Ko je namještao utakmice u Srbiji? Pokrenuta istraga

Nova afera potresa fudbal u Srbiji… Šta se dešava?

Unutar fudbalskog saveza Srbije stigao je dopis iz UEFA-e da su dvije utakmice pod sumnjom u regulanost.

Radi se o velikim novčanim uplatama na kladionici u Evropi i Aziji, a navodno se znao i tačan rezultat pojedinih utakmica.Iz krovne kuće srbijanskog nogometa odlučili su se oglasiti.”Tačno je da smo dobili određene podatke od UEFA u vezi sa mogućim neregularnostima, koji ukazuju na to da je došlo do narušavanja integriteta u pojedinim utakmicama. Proces pred nadležnim organima Fudbalskog saveza Srbije je u toku. Trenutno ne možemo da otkrivamo više detalja. Javnost će ubrzo biti o svemu obavještena“, saopštio je portparol FSS Milan Vuković.

Da li će odgovorni biti pronađeni, ostaje nam da vidimo. Inače, ova vijest nije u mnogome iznenadila fudbalsku javnost u Srbiji s obzirom da je u posljednje vrijeme bilo dosta sumnjivih kola.

Navijači Dinamo Bukurešta iz velikog balona u zraku posmatrali utakmicu (VIDEO)

Meč 30. kola rumunskog prvenstva između Dinamo Bukurešta i Academice Clinceni obilježili su domaći navijači koji su iz balona na topli zrak pratili susret.

Skupina najvatrenijih pristalica Dinama je na dosad neviđen način posmatralo utakmicu, smjestivši se u balonu neposredno pored stadiona, odakle su dali podršku svom voljenom timu.

Oni su tom prilikom protestvovali, okačivši parole, kojima su tražili od rumunskih vlasti da omoguće navijačima povratak na stadione.
Utakmica je završena pobjedom gostiju rezultatom 3:1 i Dinamo je u vrlo teškoj situaciji u borbi za opstanak. Nalazi se na 14. poziciji sa samo 27 bodova.

Policija upala u butik Grobara i iznela sve stvari (PHOTO)

Ne prestaje se sa represijom nad Grobarima, ne samo u Beogradu nego po celoj Srbiji. Sutra je večiti derbi, a već danas je policija upala u magacin butika i ponela sve sa sobom.

Pročitajte saopštenje sa zvanične stranice Grobara:

“Dok ljubimci režima prave “ spektakularne” pozive za derbi uz pomoć policijskih službenika, nama dan uoči derbija upadaju naoružani službenici koji razbijaju magacin butika i iznose sve stvari koje su ostale. Ono što smo gradili godinama “nekome” je zasmetalo. U ovoj zemlji je zločin navijati za Partizan, zakon nije jednak prema svakome a crno bela boja je zabranjena. Ravnopravnost je samo reč koja se može pročitati u stripu.”

“Nastavlja se sa gašenjem Partizana i Grobara, nastavlja se sa šizofrenom borbom par ljudi sa crno belim delom Srbije! Ovo više nije nikakva borba sa ‘kriminalom’, već jasno dokazivanje da Navijači Partizana više ne smeju postojati u ovoj zemlji!”

Sukob Ultrasa i Red Army u tržnom centru (VIDEO)

Još je nepoznat tačan datum skorašnjeg okršaja navijača Veleža grupe “Red Army” sa gradskim rivalima, pristalicama Zrinjskog grupe “Ultras Mostar”.

10ak Ultrasa je ganjalo dva člana Red Army-a u zapadnom djelu grada koji pripada navijačima Zrinjskog. Sve se desilo u tržnom centru “Mepas”.

Prema informacijama koje dolaze, sukob se desio prije par dana dok su Ultrasi pravili grafit ispred Mepasa trgovackog centra, Red Army dolazi i napada Ultrase ali Ultrasi se brane i Red Aarmy bjezi u trgovacki centar, dok Ultrasi krecu za njima.

Sudija u Srbiji osuđen na 15 meseci zatvora! Zabranjeno mu suđenje deset godina (VIDEO)

Nakon mnogih priča, sada je i dokazano da je iskusni arbitar zloupotrebio službeni položaj na meču između Spartaka i Radničkog, kada je dosudio skandalozan penal za domaćina.

Naime, viši sud u Novom Sadu osudio je danas na 15 meseci zatvora fudbalskog sudiju Srđana Obradovića iz Jagodine povodom optužbi da je zloupotrebom položaja arbitra na utakmici između domaćina Spartaka i Radničkog iz Niša, iskorišćavanjem svog službenog položaja favorizovao domaći tim.

Istom prvostepenom presudom Posebnog odeljenja za sprečavanje korupcije novosadskog suda, Obradoviću je izrečena mera zabrane obavljanja sudijske funkcije na utakmicama, ali i sve poslove u Fudbalskom savezu Srbije od 10 godina, potvrđeno je Tanjugu.

Ovo je prvostepena presuda na koju i tužilaštvo i odbrana imaju pravo da ulože žalbe Apelacionom sudu.

Obradović se tereti da je na fudbalskoj utakmici u Subotici, između Spartaka i niškog Radničkog, iskorišćavanjem svog službenog položaja favorizovao domaći tim i tako ga stavio u povoljniji položaj u odnosu na protivnika, u direktnom duelu za izlazak u Evropu.

Obradović je na pomenutom meču dosudio blago rečeno skandalozan penal za Spartak.

Osuđene vođe navijača Olimpik Marseja

Nekoliko lidera navijačkih grupa FK Olimpik Marsej prethodnih dana je osuđeno na zatvorske kazne.One su posledica januarskih protesta protiv uprave kluba, koji su kulminirali upadom na trening fudbalera i sukobima sa policijom.

Vođa grupe “South Winners” Hamza B. osuđen je na deset meseci uslovno, Mehdi D. iz grupe “MTP” osuđen je na godinu dana zatvora, Kristof Burinjon (vođa grupe “Commando Ultra 84”) i Rašid Zeruel (South Winners) osuđeni su na devet meseci, dok je Kristof Si (South Winners) oslobođen optužbi.

Na fotografijama se nalaze Kristof Burinjon i Rašid Zeruel.

crveniskinhed.blogspot.com

Priča: BBB na Svjetskom prventsvu u Japanu i Koreji 2002g.

Bio je to 1. mjesec 2001. godine kada je nas 20-ak iz Udruge navijača Dinama koja je tada bila na Sveticama i ekipa koja je bila na svakoj Dinamovoj i tekmama reprezentacije gdje god bile…., počelo razmišljati o odlasku na najdalje i najskuplje gostovanje…

Imali smo tada 20-ak godina i nismo bas imali love za takve ekshibicije pa smo se 6 mjeseci borili rukama i nogama ne bi li zaradili, užicali, tražili načine da privučemo sponzore koji će nam pomoći u toliko željenom odlasku u Japan i Južnu Koreju.

I uspjeli smo, od raznih poznanika iz kvartova koji su nam dali koju kunu, roditelja, rođaka ili čak velikih korporacija kao što su Coca-Cola i sl., koje su nam napravili svoje zastave da ih raširimo na tribini i time opravdamo uloženo…, konačno smo krenuli.

Iz Zagreba, iz jezgre BBB-a krenulo nas je 20-25.
Do Ljubljane su nas vozili kompići iz kvartova, iz Ljubljane smo rano ujutro krenuli avionom do Münchena.
Na aerodromu u Münchenu smo proveli 8-9 sati.

Iz Münchena direktan let do Tokya koji je trajao 11 sati.
U avionu prvo zajebancija, cuganje (besplatna cuga), druženje s Ircima i ostalim navijačima…
Nakon nekoliko sati leta i pijanstva, 2-3 sata spavanja i slijetanje u Japan.
A onda, na aerodromu ŠOK!!

Nakon što smo tjednima prije puta tražili pismene potvrde od MUP-a iz Hrvatske da nisu nikoga od nas poslali na „crne liste“ Japancima i gdje nam oni „potvrđuju“ da smo svi ok…, na pregledu putovnica petorici od nas 25 zazvoni i ne puštaju ih u Japan….
Nekoliko sati provodimo na aerodromu u Tokyu, u nagovaranju da ih puste s nama, ali uzalud.

Petoricu zadržavaju na aerodromu i drugi dan ih deportiraju u Hrvatsku.
Ostali krećemo u Yokohamu koja je predgrađe Tokya i druge dijelove Tokya i smještamo se po hostelima, šatorima na plažama i sl.
Nakon nekoliko dana slijedi prva tekma s Mexicom u Niigati.
Par sati vožnje Japanskim vlakovima koji voze i 300km/h stižemo do odredišta i susrećemo ostatak Hrvata.

Grupira se ekipa koja se otprije većinom zna, mi Boysi, Vinkovčani, Torca, Riječani i drugi.
Sve ukupno prve ekipe nema više od 60-ak (BBB 20-ak, Vinkovčani 7-8, Torca 10-ak, Riječana 5-6 i ostali), ne smijem zaboraviti mog starog prijatelja Vjevu iz Osijeka i jednog dečka iz Pule, ali sam zaboravio nažalost kako se zove!

Al u tom trenu nije ni bitno koliko je koga i otkuda jer kad si tako daleko, na drugom kraju svijeta, u ono vrijeme bez mobitela i ostalih modernih privilegija bitno ti je da svi pričamo isti jezik i svi smo se tada osjećali kao braća.

Pjevali smo tada onu pjesmu „Daleko, daleko iza devet sela….“, ta nas je posebno pucala na emocije!!

Na stadionu Meksikanaca 100 puta više od nas ali mi smo poderali grla i cijelu tekmu bodrili naše…, nažalost izgubili smo 1:0, iz penala.

Nakon tekme svi se vraćamo svojim „prebivalištima“ i čekamo novo okupljanje 3-4 dana kasnije u Ibaraki-u gdje igramo protiv Italije.
Protiv Italije ista ekipa, isti broj, pojačani s nekoliko Japanaca koji nakon 20-ak minuta tekme već pjevaju s nama naše pjesme. 🙂
Tekma jebeno napeta, Olić i Rapaić zabijaju i pobjeđujemo Talijane s 2:1.

Nakon tekme nekoliko nabrijanih Talijana se probalo nešto lagano kurčiti ali vrlo brzo ih razbacamo i onako standardno u Talijanskom stilu pobjegnu….

Zadnja tekma protiv Ekvadora u Yokohami, mi sigurni u pobjedu naših i prolazak grupe te nastavak naše avanture u Južnu Koreju jer smo toliko bili sigurni da smo čak i povratne karte rezervirali 10 dana nakon te tekme iz Seula…

Na našu veliku žalost gubimo od Ekvadora 1:0 i onako „pokisli“ na stadionu razmišljamo na koji način se sada što prije vratiti u našu daleku domovinu!
Nakon tekme se pozdravljamo s ekipom iz cijele Hrvatske i zaželimo si međusobno sretan put i da se vidimo na nekoj tekmi u Zagrebu, Splitu, Osijeku Rijeci i sl…

Ne mogu Vam sada opisati kakav je osjećaj kad si na skroz drugom kraju zemaljske kugle, nemaš baš love a moraš promijeniti let koji je iz druge države (Južne Koreje) i na neki način to čim prije i bezbolnije skemijati jer se ekipa rasipa i svatko se snalazi kako zna i umije a i svaki dodatni dan u Japanu te košta toliko da ti pamet stane.

U svoje ime mogu reći da sam tada imao još 200 USD i drugi dan sam uspio u agenciji u Tokyu promijeniti let koji je bio za 3 dana za 100 USD.
Znaci 100 USD mi je ostalo za 3 dana u Tokyu za smještaj, hranu, prijevoz i ostalo

Al evo sad nakon 20 godina mogu reći da usprkos najlošijem Svjetskom prvenstvu što se tiče Hrvatske reprezentacije i svih peripetija koje su nam se dešavale imam jednu prekrasnu uspomenu koja će mi ostati za pet života.

Ovo je napisano u kratkim crticama jer sve dogodovštine ne bi stale ni u knjigu a i nisu za javnost.
Veliki pozdrav prijateljima iz cijele Hrvatske koji će se prepoznati u ovoj priči i nosit ću Vas zauvijek u svojem sjećanju!!!

Ovako će izgledati “srpski Vembli” od 250 miliona eura! (GALERIJA)

Još prošle godine na leto, predsednik Srbije Aleksandar Vučić potvrdio da će Srbija dobiti Nacionalni stadion.

Vućić je najavio da će stadion biti pravo velelelepno zdanje i jedan od najmodernijih u Evropi.

Stadion bi trebalo da se nađe blizu autoputa “Miloš Veliki” te blizu izlaza autoputa Beograd – Surčin. Gradnja “srpskog Vemblija” trebala bi da počne ove godine.

Što će nam stadion? To je danas prijeka potreba. Promenile su se potrebe. Ljudi idu na stadione uživati s obiteljima, da im bude lepše na stadionu. Biće kombinacija čeličnih konstrukcija i drveta i to spolja, dakle prirodni materijali. Verujem da će se početi da se gradi sledeće godine, od državnog novca i neće biti nimalo jeftino. Biće blizu autoputa Miloš Veliki i blizu izlaza autoputa Beograd – Surčin. To će biti novi razvojni projekt i na tom mestu će kvadrat odmah skočiti za 1.000 evra – rekao je Vučić.

Stadion će biti skup, ali i lepši od Alijanc Arene u Minhenu – dodao je Vučić, a trebao bi da košta oko 250 miliona evra.

Procenjuje da će stadion imati 55 hiljada mjesta, te će time postati najveći srpski stadion. Stadion Rajko Mitić, na kome domaće mečeve igra Crvena zvezda, u ovom momentu ima 53 hiljade sedećih mesta.

VIDEO / Tuča navijača Paoka i Arisa (Gate 4 vs Super 3)

Prije tri dana dogodio se jak obračun grčkih navijačkih grupa Gate 4 (PAOK) i Super 3 (Aris).

Tuča je počela posle košarkaške utakmice između PAOK-a i Arisa, u predgrađu Charilaou blizu stadiona Arisa.

Prema informacijama koje dolaze 3 navijača Arisa su ozbiljno povređena, a mnoga auta su oštećena i spaljena.

Sjajna vijest: Navijači mogu na Evropsko prvenstvo!

Najveća smotra evropskog fudbala prošle godine nije održana zbog dobro poznatih razloga, pa je sve pomjereno za ovu godinu.

Ono što je specifično za ovo Evropsko prvenstvo je to da će se igrati po prvi put u velikom broju država, tačnije njih 12. Najbolje evropske selekcije tako će ugostiti Amsterdam, Baku, Bilbao, Budimpešta, Bukurešt, Dablin, Glasgov, Kopenhagen London, Minhen, Rim i Sankt Petesburg.

Vlada države Danske danas je saopštila kako će na tribine stadiona Parken dozvoliti ulazak oko 12 hiljada navijača uz propisane mjere distance što je zaista sjajna stvar. Naravno, ako se za to do tada steknu određeni uslovi.

“Evropsko fudbalsko prvenstvo je jedinstven historijski događaj u Danskoj. Vlada je zbog toga dozvolila 11.000 do 12.000 gledalaca za četiri utakmice u kojima ćemo biti domaćini”, rekla je danska ministrica kulture Yojy Mogensen.

Dodali su još da je osnovana ekspertska grupa, koja će proceniti koliko će navijača biti dozvoljeno.

“Takođe, obavestili smo Fudbalski savez Danske i UEFA-u da će možda biti potrebno zatvoriti stadion ako dođe do širenja infekcije, pošto bi sa zdravstvenog stanovišta bilo neopravdano dozvoliti gledaocima pristup utakmicama”, dodaje Morgensen.

Evropsko prvenstvo će biti održano od 11. juna do 11. jula ove godine, a pored Danaca još ranije i Rusi su najavili navijače na stadionima.