Većina medija u Srbiji prethodno kolo u Superligi okarakterisala je kao pravi cirkus! Nekoliko mečeva je sklonjeno iz ponude u gotovo svim kladionicama, a kvote su suludo padale na timove koji su u zoni ispadanja, iako su igrali protiv timova koji su u gornjem delu tabele i koji bi u normalnim okolnostima bili favoriti u tom duelu.
Gledajući golove i najzanimljivije detalje sa tih mečeva, jasno je i zašto su kladionice povukle te mečeve iz ponude, a i obični navijači dele isto mišljenje u regularnost tih mečeva u komentarima na Jutjubu zvaničnog naloga Superlige.
Utakmica Novi Pazar – Proleter bio je posebno upečatljiv zbog pobede domaćina od 5:0. Iako Proleter ove sezone važi za “tvrdu ekipu”, koja je često umela da sačuva mrežu netaknutom, tim koji se bori za opstanak uspeo je ono što nisu uspeli ni Zvezda i Partizan, da im da pet golova na jednoj utakmici.
Kada se pogledaju golovi, zaista ostaje nejasno zašto su igrači Proletera tako očajno reagovali u mnogim situacijama pred svojim golom. Igrači Pazara su prolazili pored njih kao da obilaze čunjeve, sudarali su se u svom petercu, a mnogi su stekli utisak i kao da su se sklanjali rivalima koji su bili na putu ka golu.
Najbolje da pogledate sami situaciju kod drugog gola Novog Pazara i sami procenite ima li nečeg sumnjivog u smušenoj reakciji odbrane Proletera.
Takođe, i Rad je opravdao ulogu “favorita” na Banjici i slavio je protiv Radnika, a i golovi sa tog meča bacili su sumnju na ovaj meč, uz pomenutu odluku kladionice da ovaj meč skloni iz ponude.
Jedan od najpoznatijih svjetskih fudbalskih derbija škotski Old Firm derbi Celtica i Rangersa, igrao se u nedelju i završio je 1:1, ali je ono što se dogodilo izvan terena puno tragičnije od mršavog remija. Jedan 35-godišnji navijač Celtica izgubio je život.
Škotski mediji objavili su danas da su četiri navijača Rangersa, tri muškarca i djevojka, na ulicama Glasgowa ubili Kamila Charyszyna.
Riječ je o ocu dvoje djece poljskog porijekla kojem su spomenuti navijači oko 500 metara od njegove kuće mačetom prerezali grlo i ostavili ga da iskrvari.
Prema pisanju škotskih medija, policija traga za napadačima, a čak su u pomoć pozvali i navijačke grupe kako bi rasvijetlilo ovo zvjersko ubojstvo. Prema navodima škotskog Suna, svi su bili pod utjecajem alkohola.
U međuvremenu je na društvenim mrežama krenula i akcija da se pomogne udovici nesretnog čovjeka koja je ostala sama s djecom.
Mladić je izgubio život i mi moramo da znamo ko je odgovoran za to – stoji u saopštenju policije koja je ostavila i broj telefona da se građani jave ukoliko su nešto videli.
U međuvremenu je putem društvenih mreža krenula i akcija da se pomogne udovici nesrećnog čoveka koja je ostala sama sa decom.
Navijačka grupa Torcida Split je u utorak navečer, nakon što je objavljeno da je Zoran Mamić prešao granicu Hrvatske i ušao u Bosnu i Hercegovinu, objavila fotografiju s poljudskog derbija na kojoj Ivo Bego 2014. godine udara Zdravka Mamića.
Hajdukovi navijači su uz fotografiju objavili stih Azrine pjesme “Idi za svojom sudbinom”.
Podsjetimo, bivši trener Dinama, koji je pravomoćno osuđen na četiri godine i osam mjeseci zatvora zbog izvlačenja novca iz Dinama, otputovao je danas iz Hrvatske u BiH, potvrđeno je Indexu.
Izvor blizak Mamiću kazao je za portal Index.hr da se sutra planira vratiti. Isto tvrde i njegovi odvjetnici.
Izvor tvrdi da je Mamić bio jutros na suđenju u Osijeku, nakon čega je otišao posjetiti brata Zdravka u BiH te da će se sutra vratiti u Hrvatsku.
Bio je koban ponedeljak u Indiji, preko 100 gledalaca povređeno je nakon što se srušila jedna tribina tokom 47. juniorskog nacionalnog šampionata u Kabadiju!
Nesreća se dogodila u gradu Suriapet i pravo je čudo što niko od tih navijača nije izgubio glavu, jer snimak nesreće “na prvu loptu” izgleda jezivo.
Tribina na kojoj su bili odjednom se srušila i ljudi su počeli da padaju kao u talasima. Policija i Hitna pomoć su velo brzo stigli i izvukli su ljude koji, prema navodima tamošnjih medija, nisu bili u stanju da hodaju.
Njih nekoliko je pretrpelo prelome, dve osobe su bile u kritčnom stanju, a do urušavanja je izgleda došlo zbog slabe konstrukcije koja je izgrađena od drveta i drugih materijala. Međutim, tek je najavljena detaljna istraga.
Baš davno deluju vremena kada smo poslednji put videli navijače na tribinama u Srbiji, a čini se da ih zbog dobro poznate epidemiološke situacije u skorije vreme tamo neće ni biti. U svom tom haosu, ohrabrujuće slike dolaze nam iz pojedinih država, koje su pustile navijače na stadione i u dvorane. Neki su to učinili sa poštovanjem socijalne distance, dok su neki rešili da na tribine puste isključivo vakcinisane.
Jedna od zemalja koja je najviše odmakla sa vakcinacijom svog stanovništva je Izrael pa polako, ali sigurno vraća se „životu pre korone“. Polako se dopušta sve veći broj manifestacija, a publika ima mogućnost da isprati svoje miljenike, što smo prvo videli na jednom od susreta Makabija iz Tel Aviva.
Međutim, oni nisu jedinstven slučaj, pošto su istu, gromoglasnu podršku mogli da uživaju i košarkaši Hapoel Holona na jednoj od svojih utakmica. Jedan od korisnika društvenih mreža šaljivo je prokomentarisao da smo na delu mogli da gledamo navijačku grupu „Ultra Astra“ po imenu poznate vakcine AstraZeneka.
juče smo imali Pfizer Boyse iz Tel Aviva, a večeras Ultra Astra iz Holona u akciji. https://t.co/1oksmXhIPi
Iskreno se nadamo da će ovo postati normalna slika već kroz nekoliko meseci i u balkanskim zemljama. Svi su se uželeli sportskih dešavanja, navijanja sa tribina i druženja na utakmicama. Sve će, svakako, zavisiti od naših političara.
Na našim prostorima oduvek je bilo ljudi koji su gajili simpatije prema FK Livorno. Neki su se čak otisnuli poslom u Italiju i počeli vremenom da prate ovaj klub.
Zašto i kako?
Moguće da je razlog to što su decenijama unazad Labronci gledali na Jugoslovene sa divljenjem (podsetio bih da je upravo u Livornu osnovana KP Italije) i što im je Jugoslavija, tj. naše društveno uređenje bilo i ostalo ideal, tako da smo se na neki način u tom smislu pronašli.
Prosto se oduševiš kada vidiš navijače Livorna kako na proslavi stogodišnjice kluba mašu sa zastavom Jugoslavije, ili kada kače trobojku u centralnom delu tribine i pevaju pesme posvećene Titu i jugoslovenskim partizanima.
I to ne bilo koje pesme – nego one o pokolju partizana nad italijanskim fašistima kada su ih na kraju Drugog svetskog rata pobacali u kraške jame po Istri i Dalmaciji! Ili kada navijačima FK Triestina skandiraju da Trst pripada Jugoslaviji! Dali su i podršku srpskom narodu tokom bombardovanja 1999 godine.
Odatle potiču uzajamne simpatije i zašto ćete uvek rado biti viđen gost među ultrasima Livorna…
Članovi grupe Bad Blue Boys su rođendan tradicionalno obilježavali 17. ožujka. Juče im je bilo 35, a prije 15 godina slavili su ga u maloj dvorani Doma sportova.
Fotografije koje je objavio hrvatski portal index.hr, otkrivaju kako i s kim, kao i da neki od glavnih aktera slavlja više nisu živi, ali i da su oni čiji odlazak u zatvor Boysi danas slave više nego rođendan na ovoj proslavi bili glavni uzvanici.
Nedavno preminulog gradonačelnika Milana Bandića na pozornici su na ramenima nosili tadašnji Dinamov kapetan Zoran Mamić i golman Ivan Turina, koji je umro sedam godina kasnije.
Pokojni je i tadašnji trener Josip Kuže, koji s izvršnim dopredsjednikom Zdravkom Mamićem također navija na rođendanu Boysa prije 15 godina.
Pred kraj sezone u kojoj će Dinamo osvojiti prvu od 11 uzastopnih titula, na pozornici vidimo iskusnog Silvija Marića, pojačanje Ivana Bošnjaka, ali i golobrade Luku Modrića, Vedrana Ćorluku, Eduarda Da Silvu, Dina Drpića, Darija Zahoru, Mathiasa Chagu…
Air Albania stadion u Tirani je trenutno najmodreniji stadion na Balkanu, a koštao je čak 85 miliona eura.
Ipak je otkrivena velika mana nekoliko sedmica uoči kvalifikacione utakmice za Svjetskog prvenstvo između Albanije i Engleske.
Naime, stanje terena koji je koštao nekoliko stotina hiljada se znatno pogoršalo i to što ne dobija dovoljno sunčeve svjetlosti.
Svi arhitekti prilikom projektovanja i izgradnje nisu uopšte vodili računa o dotoku svjetlosti jer je jedan dio terena stalno u sjeni.
Sada su postavljena posebna svjetla kako bi se šteta smanjila što je moguće više te da teren bude spreman za meč sa Engleskom.
Ovo predstavlja problem za organizatore i na duži period pogotovo jer je UEFA odlučila da Air Albanija bude domaćin premijernog finala Konferencijske lige.
Iako neformalno postojali i prije toga, 1986. godina uzima se kao ona kada su osnovani Bad Blue Boysi. Jedna od najžešćih europskih navijačkih skupina ipak je 20 godina slavila rođendan na “pogrešan” datum, 13. ožujka. Kako je do toga došlo i što se promijenilo?
Pet godina proslavilo se nezaboravnom bakljadom protiv Partizana Korijen te povijesne nelogičnosti nalazimo u 1991. godini. Dinamo je igrao veliki derbi jugo-lige protiv beogradskog Partizana, a Bad Blue Boysi su odlučili proslaviti rođendan spektakularnom i dotad rijetko viđenom bakljadom.
Već tada su bili na glasu kao glasna, luda i pomalo opasna navijačka skupina. Kako je njihov ugled u navijačkom smislu rastao, tako se povećavao broj članova. Na vrhuncu moći brojali su dupkom punu sjevernu tribinu na svakoj domaćoj utakmici, oko 1000 ljudi na svakom gostovanju i na desetke podružnica, ekipa i podgrupa.
Naime, ono što se nije mijenjalo je proslava rođendana na današnji dan, 17. ožujka, kada pada obljetnica utakmice s Partizanom. Čini se da će od ove godine ta povijesna crtica ipak biti prepravljena, prenosi index.hr
Boysi su ime dobili u Splitu. Rođendan će slaviti na dan ogromne pobjede Dinama na Poljudu
Prije dva dana izašlo je službeno priopćenje na stranici Bad Blue Boysa. U njemu su naveli kako zbog pandemijskih mjera nemaju uvjete za dostojnu proslavu rođendana na dosad uobičajen datum te kako će se rođendan odsad nadalje slaviti 17. kolovoza.
Zašto baš na taj datum? Sedamnaestog kolovoza 1986. Dinamo je igrao derbi s Hajdukom na Poljudu. Dinamo je i tada imao navijače koji su ga pratili po bivšoj Jugoslaviji, ali sve do tog gostovanja nisu imali jedno ime iza kojeg bi se ujedinila cijela grupa.
Postoji nekoliko legendi po čemu su Bad Blue Boysi dobili ime. Jedna od najčešćih je ona da su u splitskom kinu gledali film Bad Boys sa Seanom Pennom koji govori u maloljetničkoj delinkvenciji. Dinamovi navijači su u kinu zapalili bengalke i u tom trenutku ludila nekome od prisutnih palo je na pamet da bi baš to trebalo biti novo ime grupe, uz dodavanje logičnog “Blue”. Postoje i svjedoci vremena koji tvrde kako je ideja za ime potekla od njemačkog Bad Boys Blue, kao i oni koji tvrde da im je to ime nadjenuo jedan od Torcidaša koji ih je tada ugostio u Splitu.
Naime, iako je i tada rivalitet između dva najveća hrvatska kluba postojao, u bivšoj državi su oni najžešći osjećaji ipak bili rezervirani za navijače Partizana i Zvezde. Tako su Bad Blue Boysi tog dana dobili ime, a uskoro su počeli šivati i prve i (iz ove perspektive) vizualno ne pretjerano dojmljive transparente s imenom grupe na njemu.
Sama utakmica će ostati upamćena kao jedna od najvećih Dinamovih pobjeda u jugo-ligi. U Dinamu je završila smjena čitave generacije koja je četiri godine prije osvojila naslov prvaka, a Ćiro Blažević poveo je na jedno od najtežih gostovanja momčad prepunu anonimusa.
”Jebeš dobit ovakvog Dinama”, napisao je tada veliki pisac i novinar Miljenko Smoje, ali Modri su razbili Hajduk s čak 4:0. Jozo Bogdanović, Davor Matić, Mladen Munjaković i Ivan Cvjetković golovima su potpisali veliko slavlje i time datum učinili još bitnijim i mističnijim za sve Dinamove navijače, a posebno one s maksimirskog Sjevera.