Sukobi pre i tokom utakmica UTA Arad – ASU Poli Temisvar (Video)

Jandarmii intervin intre suporterii formatiilor UTA Arad si ASU Poli Timisoara, ce s-au confruntat cateva ore inaintea partidei de Liga I dintre formatiile favorite, marti 24 aprilie 2018, in comuna Siria, langa Arad. SEBASTIAN TATARU / MEDIAFAX FOTO

Rumunija: UTA Arad protiv ASU Poli Timišoara (druga divizija)

Derbi između UTA Arada i ASU Poli Timisoara prekinut je u 60. minutu kada su igrači Poli Timisoara napustili teren, u znak protesta, jer svim njihovim navijačima niju dozvoljen ulaz na stadion.

Cijeli konflikt je nastao neposredno pre utakmice, kada su organizatori rekli da mogu dozvoliti samo 70 gostujućih navijača na stadionu, ali je u Arad došlo 350 gostiju sa važećim ulaznicama. Nakon pregovora, uznemireni navijači sukobljeni su sa policijom, onda su igrači Poli Timisoara napustili teren u znak protesta zbog onoga što se dešavalo izvan stadiona. Posle meča, jedan od Poli igrača rekao je da znaju da će izgubiti 3 boda na “zelenom stolu”, ali su njihovi obožavatelji važniji. ASU Poli Timišoara je u vlasništvu navijača. Njihov projekat je započeo na 5. nivou.

ASU Poli Timišoara navijači protiv policije.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=29&v=BOwoE_10z_Y

 

 

Prvih 30 godina osijecke Kohorte

Navijački pokret u Osijeku uzima zalet početkom sedamdesetih. Poslije godina i godina igranja druge lige konačno NK Osijek pravi prvi iskorak prema Prvoj ligi. Kvalifikacije. Bude se navijači, stotine i tisuće navijača odlaže na bliža gostovanja, gdje god da se igra ima i navijača NK Osijeka. Inače, složila se odlična ekipa, Grnja,Čordaš,Lukačević, Ljupko Petrović itd. privlače masu na stadion. Grad Osijek i cijela Slavonija i Baranja žive za NK Osijek i njegov konačni cilj ulazak u Prvu ligu. Grad je doslovno u transu tih kvalifikacijskih godina. Vrhunac navijačke ekstaze dolazi 1973. u kvalifikacijama sa NK Zagrebom. Na uzvratu u Maksimiru pred više od 60 000 navijača od kojih je više od pola navijača NK Osijeka, klub nesretno gubi na penale i NK Zagreb ulazi u Prvu ligu. Tu je prvi pad te navijačke euforije. 1977. NK Osijek ipak uspijeva ući u Prvu ligu i opet se grad i regija dižu na noge. Preko noći izgrađen je novi stadion, na prvim utakmicama krcat. Poslije nekog vremena navijači su svjesni da je NK Osijek ipak predugo bio drugoligaš, da su drugi za to vrijeme izgradili ime i reputaciju i da im u takvoj situaciji NK Osijek ipak ne može ozbiljnije parirati. Tu se polako osipa broj navijača, klub se svake sezone bori za opstanak..Drugo veliko hlađenje navijačke euforije događa se krajem sedamdesetih kada NK Osijek dogovara utakmicu sa C.Zvezdom. Utakmica je završila neriješeno, na stadionu 22 000 bijesnih navijača.U gradu su se palile bijelo-plave zastave a mnogi su se zakleli da više nikada neće kročiti u Gradski vrt i okrenuli su se drugim klubovima. Inače od onda NK Osijek prati stigma “zvezdina filijala” koja “uvijek pušta zvezdi i partizanu”…notorne gluposti ali ta nogometna legenda prati NK Osijek do dana današnjeg. Inače NK Osijek u međuvremenu ispada iz Prve lige, pa se opet vraća, poslije skoro svaka sezona borba za prvoligaški život. Ljudi su se jednostavno razočarali jer su shvatili da je to vrh NK Osijeka ostati u ligi i okrenuli su se drugim klubovima. Ipak se s vremenom pojavljuje jedna mlađa generacija navijača koja počinje pratiti NK Osijek, prave se kvartovski transparenti koji s vremenom prelaze u Osijek-Torcidu sredinom 80tih..88. Osijek-Torcida mijenja ime u Kohorta..vrhunac Kohorta doživljava zadnje sezone kada se na JI okuplja od koje stotine do nekih tisuću ljudi..eto, to je nekakav presjek osječke navijačke scene prije rata..

 

 

 

 

 

Invazija navijača Zrinjskog na Grbavicu

U 19 sati na stadionu Grbavica igra se derbi Lige za prvaka između Željezničara i Zrinjskog.

Obzirom da se bližimo kraju prvenstva, derbi na Grbavici može da bude presudan. Zrinjski je trenutno na plus tri i prvak je u slučaju istog broja bodova, pa bi remi ili pobjeda Mostaraca mogla da bude u konačnici odlulčujuća.

S druge strane, domaćin mora da pobijedi ako želi da ostane u igri za titulu i zato je današnji meč nekako najvažniji u sezoni.

Očekuje se veliki broj navijača Zrinjskog, koji su na putu prema Sarajevu i prema našim informacijama nekoliko stotina će ih bodriti Zrinjski.

Otprilike se očekuje oko 400-450 navijača u Dolini ćupova, što će dodatno poboljšati atmosferu na stadionu i uveličati ovaj spektakl.

(sportsport.ba)

 

Vodja navijaca Spartaka izbacen sa tribine

Navijacka grupa ” Fratria ” odlucila je da udalji sa tribine nekadasnjeg vodju grupe poznatijeg pod nadimkom “Pauk” zbog prevari i lazi kojima je vise puta naneo stetu i osramotio svoju navijacku grupu.

 

Sada vec bivsem vodji Spartakovih navijaca zabranjen je ulazak na tribinu kako na domacim tako i na gostujucim utakmicama moskovkog kluba. Pauk je vise puta iskoristio svoj autoritet i ime grupe radi ostvarivanja licne koristi i to je glavni razlog za donosenje ovakve odluke navijaca crveno belih. U Rusiji je poslednjih godina usvojen kodeks kojima je delovanje pojedinaca odvojeno od delovanja grupe i ovo nije prvi primer odstranjivanja navijaca iz grupe, ali je ovaj najjace odjeknuo do sada jer je pomenuti momak bio jedan od vidjenijih ipostovanijih ljudi na tribini.

Inace Moskva spada u jedan od gradova u kojem je zastupljeno najvise navijackih grupa pa tako pored navijaca Spartaka u glavnom gradu Rusije deluju i navijaci CSKA, Dinama, Torpeda i Lokomotive .

 

 

Saopstenje navijaca Spartaka :

Объединение болельщиков «Спартака» «Фратрия» считает необходимым публично высказаться по поводу сложившейся ситуации вокруг заводящего трибуны «Б» Паши Паука.

Человек, который не несет отвественности за свои слова, поступки и пренебрегает общепринятыми понятиями о совести и морали, не может находиться на трибуне и, тем более, ее олицетворять. В связи с открывшимися и неоспоримыми обстоятельствами, считаем нужным пояснить, что Паша «Паук» совершил поступки недопустимые в нормальном обществе, а именно: был уличён в «крысятничестве» и поголовном вранье.

В связи с данными фактами этот человек более не имеет никакого отношения к объединению «Фратрия» и объявлен в «Движе» персоной «Нон Грата» на любом стадионе, где играет «Спартак».

Ranjen vodja navijaca

Nikšićanin Željko Jovanović (35) uhapšen je zbog sumnje da je pucao u sugrađanina Pavla Zečevića (32).

Zečević, vođa navijačke grupe “Crnogorci Jug”, ranjen je danas oko 16 časova u Nikšiću.

Za saizvršiocem čiji indetitet je poznat policiji se traga.

Zečević je u pucnjavi ranjen u ruku i nije životno ugrožen.

Kako je kazao direktor Opšte bolnice dr Ilija Ašanin riječ je o prostrijelnoj rani lijeve šake.

 

“Pacijent nije životno ugrožen i nakon ukazane pomoći zadržan je na odjeljenju ortopedije”, kazao je Ašanin.

Do pucnjave je došlo u Ul. Baja Pivljanina a policija je na licu mjesta pronašla čaure i tragove krvi.

Zečeviću je prošle godine u Nikšiću zapaljen automobil i ovaj dogadjaj od juce se dovodi u vezu sa ranijim paljenjem automobila.

HISTORIJA OVO NE PAMTI: Prazno Koševo, Horde Zla u bojkotu zbog uprave

FK Sarajevo sigurno ne pamti situaciju na stadionu Koševu kakva je bila u duelu sa Širokim Brijegom.

Naime, na najvećem stadionu Bosne i Hercegovine se okupilo svega 300 ljubitelja fudbala što je rekordno mali broj ukoliko u obzir uzmemo činjenicu da Koševo nije suspendovano i da je ulaz dozvoljen.

Suvišno je napominjati da ja atmosfera pozorišna i dojam je da se na stadionu Asim Ferhatović Hase igrao prijateljski duel, a ne derbi kola.

Horde zla su umjesto odlaska na utakmicu posjetili grob ubijenog navijača svog tima Vedrana Puljića.  Okupljeni navijači su oko 15 sati pristigli na grob Vedrana Puljića te mu na taj način odali počast.

Utakmica Sarajevo – Široki Brijeg je završila rezultatom 2:0 za Sarajevo.

HRABROST ILI LUDOST Navijač Flamenga si na tijelo istetovirao dres

Ljubav navijača prema svom klubu najčešće je neopisiva. Jednostavno, u svemu tome granice ne postoje, ali je fanatičan pristalica Flamenga uspio iznenaditi javnost i zapaliti društvene mreže.

Mauricio dos Anjos iz Santa Catarine vatreni je navijač brazilskog velikana. Toliko vatren da je odlučio preko gornjeg dijela tijela s obje strane tetovirati dres svog kluba iz Rio de Janeira!

Nakon punih godinu dana, 32 termina i 90 sati rada tetovaža je završena, a Anjos je do kraja života dobio dres Flamenga na vlastitoj koži, s brojem 10 na leđima.

Tamos juntos aqui e tudo pela nação rubru_negra aqui e tudo nosso nada deles Vamos seguir nosso vice presidente Maurício Gomes de Matos @flamengomgm e o rubru_negro com seu manto sagrado na pele @mauricio.flamengo Apoiadores no Instagram ⤵ @flamengo122anos @flaboutique @anjinhodoflamengo @nrnmetropolitano @_flausa @espacorubronegro @flamengoarte @flamengoforte @matts_1981 @rrn_oficial @paparazzorn @fla_r.a.p @colunadoflamengo @flamengo @fla_naticos @carabao.sul @coutogeferson_fla @mengao_news  @josecaricaturas @rndestacruz @verdadevermelhoepreto @adidasbrasil @carabaoenergybrasil @timbrasil @mrvengenharia @jeepdobrasil @guaravitaoficial @carabaobr @18kflamengo @urubuzadasc  @rrn_oficial @ubz_sp @lima_claudionor

Objavu dijeli José Mauricio dos anjos (@mauricio.flamengo)

Jedni ga na internetu nazivaju hrabrim, a drugi ludim. No ono što je želio, to je i učinio, a nedavno su njegov potez odlučile pozdraviti legende Flamenga Zico i Andrade, koje su poklonile dresove nevjerojatnom sunarodnjaku.

“Moja tetovaža je zaslužna što sam konačno upoznao legendu kakva je Zico. Zagrlio me poput oca i u trenutku su mi oči bile pune suza, a srce udaralo jako brzo. Ponosan sam što sam te upoznao”, napisao je Anjos na Instagramu.

Zico je igrao za Flamengo od 1985. do 1989, a Andrade puno više, od 1974. do 1988. godine, a vodio ga je i kao trener 2004., 2005. i u sezoni 2009./10.

Kako bilo, Anjosu više doista ne treba pravi dres. Ima ga na sebi, a i uštedjet će.

Policija dolazi u Hajduk nakon napada na igrače

Splitsko-Dalmatinska PU kratko se oglasila o napadu na igrače Hajduka koji se dogodio danas na Cankarevoj poljani, u blizi Kluba navijača Hajduka i Boksačkog kluba Torcida.

Marko Futacs, Hamza Barry, Savvas Gentsoglu, Hysen Memolla i Ahmed Said šetali su ulicom kada ih je presrelo nekoliko osoba odjevenih u boksačke hlačice. Verbalno su, kako doznajemo, napali Saida zbog igre u jučerašnjem derbiju u kojem je Hajduk poražen od Dinama. Marko Futacs stao je u obranu kolege i zaradio lakše ozljede, nakon što je nogom pogođen u glavu.

“Trenutačno provjeravamo informacije koje su se pojavile u medijima”, kazali su u splitskoj policiji koja će po službenoj dužnosti posjetiti Hajduk te ispitati igrače Hajduka.

(index.hr)

Navijače Dinama iz Posušja progonili po autocesti i napali ih palicama na izlazu iz Zagvozda

Četvorica navijača Dinama iz Posušja sinoć su oko 22 sata napadnuta palicama na izlazu s autoceste u Zagvozdu, dvojica su zadobila lakše tjelesne ozljede.

Više maskiranih osoba napalo ih je nakon što su njihov Fiat Stilo s nekoliko automobila progonili više desetaka kilometara po autocesti.

Hercegovci su spas potražili na izlazu u Zagvozdu. Kada su se zaustavili, maskirani napadači su počeli udarati palicama po njihovom automobilu. Porazbijali su stakla i retrovizore te oštetili dijelove karoserije, u napadu su lakše ozlijeđeni 23-godišnjak i 24-godišnjak.

Policija je dobila dojavu da je na autocesti u tijeku potjera. I oni su se zaputili put juga, no dok su došli do izlaza u Zagvozdu, napadači su se razbježali. Sada ih traže.

Kako smo doznali u splitskoj policiji, navijači Dinama ispraćeni su iz Splita pod policijskom pratnjom, no ova grupa se, čini se, malo duže zadržala u gradu i krenula kući u samostalnom aranžmanu.

Fizički napadnuti igrači Hajduka u Splitu, igrač Marko Futacs najgore prošao

Oko 14 sati kod Starog placa u samom središtu Splita, kako neslužbeno doznajemo, fizički je napadnut nogometaš Hajduka, mađarski internacionalac Marko Futacs, piše Slobodna Dalmacija.

Sve se odigralo kada su petorica nogometaša splitskog kluba, uz Futacsa su bili i Hamza Barry, Savvas Gentsoglu, Hysen Memolla te Ahmed Said Said, šetali Cankarjevoj poljanom u blizini Kluba navijača Torcida. U tom trenutku, neslužbeno se doznaje, iz prostorija Kluba navijača izletjelo je nekoliko osoba i verbalno napalo Saida, vrijeđajući ga zbog lošijih partija u posljednje vrijeme.

Njegovi suigrači odmah su mu priskočili u pomoć i pokušali smiriti situaciju, a u naguravanju jedan od navijača udario je Mađara u glavu nogom. Od udarca su mu pukle naočale te ima modricu ispod oka.

Iz jutarnjeg.hr kazu da su zvali splitsku policiju, no tamo su nam rekli da za sada nemaju nikakvu dojavu o napadu na Hajdukovce.