(VIDEO) Firma spektakularno ispratila Vojvodinu u Niš

Igrači Vojvodine ispraćeni su u finale Kupa uz veliku bakljadu na poslednjem treningu.

Navijačka grupa koja prati Vojvodinu Firma 1989, odlučila je da kao navijačka grupa ne ide u Niš na finale Kupa Srbije protiv Partizana (sreda, 19 časova), pa će samo beogradski klub imati podršku na Čairu.

Juče, navijači Vojvodine okupili su se na otvorenom treningu i uz pesmu ispratili izabranike Nenada Lalatovića na poslednji megdan za trofej u sezoni.

Osim toga, biće organizovano i zajedničko gledanje utakmice na video bimu, na zapadnoj strani stadiona “Karađorđe”.

PROMOCIJA: Registruj se na meridianbet i osvoji 500 RSD dobrodošlice i besplatnih 60 spinova na prvu uplatu!.

BRČKO: Automatskom puškom pucano na navijače Zvezde koji su išli na proslavu titule

PHOTO: ilustracija: Pixabay, Profimedia/Alamy

Meč na Marakani između Crvene zvezde i Proletera iz Novog Sada i dugo čekana proslava 31. šampionske titule crveno-belih imala je krvavu uvertiru i to s one strane Drine gde je u subotu oko 14 časova došlo do pucnjave na navijače crveno-belih.

Prema pisanjima bosanskohercegovačkih medija, jedna osoba je povređena u pucnjavi u Brčkom, na putu prema Bijeljini, što je potvrđeno i u policiji ovog distrikta.

Jedna od najpopularnijih televizija Republike srpske, RTV BN prenosi da je na vozilo marke Opel Zafira pucano je u pokretu, i to iz automatske puške, sudeći po čaurama pronađenim na mestu zločina.

Isti izvor nezvanično saznaje i da je jedno lice, zbog ranjavanja, prebačeno u Tuzlu.

Naime, u vozilu na koje je izvršen napad bili su navijači Crvene zvezde iz Prijedora, koji su pošli za Beograd na proslavu 31. šampionske titule.

Još nepotvrđene informacije govore da je napad izveden čak sa dve automatske puške, ali konkretnih detalja i to ko stoji iza napada, odnosno da li se radi o navijačima Partizana ili nekog drugog kluba još uvek nema.

Policija i lokalne vlasti ističu da se za počiniocima još uvjek traga.

PROMOCIJA: Registruj se na meridianbet i osvoji 500 RSD dobrodošlice i besplatnih 60 spinova na prvu uplatu!.

Sukob Bad Blue Boysa i Torcide u Mostaru

Dvadesetdvodgodišnji Čapljinac sinoć je s teškim tjelesnim ozlijedama hospitaliziran u Sveučilišnoj kliničkoj bolnici (SKB) Mostar, nakon tučnjave koja se dogodila sinoć u kasnim večernjim satima u ulici Stjepana Radića u Mostaru i to između navijača hrvatskih nogometnih klubova Dinamo i Hajduk.

Informacije su potvrđena je za bh. novine Avaz iz MUP-u Hercegovačko-neretvanske županije.

Naime, policajci, koji su Čapljinca dok je ležao na nogostupu pronašli tijekom redovnog obilaska grada u 23.50 sati, a u čijoj je blizini kod „Merkatora“ uočena veća grupa nepoznatih osoba koja se njihovim dolaskom razbježala, naknadnim radom i rasvjetljavanjem događaja došli su do informacija o tome da je bio dogovoren obračun između članova „Torcide“ i „Bad Blue Boysa“.

Povrijeđeni I. J. je vozilom Hitne pomoći prevezen na CUM SKB Mostar, gdje je dežurni liječnik konstatirao da se radi o teškim tjelesnim ozljedama nakon čega je zadržan na liječenju.

Više informacija o ovom događaju bit će poznato naknadno.

PROMOCIJA: Registruj se na meridianbet i osvoji 500 RSD dobrodošlice i besplatnih 60 spinova na prvu uplatu!.

Novi detalji tuče u Vukovaru: Privedeno 18 osoba

Foto: PU vukovarsko-srijemska
Foto: PU vukovarsko-srijemska

Nedaleko od ugostiteljskog objekta u ulici Vijenac Kneza Branimira u Vukovaru jučer oko 19 sati sukobilo se više pripadnika suprotstavljenih navijačkih skupina BBB i Grobari.

Otprilike 20 pripadnika neformalnih navijačkih skupina se potuklo, a policija je vrlo brzo reagirala te je privela 18 osoba starosti od 18 do 46 godina, nad kojima će se provesti kriminalističko istraživanje zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela sudjelovanja u tučnjavi iz čl. 122. Kaznenog zakona.

Prema tvrdnjama građana, u tučnjavi su se koristile baklje, palice i drugi predmeti.

Policija je priopćila kako znaju identitet još nekolicine navijača koji su pobjegli s mjesta događaja te je u tijeku njihovo pronalaženje i privođenje, piše index.hr

U sukobu je ozlijeđeno sedam sudionika tučnjave, kojima je liječnička pomoć pružena u vukovarskoj bolnici. Jedan teže ozlijeđeni je navijač Zvezde.

Policijski službenici su spriječili moguću eskalaciju sukoba jer su u posljednjem periodu povećali broj patrola u Vukovaru i Borovu, pretpostavljajući da bi moglo doći do sukobljavanja navijačkih skupina motiviranih suprotnim opredjeljenjima.

Podsjećamo, ovaj incident dogodio se nekoliko tjedana nakon što je skupina BBB-a na parkiralištu u Vukovaru napala dvojicu mladića srpske nacionalnosti. Policija je naknadno pronašla kombi zagrebačkih registracija.

PROMOCIJA: Registruj se na meridianbet i osvoji 500 RSD dobrodošlice.

Sukob Grobara i BBB u Vukovaru (VIDEO)

Foto: Screenshot/24.hr

Prema pisanju hrvatskih medija, jedan hrvatski državljanin koji je šetao ulicom sa suprugom i detetom napadnut je od strane navijača Partizana.

Jedna hrvatska državljanka poslala je video hrvatskom portalu “24sata”, uz propratni tekst u kojem navodi šta se dogodilo.

U ulici Venac kneza Branimira, potukli su se navijači Dinama iz Zagreba i Partizana, na kraju je i potvrdio portparol Policijske uprave Vukovarsko-sremske Dragoslav Živković.

Vukovarsko-sremska policija privela je 20 do 25 osoba.

Sukob je eskalirao ispred jednog ugostiteljskog objekta, a sve je počelo napadom Grobara na jednog Hrvata, što će se ispostaviti da je navijač Bed Blu Bojsa, prenose hrvatski mediji.

Grupa Bed Blu Bojsi su organizovali turnir u Vukovaru i bili su u velikom broju.

Pripadnici policije su brzo reagovali i sprečili sukob većih razmera.

Dvoje ljudi je povređeno i prevezeni su u bolnicu.

PROMOCIJA: Registruj se na meridianbet i osvoji 500 RSD dobrodošlice.

Napulj je gorio! 100.000 navijača na ulicama slavilo trofej Kupa

Foto: Printscreen/Twitter/Everything Napoli

Igrači Napolija osvojili su Kup Italije trijumfom nad Juventusom u finalu u Rimu na penale, a uspeh pulena Đenara Gatuza znali su da proslave i navijači ovog popularnog kluba.

Prošlo je šest godina na San Paolu bez tofeja i konačno se slavi Kup Italije, a poslednji sudijski zvižduk bio je znak da u Napulju počne velika žurka koja je trajala do duboko u noć.

Čak preko 100 hiljadanavijača izašlo je na ulice ovog grada, a nisu marili ni za pandemiju korona virusa i socijalnu distancu koja je preporučena kao jedna od mera za suzbijanje pandemije.

Saopštenje navijača Vojvodine povodom finala kupa protiv Partizana

PHOTO: firma1989.com

Fudbalski Savez Srbije je danas objavio da će se finale Kupa Srbije igrati u Nišu, a tim povodom oglasili su se navijači Vojvodine, grupa Firma 1989.

“Pošteno ili nikako. Povodom višednevnih spekulacija u medijima u vezi sa mestom odigravanja finala Kupa Srbije, navijačka grupa Firma 1989 obaveštava sportsku javnost i sve navijače Vojvodine da, u slučaju da bude određeno da se finale igra u nekom od gradova centralne ili južne Srbije (Niš, Jagodina, Užice itd), toj utakmici definitivno neće prisustvovati. Uz, nažalost, još uvek sveže sećanje na 2011. godinu i finale u kojem je naš klub drastično oštećen na terenu, u sećanju navijača Vojvodine i dalje je gotovo celodnevno maltretiranje i tortura kojoj su bili izloženi tog dana, iako je, navodno, u interesu ljudi koji vode srpski fudbal i tada bilo to da se na našim stadionima okuplja što veći broj gledalaca. Ono što svih 8.000 navijača koji su tada podržali Vojvodinu u Beogradu i dalje dobro pamte, navijačka grupa Firma danas podseća sportsku javnost: na meč finala Kupa Srbije krenuli smo u 15:30 časova iz Novog Sada, a na stadion na kojem je igrano finale, u svega 90 kilometara udaljenom Beogradu, ušli smo tek u 20:45 časova, pri čemu tokom čitavog puta nije zabeležen nijedan jedini incident. Samim tim, postavljamo pitanje: ako nam je tada trebalo skoro pet sati da dođemo do Beograda, koliko će nam vremena biti potrebno da dođemo do Niša, Jagodine ili Užica? Da li se, određivanjem nekog od ovih ili gradova iz njihovog okruženja, pokazuje jasna namera da Vojvodina ima što manju podršku svojih navijača u finalu, čime se opet insinuira da je unapred poznato kome treba da pripadne pehar? U trenutnoj situaciji, jedino pošteno rešenje za određivanje mesta odigravanja finala jeste to da se žrebom izvlači domaćinstvo, te da utakmica bude odigrana ili na stadionu „Karađorđe“, ili na stadionu Partizana u Beogradu. Svaka drugačija odluka pokazala bi jasnu nameru i opredeljenost da se fudbalskom klubu Vojvodina maksimalno uskrati podrška na finalu, a sam klub dovede u situaciju da bude samo puki akter meča čiji je ishod unapred određen. Apelujemo na Fudbalski savez da donese jedinu poštenu i ispravnu odluku u vezi sa mestom odigravanja finala, a to je da se domaćinstvo odredi žrebom, te da domaćini na svom stadionu budu ili Vojvodina ili Partizan. U suprotnom, navijači Vojvodine se definitivno neće izlagati celodnevnom maltretiranju samo zato da bi svojim prisustvom na utakmici nekome dali lažnu sliku o tome kako je finale proteklo u fer i poštenim uslovima.Navijačka grupa Firma 1989″, stoji u saopštenju navijača Vojvodine.

Kada su Delije upale 1997. na trening Kroacije pred Partizan

Foto: MN Press
Foto: MN Press

Taj dvomeč Partizan – Kroacija spada u jedan od “najvrelijih” okršaja na prostoru bivše Jugoslavije, iz više razloga.

Naime, bio je to prvi meč nakon raspada Jugoslavije koji su odigrali jedan srpski i jedan hrvatski klub, pa je sve bilo veoma “naelektrisano” u Humskoj i na Maksimiru.

Šira javnost je ovaj duel shvatila kao utakmicu velikog naboja, a u Hrvatskoj je čak nacionalistička euforija išla do to mere da je klub preimenovan iz “Dinamo” u “Kroacija”. Ekipe su se sastale 1997. godine u kvalifkacijama za Ligu šampiona, a tada je određeno žrebom da se igra prvo u Beogradu.

Fudbalski klub Partizan je izvukao minimalnu pobedu sa 1:0 golom Isailovića, a u revanšu je Kroacija tek opravdala vrtoglava finansijska ulaganja u ekipu.

Igrali su Dražen Ladić, Dario Šimić, Mujčin, Silvio Marić, Mark Viduka, ali i Goran Jurić i Robert Prosinečki, pa je u revanšu bilo čak 5:0 za hrvatski tim.

Dva gola postigao je Igor Cvitanović, koji se mnogo godina kasnije prisetio okršaja i podsetio se kakvo rivalstvo vlada među navijačima. Rivalstvo koje nadvladava nacionalizam.

Dakle, bilo je Delija koje su upale na trening Kroacije kako bi pozdravile Prosinečkog i Jurića.

Došli smo u Beograd i došli su navijači Zvezde, pozdraviti Roberta Prosinečkog i Gorana Jurića, koji su igrali u Zvezdi. Došli su da ih pozdrave jer su ostavili jak utisak tamo, igračke su legende. U jednom trenutku su rekli j… im majku grobarsku. Toliko o antagonizmu Hajduka i Dinama, i tamo je isto tako. Oni su zvezdaši, navijali za nas, umesto za svoje Srbe. Tako da, ono što se dešava u Hrvatskoj, ja bih rekao da je kamilica – rekao je Cvitanović.

Uhapšene 4 osobe zbog monstruoznog transparenta u Zagrebu

Prvi čovek zagrebačke Policijske uprave Marko Rašić saopštio je da je policija privela osam osoba, među kojima je i mladić koji je napravio transparent na kojem je pisalo ”Je*at ćemo srpske žene i decu”.

Marko Rašić je kazao da su nastavljaju intenzivno kriminalističko istraživanje dok ne pronađu sve osobe koje su učestvovale u tom incidentu, što podrazumeva i one koji nisu bili na slikama.

“Za šest osoba utvrđena je utemeljena sumnja da imaju veze s događajem i oni su upravo uz kaznenu prijavu dovedeni pritvorskom nadzorniku. Završena je njihova pretraga domova, tamo je nađena odeća sa slike, mobilni telefoni. Nađene su sve osobe sa slike. Ovih šest ne poriče kazneno delo, priznali su sve, a znamo i osobu koja je i napravila taj transparent”, otkrio je Rašić, prenosi portal Indeks.

Policija je zvanično saopštila da su istražili šestoro hrvatskih državljana, odnosno dve muške osobe starosti 21 i 22 godine, te četvoro mlađih punoletnih muških osoba starosti od 19 i 20 godina zbog sumnje da su počinili kazneno dela ‘Javno podticanje na nasilje i mržnju”.

”Sumnja se da su se osumnjičene osobe zajedno s više drugih, za sada nepoznatih osoba, 11. juna oko 21 sat, okupile na adresi u Zagrebu u Kustošijanskoj ulici, gde je osumnjičena muška osoba starosti 21 godinu izradila transparent neprimernog sadržaja, s tekstom koji, prema svom sadržaju poziva i podstiče na netoleranciju, širi i podstiče na nasilje i mržnju prema pripadnicima srpske nacionalne manjine u Republici Hrvatskoj, nakon čega su razvili navedeni transparen i uz zapaljene baklje i glasno, takođe neprimereno skandiranje, nastavili neprimereno da se ponašaju, pritom narušavajući javni red i mir,” kaže se u saopštenju zagrebačke policije.

Takvo ponašanje izazvalo je negativne reakcije prisutnih građana koji su sporni događaj fotografisali i tako snimljene fotografije širili putem društvenih mreža i internet portala, čime su postale dostupne široj javnosti.

Portal podseća da je grupa mladića u četvrtak u Kustošijanskoj ulici crtala navijački grafit, koji je zapravo verzija poznatog transparenta skupine Bad Blue Boys, a uspešno crtanje proslavila je uz baklje i transparent “Je*at ćemo srpske žene i đecu”.

Uz jeziv transparent i zastave HOS-a, istaknuli su i obeležja Crvene zvezde i Partizana koja su, pretpostavlja se, oduzeta u navijačkim okršajima. Transparent je zgrozio celokupnu hrvatsku javnost, navodi Index.hr

PROMOCIJA: Registruj se na meridianbet i osvoji 500 RSD dobrodošlice.

Grupa navijača u Zagrebu pozirala s transom “Je**t ćemo srpske žene i djecu” (PHOTO)

Ilustracija: Slavko Midzor/PIXSELL
Ilustracija: Slavko Midzor/PIXSELL

Jutros na Twitteru srpsko narodno vijeće objavilo je fotografiju na kojoj se vide zagrebački navijači kako drže natpis “Je**t ćemo srpske žene i djecu”.

Slovo “u” u riječi “djecu” je pretvoreno u ustaško, a grupa mladića razvukla je i HOS-ove zastave.

Ovu fotografiju je u Zagrebu, u Kustošijanskoj ulici, snimio je fotograf Nikola Šolić te je objavio na Facebooku. U statusu je napisao i da je, uz transparent i HOS-ovu zastavu, grupa uzvikivala “ubij, ubij”.

Policija se još nije oglasila, prenos index.hr

PROMOCIJA: Registruj se na meridianbet i osvoji 500 RSD dobrodošlice.