Posle kraja utakmice između Partizana i Vojvodine, došlo je do velike tuče između Grobara i Delija koje su krenule na meč polufinala između svog tima i Novog Pazara na Marakani.
Naime, do sukoba je došlo kod “Soccer” kladionice u ulici Dr Milutina Ivkovića, zbog čega je morala da interveniše i policija.
Brzo su organi reda i mira počeli su da vraćaju automobile koji su se zaputili u pravcu ka Autokomandi, gde je trenutno velika gužva. Prema informacijama koje dolaze, navijači Zvezde sačekali su u maskama pristalice Partizana koji su se vraćali sa utakmice Kupa Srbije protiv Novosađana i došlo je do masovne tuče.
Jedan navijač teško je povređen i prebačen je na VMA, dok su drugi takođe teško povređeni i sa vidno krvavim glavama odbili hitnu medicinsku pomoć.
Sinoć dok su se vraćali sa utakmice protiv Istre 1961, igrači Šibenika su doživili veliku neprijatnost. Ne zna se da li su napadači zamjenili Funcute sa igračima Šibenika, a još se ne zna koja navijačka grupa je napala igrače. Najvise se pominju Torcida Split i Demoni Pula.
Na zvaničnom profilu portala šibenka.hr sinoć su napisali detalje ovog nesretnog slučaja.
“Pola sata prije ponoći pred tunelom Mala Kapela nepoznati napadači su bakljama i palicama napali vozila s igračima GKK Šibenka na povratku iz Zagreba. Svi igrači i članovi stručnog stožera su dobro i nisu ozlijeđeni. Na kombijima je utvrđena materijalna šteta, a incident je prijavljen policiji i u tijeku je očevid. GKK Šibenka je zgrožena napadom na igrače u kojem su samo puka sreća i prisebnost vozača spriječill teže posljedice. GKK Šibenka traži da se napadači pronađu i procesuiraju.”
Danas se odvijala prava drama u Srpskoj ligi Beograd. Naime, posle današnje odlične utakmice na Karaburmi između OFK Beograda i Zemuna, koja je odlučivala dosta toga za ulazak u veći rang, posle današnjeg rezulatata i Radnički iz Novog Beograda dobio je šansu da pobegne na tri boda prednosti u odnosu na današnje goste, pošto su Romantičari u 90. minutu, nakon autogola, uspeli da se sačuvaju i dođu do vrednog boda – 1:1 (0:1).
Ono što je obeležilo derbi nije samo rezultat već i dešavanja na tribinama i van nje. Plava Unija je smislila orginalnu akciju i postavila transparent odma iza leđa Taurunum Boysa na zgradu iza tribine. Navijači Zemuna su uradili sve da pokušaju da stignu “gospodina” koji je postavio transparent.
Ekipa Dinama je u sklopu 32. kola Prve Hrvatske nogometne lige gostovao kod Gorice. Ovo je bio debi novom treneru Anti Čačiću koji je naslijedio Željka Kopića. Novi trener je debitirao uspješno jer je utakmica završila je rezultatom 1:0 u korist zagrebačkog tima. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, dok je u nastavku zabio Ademi u 85. minuti. Fantastičnu utakmicu odradio je golman Kotarski, ali nije uspio sačuvati mrežu Gorice.
Najljepši trenutak, osim pobjedničkog gola, za Dinamove navijače dogodio se u sudačkoj nadoknadi. Tada je Ante Čačić odlučio uvesti Amera Gojaka umjesto Mislava Oršića. Jedan navijač Dinama utrčao je u teren i htio je doći do najboljeg strijelca Dinamove u europskim natjecanjima, ali su ga redari brzom reakcijom onemogućili u tome i sa maksimalnom upotrebom sile, oborili na zemlju.
Svi navijači Dinama, kao i klupa Dinama počeli su negodovati te su tražili da se prema navijaču postupi humano i bez nepotrebnog nasilja. Onda je Oršić odlučio skinuti dres i pokloniti ga navijaču. Sretnik ga je podignuo u zrak, a to je izazvalo apsolutnu ludnicu i oduševljenje na stadionu u Gorici.
Nakon minulog 167. večitog derbija između Crvene zvezde i Partizana došlo je do još jednog okršaja navijača beogradskih klubova.
Naime, oko 22 časa na putu Mladenovac – Topola, jedna grupa navijača Crvene Zvezde koja se vraćala sa Marakane presrela je kombi i zapalila ga dok su se putnici nalazili u njemu.
Ubrzo posle ovog događaja, oglasio se i vozač kombija Igor Grujić (45) :
“Preprečili su nam put, zagradili sa svih strana, polupali stakla, ubacili baklje i blokirali vrata da ne možemo da izađemo. To je bila borba za život, gledali smo samo kako da sačuvamo živu glavu i izađemo iz kombija koji gori.
Tada je počeo napad, kamenjem su nam razbili stakla, počeli su da ubacuju baklje, palicama su lupali po kombiju sa svih strana. Nastao je haos. Neka deca su spavala pozadi. Izbacivali smo baklje koliko smo mogli, oni su ih ponovo vraćali unutra. Blokirali su nam sva vrata, nisu nam dali da izađemo. To je bila borba za život, bili smo opkoljeni sa svih strana, bilo je jezivo i strašno, vatra je počela da se širi po kombiju… šta da vam kažem, gledali smo samo da spašavamo živu glavu
Sekunde su bile u pitanju da ne izgorimo svi, jedva smo uspeli da izvučemo decu koja su sedela pozadi”
Posle vozača, izjavu za sprske medije dao je i jedan od mladića iz kombija:
“Ja imam 20 godina i bio sam najstariji, a svi ostali, među kojima je bila i jedna devojka imaju od 16 do 18 godina. Nismo imali nikakve šalove, ništa”
O ovom događaju je svedočila i jedna od osoba koja se našla u koloni iza kombija.
“Oko 22h na putu Mladenovac-Topola gori kombi.
Pucketa vatra, devojka se dere, viče neka imena. Stajem negde 3.-4. u redu sa autom. Izlazim i vidim svi su pored svojih kola, a njih 4oro ne stariji od 21-22 godine trče u krug. Trčim do njih da pitam je l’ treba pomoć? Svi stoje i gledaju.
Kaže devojka, ne možemo da nađemo njih troje. Pitam, da li su izašli iz kombija, kaže jesu, otrčali su negde. Vraćam se nazad do svog auta i ostalih ljudi i kažem, dajte da uperimo farove u njive, možda su povređeni negde, od šoka izbezumljeni. Niko ništa. Izlaze 4 momaka iz tek pristiglog auta, trče po njivama i dozivaju ih. Čuje se eksplozija. Puca kombi. Devojka vrišti. Posle 5-6 minuta izlaze svi iz njive. Živi su.
Zagrliše se njih 7-oro, 6 momaka i jedna devojka.
Prilazi jedan i kaže mi, je l’ možeš da mi pogledaš glavu, peče me? Uhvatila ga vatra, ali nije strasno. Zacrvenela se koža.
Drugi mi pokazuje šaku, 2.-3. stepen opekotine.
Čekamo hitnu, vatrogasce i policiju.
Pitam, šta se desilo?
Kažu, presrela su nas 4 auta zvezdaša, razbili nam stakla i ubacili baklje u kombi. Vraćamo se sa derbija! Vikali smo, nemojte, devojka je u kombiju!! Džabe.
JBENI ZVEZDA I PARTIZAN. JBENI ISPRANI MOZGOVI NAVIJAČA. DA LI JE MOGUĆE, U 21. VEKU? ČIJI JE ŽIVOT MANJE VREDAN SAMO ZATO ŠTO NAVIJA ZA DRUGI KLUB? KOJI TO MOZAK MOŽE DA UBACI BAKLJE U TUĐA KOLA I ZAPALI? ALOOO, 7 MLADIH ŽIVOTA JE MOGLO DA STRADA! ZBOG SMRDLJIVE PETOKRAKE I GRBA CRVENOG ILI CRNOG!!
IDEM I PREVRĆE MI SE ŽELUDAC I EVO DRŽI ME 2.5 SATA. OVO NIJE FILM, OVO SE DESILO NA PRAVCU MLADENOVAC-TOPOLA.
GDE MI ŽIVIMO?
GASITE PROFESIONALNI FUDBAL, JER JE ON ODAVNO SVE SEM SPORTA!”
Napad zagrebačke grupe BBB izvršen je na kafić gdje je bila smještena Torcida u slavonskom Cericu. Još se ne zna završni epilog tuče, ali po svemu sudeći Bojsi su izveli brutalan napad.
Ekipa Dinama u petak u 31. kolu HNL-a od 18 sati protiv Istre na Maksimiru igra važnu utakmicu u napetoj borbi za naslov. Ipak, na njoj neće imati podršku navijačke skupine koja prati Dinamo. BBB su objavili zašto. Njihovo priopćenje zašto će bojkotirati tu utakmicu prenosimo u cijelosti:
“S obzirom na to da Dinamo svoju sljedeću utakmicu protiv Istre igra na Veliki petak, dan koji kršćani diljem svijeta provode u postu i prisjećanju na muku i smrt Isusovu, obavještavamo sve da na toj utakmici neće biti organiziranog navijanja s naše sjeverne tribine.
Tako smo odlučili svaki puta zadnjih nekoliko sezona kada bi utakmica padala na Veliki petak, a tako će biti i ubuduće, nastavi li savez s ovom praksom.
Ovakav sramotan odnos HNS-a prema navijačima traje i traje, ali ne samo zahvaljujući odgovornima u savezu već i samim predstavnicima klubova u ligi kao i mnogim drugim sudionicima lige. Skrećemo pozornost na činjenicu da će se ovoga tjedna, primjerice, sve utakmice Hrvatske malonogometne lige, a koja je u nadležnosti istog tog HNS-a – odigrati u četvrtak. Zašto?
Zahvaljujući zahtjevu klubova 1. HMNL koji su zatražili da se inicijalno zakazani termin cijelog kola s petka pomjeri 24 sata ranije. Znači – može se i nije sve samo do HNS-a. Nismo do sada primijetili da je ijedan klub barem deklarativno protestirao protiv ovakvog termina, a kamoli nešto više od toga.
Svjesni smo da dio javnosti ne shvaća i ne podržava našu odluku i da će se radije kritizirati ovaj potez, nego odluka cijelog niza odgovornih pojedinaca u HNS-u, klubovima te ostalih… Ali to nas ne zanima. Ne zanimaju nas ni cinični komentari kao niti fraze o navijačima koji rade to što rade, a nazivaju se vjernicima.
Bad Blue Boysi nisu samo dekor na nogometnim stadionima već grupa ima svoja uvjerenja i principe koje živi i brani onako kako zna i može. Apeliramo ponovno na HNS i klubove da prestanu sa zakazivanjem termina utakmica na Veliki petak.”
Pristalice Legije iz Varšave ponovno su izveli performans koji je obišao svijet. Ubrzo je postala viralna koreografija koju su izvjesili na utakmici protiv Lecha iz Poznanja, koja prikazuje Vladimira Putine.
Prvi čovjek Rusije prikazan je u gostujućem dresu Spartaka iz Moskve i s omčom oko vrata, kao da je obješen preko cijele tribine. Navijači Lecha pljeskom su pozdravili takvu koreografiju, a pjevale su se i uvredljive pjesme na računa Putina.
Ultrasi Legije ne preferiraju Ruse zbog silnih sukoba u povijesti pa su na ovaj način odlučili iskazati podršku Ukrajini, a navijači Lecha očito imaju jednak stav pa su aplaudirali tom potezu.
Transparent kibiców Legii. Władimir Putin z herbem Spartaka Moskwa. Część kibiców Lecha biła brawo #LPOLEGpic.twitter.com/ZUYVTdhJdf
Naime, navijači Marseillea pokušavaju se na sve načine obračunati s navijačima PAOK-a. Zapaljene baklje lete s jedne na drugu tribinu i ovo bi mogla biti duga noć za sve u Marseilleu.