Drama u BiH: Mostarska policija nakon potjere uhvatila pripadnike navijača Zrinjskog(Ultrasi)


Policija u Mostaru sinoć je bila na nogama zbog navijača Zrinjskog koji su maskirani u mostarskom naselju Cernica narušavali javni red i mir te crtali grafite.Tokom potjere policija je uhvatila 18 navijača među kojima je jedan od njih bio maloljetan.

Glasnogovornik MUP-a HNK Ljudevit Marić izjavio je kako se incident dogodio sinoć u 20:50 sati kad je grupa od oko 30 maskiranih osoba u Ulici Adema Buča u naselju Cernica pisala grafite te narušavala javni red i mir.

“Policija ih je sustigla na šetalištu, njih 18 je legitimirala i uručila im prekršajne naloge. Raspon godina im je od 17 do 20, a među njih 18 je bio jedan maloljetnik. Utvrdili smo da su navijači Zrinjskog – Ultrasi, te se poduzimaju sve zakonom previđene radnje iz naše nadležnosti i traga za ostalim prekršiteljima”, kazao je Marić za medije.

Prijavljeno razbojništvo: Navijači Crvene Zvezde napali navijače Željezničara

Policijski službenici kriminalističke policije Policijske uprave Doboj 27. oktobra,Okružnom javnom tužilaštvu Doboj podnijeli su Izvještaj o izvršenom krivičnom djelu protiv lica inicijala inicijala M.K., S.G., O.K., S.LJ, Đ.LJ., S.V., M.K, N.M., i P.Š., svi sa područja grada Prijedora i lica inicijala D.D., N.B., Đ.V., N.N., R.D., S.S., S.S., J.J., G.B., M.G., V.G. i jednog maloljetnog lica, svi sa područja općine Teslić, zbog osnova sumnje da su izvršila krivično djelo “Razbojništvo”.

Kako se navodi, za navedena lica postoji osnov sumnje da su 18. septembra 2022. oko 11:30 sati, u mjestu Bare, područje grada Doboja, na isključenju sa autoputa “9. januar” presreli putnički automobil u kojem su se nalazila lica inicijala E. K., R. M. , F. Ć., E. B. i B. M., svi sa područja Prijedora, koje su zatim fizički napali i od istih otuđila sportske torbe u kojima su se nalazile dukserice, majice i navijački šalovi jednog fudbalskog kluba iz Sarajeva.

Također, otuđili su novčanik vlasništvo osobe E. K., dok su od lica R. M. otuđili mobilni telefon. Kako saznaju “Nezavisne” radi se 21 navijači Crvene zvezde koji se terete za razbojništvo nad navijačima Željezničara. 

Željezničar je na Grbavici tog 18. septembra pobijedio Slogu iz Doboja (1:0).

UEFA DIJELI KAZNE: Bajern i Seltik kažnjeni zbog transparenata navijača

UEFA je kaznila Bajern iz Minhena i Seltik zbog uvrjedljivih transparenata navijača na mečevima Lige šampiona.

Navijači Bajerna istakli su transparent sa uvrjedljivim sadržajem u znak protesta zbog cijene ulaznica od 70 evra koju su morali da plate protiv Plzenja u Češkoj 12. oktobra.

To je maksimalna cijena po propisima Uefa koja gostujućim navijačima može da se naplati na mečevima Lige šampiona.

Uefa je kaznila Bajern sa 15.000 evra zbog disciplinske optužbe za “provokativnu poruku uvredljive prirode”.

Seltik je kažnjen sa 17.500 evra zbog drugog disciplinskog slučaja ove sezone u kom su njegovi navijači istakli slogan protiv britanske monarhije.

Na transparentu koji su istakli navijači Seltika na meču Lige šampiona protiv Lajpciga 11. oktobra pisalo je: “Protiv gladi i krune“.

Seltik ima historijske veze sa republikanskim pokretom u Irskoj i mnogi navijači se tradicionalno protive britanskoj monarhiji.

AKCIJA POLICIJE U MAĐARSKOJ: Uhapšeni Mađari koji su napali Zvezdine navijače

Mađarska policija izdala je saopštenje da su uhapšena dva navijača koja su napala gostujuće navijače iz Beograda koji su taksijem dolazili na stadion na meč Ferencvaroša i Crvene Zvezde u Ligi Europe.

Kako se navodi, grupa mađarskih huligana je sačekala taksi, potom je izvukla iz njega nekolicinu Srba i počela da ih tuče i pljačka oko 19 časova i 24 minuta. Veći incident je sprečen brzom reakcijom policije, koja je uspela da privede dva napadača, dok traga za ostalima.

Kako piše u saopštenju, grupa mađarskih huligana je sačekala taksi, potom je izvukla iz njega nekolicinu Srba i počela da ih tuče i pljačka oko 19 časova i 24 minuta. Veći incident je spriječen brzom reakcijom policije, koja je uspjela privesti dva napadača, dok traga za ostalima.

Uhapšeni su i identifikovani izvjesni Ištvan L. (51), kao i upola mlađi Robert T. (26), dok se za ostalim napadačima traga.

Katarski šeik rekao da je homoseksualnost bolest uma. Dobio podršku od navijača Lazija

JEDAN od ambasadora Svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru izjavio je u intervju kako je homoseksualnost bolest.

Khalid bin Salman rekao je u intervjuu za njemački ZDF da je homoseksualnost “oštećenje uma”. Nakon toga je taj intervju prekinut. To je izazvalo mnoge pobune i negativne reakcije, a jučer su se javili i kontroverzni navijači Lazija. Na transparentu su napisali: “Khalid Salman, mi smo uz tebe.”

Bayernovi navijači se pobunili

Podsjetimo, Bin Salaman je rekao: “Svi koji dođu moraju prihvatiti naša pravila. Homoseksualnost je kod nas haram. Znate što to znači? Znači da je zabranjena. Jer je ona oštećenje uma.” Prošle subote svoj stav su iznijeli i navijači Bayerna na bundesligaškoj utakmici protiv Werdera: “Oštećen um? Jebi se, Khalide i kompanijo”, pisalo je na transparentu.

Twiter @archiert1

Najveća kazna u povijesti Istre, Hajduk nakon skandiranja Caktašu ‘cigane’ opet plaća kaznu

NK Istra 1961 kažnjen je s 80.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Istra 1961 – Gorica. Hajduk će platiti 55 hiljada, a Dinamo šest hiljada kuna.

Alan Klakočer inače disciplinski sudac Supersport HNL-a objavio je kolike kazne su dobili Hajduk,Dinamo i Istra nakon utakmica 16. kola. Kako su Demoni u susretu s Goricom na teren bacili topovski udar, zbog čega je na travi ostao ležati vratar Ivan Banić, Istra je dobila najveću novčanu kaznu u povijesti kluba.  NK Istra 1961 kažnjen je s 80.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Istra 1961 – Gorica. Navijači Istre 1961, Demoni, sa sjeverne tribine u trećoj minuti i 35. sekundi, bacili su mega-petardu u teren za igru iza gostujućeg vratara, zbog čega se ukazivala pomoć gostujućem vrataru. Prekid utakmice je trajao četiri minute i devet sekundi. U 60. minutama utakmice domaći navijači Demoni na sjevernoj tribini pale baklju koja je gorjela na tribini.

04.11.2022., stadion Aldo Drosina, Pula – SuperSport HNL, 16. kolo, NK Istra 1961 – HNK Gorica. Ivan Banic Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

HNK Hajduk kažnjen je kaznom od 55.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a, 28.000 kuna) i diskriminirajućeg skandiranja (čl. 88. DP HNS-a, 30.000 kuna) navijača tijekom utakmice Hajduk – Osijek. Domaća navijačka skupina Torcida, smještena na sjevernoj tribini stadiona, zapalila je u 11. minuti jednu baklju, pa u 28. minuti jednu dimnu bombu, u 40. minuti jednu baklju, u 69. minuti pet baklji i tri stroba (bljeskalice), u 72. minuti dvije baklje i jedan strob uz dva topovska udara, u 75. minuti jednu dimnu bombu, u 80. minuti 22 baklje, dva stroba, jedan topovski udar i dvije dimne bombe.

Sve prethodno sagorjelo je na tribini. U 20. minuti utakmice s istočne tribine skandirano je igraču gostiju Miji Caktašu dok je izvodio korner ”Cigane’’, a u 82. minuti sa sjeverne i istočne tribine, kad je izvršena zamjena navedenog igrača, istom je kod napuštanja terena za igru skandirano ”cigane”.Što je ujedno i jedan od razloga za kaznu.

26.10.2022., stadion Poljud, Split – SuperSport HNL, 4. kolo, HNK Hajduk – HNK Gorica. Navijaci Hajduka, Torcida Photo: Miroslav Lelas/PIXSELL

Dinamo je kažnjen sa 6.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Dinamo – Šibenik. Pripadnici domaće navijačke skupine BBB, njih 1538, smještenih na sjevernoj tribini, u 21. minuti zapalili su četiri baklje, od koji je jedna bačena na tartan stazu. U 56. minuti aktivirali su tri dimne kutije.

Navijači Veleža zapalili tribinu nakon gradskog derbija protiv Zrinjskog (VIDEO)

PHOTO: Bljesak.info

Nekolicina pripadnika navijačke skupine Red Army zapalila je večeras zapadnu tribinu stadiona pod Bijelim brijegom.

Naime, gostujući navijači su pri izlasku sa stadiona na gostujućem sektoru zapalili nekoliko sjedala, a vatra je ubrzo zahvatila čitavu tribinu. Na teren su izašli vatrogasci PVP Mostar.

Navijači Hrvatske napravili haos u Beču, potukli se međusobno pa onda s policijom

Odlična reprezentacija Hrvatske pobijedila je sino, fenomenalnom igrom, u posljednjoj utakmici grupne faze elitnog ranga Lige nacija selekciju Austrije (3:1), a meč je s tribina bečkog Ernst Happel stadiona pratilo više od 20.000 hrvatskih navijača.

Nekoliko njih morala je privesti austrijska interventna policija nakon što su upali na tribinu u pokušaju da smire tenzije. Naime, haos je nastao nakon što je na tribini došlo do međusobne tučnjave između hrvatskih navijača koji su se potom sukobili i s policijom.

Danas u toku dana se očekuju zvanične informacije o tačnom broju privedenih ili eventualno povrijeđenih navijača.

Inače, Hrvatska se pobjedom protiv Austrije plasirala među četiri najbolje reprezentacije Lige nacija čija završnica će se igrati iduće godine.

Novi sukob na autocesti: Napad BBB na Kohortu (VIDEO)

(PHOTO ilustracija: Slaven Branislav Babić / PIXSELL)

U nedelju 10.9.2022 u 12:10 sati na odmorištu autoceste A3 ‘Marsonija sjever‘ blizu Slavonskog Broda došlo je do narušavanju javnog reda i mira, javlja Policijska uprava brodsko-posavska.

Naime, na navedenom odmorištu zaustavio se autobus sa navijačima NK Osijek, koji je putovao u pratnji policijskih službenika.

Kad su navijači izašli iz autobudsa, dvadesetak nepoznatih maskiranih počinitelja ih je fizički napalo.

Reakcija policije je bila brza i spriječen je daljnji sukob, a time i daljnje narušavanje javnog reda i mira.

Prema trenutnim saznanjima nitko nije zatražio liječniku pomoć, dok je prilikom sukoba oštećeno policijsko vozilo.

Detalji žestoke tuče Grobara i Delija u Studentskom parku prije 168 derbija

“Večiti derbi”, 168. po redu koji se igrao u sredu 31.8.2022 u Beogradu imao je vatrenu uvertiru. U Studentskom parku se nekoliko sati pred duel Crvene zvezde i Partizana desila masovna tuča navijača.

Tokom obračuna letele su kamenice, korišćene su palice, kao i stolice iz obližnjih kafića.

Prvobitno su Grobari napali grupu Delija u studentskom parku, Delije su nekoliko minuta držale crtu a potom su ih Grobari nadjačali i najurili u bekstvo. Kroz neko vreme, pristiglo je par glavnih ekipa Delija i držali su liniju nekoliko minuta u žestokoj tuči.

Nakon toga obe grupe su se razbežale zbog dolaska murije.