Tuča navijača i igrača Rudara nakon utakmice u Bijeljini (VIDEO)

Na meču 32. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Radnik je u Bijeljini savladao Rudar Prijedor sa 5:2.

Ova dva tima su kolo prije kraja praktično ispala iz lige, s tim što je Rudar imao teoretsku šansu ukoliko bi povjedio, međutim Rudar je sa pet golova u mreži doživio poraz, a nakon utakmice nastao je totalni haos.

Popularni “Alcohol Boysi” navatreniji navijači Rudara nezadovoljni igrama svojih fudbalera preskočili su ogradu na tribini i došli na stazu iza klupa gdje su ušli u fizički obračun sa igračima.

Naime, početno naguravanje i psovke prerasle su u totalni fizički obračun, a pojedinim igračima Rudara su skinuti dresovi.

Šta se sve dešavalo nakon utkamice u Bijeljini pogledajte u videosnimku ispod.

Policija se oglasila: “Nakon zaustavljanja masovno izlaze i pale bengalke” (VIDEO)

PHOTO: Screenshot

“Napad je izvršen i raketama, a znate što znači otvoreni plamen na benzinskoj postaji, zamislite da je došlo do zapaljenja i eksplozije na benzinskoj postaji”, rekao je zamjenik glavnog ravnatelja policije za opću sigurnost Damir Barić.

Na današnjoj preskonferenciji policija je izvijestila kako ništa nije davalo naslutiti da će se ovako nešto dogoditi, no u jednom trenutku, naglašeno je, navijači su na povratku za Split zaustavili sve tri trake na autocesti i krenuli u napad na policajce.

Kako kažu, napad je bio agresivan, palicama, bocama, kamenjem, lancima. Kada se nisu smirili na naredbe, policajci su ispucali hice da dozovu pomoć i kao upozorenje da prestanu s napadom. Navijači su potom u jednom trenutku stali i druge snage su uspjele doći i raditi na uspostavi javnog reda.

Ukupno je ozlijeđeno 35 osoba.

Tri policijska službenika su pucala. Dvojica su pucala u zrak, jedan četiri hica, drugi osam hitaca. Treći je ispalio osam hitaca u zrak, nakon toga 11 hitaca u betonsku površinu. Pretpostavljamo, rečeno je, da je tako došlo do ozljede dvojice navijača. Jedan ima teže ozljede – propucavanje potkoljenice, a drugi je samo okrznut. Za sada su privedena 43 navijača.

Ova presica je počela nešto nakon 14 sati. “Policija je reagirala na narušavanje javnog reda i mira”, rečeno je na početku.

“Iz medija uočavamo da se kao potencijalni razlog za napad krije nemogućnost ulaska navijača s transparentom. Želimo reći da je organizator Hajduku i navijačima prije četiri dana poslao uvjete. A to je da dva sata prije utakmice treba donijeti transparent na pregled. Navijači Hajduka su se oglušili, željeli su pred samu utakmicu ući s transparentima”, rečeno je.

“Da sami iskomuniciramo da policija ne snosi odgovornost može li se unijeti transparent”, rekao je.

“Nakon toga svi navijači su ostali vani. Bili su mirni. U jednom trenutku nakon početka utakmice sami su rekli da bi krenuli put Splita. U koloni je bilo 260 vozila”, rečeno je.

“Cijela trasa do Splita je bila osigurana policijskim snagama”, dodano je. Na Desincu je bilo 16 policajaca.

“Ništa nije davalo povoda za ovako nešto. Kad je kolona došla do Desinca, oni staju, sve blokiraju na autocesti i naglo su istrčali i napali policiju”, rečeno je.

“Kolege su bile brojčano nadjačane, deseterostruko. Bilo je 16 naših kolega, a počinitelja je bilo nekoliko stotina. Napad je izvršen jako agresivno, uz uporabu boca, kamenja, palica, lanaca, stolova, sve ono što su našli… Policajci su izdali upozorenje da se prestane, to nije dalo rezultata, upotrijebili su sredstva prisile, tjelesnu snagu, ali ni to nije dalo rezultata. Onda su ispucali nekoliko hitaca u cilju dozivanja pomoći i davanja upozorenja”, rekao je policajac na presici.

“Navijači su onda u jednom trenu stali, a to je dalo vremena da pojačanje dođe”, dodao je.

“U napadu sudjelovalo puno navijača”
“U napade je bio uključen velik broj navijača. Policija intenzivno radi na obradi”, dodao je policajac. Onda je kritizirao medije.

“Imamo napise da je postupala mamićevska policija. To je krajnje uvredljivo, posebno u okolnostima kad je ozlijeđeno 20 policajaca. Policija je sinoć radila svoj posao”, rečeno je iz policije.

“Napad je izvršen i zapaljenom pirotehnikom na benzinskoj postaji, znate i sami što to znači. Policija je jučer štitila svoj život, ali i živote napadača”, rečeno je. “Ništa nije ukazivalo na ovo”, rečeno je na presici. Ponovljeno je da je put počeo bez incidenta. U koloni je bilo 261 vozilo s oko 1500 navijača. “Kod Desinca kolona se namjerno zaustavlja, blokiraju sve tri trake”, opet je rečeno.

“Nakon zaustavljanja masovno izlaze i pale bengalke. Upaljene su ih bacali na policajce na Desnicu. Bacali su rakete u pravcu njih i koristili su sva pogodna sredstva za nanošenje ozljeda. Uništavali su i trgali znakove, njima su napadali policajce. Koristili su aparate za gašenje požara. Na jedan vrlo ružan i nehuman, bahat način su izvršili napad na tih 16 policajaca”, rečeno je.

“Njima je teško bilo pružiti pomoć jer je sve bilo blokirano. Policajci s kraja kolone morali su se pješice probijati da bi kolegama pružili pomoć. Policajci su bili prisiljeni primijeniti vatreno oružje kako bi dozvali pomoć i zastrašili napadače”, rečeno je.

“Tri policijska službenika su pucala. Dvojica su pucala u zrak, jedan puca četiri hica, drugi osam hitaca. Treći ispaljuje osam hitaca u zrak, nakon toga 11 hitaca u betonsku površinu. Pretpostavljamo da je tako došlo do ozljede dvojice navijača. Jedan je ozlijeđen u potkoljenicu, jedan u visini rebara”, rekao je policijski dužnosnik.

Zatim je naveo da su policajci koji su dolazili u pomoć također zaustavljeni te su bili prisiljeni pucati. “Nakon toga su se probili i pružili pomoć kolegama koji su već bili okruženi i zabarikadirani u policijsko vozilo. Navijači su tada već razbijali vozilo i uspjeli su unutra ubaciti baklju. Dobro je da policajci nisu zapaljeni u službenom vozilu”, rečeno je.

Najvjerojatnije četiri propucana navijača

Prema riječima policije nakon toga uspostavljen je red.

“Imamo informaciju da se danas tijekom dana javio još jedan navijač, koji ima propucano stopalo. On je liječnički obrađen i nije zadržan na liječenju. Pretpostavljamo da se radi o lakšim ozljedama. Dobili smo informaciju da je još jedan navijač ranjen. Ako se to potvrdi, to su četiri navijača ranjena od vatrenog oružja.

Ukupno je ozlijeđeno 35 osoba, 15 navijača i 20 policajaca. Taj broj će varirati, očekujemo da se još ljudi javi liječnicima”, kazano je na presici.

“Očevid je završio oko 11 sati, slijede daljnja vještačenja. Zasad su privedena 43 navijača iz Desnica. Radi se krim istraživanje, postoji sumnja da su počinili kazneno djelo izazivanja nereda, to je do pet godina zatvora”, rečeno je.

Poslije tog izlaganja, krenula novinarska pitanja.

“Mi dosad nismo dobili od navijača informaciju koji je bio povod za ovaj ružan i protupravni napad. Ništa na to nije ukazivalo s obzirom na njihovo ponašanje na putu za Zagreb, u zoni stadiona, sve je funkcioniralo, bila je dobra suradnja kad se formirala kolona za Split, sve smo se dogovarali, nije bilo incidenta”, rečeno je.

“Koji je njihov povod, nadam se da ćemo to vidjeti tijekom krim istraživanja”, dodano je.

Zamjenik državne odvjetnice u Velikoj Gorici rekao je da su oni sinoć s policijom proveli očevid. “Već su neke radnje poduzete, uslijedit će ih još, preuranjeno je sada govoriti, istražit će se sve okolnosti”, rekao je.

Tko su uhićeni?
“Jedna osoba je maloljetnik, 11 su mlađi punoljetnici, ostali su punoljetne osobe”, rečeno je na presici.

“Trojica policajaca su pucala u zrak, jedan je pucao u zrak i tlo. Teško je procijeniti opasnost, njihovi životi su bili ugroženi. Bili su ugroženi i životi onih koji su se nalazili na benzinskoj postaji”, rečeno je.

Napadača na Desincu je bilo “stotinjak, dvjestotinjak i više”. Nisu znali reći koliko se policajaca zatvorilo u kombi.

“U kombiju su bila najmanje trojica. Oni su spasili sami sebe pucajući u zrak, a spasili su ih i kolege. Nakon pucanja u zrak nije prestao napad”, rečeno je.

Je li navijačima bio zabranjen izlazak iz vozila?
Je li navijačima u koloni bio zabranjen izlazak iz vozila?

“Jasno je da je napad s njihove strane bio pripreman i dogovaran, sve ukazuje na to. Prvo je krenuo napad na dijelu ulaska na benzinsku postaju. Onda su pokušali doći sa strane leđa, s izlaska. Tu je došlo do razdvajanja naših snaga. Snage koje su bile fizički udaljene trčale su nakon što su dobile poziv u pomoć. Prilikom dolaska su također napadnuti od navijača”, rekao je.

“Je li nedostatak vode dovoljno opravdan razlog za ovo, mislim da javnost može donijeti sud o tome”, rečeno je. Policija je dodala da je zaustavljanje negdje bilo planirano. “Nije mi trenutno poznato gdje je bilo planirano zaustavljanje”, dodao je.

Je li ovo bio napad s namjerom da se ubije?

“Možda je rano reći, ali prema svemu onom što je moguće u ovakvom napadu, apsolutno da”, rečeno je.

Jesu li u kontaktu s Torcidom?

“Odredbe zakona oba kluba obvezuju da ostvaruju kontakte s navijačkim skupinama. Taj kontakt je izrazito loš, nekad krene na bolje. Gostujući klub je također pokušao kontaktirati, naišli su na zid šutnje. Dan prije utakmice je pokušan kontakt preko kluba, ali su se navijači oglušili”, rečeno je

Snimak sinoćnjeg sukoba Torcide i policije (VIDEO)

Cijelu proteklu noć nakon utakmice Dinama i Hajduka desavali su se sukobi na autoputu, Torcida je krenula kući sa gostovanja međutim došlo je do nereda sa pripadnicima policije.

Pogledajte videozapis jednog dijela sinoćnjeg sukoba.

Inače, sinoć je uhapšeno je oko 40 pripadnika Torcide, a dvoje je teško ozlijeđeno. Šef kirurgije u splitskoj bolnici kratko se obratio novinarima te otkrio kakvo je stanje dva ozlijeđena mladića.

“Dovezene su dvije mlađe muške osobe, ispod 20 godina. Prvome je prostrijeljena peta i nakon kirurškog zbrinjavanja pušten je na kućnu njegu. Druga osoba ima ranjenu nadlakticu, on ima suspektnu ozljedu živca pa je radi daljnje obrade zbrinut u bolnici. Jutros oko 5 sati došli su u bolnicu. Ne znam detalje oko toga kako su došli. Nisu hitnom. Koliko mi znamo to su jedini koji su zatražili kod nas liječničku pomoć.”

(VIDEO) Navijači Dinama podmetnuli vatromet pored Poljuda sinoć

Poslije slavlja Dinama nad Hajdukom u utakmici 36. kola ovosezonskog izdanja Prve HNL, kojom je zagrebački klub potvrdio naslov prvaka, internetom je počela kružiti zanimljiva snimka nastala u Splitu. Na njoj se vidi vatromet koji su navodno navijači Dinama postavili pored Poljuda i potom ga kao provokaciju aktivirali.

Vatrena noć nadomak Zagreba: Policija ranila dvojicu navijača, veliki broj povrijeđenih

U kasnim satima sinoć, nakon utakmice Dinama i Hajduka nadomak Zagreba došlo do velikih navijačkih nereda, a epilog je veliki broj povrijeđenih od kojih su dvije osobe ranjene vatrenim oružjem.

Tuča se dogodila na autoputu A1 kod odmorišta Desinec između Zagreba i Karlovca oko 23 sata. Veliki broj policijskih snaga odmah je reagovao i zaustavio saobraćaj na autoputu.

Više stotina osoba učestvovalo je u sukobu, a na kraju se ispostavilo da su se navijači Hajduka tukli s policijom. Prema informacijama koje dolaze, dvije osobe su ranjene iz vatrenog oružja koje je koristila policija. U sukobu su korištene dimne bombe i razni tvrdi predmeti.

Kako prenosi Index, svjedok nemilih scena poručio je da su navijači Hajduka zaustavili trake na autoputu i nakon toga istrčali van. Bili su naoružani i navodno ih je bilo oko 150.

Pripadnici policije su koristili i hladno i vatreno oružje oružje kako bi situaciju stavili pod kontrolu, a onda su priveli navijače i djelomično pustili autoput u promet.

U međuvremenu se oglasila policija, čije saopćenje prenosimo u cijelosti.

“Dana 21. maja oko 21.35 sati, tokom organizirane preprate oko 1.600 navijača HNK Hajduk u autobusima, kombi vozilima i privatnim automobilima s utakmice u Zagrebu, samoinicijativno su stali na autocesti A1 kod odmorišta Desinec i na taj način blokirali sve trake autoceste u smjeru Karlovca, a potom je, oglušivši se na njihova upozorenja i naredbe, nekoliko stotina njih napalo tjelesnom snagom i predmetima pogodnim za nanošenje povreda policijske službenike iz više policijskih uprava koji su ih pratili. Policijski su službenici radi odbijanja napada na sebe prema više osoba upotrijebili sredstva prisile, uključujući i vatreno oružje, nakon čega je praćena kolona ponovno stavljena pod nadzor. U toku je identifikacija i privođenje osumnjičenika za kaznena djela i prekršaje”, saopćila je policija.

Još uvijek nisu sve dionice autoputa puštene u saobraćaj. Uskoro će biti poznato više detalja.

Haos u engleskom Premiershipu nakon što je trener udario protivničkog navijača (VIDEO)

Legendarni francuski stručnjak Patrick Vieira suočava se s istragom čelnika Premiershipa nakon što je sinoć nakon meča svog Crystal Palacea udario jednog navijača Evertona.

Ekipa Evertona je gubila 2:0, a onda napravila veliki preokret (3:2) i tako osigurala opstanak u ligi. Zbog toga se masa ljudi našla na terenu kako bi proslavili taj uspjeh.

Među njima je bio jedan izuzetno bezobrazni navijač koji je konstantno provocirao Vieiru.

Pokazivao mu je srednji prst, vrijeđao ga i to sve vrijeme snimao, a vjerovatno je zaboravio kakav je temperament nekadašnjeg nogometaša Arsenala.

Kasnije se u gužvu umiješao i drugi navijač Evertona koji je odgurnuo Francuza prije nego što je reagovalo osiguranje i odvelo trenera van terena.

Francuski trenier nije htio davati komentar o situaciji nakon utakmice, a korisnici društvenih mreža su uglavnom kritikovali ponašanje navijača domaćeg tima.

Sukobi navijača Frankfurta i Rangersa širom grada uoči finala Evropske lige (VIDEO)

U susret finalu Lige Evrope koje počinje večeras u 21h, a u kome se sastaju Glazgov Rendžers i Ajntraht iz Frankfurta, došlo je do velikih nereda u Sevilji.

Obje navijačke grupe, i škotskog i nemačkog kluba su najavile invaziju na utakmicu, a još u utorak uveče su počeli da se nadjačavaju na ulicama najvećeg grada u Andaluziji, pa su zabeležene tuče na više lokacija u gradu.

Pripadnici policije pokušali su da pokriju sve trgove i kafiće kako bi smanjivali sukobe, ali prema izveštajima lokalnih medija, glavni neredi su se dešavali u sporednim uličicama.

Sukobi su se dešavali po cijelom gradu, a najskoriji se desio maločas kada su pristalice Frankfurta dok su išli u korteu prema stadionu, napadnuti od strane navijača Rangersa koji se skupljali u ulicama pored kortea.

Haos u Ciboni: Navijači Dinama se obračunali s policijom u dvorani i ispred nje

Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

Košarkaši Dinama plasirali su se u A1 košarkašku ligu nakon što je danas u Dvorani Dražena Petrovića, u 3. utakmici doigravanja Prve lige, pobijedio Bosco 79:78 nakon produžetka i tako dobio seriju 2:1. Međutim tijekom utakmice došlo je do sukoba Dinamovih navijača s policijom koji se nastavio i ispred dvorane.

Naime, pred kraj susreta došlo je do naguravanja sa specijalcima koji su potom uletjeli na tribinu, a sukobi su se preselili i ispred dvorane. Tamo se nekolicina navijača potukla s policijom koja je u jednom trenutku morala upotrijebiti i suzavac.

Policijska uprava zagrebačka izvijestila je da su sukobi navijača izbili na utakmici 1. HKL-a u dvorani Košarkaškog centra “Dražen Petrović” u 21:15, no policija je brzom reakcijom uspostavila javni red i mir.

“Po uspostavljenom javnom redu i miru, odnosno stavljanjem sukoba po nadzor, utakmica je odigrana do kraja”, priopćili su iz policije.

Foto: Luka Stanzl/PIXSELL
Foto: Luka Stanzl/PIXSELL
Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

Ibrahimović razbio šoferšajbu na autobusu tokom proslave s navijačima (VIDEO)

Fudbaleri Milana pobjedom nad neugodnom Atalantom 2:0 stigli su na korak od osvajanje Scudetta, a veliku radost nakon trijumfa nije mogao skriti ni Zlatan Ibrahimović koji je proslavljajući pobjedu slomio šoferšajbu klupskog autobusa.

Popularni Rossoneri su u pretposljednjem kolu pred svojim navijačima stigli do velike pobjede i potreban im još jedan bod u posljednjem kolu protiv Sassuola kako bi i matematički osigurali titulu.

Ogroman broj pristalica Milana ispratilo je svoje ljubimce ispred stadiona nakon susreta s Atalantom kako bi im i na taj način pružili podršku uoči meča odluke, a euforija je ponijela i Zlatana Ibrahimovića.

“Ibra” je u trenutku euforije i proslave navijača toliko jako udario šoferšajbu koja je od siline udarca napukla, ali nije bilo ozbiljnijih posljedica.

Video klip je očekivano postao hit na društvenim mrežama, kao i uvijek kada je Zlatan u glavnoj ulozi.

Navijači Napolija obećali vratit ukradeni auto treneru, samo da ode iz kluba

Pristalice Napolija nezadovoljni su radom trenera Luciana Spallettija i zahtijevaju njegov odlazak iz kluba. U posljednjoj akciji to su napravili transparentom u kojem mu u zamjenu za odlazak nude i njegov ukradeni automobil.

Na transparentu koji je osvanuo ispred stadiona u Napulju napisan je datum krađe Spallettijeve Fiat Pande i poruka: “Spalletti, vratit ćemo ti tvoju Pandu… ako odeš!” U potpisu ispod poruke stoji “lopovi”.

Inace, treneru Napolija Spallettiju je automobil ukraden 16. Oktobra prošle godine ispred hotela. Trenutna obećavajuća sezona pretvorila se u razočaranje za navijače napuljskog kluba koji su u već nekoliko akcija to nezadovoljstvo izrazili.

Među tim akcijama bilo je i bacanje jaja na autobus koji je prevozio igrače na utakmicu protiv Sassuola.