Navijači Lidsa posle proslave ostavili pravo RUGLO za sobom (VIDEO)

Foto: Pritnscreen/Twitter

Ogroman broj navijača Lidsa, njih na stotine, proslavili su povratak svog fudbalskog kluba u Premijer ligu, ali su nakon slavlja iza sebe ostavili gomilu smeća!

Predsjednik Kluba navijača Armada dao ostavku

Foto: KN Armada

Dejan Božić je prestao biti predsjednik Kluba navijača Armada. Božić je odstupio s mjesta predsjednika na izvanrednoj Skupštini održanoj uz nazočnost 35 članova tog tijela.

Osim neopozive ostavke skupštinari su izglasali promjene Statuta te ukidanje funkcije predsjednika koji je u Božićevu slučaju posljednjih godina donosila brojne glavobolje.

Na Skupštini su izabrana nova tijela udruge tajnik (Mateo Dejak), glasnogovornik (Marin Kozić), blagajnik, novi Upravni i Nadzorni odbor te likvidator (Luka Mihalović).

Sukob između Tornada i Torcide zbog grafita, uhapšeno devet navijača s palicama

PHOTO: Luka Gerlanc/Cropix

U subotu oko 12 sati, zadarska policija je privela devet članova Tornada kod Supernove.

Portal Zadarski.hr prenosi da su maskirani pripadnici Tornada s palicama u rukama bili su u Murvici, gdje su prebojavali grafit Torcide Murvica, no na povratku u Zadar upali su u policijsku blokadu. Policijski automobil im je prepriječio put, a potom su došle i policijske patrole koje su iz dva automobila izvukle ukupno deset mladića. Jedan je navodno uspio pobjeći, a devetorica su polegnuta na cestu i svima su stavljene lisice.

Izgleda da je povod bilo prebojavanje Torcidinog grafita.

Naime, veliki betonski zid uz novo proširenje ceste kroz Murvicu, na kojem je Torcida Murvica iscrtala mural “Samo tvoju boju ljubim, samo tvoje ime volim”, prebojan je bijelom bojom.

Pripadnici Tornada nisu samo prebojili ovaj grafit dugačak nešto manje od sto metara već i sve druge oznake Torcide na području Murvice uz državnu cestu, od nathodnika do oznaka na strujnim stupovima. Nakon što su u petak poslijepodne dati “prvu ruku”, u subotu ujutro su se vratili dovršiti započeti posao. Pritom ih je, a da oni to nisu znali, cijelo vrijeme pratila policija, zbog čega su i upali u zasjedu.

Hrvatski portal Zadarski.hr neslužbeno doznaje od policije da se sukob između Tornada i Torcide očekivao tjednima zbog grafita i murala u Murvici koji slave splitski nogometni klub i njihovu navijačku skupinu. Nakon ovakve reakcije zadarskog Tornada do policije su došle informacije da se u ovaj neobičan sukob namjeravaju uključiti i pripadnici Torcide iz Splita pa se strahuje od nove eskalacije sukoba.

Oglasili su se i iz policije: ”Činjenica je da su privedeni navijači imali palice, da su s palicama bili u Murvici i da su bili maskirani. Nama sve to govori da su bili spremni na fizički obračun s pripadnicima Torcide. Do toga danas nije došlo, ali mi ne možemo biti sigurni da se to neće dogoditi. Zato smo maksimalno pripravni kako bismo spriječili bilo kakvu mogućnost izravnog sukoba”.

Protesti navijača Dinama protiv braće Mamić (VIDEO)

PHOTO: index.hr

Juče oko 18 sati navijači Dinama počeli su se skupljati ispred ulaza u zagrebački Zoološki vrt koji se nalazi preko puta maksimirskog stadiona. Prosvjed nisu prijavili policiji, ali jedinica interventne policije dočekala ih je pred stadionom.

PHOTO: index.hr

Tačno sedmorica prosvjednika u jednom su trenutku prošla policijsku kontrolu i otišla u klub, a 20 minuta kasnije izašli su iz kluba. Ne zna se s kojim od članova uprave su se sastali; Vlatkom Peras, Krešimirom Antolićem ili Amrom Peternel.

Dosta zanimljiv detalj koji je obilježio prosvjed, koji je prošao skoro bez ijednog povika ili nekog drugog čina agresije, bio je trenutak kad su se okupljeni ljudi počeli razilaziti.

Naime, kako su odlazili, tako su i kupili smeće koje su prvotno za sobom ostavili. Nekoliko okupljenih iz mase odvojilo se i pokupilo boce, kutije cigareta i svo ostalo smeće koje je ostalo na tlu.

VIDEO pogledajte klikom OVDE.

PROMOCIJA: Registruj se na meridianbet i osvoji 500 RSD dobrodošlice i besplatnih 60 spinova na prvu uplatu!.

Uhapšen osumnjičeni za pucanje na navijače Zvezde kod Brčkog

PHOTO: ilustracija: Pixabay, Profimedia/Alamy

Danas je osnovni sud u Brčkom odredio jednomesečni pritvor M.D. (22) osumnjičenom da je hicima iz automatske puške pokušao da ubije navijača FK Crvena zvezda. Kako piše portal Srpskainfo, njemu je ova mera određena nakon što je uhapšen i saslušan u sredu.

Pritvor od jedan mjesec dobio je M.D, koji se sumnjiči i za krivično djelo nedozvoljenog držanja oružja ili eksplozivnih materija, određen je zbog opasnosti da će pobeći i uništiti, sakriti, izmeniti ili falsifikovati dokaze ili tragove važne za krivični postupak – saopšteno je danas iz Tužilaštva Brčko distrikta.

Vodi se istraga protiv M.D. (22) iz Brčkog i još jedne osobe zbog sumnje da su 20. juna oko 14.05 časova, na magistralnom putu Brčko – Bijeljina, zajedno i po prethodnom dogovoru hicima iz automatskog oružja na vozila u pokretu pokušali da ubiju drugu osobu.

Naime, sumnja se da su se njih dvojica u mjestu Trnjaci, automobilom kojim je upravljao M.D, približili koloni vozila s navijačima FK Crvena zvezda koja se kretala za Beograd na proslavu titule ovog kluba, nakon čega je drugi osumnjičeni iz automatskog oružja nepoznate marke ispalio više metaka u pravcu kolone.

Usled pucnjave došlo je do oštećenja na oba vozila u koloni, među kojima i do proboja puščanog zrna kroz vetrobransko staklo zadnjeg vozila, te nanošenja telesnih povreda dvojici maloletnih navijača Crvene zvezde iz Prijedora, pri čemu je R. D. probojem metka u predelu vratne kičme teško telesno povređen – kažu iz Tužilaštva.

Inače, pošto je otkriven, uhapšen i u sredu doveden u prostorije Tužilaštva Distrikta, tužilac je ispitao M.D. i bez odlaganja predložio Osnovnom sudu Distrikta da mu odredi pritvor usled opasnosti da će pobeći i da će uništiti, sakriti, izmijeniti ili falsifikovati dokaze ili tragove važne za krivični postupak.

PROMOCIJA: Registruj se na meridianbet i osvoji 500 RSD dobrodošlice i besplatnih 60 spinova na prvu uplatu!.

Armada ponovo na finale Kupa ide brodom

Foto: Index
Foto: Index.hr

Prošle su tri godine nakon što je trajektom Zadar doputovala u Split kako bi kod najvećih rivala Hajduka i Torcide proslavila prvi naslov prvaka u historiji, navijačka grupa koja prati Rijeku, opet istim plovilom ide na utakmicu za trofej.

Armada će ovaj put ići morskim putem do Šibenika, gdje 1. kolovoza Rijeka u finalu Kupa igra protiv Lokomotive.

Armada će izbjeći ljetne najveće vrućine i gužve na cestovnim prometnicama, te će potaknuti sjajno iskustvo desanta na Split, i otploviti u njemu obližnji grad.

Inače, ovakav način putovanja daleko je sigurniji i manje opasan u pogledu zaštite od koronavirusa jer navijači na velikom brodu imaju ono što nemaju u autobusima ili kombijima – boravak na svježem zraku i mogućnost održavanja društvene distance.

Kako prenose riječki mediji, cijena putovanja je 250 kuna po osobi, a na Šubićevcu je za navijače Rijeke predviđeno 700 mjesta.

Nakon prozivke Torcide, Renato Pandža podnio ostavku

Foto: Josip Regović / Pixsell, Screenshot: Dalmatinski portal

Gospodin Renato Pandža, koji je od početka godine bio PR savjetnik Hajdukovog predsjednika Marina Brbića, podnio je ostavku samo tri dana nakon što mu je Torcida na utakmici protiv Slavena na Poljudu transparentom i skandiranjem poručila da je nepoželjan. ,

Naime, “Pandža, odjhebi” pisalo je na transparentu, dok je skandiranje bilo “Pandža, Turčine, napuši se kučine”.

Inače, Brbić je u siječnju angažirao kao PR savjetnika ili kako je to tada rekao: “Gospodin Pandža će obavljati poslove po pitanju komunikacija, strategije i razvojnih projekata”. Neke navijače Hajduka tada je zasmetalo što je Pandža na važnu funkciju angažiran bez natječaja, a njegova tvrtka koja se bavi spomenutim uslugama osnovana je samo tri tjedna ranije i s temeljnim kapitalom od 100 kuna, prenosi index.hr

Međutim, Pandža nikako nije anonimus. On je itekako poznat u navijačkim krugovima širom regije. Jedan je od osnivača zagrebačke podružnice Torcide krajem 80-ih i najpoznatijih članova Hajdukove navijačke skupine u turbulentnim vremenima raspada Jugoslavije i hrvatske samostalnosti, otkada datira njegovo prijateljstvo s Benjaminom Perasovićem, aktualnim predsjednikom Hajdukovog Nadzornog odbora. Poput Perasovića, Pandža više nije na tribini. Nakon karijere u novinarstvu postao je PR savjetnik.

Sada više neće savjetovati Brbića, koji je o tome obavijestio javnost:,

“Kao predsjednik Uprave prihvaćam zahtjev za sporazumni raskid ugovora svog savjetnika za razvoj, strategiju i komunikacije g. Renata Pandže. Gospodina Pandžu sam pozvao da se kao vanjski konzultant pridruži mom timu isključivo temeljem njegovog obrazovanja, stručnog znanja i 25-godišnjeg radnog iskustva. On je u proteklih šest mjeseci savjesno i s maksimalnom odgovornošću posvećeno obavljao svoj posao, pokrenuo je niz projekata i stvari koje su bitne za Klub. Čvrsto stojim iza svega što je u dosadašnjem periodu napravio za Hajduk i zajedno sa svojim suradnicima učinio sam sve da zajedno s nama nastavi razvijati sve ono što smo predvidjeli u planu i programu. No, na koncu moram prihvatiti njegovu odluku da ne želi biti teret i moguća točka razdora između navijača i Kluba. Prije svega žao mi je što se sve odvilo na ovakav način, ali g. Pandža nije želio biti problem nego rješenje koje će donijeti dodatnu vrijednost brojnim procesima koji su pokrenuti. Želimo mu svu sreću u daljnjem radu i karijeri, a vjerujemo da ćemo se zajedno radovati uspjesima Kluba u budućnosti.”

Da li je ovo jedna od najboljih koreografija posljednjih godina? (VIDEO)

Navijači Zenita

Ultrasi Zenita su koreografijom pokazali kako je nogomet na kraju ipak pobijedio koronavirus.

Iako su tribine u St. Petersburgu bile prazne, igrače je dočekao nevjerovatan prizor.

Simbolicnu koreografiju navijača Zenita pozdravili su mnogi navijači i klubovi širom svijeta.

HNS zatvorio sjever Rujevice zbog rasizma

Foto: Pixsell / D. Urukalović
Foto: Pixsell / D. Urukalović

Duel između ekipa Slaven Belupa i Rijeke u 30. kolu HNL-a obilježila je manja grupa pripadnika navijačke skupine Armada u 67. minuti kada je neprimjereno skandirala, točnije hukala, prema domaćem igraču Mateusu Limi, čime je počinjen prekršaj kažnjiv po članku 88. Disciplinskog pravilnika HNS-a.

Radi ponavljanja prekršaja Rijeka je kažnjena igranjem jedne utakmice bez gledatelja na sjevernoj tribini Stadiona HNK Rijeka i novčanom kaznom u iznosu od 10.000 kuna.

Iz kluba HNK Rijeka su se nakon kazne -a obratili priopćenjem svojim navijačima putem službenog weba.

“Obavještavamo sve naše navijače da je HNK Rijeka nakon posljednje domaće odigrane utakmice s Lokomotivom od strane HNS-a kažnjen vrlo visokom novčanom kaznom zbog nedoličnog skandiranja (“cigane, cigane”) dijela gledatelja na istočnoj tribini i bacanja čaša u natjecateljski prostor.

Ujedno, klub je prijavljen zbog nedoličnog skandiranja manjeg broja naših navijača na gostujućoj utakmici u Koprivnici, zbog čega je naš klub zbog ponavljanja prekršaja osim novčane kazne kažnjen i igranjem jedne utakmice bez nazočnosti gledatelja na sjevernoj tribini stadiona HNK Rijeka.

Kazna stupa na snagu od dana konačnosti Odluke o čemu će svi naši navijači biti pravovremeno obaviješteni.

HNK Rijeka najoštrije osuđuje sve oblike govora mržnje i ograđuje se od neodgovornih pojedinaca, a zbog prethodno navedenog molimo i apeliramo na sve naše gledatelje da se suzdrže od svih oblika nedoličnog ponašanja.

Neodgovorne pojedince očekuju sankcije za to nadležnih institucija, dok će u slučaju ponavljanja navedenih prekršaja još rigoroznije sankcije (visoke novčane kazne i zatvaranje cijelog stadiona) snositi naš klub, a ujedno i svi naši navijači kojima će biti uskraćeno toliko željeno i iščekivano gledanje utakmica sa tribina.

Nadamo se i vjerujemo da nećemo ponovo svjedočiti ovakvim događajima na našem stadionu i da će se na našim tribinama u skladu s duhom našeg grada na Rječini nastaviti tolerancija, otvorenost i prihvaćanje različitosti uz veliki sportski rivalitet i gromoglasnu podršku našem klubu.

Budite i dalje naš 12-i igrač koji našim igračima daje veliku prednost na terenu jer Rijeka je najbolje od svega!”, stoji u priopćenju kluba s Rujevice.

Sukob Torcide i Policije u nedelju prije utakmice sa Lokomotivom

PHOTO: Davor Javorović/PIXSELL

Ozlijeđenih dvoje navijača te nekolicina privedenih rezime su sukoba između Torcide i policije do kojeg je došlo u nedjelju u 19.50 prije početka nogometne utakmice između Lokomotive i Hajduka.

Meč se igrao na stadionu u Kranjčevićevoj, a kako je priopćila zagrebačka policija, prije početka utakmice oko 300 pripadnika Torcide napalo je policajce, pokušavajući probiti zaštitnu ogradu, odnosno policijsko osiguranje.

Pripadnici poilicije su uporabili sredstva prisile, što je uključivalo i policijske palice te su, kako kažu u PU zagrebačkoj, uspješno odbili napad.

U okršaju Torcide i policije, dva pripadnika Torcide su ozlijeđena te im je ukazana liječnička pomoć, nakon čega će biti privedeni na ispitivanje. Još su dvije osobe privedene jer su kasnije narušavale javni red i mir, prenosi vecernji.hr