Prosinečki: “Frustrirani ste. Već 18 godina govorite da ćete biti prvaci, a niste”

Tokom utakmice igrane u Kranjčevićevoj u sklopu 5. kola SuperSport HNL-a između Rudeša i Hajduka, jedan transparent podignut u dijelu publike koja navija za splitsku momčad izazvao je mnoge reakcije.

Meta je bio trener Rudeša Robert Prosinečki. “10 eura, može, hvala. Ipak četniku nije plaća mala.” To je vjerojatno bila aluzija na period karijere koji je Prosinečki proveo u Crvenoj zvezdi, s kojom je bio prvak Europe. Dio s 10 eura odnosio se na cijenu ulaznica.

Rudeš je putem Facebooka osudio takvo ponašanje priopćenjem, a direktor kluba Stipe Čondrić naglasio je: “Malo je reći da sam razočaran. Ovo jest najružnije ispoljavanje primitivizma i nekulture. Nažalost, slušati uvrede Torcide prema našem treneru, dijelu naše nogometne obitelji, uz jednako sramotnu poruku na transparentu upućenu svima u klubu, ali prije svega legendarnom hrvatskom reprezentativcu, nikako ne ide na čast navijačkoj skupini.”

Poslije toga u kraćem razgovoru za Antenu Zadar osvrnuo se i sam Prosinečki.

“Ružno je i niti malo ugodno, ali sve je već rečeno s tim transparentom, to ide Torcidi na dušu, ali ne znam zbog čega, vjerojatno zbog Marka Livaje. Stojim iza toga što sam rekao o njemu, Livaja je dobar igrač, ali se tako ne može ponašati. Što ima veze to što sam rekao, pa što se ovdje ne smije ništa reći?

Uostalom, svatko ima pravo na svoje mišljenje. Zar smo trebali Vedrana Ćorluku razapeti zbog toga što je rekao kako je Mislav Oršić bolji od Livaje? Jebem mu mater, ja to ne razumijem”, rekao je Prosinečki i dodao:

“Vi ste dolje u problemu jer ste frustrirani što osamnaest godina niste osvojili prvenstvo! Normalno je da se onda događaju ovakve stvari. Osamnaest godina već govorite da ćete biti prvaci, ali niste! Što se tiče Torcide, njihova navijanja, punog stadiona i euforije, to je dobro za hrvatski nogomet.”

Državljani Srbije ” urinirali ” po jednom grafitu Hajduka kod Dubrovnika!

Kako nam prenose ostali izvor , nadomak Dubrovnika, uhapšena su dvojica muškaraca iz Srbije, ” starosti 33 i 31 godinu “, nakon što su urinirali po jednom grafitu Hajduka u navedenom mjestu, i poslije napada na jednog prolaznika.

Ove osobe su prijavljene za ” nasilničko ponašanje iz mržnje”. Čitavom ovog dogadjaju svjedoči i stanovnik ovog mjesta (45), koji je navedenim muškarcima prišao i upozorio ih da to ne rade, na što su mu oni odgovorili psovkama i fizičkim napadom. Uhapšeni dvojac je doveden u dubrovačko tužilište na ispitivanje i određen im je jednomjesečni istražni zatvor zbog mogućeg ponavljanja istog prekršaja.

Uprkos tome, sudija za istragu je to automatski odbio, donešeno je rješenje o mjerama zabrane napuštanja teritorije Republike Hrvatske, i zabranu prilaska osobi koja ih je prijavila za ovaj prekšraj..

UEFA žestoko kaznila Bad Blue Boyse!

Nakon sinoćnjeg ispadanja iz kvalifikacija za Ligu Prvaka od grčkog AEK-a, kada je Dinamo u jednom trenutku utakmice vodio sa 2:0 i tako imao osiguran prolaz, u najmanju ruku produžetke, desilo se to što se desilo. AEK postiže dva gola i izbacuje Dinamo!

UEFA je odlučila da zbog navedenih incidenata koji su se dogodili 8. augusta u Atini, izmedju navijača AEK-a i Dinama iz Zagreba, u kojima je ubijen navijač AEK-a , Michail Katouris.

Kazna je da do kraja sezone zabrani Bad Blue Boysima odlazak na gostovanja. Ova kazna je jedna od najvećih koja je donešena u posljednjih 10-etak godina..

UEFA je odlučila i okarakterisala da svaka utakmica u kojoj navijači iz Zagreba dolaze, smatra se visokorizičnim. Zabrana za gostovanja je na utakmicama Evropske lige ili Konferencijske, u zavisnosti gdje se plasiraju..

Nakon ispadanja iz Lige Prvaka , slijedi im stanica u ” Evropa ligi “, protivnik je Sparta, prva utakmica je na Maksimiru a druga u Češkoj.

Grčka policija raspisala potjernicu za navijačom grčke državljanosti..

Grčka policija je izdala potjernicu za novim licem, objavljuju grčki mediji. Identifikovan je grčki državljanin, koji dobro poznati huligan policiji u Grčkoj. Putem video snimaka sa obračuna izmedju navijača AEK-a i Dinama, navijač je prepoznat i izdana je potjernica.

Riječ je o navijaču Panathinaikosa, koji u svojoj navijačkoj prošlosti, ima dosta incidenata, povezanih sa nasiljem medju navijačima. Na jednom od snimaka sukoba navijača Dinama i navijača AEK-a , ova osoba je vidjena u blizini, pa se tako tereti za moguće ubistvo.

Dani polako prolaze, a ubica grčkog navijača još nije pronadjen.

Bad Blue Boysi prikupljaju pomoć za svoju braću u Grčkoj!

Nakon nemilih dogadja iz Grčke, kada su hrvatski navijači se pojavili i tako sukobili sa domaćim ultrasima. Zabrana za gostovanja toga dana u Grčkoj je bila za Bad Blue Boyse, ali oni su ipak nekako došli dan pred utakmicu u Grčku. Zajedno sa svojom bratskom grupom iz Panathinaiakosa, krenuli su u sukob sa navijačima AEK-a. Sukob je se okončao, hapšenjem velikim brojem navijača, ali i ubistvom jednog grka, navijača AEK-a, još nije utvrdjena DNK analiza, koje ubojica navijača!

Veliki broj hrvatskih navijača je uhapšeno i nalazi se pod istragom, takodjer još se traga za vodjom Bad Blue Boysa i još 10-etak navijača, koji se kriju negdje u Grčkoj, a državu nisu mogli napustiti, tvrde policajci iz Grčke..

Širom svijeta su razne navijačke grupe stale uz Bad Blue Boyse i poslale im podršku. Bad Blue Boysi su odlučili pokrenuti akciju prikupljanja novčanih sredstava za uhapšene drugove koji se nalaze u Grčkoj. Novac će biti uglavnom za momke, tako za troškove odvjetnika. Na utakmici u Zagrebu izmedju Dinama i AEK-a, postavljene su plave kutije, sakupljeno je 28.000 eura, 26 franaka, 73 marke, 127,80 kuna.

Uplate i dalje traju , mogu se izvršiti u Bad Blue Boys Fan Shopu ili uplatom na račun :

*Opis uplate : DONACIJA GRČKA*

Podaci za uplatu :

Privredna Banka Zagreb

IBAN : HR25 2340 0091 1110 8996 5

SWIFT : PBZGHR2X

Udruga navijača Dinama, Ilica 37 Zagreb

Bad Blue Boysi pokazivaju da su na svaki mogući način uz svoje uhapšene drugove!

Igrači Hajduka dočekani provokacijama u Grčkoj!

Igrači PAOK-a i Hajduka iz Splita su od 19:30 započeli revanš utakmicu u okviru kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Grčki novinari su izjavili da se u Solunu nalaze i oko 50-etak navijača Grobara, koji zajedno sa bratskim navijačima PAOK-a, prate ovaj duel.

I ova utakmica je svrstana u kategoriju ” pod rizikom “, zbog incidenta od prije nekoliko dana izmedju navijača AEK-a i Dinama iz Zagreba, gdje je ubijen domaći navijač.

Igrači Hajduka su po dolasku na stadion, izašli na travnjak, a zatim su sa tribine domaćih ultrasa, začulo skandiranje ” Srbija, Srbija “, “ Je*emo vam majku ustašku “..

Zatim je na ogradi tribine, zakačen transparent na kojem je pisalo ” I pape i dida su voleli dilda”, brzom reakcijom delegata, transparent je uklonjen.

Milanović: Hrvatski navijači su zarobljeni u Grčkoj kao da je rat

Predsjednik Republike Zoran Milanović izjavio je da su hrvatski navijači u Grčkoj zarobljeni kao da je rat, da ih se tretira kao korov, te ocijenio da postupanje grčkih vlasti prema njima nema veze s pravom, demokracijom i poštivanjem ljudskih prava.

“To nije pravna država! Ti ljudi su tretirani kao ratni zarobljenici. Da sam premijer, razmislio bih što bih napravio. Nije jednostavno. Ovo je na granici ratnog prava. Tretiraju ih kao zarobljenu postrojbu”, izjavio je Milanović u Jelsi komentirajući slanje svih hrvatskih navijača u istražni zatvor diljem Grčke.

Mogu ulaziti u razloge zašto je to napravljeno sada i zašto baš u Grčkoj i što Grčka treba dobiti od UEFA-e i zašto im je bitno da prebace odgovornost na sto Hrvata. Koliko je Grka u pritvoru? upitao je Milanović.

Dodao je kako grčkim vlastima – ni nakon pet dana zadržavanja navijača bez obrazloženja – nije bilo dovoljno da identificiraju tko je odgovoran, nego su ih sve potrpali u pritvor.

“Imaš pet dana da iz jedne grupe ljudi izdvojiš kukolj, a ti ih sve strpaš u pritvor i još ih razbacaš po cijeloj Grčkoj tako da ih prebiju i siluju. Sjajno – to je EU”

“Ne možeš držati sto ljudi u pritvoru, pet dana u detenciji. Tih pet dana ti daje ogromno diskrecijsko pravo da vidiš što se dogodilo, a nakon toga oni su ljudska bića i naši građani koji imaju svoja ljudska prava, dodao je i upozorio kako se hrvatske navijače i građane „u Grčkoj tretira kao korov”.

“To nema veze s demokracijom, s poštivanjem ljudskih prava. Ako je to EU danas, bolje da je nema. Samo ja moram biti taj koji će reći očite stvari. Ovo je najobičniji zulum” poručio je predsjednik Milanović.

Navijači francuskog kluba se potukli medjusobno na gostovanju!

Nakon pauze od liga širom svijeta , neke lige su počele da otvaraju nove sezone, kako igrači na terenu, tako i navijači na svojim tribinama. Događaj nam dolazi iz Francuske, kada je jučer St. Etienne gostovao kod Rodeza u prvom kolu.

Popularna navijačka grupa St.Etiennea je ” Magic Fans”. koja je imala medjusobni sukob na tribini. Razlog sukoba je nepoznat, a utakmica je bila odgodjena i pomjerena za jedan sat. Navedena navijačka grupa je inače u dobrim odnosima sa navijačima iz Splita, popularnom Torcidom.

Utakmica je bila zakazana u 15:00, ali zbog navedenog sukoba , pomjerena je u 16:00. Rodez je golom u posljednem minutu savladao St.Etienne sa 2:1. St.Etienne bilježi već drugu godinu kao član druge lige, klub sa velikom historijom.

Navijači Livorna žestoko osudjuju incident navijača Dinama iz Zagreba!

Širom evrope se ne smiruju priče o sukobu iz Grčke , izmedju navijača AEK-a i Dinama iz Zagreba. U ovom navijačkom obračunu , jedan navijač AEK-a je izgubio život. Bratska grupa navijača AEK-a , je navijačka skupina italijanskog Livorna , koja se odma oglasila povodom ovog događaja.

Navijačka grupa iz Italije je unutar stadiona svoga kluba ” Armando Picchi ” podigla transparent , posvećen navijačima iz Hrvatske. Pisalo je ” Zbogom Michalise, prokleta nacistička gamad”.

Nakon podignute poruke , navijači su pokrenuli akciju prikupljanja pomoći za porodicu ubijenog navijača iz Grčke.

AEK-ovi navijači bacaju molotovljeve koktele na BBB pa bježe (VIDEO)

bbb vs original 21 aek

Pojavio se novi video u kome se vidi kako AEK-ove pristalice bacaju molotovljeve koktele na BBB pa zatim bježe.