Nezaboravan ispraćaj direktora škole u penziju

Fudbalski klub Partizan je na društvenim mrežama podelio snimak ispraćaja u penziju Milana Nedeljkova, direktora Osnovne škole “Bratstvo jedinstvo” iz Belog Blata, kod Zrenjanina.

Učenici beloblatske škole Nedeljkovu su u školskom dvorištu priredili nezapamćen ispraćaj, pevajući mu navijačku pesmu “Samo Partizan”.

“Volim Partizan, samo Partizan, Partizan moje drugo ime je. Volim Partizan, samo Partizan, Partizan volećemo zauvek”, orilo se iz dečijih grla.

Direktor Milan Nedeljkov, inače strastveni partizanovac, ostao je zatečen ovakvim gestom svojih đaka.

https://www.facebook.com/FKPartizanBG/posts/2089055564559696

Snimak koji je objavio FK Partizan je izazvao brojne pozitivne reakcije na društvenim mrežama, a kako je to izgledalo

Balisti izbacili nove snimke sukoba sa Varvarima

Prethodnih dana na pojedinim albanskim instagram profilima pojavili su se novi snimci sukoba Balista i Varvara od pre par godina.

Navijači Škendije navode da snimke nisu postavljali na društvene mreže zbog bezbednosti učesnika u incidentu jer se prema njihovim navodima u Makedoniji vrši velika represija prema navijačkim grupama u kojima dominiraju Albanci.

Ovaj sukob se dogodio kada su Varvari krenuli na rukometnu utakmicu sa Vardarom, a Balisti na finale kupa u fudbalu.

Autobus sa Varvarima se sukobio sa dva autobusa Balista, kojima su u međuvremenu pristigla još tri autobusa podrške.

Nakon ovog sukoba više osoba je zatražilo medicinsku pomoć.

Niže lige Srbije: Pogledajte napad Djavola Karaburma na Šumare Mirijevo

Utakmica se igrala 4 Oktobra između domaćina FK Beograd 1929 i FK Balkan Mirijevo, a na njoj se dešavalo svašta.

Pored sukoba, domaći navijači popularni Đavoli sa Karaburme, uspeli su da oduzmu dresove gostima iz Mirijeva koji su ih ostavili na klupi za rezervne igrače.

Meč je na kratko prekinut, dresovi su vraćeni na zahtev delegata koji je nameravao da utakmicu prekine i dodeli tri boda službenim rezultatom gostima iz Mirijeva.

Na kraju je završeno 2:0 za Beograd 1929.

Crvena Zvezda se konačno oglasila o upadu navijača na poluvremenu

PHOTO: Starsport

Utakmica između Crvene zvezde i Zlatibora u Kupu Srbije odigrana je u nedelju a prekinuli su je navijači predvođeni nekadašnjim vođom, popularnim Vladimirom Šavijom.

Naime, oko desetak navijača Zvezde navodno je bilo na stadionu jer su želeli da obeleže godišnjicu smrti Branislava Zeljkovića Zelje, legende severne tribine, iako su mnogi spekulisali da li je “držao bukvicu” igračima.

Fudbalski klub Crvena Zvezda se zvanično nije oglašavala po ovom pitanju, ali je portparol kluba Miljan Milošević za Zvezda TV-a prvi put javno progovorio o skandalu na Marakani i objasnio šta je tačno Šavija tražio od igrača i trenera Dejana Stankovića. Zvezdu sigurno čeka kazna za upad vođe navijača na teren, a portparol crveno-belih istakao je da će klub snositi posledice ovog ispada.

PHOTO: Starsport

-“Objasniti mogu, pravdati, naravno, ne mogu, klub će snositi posledice koje disciplinski organi FSS odrede, videli ste svi šta se desilo. Međutim, jako je važno objasniti ceo kontekst, možda on i doprinese boljem shvatanju situacije. Naime, na meču protiv Zlatibora naši navijači su želeli i obeležili su godišnjicu smrti Branislava Zeljkovića Zelje.

On je legendarni navijač Crvene zvezde i naše navijačke grupe, reč je o čoveku koji je formirao grupu onakvom kakva jeste, ne on kao on, nego svojim stavovima, razmišljenjem, angažovanjem, on je mnogo uticao da delije danas izgledaju ovako kako izgledaju, da razmišljaju kako razmišljaju, puno je uticao na patriotsku stranu priče naše navijačke grupe. On je neko ko je uvek imao jasan stav, mlađi navijači su ga često pratili i slušali.

“Njegovi drugovi želeli su da obeleže, da podignu njegov barjak, da pokažu da se ni posle 10 godina njegovo ime nije zaboravilo. Jedan od njegovih drugova je sišao dole na teren i traži isto to od trenera i igrača, da se dozvoli ulazak njih desetorici na tribini, ne bi li obeležili taj momenat. Opet kažem, ne mogu to da pravdam, ali ljudi mogu sada bolje da razumeju zašto se to desilo, nikakve priče drugog tipa sa igračima ili stručnim štabom nije bilo.”

PHOTO: starsport

To je bila čista emocija naših navijača ka nekome ko je izgradio tribinu ovakvom kakva jeste, koja jeste ponos našeg kluba, koja je poznata u celom fudbalskom svetu. Imamo razumevanje za tu emociju za čoveka koji je stvarao sve to, koji je kada je bio na štakama išao na Zvezdu da je prati na gostovanjima, dok je imao zadnji atom snage, on je dolazio i bio u Zvezdu. Zelja je neko ko je ostavio dubok trag, koga će se sigurno navijači i klub sećati sa ponosom. Došlo je do situacije do koje je došlo, snosićemo posledice, ali nadam se da sam bar malo uspeo da približim našim navijačima čitavu situaciju i da im objasnim kakva je emocija bila iza svega što se desilo – poručio je Miljan Milošević u kameru Zvezda TV-a.

(VIDEO) Bivši vođa navijača držao govor igračima Zvezde pored terena

Foto: Arenasport screenshot

Popularni Vladimir Šavija bio ljut zbog vođstva Zlatibora usred Beograda.

Naime, neobičan momenat viđen je na meču Crvena zvezda – Zlatibor, jer se na teren spustio nekada poznati vođa „delija”, Vladimir Šavija, piše nova.rs.

Na poluvremenu utakmice Crvena zvezda – Zlatibor bilo je 0:1, a pred povratak na teren, Šavija je okupio igrače i održao im govor?!

Blizu je bio i trener Dejan Stanković, ali i Milan Borjan, koji je smirivao Šaviju, dok je on govorio okupljenim fudbalerima.

Nije se završilo na tome, nego je nešto kasnije, tokom meča, Šavija čak završio blizu klupe Crvene zvezde.

Dugo je trajala jedna pauza u 52. minutu kada se povredio Marko Gobeljić, a za to vreme, kod klupe domaćina, Borjan i Stanković su smirivali Šaviju.

Potom je Šavija zagrlio Stankovića i otišao, što su zabilježile kamere.

Ostaje da se vidi hoće li delegat staviti ove detalje u zapisnik i da li će biti sankcionisano prisustvo Šavije na klupi i u restriktivnom prostoru u toku trajanja utakmice.

Inače, Zlatibor je u meču 1/16 finala Kupa Srbije vodio 2:0, ali je Zvezda preokrenula i slavila 4:2. Po gol za domaće su dalui bivši crnogorski reprezentativac Mirko Ivanić i 18-godišnji Kotoranin koji je odlučio da igra za Srbiju, Andrija Radulović.

Sudijska (ne)pravda (VIDEO)

Dolaskom korone tribine stadiona i dvorana ostale su prazne, pa su sudijske krađe, kojima se niko iz fudbalskih saveza ne bavi, postale sve lakše za izvođenja.

Ova pojava je mnogo zastupljenija u nižim ligama gde se retko koja utakmica snima i “sudijske greške” su bez prisustva publike postale posao koji se može lagano obaviti.

Naš portal je odlučio da napravi rubriku vezanu za sudijske krađe u nižim ligama, pa ćemo počevši od danas svake nedelje objavljivati namerne i ne namerne greške sudija.

Prvi ovakav slučaj dolazi nam iz Područne fudbalske lige Zrenjanin, utakmica između OFK Klek i FK Borac iz Aleksandrova.

Prenosimo vam izveštaj i video u kojem se vidi očigledna greška glavnog sudije Strahinje Radulovića i njegovih pomoćnika Bibin Alekse i Marka Popova.

“Moralo je da se završi ovako” – komantar je današnje sudijske trojke i zvaničnika domaćeg tima koji je sasvim nezasluženo slavio sa 3:2 u utakmici sa aleksandrovačkim Borcem. Svoju nadmoć i bolju igru crveno-plavi nisu uspeli da krunišu sa nova tri boda pošto su na terenu imali čak dva igrača manje, a da bodovi danas ostanu u Kleku bez ikakve dileme pomogle su sudije koje su svesno “osakatile” goste iz aleksandrova, dosudile penal za domaćina i ako je prekršaj bio daleko izvan kaznenog prostora, a potom i priznali sasvim neregularan pogodak posle penala (video snimak dole), zbog toga im čestitamo i nadamo se da su ponosni na današnji učinak.

Prvih 45 minuta, dok se fudbal još mogao igrati, crveno plavi su imali sve pod svojom kontrolom. Grujić je imao nekoliko šansi ali je svaki put izostao precizan šut i pogodak. Na golove se čekalo sve do samog finiša prvog poluvremena kada je Gajinov uposlio Kočiša kome nije bilo teško da pogodi mrežu klečana i dovede svoj tim u vojdstvo.

Činilo se da će crveno-plavi rutinksi odraditi posao na današnjem gostovanju i ubeležiti i treću pobedu zaredom, ali čini se da tako nisu mislili domaćini koji su se postarali na sve moguće načine da bodovi danas ostanu u Kleku i ko zna šta se desilo na poluvremenu ali nema sumnje da je sve to uticalo na nastavak utakmice i drugo poluvreme.

Već od samog početka drugog dela bili su osetni novi kriterijumi kod sudijske trojke i sve češće navlačenje za domači tim. Vrhunac je dostignut već u desetom minutu nastavka utakmice kada je Gajinov prekršajem zaustavio jednog od igrača domaćeg tima i to daleko van kaznenog prostora, no glavni sudija utakmice odlučuje da pokaže na belu tačku.

Protesti crveno-plavih nisu urodili plodom a ni sam delilac pravde nije bio siguran u svoju odluku, ali se ona nije promenila. No tragi-komediji tu nije bio kraj.

Penal koji su pucali domaći (posle kojeg su stigli do izjednačenja), sem što nije postojao, nije ni realizovan na regularan način pošto je igrač koji je postigao pogodak ušao mnogo ranije u kazneni prostor od ostalih igrača i samim tim pogodak je morao biti poništen.

Pravila fudbalske igre kažu sledeće: ” Ukoliko neki igrači i odbrambene i napadajuće ekipe uđu u kazneni prostor pre izvođenja, jedanaesterac se ponavlja. Ukoliko neki saigrač izvođača uđe u kazneni prostor pre izvođenja jedanaesterca, a da pritom niko iz odbrambene ekipe (osim golmana) ne uđe pre njega u kazneni prostor, izvođenje se ponavlja ukoliko je postignut pogodak, dok se u suprotnom dosuđuje indirektan slobodan udarac za odbrambenu ekipu. Isti slučaj se dešava ako saigrač izvođača izvede jedanaesterac umesto samog izvođača. Glavni sudija dosuđuje jedanaesterac tako što rukom pokaže na belu tačku, mesto odakle se izvodi jedanaesterac. U toku izvođenja glavni sudija zauzima položaj tako da može da ima pregled da li neki igrač čini prekršaj (ulazi pre izvođenja u kazneni prostor i sl.), dok pomoćni sudija koji se nalazi na polovini terena gde je dosuđen jedanaesterac prilazi na mesto preseka kaznenog prostora i poprečne gol-linije, da bi imao pregled da li golman čini prekršaj.

Dakle, stvar je jasna. Na snimku se jasno vidi da su oboje sudija bili dobro postavljeni da vide da je strelac pogodka posle stative (izvođać penala je pogodio stativu) ranije ušao u kazneni prostor, da se u momenu izvođenja penala nalazio gotovo u ravni sa izvođačem penala i da je pogodak morao biti poništen i dosuđen indirekt u korist Borca.

Ostaje pitanje da li je strelac pogodka uz pomoć ruke loptu ugurao u mrežu!? Teško je videti na video snimku ali je činjenica da su i to signalizirali igrači Borca dobro postavljenom glavnom sudiji koji je izgleda u tom momentu gledao u sasvim suprotnom pravcu.

Utakmica se nastavila i samo tri minuta kasnije Bicok asistira Grbiću koji dovodi aleksandrovčane ponovo u vojdstvo i to je bilo to što se moglo videti na današnjoj utakmici, barem što se fudbala tiče.

Do kraja crveni karton (drugi žuti) za jednog od najboljih pojedinaca u redovima Borca, Miloša Samolova, zatim i direktan crveni za golaman Gajinova pa je kapiten Kovačević morao među stative, i sve to kako bi domaći tim uspeo da preokrene i nezasluženo osvoji tri boda na današnjoj utakmici.

Po završetku utakmice, za domaćina i predstavnike fudbalskog saveza (sudije i delegata), zaključak da je Klek “morao” danas da pobedi bila je sasvim normalna. Postavlja se pitanje ko određuje ko će kad i gde pobediti? Ko je to (osoba ili organizacija) ko ima tu moć da sebe postavlja iznad fudbalskih pravila i koja je uopšte poenta igrati ovakve utakmice ukoliko se već sad zna (ili šteluje) ko će ostati u ligi a ko će morati da ispade?

Pošto odgovore na ova pitanja nikada nećemo dobiti, ostaje nam bar da se nadamo da će se korektan i dobar fudbal igrati na Lukarelu i da nikada više neće biti mesta za ovakvu sramotu.

Na kraju, čestitamo igračima Borca na odličnoj igri i bodovima koje su danas oni zaslužili a koje im je neko oduzeo na pravdi boga i nešto malo gledalaca u Kleku.

Velika tuča Varvara i Balista iz Tetova (VIDEO)

Krećemo za Skoplje sa 2 busa i 2 kombija, otprilike 115-120 ljudi. U putu se razdvajamo, tako da posebno idu 2 busa, a posebno 2 kombija.

Neđe kroz Makedoniju, ne mogu se sjetit kako se zove to mjesto, na nekih 50km od Tetova srijećemo par auta sa albanskim zastavama ali produžavamo dalje. Nakon toga prolazi jos par auta, kombija i autobus FK Škendia.

Kapiramo da su navijaci i polako pocinju tenzije medju nama. Kako smo bili na nekom uzvišenju primjećujemo 3 busa koja idu ka nama i odlučujemo da stanemo i napanemo Šiptare.

Tako je i bilo, stajemo, izlazimo iz buseva, lomimo jedan njihov i oni staju nakon 300-400 metara. Sve se to dešava na nekom brdu, bez iđe ikoga, bez murije…

Šiptari staju mi se grupisemo i u toliko dolazi, nama s leđa, jos 7-8 njihovih buseva i tu počinje sou.

Prvo, velike su pi*ke, 3 puta smo uspjeli da ih odbijemo, čak i najurimo dok oni sve vrijeme gađu kršima. Kad su se i oni grupisali, s jedne strane sigurno preko 100 ljudi, s druge preko 200, približavaju se polako, nama ljudi posustaju, pucaju krši na sve strane, ali se ipak drzimo.

Tu dolazi do tuce iz par puta i slobodno mogu rec da ih svaki napad raznosimo. Par njihovih s ozbiljnim povredama ostaju da leže. Kako nas sve vrijeme gađu, sve više naših povrijeđenih i tu ulazimo u buseve i krećemo.

Naravno, uništeni su nam autobusi ali ipak uspijevamo da umaknemo i spasimo glave. Naše drugove vode u bolnicu, šavovi, lomovi, itd. Nakon toga policija nas drži u stanicu i tu ostajemo do kraja utakmice.


Dok se sve ovo desavalo, naša 2 kombija stižu u Skoplje, zauzimaju neku kafanu u centru grada. Primjećuju neke ekipice, posle se ispostavi da su to su Komiti i Kombat zajedno. Naših bilo 24, njih oko 20ak.

Naši napadaju i dobijaju tuču. Privedeni, dobili prekršajne i pušteni doma. Ovih 10 sto su gore cekaju tužioca, do kad ce to trajat niko ne zna.
Sve u svemu, jedno dobro gostovanje, koje je moglo da se završi sa mnogo ozbiljnijim posledicama ali Bogu hvala nije.
Živjeli!

Kopirano sa foruma Varvara.

Navijači Zenita na prevaru ušli na utakmicu LŠ

Kada su četiri navijača Zenita iz podgrupe Severni Bastion (deo Music Hall-a) odlučila da se na veliki rizik zapute u Dortmund i prevale put od preko 2200km u jednom pravcu i da pokušaju da prisustvuju utakmici između Borusije i njihovog kluba, niko nije verovao da će uspeti u tome.

Vođeni idejom da se predstave kao sportski novinari iz Rusije sa unapred pripremljenom opremom za snimanje i fotografisanje utakmice ali i falsifikovanom akreditacijom, zbog koje bi ukoliko ih provale, verovatno završili u nekoj policijskoj stanici sa gomilom problema.

Ekipa je doputovala avionom neposredno pred utakmicu i nakon odlaska u smeštaj odlučila da krene put stadiona.

Pred ulazak na stadion ih je dočekala redarska kontrola, koja je na opšte iznenađenje Rusa, tražila samo pasoše kao dokaz da su državljani Rusije.

Nakon pregleda pasoša, redari ih puštaju u zonu predviđenu za novinare i ne obraćaju pažnju na njih što Rusi koriste za isticanje zastave svoje grupe i pravljenje nekoliko fotografija koje će im služiti za uspomenu na ovu ludu akciju…

Intervju sa navijačima Levskog

1. Da li možeš da nam se predstaviš za početak i kažeš iz koje podgrupe dolaziš?

Zovem se Vladimir Vladimirov, imam 45 godina i lider sam Nacionalnog Navijačkog Klub koji bodri tim Levski iz Sofije. NNK ujedinjuje sve na navijače Levskog u državi a deo njega je i Sektor B, koga čine ultrasi.

2. Da li možeš da nam kažeš nešto više o vašoj ultra grupi “Sektor B” (politička orjentacija, kakvu organizaciju imate…)?

Naziv “Sektor B” nastao je ‘60-ih godina, normalno da u to vreme nije moglo da se misli o ultras mentalitetu ali su u to doba navijači Levskog bili protiv komunističkog režima i stadion je predstavljao jedino mesto gde su mogli da izraze svoje nezadovoljstvo. U tim godinama su komunisti često govorili: “Nije svaki navijač Levskog fašista, ali svaki fašista je navijač Levskog”. Zbog takvih i sličnih stvari su klub i navijači doživljavali veliku represiju kao što su hapšenja, progono, često menjanje imena klubu i mnogo drugih stvari koje navijačima iz drugih zemalja nisu bile jasne. Mogao bih da opišem mnogo događaja ali sumnjam da bi drugi navijači shvatili. 19. Novembar 1989. godine je najznačajniji datum za sve Bugare, tog dana je komunistički režim napokon oboren. Važnu ulogu u protestima i spaljivanju parlamenta su imali navijači Levskog i od te godine je sve krenulo u normalnom smeru što se odrazilo i na navijačku kulturu. Tokom ‘90-ih pojavili su se prve ultras zastave na našoj tribini i ultras kultura je počela da se razvija. Politička orjentacija je bila, jeste i ostaće ekstremno desna, pogotovu kada je u pitanju Sektor B.

3. Da li možeš da nam spomeneš neke bitnije događaje koji su označili istoriju tvoje grupe?

Kao što sam rekao, bilo je dosta važnijih događaja tokom komunističkog režima ali ne umem da vam ih dovoljno dobro opišem kako biste ih razumeli. Spomenuo bih dve inavazije na derbijima tokom ‘90-ih, prva je bila 1994. godine kada smo pobedili “svinje” sa 7-1, gde je 90 procenata navijača navijalo za Levski i u finalu kupa 1998. gde smo pobedili “svinje” sa 5-0, a odno je bio iste kao 1994.

4. Možeš li da nam kažeš sa kojim grupama imate prijateljstvo i nešto više o njima?

Nemamo prijateljstva. Postoje samo lični kontatki sa navijačima Lacia iz grupe Iridućibili od strane ljudi iz grupe Ultra Varna.

5. Možeš li da nam kažeš koje ultra grupe su vaši najveći neprijatelji i nešto više?

Svaku grupu smatramo neprijateljima ali su nam najveći rivali navijači CSKA, komunističkog kluba.

6. Kako vlast i policija reaguju na pirotehniku? Kakve su kazne za pirotehniku u Bugarskoj?

Pirotehnika je zabranjena tako da imamo velikih problema sa vlastima. U slučaju da nekog uhapse, dobija zabranu da dolazi na stadion i novčanu kaznu čija visina zavisi od prethodnih prekršaja. Ali to nas ne sprečava da i dalje palimo pirotehniku.

7. Kakav je vaš odnos sa upravom?

Imamo dobre odnose sa upravom. Naravno, u proteklim vremenima smo imali problema ali danas uspešno sarađujemo.

8. Kako putujete na gostovanja?

Gostovanja nam mnogo znače, tako da na većinu njih idemo u velikom broju. Nacionalni Navijački Klub organizuje putovanja najčešće autobusima ili vozom, zavisi od destinacije. Kao primer, svaki put kada putujemo u Pernjik idemo vozom. Na utakmice u Evropi idemo autobusima.

9. Koje je tvoje mišljenje o bugarskoj navijačkoj sceni, da li napreduje ili nazaduje?

Moje mišljenje je da scena napreduje. Većina grupa sve više koristi pirotehniku, pravi koreografije i odlazi na gostovanja. Naravno, većina se ugleda na nas i tek onda stvara svopstevni identitet, tako da smo mi veliki deo napretka.

10. U odigranoj prijateljskoj utakmici između Bugarske i Srbije u Sofiji, navijači na stadionu su skandirali protiv Srba. Interesuje je nas kakvo je raspoloženje među ultrasima u Bugarskoj kada su u pitanju ljudi iz Srbije?

Smatram da je to normalno kada je konkretno ta utakmici u pitanju. I vama je poznato da između naših država, zbog istorijskih događaja, vlada velika mržnja. Tako da je normalno kada igraju naše reprezentacije, da se dešavaju takve stvari. Ne mogu da pričam u ime ostalih grupa ali mogu da kažem da mi ne volimo Srbe. Sa druge strane, naši “prijatelji” iz CSKA vas dosta vole, posebno navijače Partizana. Napravili su i koreografiju za vas, okačili su zastave Srbije i Grobara, nosili majice sa srpskim motivima…

11. Šta mislite o srpskoj navijačkoj sceni?

Kao i sve navijače tako i mene interesuje vaša ultra scena. Utisak je da ste na visokom nivou, posebno navijačka grupa Delije Sever, koja je dobra organizovana i ima odlična izdanja na svom stadionu. Spomenuću da navijači iz naše grupe neretko posećuju vaš derbi.

12. Hvala što ste uradili intervju sa nama, da li imate neku poruku za navijače u Srbiji?

Nema na čemu. Nadam se da ćemo se sresti u nekom od evropskih takmičenja i videti koje bolji, na terenu i van njega.