Posle nekoliko putovanja sa Homefansom, odlučili smo da je vreme za novo putovanje i novu destinaciju. Želeli smo nešto posebno, nešto ludo što mnogi ne bi pomislili.
Na kraju smo odlučili odmah, kada nas je Homefans pozvao da se pridružimo malom grupnom izletu na Večiti derbi u Beogradu. Nije bilo šanse da ćemo ovo propustiti. Pitali smo neke prijatelje, i skupili smo grupu od pet ljudi .. savršeno!
Bio je dan pre početka putovanja, svi smo bili oduševljeni i uzbuđeni da u utorak ujutro odemo u Beograd. Ali loša sreća je počela na aerodromu, jer je vreme u Holandiji bilo prilično loše sa puno snega. Čim je naš avion poleteo, munja je pogodila kokpit našeg aviona, tako da smo morali da se vratimo u Amsterdam radi inspekcije. Bio je haos na aerodromu, a trenutak kada smo poleteli bio je 6 sati kasnije.
Konačno, sleteli smo na beogradski aerodrom i počeo je najbolji fudbalski put našeg života! Priključili smo se Homefansu i upoznalii smo našeg lokalnog domaćina, Ivana, koji su nam se pridružili ovih dana. Uzeli smo taksi da ostavimo torbe u naš hotel, gde smo odlučili da je vreme da uzmemo pivo i hranu u hotelu! Bilo je ukusno!
Otišli smo u grad i pridružili se nekim lokalnim barovi gdje smo saznali više o Ivanu i njegovim sjajnim pričama o zemlji, gradu i naravno fudbalu. Posle nekoliko piva vodio nas je u ludi noćni klub koji je izgledao kao velika pećina. Odmah smo vidjeli da su srpske devojke prelepe i veoma seksipilne. Bila je to sjajna i luda prva noć u Beogradu!
Sledećeg jutra … MATCHDAY! Sa velikim mamurlukom, ušli smo na stadion Marakana, dom Crvene zvezde. Bilo je sjajno videti klub i legendarne tunele .. ali nam je bilo jasno da cemo podržavali Ivanovu ekipu: Partizan! Nakon turneje smo otišli na stadion Partizana i prošli pored hiljade naoružanih policajaca .. sjajno i vrlo zastrašujuće!
To smo očekivali i želeli smo da vidimo u Beogradu nakon svih priča o ovom derbiju. Posle kratke posete klubu navijača Partizana, bilo je vreme piti pivo i jesti pre početka meča. Ivan nas je vodio u neke pivnice i pričao još o ovom derbiju. Svi smo bili uzbuđeni i nismo mogli dočekati da utakmica počne!
Na kraju, vreme je da idemo na stadion. Pitalo nas je pred stadionom nekoliko grupa momaka odakle smo došli i bili smo srećni što je Ivan bio sa nama. Jedan pogrešan odgovor i mi nikada ne bi stigli do stadiona!
Bio je to strašan osećaj kad smo usli na stadion. Svako bi mogao stajati tamo gde želi. Izabrali smo da stojimo blizu navijaca Partizana pod imenom Grobari. Svi smo bili veoma radoznali što smo hteli da vidimo .. 15 minuta .. 10 minuta .. 5 minuta .. ! Večiti derbi je počelo …
Partizan vs Crvena zvezda, jedan od najintenzivnih derbija u fudbalu i bili smo tamo! Puno buke je pratilo vatromet i piro. Posle oko 15 minuta vrhumski piro je započet na tribini navijaca Crvene zvezde, cela strana je postala crveno-bela sa pirom! Bili smo zapanjeni .. ali onda su svi gledali navijače Partizana? Šta se desilo? Videli smo navijače koji su trčali, a borba protiv ljudi bila su svuda! Bilo je ludo .. iznenađujuće da vidimo!
Svi su se borili i kasnije smo saznali zašto. Grupe mladih ultras pokušale su da preuzmu kontrolu nad starijim grupama. Svi su se borili. neki fanovi su bili pokriveni krvlju i bili prebijeni na zemlji. Glavni sudija je zviždao i to je bilo poluvrijeme .. šta? Nismo videli ništa od igre, zar ne ?! Rezultat je bio 0-0, ali svi smo gledali na tribine većine prvog poluvremena. U to vreme glasine su bile da je podgrupa (Young Boys) pokušala da preuzme tribinu od Alcatraza, ali grupa je pretučena i ostala bez odeće kada su ih navijači Partizana izbacili sa tribina. Ludo. Drugo poluvreme…
Posle tog ludog prvog poluvremena, navijači Partizana su se ponovo grupisali i počeli, ponovo da , podržavajući svoj tim. Ponovo sjajna atmosfera. Konačno, imamo vremena da gledamo utakmicu. Na terenu, bilo je i puno teških trenutaka. Ali onda, razbijanje Partizana. Igrač ulazi u kutiju i rešen je na zemlju. Svi su gledali na sudiju. I uradio je ono što smo se nadali i Partizan to zaslužuje.
Dao je kaznu Partizanu. Partizan je postigao penal i stadion je eksplodirao. Ono što je usledilo je velika piro navijaca Partizana, sa pirom koji je ostao od nereda na njihovoj tribini. Crvena zvezda je izjednačila 5 minuta pre kraja. Šteta za Partizana, ali smo videli neverovatno Večiti derbi. Imao je sve što smo tražili i zaista je jedan od najintenzivnijih fudbalskih derbija.
Posle meča, naš junak Ivan nas je vodio do odličnog restorana sa fantastičnom hranom i srpskom bendom. Slavili smo ovo neverovatno iskustvo. Posle dosta piva i mnogo, ali mislim na mnoge, flasa Rakije kasnije, vratili smo se u naš hotel. Svi su bili zadovoljni ovim putovanjem, to je neverovatno iskustvo u Beogradu koje svima preporucujemo.
Vođa navijača Milana Luca Lucci uhićen je juče ujutro s još 22 osobe u policijskoj akciji. Prvi čovjek Curve Sud Milano, kao i upravnik Intera Massimo Mannelli, optužen je za prodaju droge. Policija je nakon velike akcije pronašla 600 kilograma marihuane, hašiša i kokaina.
Među 22 uhićena su 19 Talijana, dva Albanca i jedan Rumunj.
Blitz antidroga: 22 arresti, tra loro c'è Luca Lucci, capo ultrà della Curva Sud del Milan https://t.co/sNSbEM0xpq
Prema pisanju talijanskih medija, Lucci je sudjelovao u trgovini drogom te surađivao s albanskim grupama, nakon čega je distribuirao drogu u Milanu.
Lucci je već prije dugo bio u zatvoru zbog napada na navijača Intera Virgila Mottu koji je ostao bez oka. Njegovim povratkom na južnu tribinu San Sira, Curva Sud Milano je ponovno dobila svog vođu. Međutim, njegovim novim uhićenjem pretrpjela je težak udarac, a i Milan ima velikih problema s UEFA-om oko financijskog fair-playa i vlasnika Yonghonga Lija, čije je vlasništvo nad klubom pod velikim upitnikom.
Savjetnik Dinama Zdravko Mamić najavio je konferenciju za medije danas u 21 sat.
Mamić tvrdi da će iznijeti podatke koji će “zatresti same temelje hrvatskog pravosuđa”.
– Održat ću najvažniju presicu u mom životu gdje ću iznijeti šokantne podatke koji će zatresti same temelje hrvatskog pravosuđa. Želim vam otvoriti potpunu i cijelu istinu i dostaviti sve podatke na uvid koji nikoga u našoj zemlji neće ostaviti ravnodušnim – poručio je Mamić. Podsjećamo, presuda Zdravku Mamiću zbog sumnji u izvlačenje novca iz Dinama na osječkom sudu bit će u srijedu u 6. lipnja.
Podsjećamo, presuda Zdravku Mamiću zbog sumnji u izvlačenje novca iz Dinama na osječkom sudu bit će u srijedu u 6. lipnja.
Inter Milan's Marco Materazzi (L) and AC Milan's Manuel Rui Costa waits on the pitch as supporters throw flares onto the pitch during their Champions League quarter-final second leg soccer match at the San Siro Stadium in Milan April 12, 2005. REUTERS/Stefano Rellandini
Abandoned match in Champions league quarter finals.
On April 12 2005, Italy’s fiercest derby came to an abrupt end when Inter Milan fans scorched the San Siro in a Champions League clash with their bitter enemies AC Milan.
The Rossoneri were leading 3-0 on aggregate with less than 20 minutes remaining in the second leg as an Esteban Cambiasso goal was ruled out for a foul on Milan keeper Dida.
Inter fans went crazy and it was Dida who incurred their wrath when he received a flare to his shoulder, only missing his head by centimeters.
The flare that hit the Brazilian goalie was one of tens of other fireworks thrown by the Inter fans onto the pitch, forcing referee Markus Merk to call the game off.
Pristalice banjalučkog Borca otkazali su zakazane proteste na Trgu Krajine u Banjoj Luci zbog novonastale situacije u banjalučkom klubu.
“Lešinari” su u svom saopštenju kazali kako su otkazali skup zbog toga što ne žele ugroziti bezbjednost svojih članova.
“Zbog novonastale situacije i informacija do kojih smo došli, a prema kojima će današnji skup navijača biti iskorišten u druge svrhe, te ne želeći da ugrožavamo bezbjednost svim našim pripadnicima i simpatizerima kluba, otkazujemo današnji protest.
Mi smo svoje nezadovoljstvo pokazali u četvrtak, zahtjevi su jasni. Borba se i dalje nastavlja! Ne pristajemo na gašenje i fuzije, tražimo sistematska rješenja za Fudbalski klub Borac i odlazak trenutne uprave. Ne damo Borac!“, navodis e u saopštenju “Lešinara”.
Inače Borac nije dobio licencu za igranje u Premijer ligi BiH, a čelnici banjalučkog kluba najavili su ranije fuziju ili gašenje kluba, čemu se oštro protive najvjerniji Borčevi navijači.
Priča se naziva “Žuti i bijeli kombi – Sarajevo 2007”, napisana od strane grupe Škripari Široki Brijeg koja je gostovala na utakmici reprezentacija Bosne i Hercegovine i Hrvatske.
Jedna priča koja do sada nije objavljena nigdje. Jedna priča u kojoj smo se mi kao dosta puta do sada pokazali na jednom ne tako jednostavnom putovanju. Od početka kada smo krenuli znali smo zašto idemo, znali smo na što trebamo paziti. A sve ostale situacije na koje smo nailazili rješavali smo najbolje kako smo znali i mogli u tom trenutku. Pročitajte što je bilo na reprezentativnom ogledu BiH-Hrvatska u Sarajevu 22.08.2007. godine.
Priča o žutom i bijelom kombiju koja je tih dana ispunila stupce u BiH medijima je počela onog trenutka kada se saznalo da naša Hrvatska igra prijateljsku utakmicu sa BiH. Kraj kolovoza, idealna prigoda za lijep navijački izlet. Nismo se uopće trudili ići na neku masovnost, a na ovakvo gostovanje smo mogli bez problema.Odlučili smo da ćemo kao grupa ići sa tada manje više standardnom ekipom sa gostovanja, 20-25 ljudi i to je to. Dan dva prije polaska smo sredili 2 kombija, sredili 20 karata i uplatili sve što smo trebali.
Pošto je gostovanje privuklo veliki interes s svih strana su nam kao „veteranima“ Bosne stizali upiti, najave itd. Tako da je taj dan kroz udrugu prošlo dosta navijačkih ekipa iz Hrvatske i manje više smo planirali da u nekoj koloni zajedno dođemo u Sarajevo. No kako to kod nas uopće biva , uvijek se nešto mora iskomplicirati. Kad smo se i mi konačno skupili pozdravili s momcima koji su nas čekali, iskomplicirao nam se prijevoz te smo morali ići u Mostar po isti. Tako da su ostali krenuli nešto ranije. A mi smo kad smo preuzeli naša dva kombija s vozačima lagano krenuli za svima, nas 22 i 1 momak iz Exil B. Uz put smo sreli masu naših , uz put, uz pretjecanja svako malo po neko auto, busevi Čapkljina, Mostar. Nas dva kombija te jedan auto ekipe BBB iz Mostara. Negdje oko Jablanice smo stigli kombi Torce i Demona koji su bili kod nas ranije te smo zajedno nastavili dalje. Već jako veseli, u kratko od svega postaje sve zanimljivije. Naš standardni vozač kao i inače je pripremio „arsenal“ ali kad je vidio što smo mi imali samo je slegnuo ramenima i rekao ima da taremo (kasnije nas je po prvi put ostavio na cjedlilu).
Stalno smo se čuli sa ostalima tako da smo već prije Konjica imali jako dobru ekipu 4-5 kombija te nešto auta. I kako to obično biva na prvom semaforu u Konjicu prvi problem. Desno se nalazi par kafića u kojima su sjedile neke lokalne baje, kojima nije trebalo puno da započnu provocirati. Kako sam naveo mi već jako veseli, tako da nije trebalo niti puno nama da reagiramo. U tren oko je nastao metež naš bijeli kombi te kombi Demona su nabrzaka preuredili kafiće po svojoj volji a oni koji su se pravili „baje“ su uglavnom dali petama vjetra. Ostali nisu imali potrebe niti izlaziti. Na idućim semaforima u centru grada sasvim druga slika. Mi spremni i nabrijani a oni tada baš i nisu bili , lagano nastavljamo istim tempom. Usputna stajanja, i dobra procjena da bi Ivan sedlo trebali proći sami je i upalila (pustili smo sve sa HR tablicama da idu prije nas, a mi smo lagano kaskali iza). Kombi Torce te Demona je murija blokirala na Ivanu a mi smo lagano iskulirali. I sve tako sami išli do Hadžića gdje smo stali na pumpu u naumu da pričekamo još neke momke i da zajedno uđemo u grad a usput pustimo autobuse koje smo prolazili da idu ispred. No kako to biva čekanje se malo odužilo, a ljudi su bili sve „veseliji“ tim putem su nailazili i navijači BiH i malo po malo po malo postalo je sve vruće.
Bezvezno zaljetanje na jedan auto , umalo dolazi do saobraćajne. Skužili smo ako ostanemo tu da su daljnji incidenti neminovni pa se brzo trpamo i krećemo dalje, ali na našu nesreću momci iz prije spomenutog auta su već alarmirali policiju koja je čekala na idućem raskrižju „kiseljačkoj petlji“ lagano nas izdvajaju na stranu. U tom trenutku smo pomislili da nam je to kraj putovanja (radi najobičnije gluposti) no na kraju se pokazalo kao dobitna kombinacija. Standardno maltretiranje policije koja je ovaj put imala pravo, cinkanje Bosanaca. U međuvremenu pod pratnjom prolaze svi koje smo preticali te autobusi iz Srednje Bosne i svi ostali. Policija nas želi vratiti ali sposobnost snalaženja, lukavstva i uvjeravanja je ovaj put upalila. Nekako smo ostali na tome da je to bio izolirani incident nekoga tko je već otišao s pumpe prije nas i uvjerili da nismo mi. Odjednom policija dobija dojavu za neke nerede u gradu i kreće a nas ostavlja same, to nas je u biti i spasilo.
Koliko smo se razočarali mogućnošću vraćanja nazad toliko smo se oduševili ovakvim razvojem događaja. Jos sat i pol do početka utakmice. Mi smo bili na samom ulazu u Sarajevo bez pratnje, bez ikoga naš žuti i bijeli kombi. Bijeli je bio „uništen“ i ekipa u njemu ravnodušna ali doslovce ravnodušna, unatoč upozorenjima tek su postali ozbiljniji nešto kasnije, u našem žutom malo drugačija slika Uzimamo neka priručna sredstva uz put, boca smo imali na izvoz a iz štekova se vade i ostale stvari. Već tada momci su bili spremni.
Lagano ulazimo u Sarajevo, na mjestima gdje smo mi mislili da će biti nešto nije bilo ništa, ali što smo dalje ulazili u grad primjetili smo par auta kako idu za nama, do nas , okolo nas (baš neprimjetno). Čekali su pogodan trenutak, čekali smo i mi. Probamo zvati naš drugi kombi al’ ne uspjevamo tako da je vozač dobio instrukcije da njih ne smiju izgubiti jer su bili iza nas. Ali na jednom semaforu mi hvatamo zeleno ali bijeli ostaje na crvenom i događa se ono što smo i predvidjeli. Iz par auta izljeću ljudi i napadaju bijeli kombi. Istog trena iz našeg kombija još dok je bio u pokretu iskaču momci, vozač staje i doslovce cijeli kombi je trčao preko par traka prema našim momcima i napadačima. Već tada se ipaljuju rakete, neki njihovi nas probaju doslovce gaziti autima koje zasipamo bocama/bakljama. Uglavnom u tren oka se stvorila velika guzva mi smo pobacali što smo imali, popalili baklji i na prvu po njihovom priznaju tom reakcijom rastjerali ostale koji su tek pristizali a onda smo se dokopali ovih koji su se precjenili i nisu mogli krenuti s mjesta. Kako smo prošli i mi i oni možete pretpostaviti, iskreno meni jedno od dražih izljetanja a bilo ih je tih godina dosta. I svega što smo u tom trenutku napravili. Zamislite situaciju kako 10 ak ljudi trči kroz nadolazeća auta s ciljem da se dokopaju do svojih prijatelja usput se koristeći svim sredstvima da odbiju napad te njima pomognu, adrenalin na 100%. Oni su uspjeli razbiti 1 staklo na kombiju i to je to u izravnom okršaju na cesti su doslovce pregaženi i pobjegli a oni koji su mislili napasti su samo produljili dalje. Tek tada primjećujemo da je naš vozač s kombijem otišao par kilometaram dalje, da smo ostali sami na sred goleme avenije, očekujemo novi napad ali ništa. I lagano, pješice krenemo uz bijeli kombi ka žutom. Nekih 10-15ak minuta dok smo došli do njega (zadnjih 100ak m smo se utrpali svi u bijeli jer smo već postajali umorni).
Stižemo do kombija j…. m….. vozaču koji se po prvi puta baš bio izgubio ali nas smiruje kad je rekao,svasta sam s vama doživio ali ovo u svom životu nisam vidio“ i tu nastaje smijeh, sretni jer nikome nije bilo ništa, jedan naš je imao razbijenu glavu ali nekako sam dojma od „prijateljske vatre“ J. Dolazi patrola murije ali nam u prolazu samo dobacuju, snađite se sami. I opet jesmo dolazimo sami do parkinga Zetre. Dočekuje nas par naših koji su išli busevima iz Mo ili ČP te ekipa Torce i Armade ostali su već bili ili na ulazima ili na tribini. Već se pronio glas o akciji i nitko ne vjeruje da nam nije ništa J. Podjelimo ostalu pirotehniku i lagano iz mraka parkinga idemo u grupi ka ulazima. Iskreno nisam nešto posebno primjetio murije okolo ako ih je bilo. Ulazimo na ulaz sa strane i preko cijele tribine dolazimo u sredinu kopa kako sam naveo već je glas o incedentu prostrujao a tu saznajemo da je još par ekipa imalo slične dogdovštine u različitim djelovima grada te da je nešto ljudi i vraćeno.
Na stadionu standardno razvaljivanje bosanaca u svim segmentima. Mi što smo planirali unijeti na stadion i unijeli smo tako da je većina pirotehnike (baklje,dim) bila naša a svako malo smo častili ostatke tribina raketama. Upravo nakon jedne koju je ispalio naš momak usljedio je i upad specijalaca, to ste gledali na klipovima. Brutalnost su pokazali kao i svaki drugi put, ali niti njiih se nije štedilo. Nakon toga su već počele pripreme za povratak jer se očekivalo da bi moglo biti veselo. Prevarili smo se u vezi toga, ali mi smo imali još jedan „šok“. Vozač bijelog kombija je nestao, inače lik je bio Musliman s lijeve obale i valjda mu je bilo previše svega i doslovce je nestao ostavivši momke bez prijevoza. Snalaze se, trpaju po busevima ili kao su već stigli. Lagano krećemo u velikoj koloni sa parkinga. Na izlazu iz grada štićena kolona, po prvi put tog dana nas vodi obilazno prema Zenici, znači nismo prošli kroz grad, sve nas je manje više razočaralo. Nabrzaka se dogovoramao u putu s par ekipa da krenemo prema Srednjoj Bosni i izbjegnemo pratnju, tako je i bilo. Skrećemo za busevima ekipa iz Srednje Bosne, brzo pratnje nestaje a mi se grupiramo i stvarno se stvara jedna respektabilna ekipa. Par kombija mi, Torca, Boysi Mtk, Mo..Dolaze dojave da se putem napada štićena kolona te da se rabijaju stakla. To nam još više diže adrenalin. Lagano se u koloni vraćamo na M-17. Gdje smo trebali izići izišli smo, što smo trebali napraviti napravili smo. Putem nismo naišli ni na što čime se nismo mogli i znali nositi i bez problema smo se vratili do Mostara taman kad je ekipa iz buseva rastjerivala dobrodošlicu na lijevoj obali. Par pića kod nas, rezimiranje događaja i razilaženje. Dao Bog više ovakvih gostovanja, ovakvih akcija te zajedništva.
Fudbalski/Nogometni savez Bosne i Hercegovine zakazao je sastanak za 7. juni. Na Sastanku će prisustvovati predstavnici klubova gdje će se razgovarati mogućoj promjeni sistema takmičenja u državnom elitnom rangu najvažnije sporedne stvari na svijetu.
Predstavnici saveza zaduženi za sportska pitanja imat će sastanak sa predstavnicima klubova, a većina ih je nezadovoljan trenutnim sistemom i smatraju da je trokružni sistem takmičenja bolje rješenje.
Ako se na sastanku tako i potvrdi, onda će i Izvršni odbor na sjednici koja je najvjerovatnije 19. juna raspravljati o tome.
I kada se uvodio novi sistem, osam klubova je tada bilo za trokružno. Liga trenutno broji 12 klubova i igra se po sistemu Liga za prvaka i Liga za opstanak, no kraj prvenstva pokazao je da u tom sistemu itekako ima “rupa”.
Trokružni sistem bi mogao biti pravi potez, pa možda stupi na snagu već u narednoj sezoni Premijer lige BiH.
Možda trokružni sistem bude pravi potez, pa stupi na snagu u sezoni koja slijedi.
Kada smo saznali da poslednju utakmicu sezone igramo protiv k*rve ciganske i da upravo ta utakmicu odlucuje buduceg sampiona omladinske lige grupa Mladji Grobari odlucila je da isprati tu utakmicu i pomogne nasim vrsnjacima da pobede i da komsinici pokvarimo slavlje.
Okupljanje je zakazano u blizini stadiona i grupa od 50-ak mladjih i 10-ak starijih likova blejalo je ispred stadiona spremni ako naidje neka grupa Cigana koji su najavili dolazak, u jednom trenutku dotrcava jedan nas lik i govori kako veca grupa cigana ide korteom pravo ka nama i da je to starija ekipa Delija. Na brzinu smo uspeli da stanemo u liniju i spremno docekamo ciganski korteo. Cigani se zalecu i dolazi do zestoke tuce, tuca je uglavnom bila ferka bez ikakvih palica i stangli, samo kaisevi i nekoliko baklji je upaljeno, sa obe strane je baceno nekoliko kamenica pa je tako bilo po 5-6 otvorenih glava na obe strane.
U pocetku mala grupa murije nije mogla nista da uradi dok nije reagovala interventna i razdvojila nas. Hitna pomoc je zbrinula povredjene momke , a murija je ciganima zabranila ulazak na stadion dok smo mi kao domacini pusteni. Prvo poluvreme utakmice odlicno odigrano, dok od drugom delu ne vredi trositi reci…
Fino sunčano subotnje prepodne, koje je trebalo da protekne u znaku sportske borbe Partizanovih i Zvezdinih klinaca u SC “Teleoptik”, obeležili su sukobi dvije grupe navijača.
U tuči je korišćen uobičajen “navijački” arsenal: baklje, kamenice, motke i ostali tvrdi predmeti nepoznatog porekla koji su bili ubojito oružje u rukama izgrednika.
Foto: MN PressFoto: MN Press
Policija je tek posle desetak minuta uspela da razdvoji ratoborne mladiće i zavede red i mir u tom delu Zemuna.
Большие поклонники болельщиков прошли перед игрой между партизанскими и красными звездами. Утром в Земуне произошел большой конфликт перед стадионами Teleoptic, где игра была сыграна. В качестве порталов передачи конфликта использовались соковые бомбы, и полиции едва удалось разбить воюющие стороны. Подозревается, что молодой Гробари собрался вокруг группы «Юг Трибюн», пообещал старшую команду Красной Звезды Красной Звезды в решающей игре за титул чемпионов Сербской молодежной лиги. Хотя руководители «Красной Звезды» попросили сыграть матч на стадионе «Партизан», в основном из-за возможных инцидентов, люди из ФСС отклонили его.
Промежуточная полиция полетела среди фанатов. Движение остановлено. Среди граждан, которые оказались на месте, была общая паника. Конфликт длился около десяти минут.
Напомним, в 11 часов утра в Teleoptik началось дерби молодежной лиги Partizan – Crvena zvezda. Звезде нужна была победа, чтобы остаться в гонке за титул.
Панель, в которой должны были находиться поклонники Звезд, в настоящее время пуста. Полиция не позволила им подняться.