Navijaci preko noci ukrali koreografiju gradskom rivalu (Derbi Burgasa)

U subotu je na programu gradski derbi trece bugarske lige u kojem se sastaju FK Neftohimik i Cernomorec iz Burgasa. Burgas je treci po velicini grad u Bugarskoj sa oko 200 000 stanovnika i ova dva kluba imaju najvise pristalica. Cernomorec je uspesniji i stariji klub bar onaj koji je prvi osnovan 1919. godine, klub je nekoliko puta menjao imena zbog finanasijskih kriza ,a poslednji put je to ucinio 2006. godine. Ime je dobio pretpostavljate i sami po Crnog Moru koje zapljuskuje Burgas, navijacka grupa koja prati klub naziva se Blue Sharks.

 

Neftohimik je mladji klub nastao 60-ih godina proslog veka ime je dobio po velikim naftnim poljima koje se nalaze u blizini grada i naftna kompanija im je glavni sponzor , nadimak kluba je Sejk, a nekoliko grupa prati klub ( Green Fighters, Ultra Nafta) i u prijateljskim odnosima su sa navijacima Boteva iz Plovdima popularnim Bultrasima. Neftohimik trenutno zauzima prvu poziciju na tabeli dok je Cernomorec peti.

 

 

 

U gradu vlada netrpeljivost izmedju navijaca dveju grupa, a sve je kulminiralo prethodne noci kada su navijaci Neftohimkija ukrali koreografiju navijaca Cernomoreca spremnu za derbi koji nas ocekuje u subotu.

 

 

 

 

Vlada Hrvatske: “Znamo tko su huligani iz Plzena, čekamo ih”

Makon nereda BBB-a u Plzenu, ministar unutarnjih poslova Davor Božinović izjavio je u Opatiji da se pripremaju promjene Zakona o sprečavanju nasilja na sportskim natjecanjima, tako da se djeluje brže i učinkovitije, da se prekršitelji kažnjavaju težim sankcijama i na mjestu počinjenja te da im se uskrati pristup sportskim događanjima.

“Policija vrlo intenzivno radi na sprečavanju nasilja na sportskim natjecanjima, tako da je ono gotovo iskorijenjeno sa sportskih stadiona pa se sukobi navijačkih skupina organiziraju izvan njih ili na rutama putovanja skupina”, rekao je ministar.

Božinović je između ostalog rekao da hrvatska policija, kad dobije službeno izvješće i dokumentaciju češke policije o počiniteljima, može pokrenuti postupak sankcioniranja te da će to sigurno i učiniti.

Dodao je da je policija kontaktirala kolege iz Češke prije utakmice i upozorila ih na rizične skupine i pojedince.

“Počinitelji su pušteni nakon policijske obrade u Češkoj, znamo o kome se radi, a kad se vrate na potezu je hrvatska policija”, rekao je ministar Božinović.

Delije sa udarnom zastavom Firme?

Na danasnjoj derbi utakmici prvog kola prolecnog dela Super lige Srbije u fudbalu sastale su se Crvena Zvezda i Vojvodina, a Delije su jos jednom napravile vrhunsku koreografiju ispracenu pirotehnikom. Veliku paznju je privukla zastava koja je bila u sredini koreografije , a ona je predstavljala udarnu zastavu novosadjana. Medjutim Delije su uradile verodostojnu kopiju zastave grupe iz Novog Sada, a drustvene mreze su se usijale sa komentarima o oduzetoj zastavi Firme koja bi po nekim navijackim kodeksima u slucaju gubitka zastave trebala da se ugasi. Na slici ispod uvidecete razlike kod svakog slova dveju zastava i izostanak grba kluba i grupe.

 

 

 

Kavez za gostujuce navijace bio je skoro ceo ispunjen i sa nekoliko zanimljivih poruka isprozivali su svoje suparnike.

Okršaj navijača Züricha i Napolija u Švicarskoj (VIDEO)

Veliki okršaj po švicarskim ulicama odvijao se između navijača Züricha i Napolija uoči prve utakmice njihovih klubova od 21 sat u šesnaestini finala Europa lige.

Pristalice Napolija stigli su u velikom broju u švicarski grad, gdje su se spremali za utakmicu, ali i tražili domaće ultrase i našli su ih.

Veliki sukob policije i Boysa! Ima ozlijeđenih i privedenih (VIDEO)

Pred utakmicu Plzena i Dinama u Europa ligi došlo je do velikog okršaja češke policije i Bad Blue Boysa.

Navijača Dinama je došlo oko tisuću i pol u Plzen, a samo je trećina imala ulaznice za utakmicu. Dva sata prije susreta pokušali su provaliti na tribine, zaustavila ih je policija pendrecima i suzavcima. Navijači Dinama uzvratili su bakljama, gađali su policajce na konjima.

Ima ozlijeđenih i privedenih navijača. Sukob je prestao nakon što je policija navijače stjerala u kanal uz rijeku. Tada su vođe BBB-a poručili ostatku navijača da se povuku.

Saopštenje Rijeke pred jadranski derbi s Hajdukom

Fubalski klub iz Rijeke izdao je saopštenje za svoje pristalice pred jadranski derbi koji se igra 16 dana ovog mjeseca. Saopštenje prenosimo u cjelosti:

Drage navijačice i navijači,

zbog pojačanog interesa za ulaznicama za predstojeću utakmicu kao i zbog primjedbi dijela navijača zbog promjene uvjeta prodaje odnosno povoljnijih cijena određenih ulaznica donosimo vam dodatno pojašnjenje;

HNK Rijeka, kao i svake godine, obilježava dane karnevala i tom prigodom časti svoje navijače.

Tijekom ovogodišnjeg karnevala igraju se dvije domaće utakmice, Jadranski derbi 16.veljače i Derbi della Učka 1. ožujka.

Kako za Jadranski derbi i inače vlada pojačan interes i u redovnoj prodaji se ulaznice za istočnu tribinu rasprodaju već u prvim danima, karnevalski popust u ovom slučaju vrijedi za sjevernu umjesto za istočnu tribinu kako je to uobičajeno.

Za ove utakmice HNK Rijeka će uplatiti polovicu iznosa cijene za svaku prodanu ulaznicu i to kako smo već rekli, za Jadranski derbi za sjevernu tribinu te za utakmicu s Istrom za istočnu tribinu.

Napominjemo kako ova pogodnost za kupovinu ulaznica nije pokrenuta s namjerom da se ikoga ošteti na bilo kakav način već naprotiv, s ciljem da se pruži jedna dodatna pogodnost našim navijačima tijekom trajanja karnevalskih dana.

Napadnuti fudbaleri Napretka, mediji odmah okrivili navijace!

Dvojica tamnoputih fudbalera Napretka sukobili su se sa nekoliko mladjih osoba u Pionirskom parku u Krusevcu, kako napadnuti fudbaleri tvrde grupa momaka koja je bila u parku dobacivala im je pogrdne reci ali one nisu bile na rasnoj osnovi posto oni nisu odgovarali na uvrede za sada nepoznata osoba je metalnom sipkom udarila jednog od njih po ledjima i nanela im lake telesne povrede.

 

 

Policija je, kako je navela, odmah došla na teren, a fudbaleri su prebačeni u Hitnu pomoć na pregled.

Ibrahim Ndijaje je bio na Hirurgiji kako bi se obavila potrebna snimanja i isključile ozbiljnije povrede.

“On je fizički dobro, odmara, ali psihički nikada više neće biti dobro u ovom gradu i neće se osećati bezbedno”, rekla je portparolka Napretka.

Ona je istakla i da takvih problema nikada nije bilo.

“On je ovde šest godina, ceo stadion mu skandira ‘Ibro Srbine’. On je čista i dobra duša i dobar čovek koji svakako nije ovako nešto zaslužio”, zaključila je Vasićeva.

Pojedini mediji odmah su preneli kako su fudbaleri napadnuti zbog njihove boje koze i kako iza svega stoje fudbalski navijaci tj huligani kako je navedeno.

 

Navijacka grupa Jakuza ogradila se od napada i izdala je saopstenje povodom toga.

 

Nakon jučerašnjeg užasnog događaja osećamo moralnu obavezu da se obratimo javnosti saopštenjem. Kao prvo, valjda je svakom normalnom čoveku jasno da naša navijačka grupa, kao ni bilo koji simpatizer Napretka, nema veze sa napadom na naše fudbalere Ndaijea i Bahu, i da smo svi kivni na junake koji su to učinili. Pružamo podršku našem bratu Ibri koji već šest godina brani boje našeg kluba, koji je momak za primer po ponašanju i na terenu i van njega, kome je ceo stadion skandirao ime, i koga u našem gradu smatramo domaćim, da se što pre oporavi. To je ono što je u ovom trenutku prioritet, kao i da nadležne institucije reaguju i procesuiraju počinioce. Međutim, postoje dva detalja koja se po oprobanom šablonu forsiraju u jeftinim medijima zarad tiraža, klika više, naduvane skandaloznosti. Većina njih su samo polupismeni klošari koji se služe vokabularom na nivou skripte. Naučite se jednom da termin huligan predstavlja samo radikalnog navijača, a ne svaku budalu koja se počupa ispred zadruge. Huligani se tuku između sebe, ne otimaju cegere babama. Huliganizam je subkultura koja je rasprostranjena u celom svetu, i možete da je osuđujete, ali bar se naučite da je definišete i prepoznate. Nemamo razloga da sumnjamo da su Ibru i Bahu napali pripadnici navijačkih sekcija nekih drugih klubova, pa samim tim ni huligani. Takođe, ne potencirajte da je ovo rasistički napad. Ne radi se o tome “kakvu ćemo sliku poslati”, već o realnosti i istini. Tamnoputi igrači su po gradu uvek srdačno pozdravljani. Abraham Frimpong je kao igrač Crvene zvezde po završetku meča u Kruševcu došao do severa i pozdravio Napretkove navijače, na opšte odobravanje cele tribine i stadiona. Jadnici koji su napali ove momke nisu ni huligani ni rasisti, već običan nasilnički ološ koji je našao da maltretira slabije i malobrojnije. I nije sebi dao za pravo da to uradi zbog toga što je nečiji navijač na nekoj utakmici upalio baklju ili se ispesničio sa navijačem drugog kluba, već zato što u Kruševcu vlada sistem i atmosfera u kome se zaštićenim pojedincima i grupama dozvoljava da maltretiraju građane bez ikakve bojazni da će odgovarati pred Zakonom. Zato je juče opozicionom političaru razbijena glava jer je onaj u čijem je to interesu moćan, zato je danas fudbalera napao narkoman, zato će sutra nekom detetu skinuti ranac poslednji klošar dok ide u školu. Za kraj, jasno apelujemo na nadležne organe da što pre pronađu počinioce ovog krivičnog dela i procesuiraju ih u skladu sa Zakonom! Uostalom, bolje da ih vi nađete pre nego što ih se mi dočepamo.

Navijači imitirali let aviona na utakmici protiv Cardiffa (VIDEO)

Prva utakmica Cardiffa nakon što je pronađeno tijelo argentinskog napadača koji je poginuo u avionskoj nesreći, igrala se juče.

Dvojica navijača Southamptona uhapšena su nakon meča jer su tokom utakmice imitirali let aviona i tako su provocirali protivnika zbog tragične smrti nesuđenog napadača Emiliana Sale.

Osiguranje na stadionu je smirilo ovu dvojicu navijača. Ubrzo su završili na policiji, gdje su objašnjavali svoje postupke u ovom slučaju.

Uprava Southamptona odmah je uputila zvanično izvinjenje za postupak svojih navijača.

“Dvojica navijača su privedena i ispitana u policiji. Klub će nastaviti sarađivati kod ovakvih događaja. Ovako ponašanje je neprimjereno i neće se tolerisati na St. Mary stadionu. Klub će zabraniti dolazak ovim navijačima na utakmice”, saopšteno je iz kluba.

Napad na vaterpoliste Crvene Zvezde u Splitu (VIDEO)

Uvod u danasnji incident koji je uzburkao citavu javnost na teritoriji bivse Jugoslavije odigrao se u popodnevnim casovima na ulicama Splita. Kako nas portal saznaje trojica vaterpolista Crvene Zvezde odlucili su da prosetaju splitskom rivom pred vecerasnju utakmicu sa Mornarom, nakon setnje svratili su do jednog od kafica u kojem je i zapocet incident. Konobar koji je sluzio igrace primetio je ispod jakni obelezje Crvene Zvezde i zapoceo verbalnu raspravu sa igracima, igraci su posle toga odlucili da promene kafic medjutim nakon izlaska iz kafica grupa huligana ih je presrela i zatrazila da skinu obelezja kluba ,a zatim napala je vaterpoliste sa metalnim stanglama i lancima.

 

 

Jedan od igraca uspeo je da se otrgne i nakon nekoliko dobijenih udaraca pobegne od napadaca, dok su ostala dvojica srusena. Golman Aleksandro Kralj uspeo je da ustane i skoci u more gde je i pronasao spas, nakon cega su se napadaci razbezali, a okupljeni gradjani ukazali pomoc povredjenom vaterpolisti.

 

 

Utakmica izmedju Mornara i Crvene Zvezde je otkazana, a vaterpolisti beogradskog kluba su se uputili u Beograd osim povredjenog Kralja koji je jos u splitskoj bolnici.

Olimpijski savez Hrvatske i vaterpolo savez najostrije su osudili napad i zatrazili od ministarstva policije da sto pre privedu pravdi napadace.

Preko 5000 navijača se još nije vratilo sa SP-a u Rusiji

Odavno se svjetsko prvenstvo u Rusiji završilo. Ljubitelji najvažnije sporedne stvari na svijetu su mogli uživati u savršeno organizovanom turniru, sjajnim utakmicama i uzbuđenjima kakva može donijeti samo fudbal.

Međutim, rusko ministarstvo unutrašnjih poslova objavilo je da je oko 5500 stranih navijača i dalje u zemlji gotovo sedam mjeseci nakon završetka Svjetskog prvenstva.

Većina njih su iz Nigerije, čak 1863. Drugi po brojnosti su Vijetnamci (911), a treći državljani Bangladeša (456) iako te zemlje uopće nisu učestvovale na Svjetskom prvenstvu. Senegal koji je igrao na prvenstvu i dalje ima 253 ilegalna imigranta u Rusiji, dok su oni iz drugih država ostali u nešto manjim ciframa.

Svima je jasno da se veliki broj ovih osoba ne misli vraćati u domovinu, a značajan dio nijih želi iskoristiti Mundijal u Rusiji kao usputnu stanicu ka zemljama EU, ipak ruske vlasti to neće tolerisati.

Ruski zvaničnici su jasno saopštili da će se nastaviti sa naporima na protjerivanju ilegalnih imigranata, koji su prvobitno stigli na Mundijal, iz države, te da bi taj proces trebao biti okončan do kraja marta ove godine.