Veliki derbi njemačkog elitnog prvenstva okončan je pobjedom Bayerna kod Borussije 1:0, šest kola prije kraja gdje su Bavarci napravili ogroman korak k obrani naslova prvaka. Bavarci imaju sedam bodova više od žuto-crnih. Gol vrijedan tri boda zabio je Joshua Kimmich u 44. minuti utakmice. Bio je to prekrasan gol, fantastičan lob s 20-ak metara u stilu Messija, a osim tog remek-djela u 90 minuta igre u Dortmundu mogli smo vidjeti zaista dobar i kvalitetan nogomet.

Kao što je poznato, prvi korona derbi ove sezone igrao se pred sablasno praznim tribinama stadiona u Dortmundu i svi koji su gledali susret preko nekog od streamova koji je puštao izvorni zvuk sa stadiona Signal Iduna Parka u Dortmundu mogli su se uvjeriti koliko je nogomet bez huka s tribina tužan i nadrealan.

Svaki povik se čuo, svaki udarac, svaki kontakt. Bila je to atmosfera koju ovakav derbi nije zaslužio i na primjeru ove utakmice mogli smo se uvjeriti u svu točnost one toliko puta izlizane frazetine kako se nogomet i igra zbog navijača.

Međutim, neke televizijske postaje dosjetile su se kako će svojim gledateljima učiniti susret zanimljivijim i podnošljivijim za gledanje. Uz komentatora moglo se čuti navijanje ”namontiranih navijača”, odnosno snimljeni zvuk podrške s tribina koji je pratio ono što se događa na terenu. U svakom slučaju zanimljivo rješenje.