Haos u Pragu: Tuča navijača West Hama i Fiorentine, ima uhapšenih i povrijeđenih

Utakmica finala večerašnje Lige konferencija već sada ima vatren uvod budući da je došlo do velike tuče navijača West Hama i Fiorentine na ulicama Praga gdje će ova utakmica biti odigrana.

Počelo je napadom huligana iz Firence na pristalice West Hama u jednom pubu gdje su bili okupljeni.

Zatim je uslijedio odgovor Engleza, a u sve su se umiješali i ostali navijači Čekićara koji su se nalazili u neposrednoj blizini.

Na kraju se u sve uključila i češka policija koja je uhapsila 15 navijača Fiorentine. Tri osobe su zatražile medicinsku pomoć.

Video snimci koji su se pojavili na društvenim mrežama prikazuju svu brutalnost današnjeg okršaja navijača ovih timova.

Inače, finale Lige konferencija između West Hama i Fiorentine igra se večeras od 21 sat na Fortuna Areni u Pragu.

Navijači Breše palili automobile i pravili zasjede igračima nakon ispadanja iz lige (VIDEO)

Igrači Breše (Brescia) ispali su iz Serije B nakon što su u revanšu remizirali s Kosencom, koja je u prvoj utakmici slavila rezultatom 1:0.

Fudbalski klub u kojem su svoja imena gradile legende poput Andree Pirla, Luke Tonija (Luca) ili Roberta Bađa (Baggio), definitivno nije što je nekad bio i oni će naredne sezone nastupati u Seriji C, trećem rangu italijanskog fudbala.

Poslije gubitka prve utakmice, oni su u ovoj vodili sve do 95. minute, kada je Andrea Meroni postigao gol za izjednačenje.

Onda je nastao potpuni haos na tribinama stadiona. Nakon posljednje sudijskog zvižduka navijači Breše su podivljali pa su bijes iskalili na stolicama, kao i na automobilima koji su bili parkirani u blizini.

Dio huligana je otišao do trening-kampa kluba koji je udaljen 20-ak kilometara, a i tamo su nastavili praviti haos.

Navijači su po cijelom gradu vrebali protivničke navijače, kao i igrače vlastitog kluba.

Radi toga su fudbaleri Breše, ali i njihove porodice, do jutarnjih sati ostali zaključani na stadionu, kako bi se situacija smirila.

Napad Kohorte na Armadu u Subotu (VIDEO)

Duel između Osijeka i Rijeke u Subotu bio je posebno emocionalan s obzirom da je posljednja koju Osijek igra na Gradskom vrtu. Preko 11 tisuća navijača Osijeka je na tribinama strastveno proživljavalo tih 90 minuta. Sjajna navijačka atmosfera počela je od prve minute.

Kada je Rijeka povela, odma nakon gola izbio je okršaj sjeverne i istočne tribine. Obzirom da sukobljene navijačke skupine fizički nisu mogle jedna do druge jer su tribine odijeljene, gađali su jedni druge pivskim čašama i drugim predmetima. Policija je reagirala i kordonom spriječila sukob.

Nakon utakmice navijači su utrčali u teren, slavili s igračima, pjevali, skidali mreže i rezali dijelove za uspomenu. Travnjak je bio preplavljen silnim brojem navijača, što je Kohorta iskoristila da napadne Armadu.

Nakon dojave iz UEFA-e: FSS izbacio Kolubaru iz Superlige!

Disciplinske komisije Fudbalskog saveza Srbije sa nestrpljenjem se čekala, a sada je napokon i stigla.

Fudbalski klub Kolubara je izbačen iz Mozzart Bet Superlige, a razlog je to što joj je oduzeto devet bodova i nemaju priliku da se spase u zadnjem kolu.

Naime, oni nisu izbačeni u direktno u niži rang, nego je FSS odlučio da im oduzme devet bodova, a to je značilo i ispadanje iz lige.

Fudbalski klub Kolubara je imao siguran ostanak u ligi i niko se nije nadao da će dobiti ovu kaznu, ali FSS je rekao svoje.

Bodovi su oduzeti samo Kolubari, dok su Spartak i Mladost GAT prošli samo sa finansijskim kaznama od po 3.000.000 dinara (50.000 €)

Delije danas izdale važno saopštenje pred proslavu titule

PHOTO: BBC/VLADIMIR ŽIVOJINOVIĆ

Beogradski prvak Crvena zvezda će u nedelju od 19.00 na utakmici protiv Novog Pazara proslaviti 34. titulu u istoriji, a navijači crveno-belih pripremaju i veliko slavlje na stadionu.

Iz kluba su pozvali sve navijače da kupe “humanitarni” barjak od 500 dinara i da se čitavim stadionom vijore crveno-beli barjaci.

Međutim, ovoga puta neće biti tradicionalne šetnje do Kalemegdana i proslave na beogradskoj tvrđavi.

Delije su praktikovali godinama tu tradiciju, da direktno sa Marakane posle proslave titule u poslednjem kolu krene “korteo” do Kališa.

Popularne Delije su u zvaničnom saopštenju na svojoj aplikaciji poručile da se ove godine neće praktikovati ovakav vid proslave i da šetnje do Kališa i proslave na tvrđavi neće biti, a razlog je to što je Beograd u danima žalosti zbog velikih tragedija u kojima je nedavno život izgubilo 18 osoba, prevashodno dece.

“Slede nam dve utakmice koje su praktično kruna sezone. Finale Kupa protiv Čukaričkog i poslednje kolo prvenstva protiv Pazara, na kojoj obeležavamo novu šampionsku titulu. Sa obzirom na okolnosti u kojima se nalazimo, na veliku tragediju koja je zadesila naš narod, odlučili smo da proslavu titule organizujemo na našem stadionu. Isto se odnosi na eventualno osvajanje Kupa. Ove godine nećemo praviti tradicionalnu šetnju kroz grad i proslavu na Kalemegdanu. Nije prošlo 40 dana od tragedije i smatramo da ne bi bilo primereno da se slavi na ulicama grada koji je u danima žalosti.

Pozivamo sve Delije i Zvezdaše, da prvo napunimo stadion na finalu Kupa i podrškom pomognemo našoj ekipi da se domogne još jedne duple krune. A posle toga, da svi dođemo na poslednje kolo, na proslavu titule. Da napravimo spektakl u okviru naše kuće i da se zahvalimo klubu i igračima na još jednoj tituli.

Da bi proslava titule bila na nivou koji želimo, pozivamo sve one koji će prisustvovati toj utakmici, da kupe barjak koji će se prodavati ispred stadiona i da time upriliče ovu proslavu. Podesećamo da je ulaz besplatan, a da je deo prihoda od prodaje barjaka namenjen za pomoć dečjoj onkološkoj klinici. Dupla kruna želja naša, želja svakoga Zvezdaša” – stoji u saopštenju Delija.

Navijač West Hama koji je branio tribinu ima 59 godina, četvero djece i umjetni kuk

Stariji navijač West Hama koji je krupne građe i ovećeg trbuha, heroj je dana u Engleskoj. To je postao jer je herojski spriječio huliganski napad na “civile”, obične gledatelje,pri tome obitelji igrača suparničkog kluba, koji je šokirao nogometni svijet. Nakon što je West Ham i na uzvratu polufinala Konferencijske lige kod AZ-a pobijedio 1:0 te se tako s ukupnih 3:1 plasirao u finale, njegovi igrači su povijesni uspjeh slavili na terenu.

Međutim tada ih je zgrozilo ono što su vidjeli na tribinama; huligani koji prate AZ preskočili su ogradu svoje tribine te su se u pokušaju da prodru prema navijačima West Hama na drugom kraju stadiona sjurili prema loži i napali obitelji igrača gostiju.

Pripadnici policije i redari na to su reagirali tromo i sporo pa su bijesni igrači West Hama krenuli sami uredovati. Na snimkama se vide kako Michail Antonio i Flynn Downes preskaču reklamne panoe te se tuku sa zaštitarima kako bi se probili do lože i spasili obitelji od huligana koji jurišaju na njih.

Fudbaleri West Hama pokušavali su se probiti do najmilijih kako bi ih zaštitili, ali nisu uspijevali. Zato je to nevjerojatno hrabro zaslužan jedan vremešni navijač Hammersa. Praktično sam na vrhu stepenica koje vode na tribinu stao je na crtu hordi nizozemskih mladih huligana te ih udarcima šakama obarao jednog po jednog i tako spriječio tko zna kako teške posljedice.

Stiglo mu je ubrzo pojačanje koje je odbilo napad Nizozemaca, a čim su na društvenim mrežama objavljene fotografije impresivnog nastupa krupnog i starijeg navijača West Hama, odmah su ga prepoznali brojni navijači: “Pa to je Knollsy, legenda engleskih tribina još od 80-ih! Čovjek koji živi za West Ham!” Javili su se i oni koji su bili u neposrednoj blizini kaosa te svjedočili da je Knollsy od napada spasio djevojku Thila Kerhera, braniča voljenog kluba.

Supruga i djevojka igrača West Hama ističu da ih je spasio od divlje horde

Nakon svega se javila i supruga West Hamovog golmana Alphonsea Areole, koja je otkrila da je i nju spasio od napada: “On je najveći heroj povijesne večeri West Hama.” Engleski mediji su odmah popularnog Knollsyja prozvali “Anđeo Alkmaara”, a Daily Mail ga je posjetio te otkrio njegovo ime, dob, ali i niz ostalih zanimljivosti.

Ovaj spasitelj obitelji igrača West Hama zove se Chris Knoll, ima 58 godina, četvero djece, električar je i oporavlja se od operacije kojom mu je ugrađen umjetni kuk. Novinare je dočekao s modricom na oku i crvenim ogrebotinama po licu te im odmah rekao:

“Ja nisam heroj, samo sam uradio ono što sam morao. I nije istina da sam jedino ja odbijao napadače. Još jedan tip je radio isto. Jednostavno, ne volim nasilnike, one koji napadaju slabije i morao sam učiniti sve da ih pokušam zaustaviti. Tako sam odgojio i svojih četvero djece. Uvijek će ustati u obranu žena, djece i slabijih.”

Objasnio je i ono što je impresioniralo sve koji su ga vidjeli u akciji protiv desetaka huligana:

“Pomislio sam kako je najbolji način obrane napasti. Nisam im htio dopustiti da se probiju do onih iza mene i napadnu ih. Ja sam, kao i ostali navijači Hammersa, tamo u Alkmaar došao mirno, obiteljski, sa zetom i prijateljom. No, onda sam vidio ultrase AZ-a kako se okupljaju i kreću u napad prema tribini naših navijača.

Mi smo im bili na putu, pa su odlučili napasti i nas, ali ja sam pomislio kako je najbolje stati na vrh stepenica kojima se ulazi na našu tribinu i odbijati jednog po jednog. Naravno da su me izudarali, ali to mi i je bila namjera. Da primim udarce dok ne dođe pojačanje. Odbio sam barem četvoricu, ali dvojica su mi došli s leđa te me nekoliko puta udarili u lice.”

Haos u Holandiji: Igrači West Hama ušli na tribinu da brane porodice koje su napali huligani (VIDEO)

Mnogi sukobi navijača Alkmaara i West Ham-a dešavali su se po gradu i prije meča a vatreno je bilo i tokom, a i poslije sinošnje utakmice. Nakon što je West Ham i na uzvratu polufinala Konferencijske lige kod AZ-a pobijedio 1:0 te se tako s ukupnih 3:1 plasirao u finale, njegovi igrači su povijesni uspjeh slavili na terenu.

Nedugo zatim bijes domaćih je kulminirao i navijači AZ Alkmaara preskočili su ogradu svoje tribine te se u pokušaju da prodru prema navijačima West Hama na drugom kraju stadiona sjurili prema loži i napali porodice igrača gostiju.

Pripadnici policije i redara reagovali su na to tromo i sporo pa su bijesni igrači West Hama krenuli sami da rješavaju situaciju. Na snimkama se vide Michail Antonio i Flynn Downes kako preskaču reklamne panoe te se tuku sa zaštitarima kako bi se probili do lože i spasili porodice od navijača koji jurišaju.

Horde zla: Direktorica Ajla i administracija napravili su nepopravljivu štetu navijačima Sarajeva

Sarajevske ekipe FK Sarajevo i FK Željezničar igraju večeras veliki gradski derbi u okviru 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a trenutno glavna tema su ulaznice za gostujuće navijače zbog čega su se oglasile i Horde zla.

Prvobitno je odlučeno da navijačima Željezničara pripadne 1825 ulaznica, ali se klub s Grbavice žalio na takvu odluku i tražio veći broj ulaznica.

Reagovala je i Takmičarska komisija NSBiH koja je donijela odluku da Sarajevo mora dati više ulaznica za gostujuće navijače.

Iz Bordo kluba je stigla reakcija i dato je dodatnih 375 ulaznica što nije zadovoljilo apetite kluba s Grbavice. Iz Željezničara su poručili da su razočarani takvom odlukom, ali također i da će za naredne derbije isto reagovati.

“Ovakva odluka FK Sarajevo nije u skladu sa pomenutim članom Pravilnika i njihov način postupanja će za posljedicu imati to da FK Željezničar više neće davati više od 5% za gostujuće navijače u narednim derbijima”, navodi se, između ostalog, u saopštenju Plavih.

Nekoliko sati oglasile su se i Horde zla koje su poručile da je Sarajevo takvom odlukom napravilo nepopravljivu štetu i navijačima bordo kluba.

“Odlukom da se navijačima našeg gradskog rivala za današnji derbi ustupi ne više od 5% ulaznica od ukupnog sjedećeg kapaciteta Olimpijskog stadiona Asim Ferhatović Hase administracija Fudbalskog kluba Sarajevo na čelu sa direktoricom Ajlom Alimanović napravila je nepopravljivu štetu navijačima Sarajeva za buduće gradske derbije koji će se igrati na stadionu Grbavica.

Kao odgovor na pomenutu odluku, vrlo je izgledno da će navijačima Sarajeva, milo za drago, a ni krivim ni dužnim, ubuduće isto biti dodjeljivano ne više od 5% ukupnog sjedećeg kapaciteta stadiona Grbavica, a što u brojkama iznosi šeststotinapedeset (650) mjesta umjesto dosadašnjih hiljadupetstotina (1500).

Naknadno dodjeljivanje svega 375 ulaznica (1% ukupnog kapaciteta stadiona) pod pritiskom NFSBIH je sramota za sebe.

Nekompetentna direktorica je ovim činom napravila još jedan korak ka urušavanju, zbog loše kvalitete fudbala ionako urušene, institucije sarajevskog derbija, te po ko zna koji put pokazala nemar prema navijačima kluba na čijoj direktorskoj funkciji se trenutno nalazi”, poručile su Horde zla.

Utakmica između Sarajeva i Željezničara igra se od 20 sati.

Grobari stigli u Madrid, osvanuli i grafiti na ulicama (VIDEO)

grobari u madridu
PHOTO: Meridianbetsport.rs/Telegraf.rs

Igrači Košarkaškog kluba Partizan večeras od 21.00h igraju u Madridu protiv Reala odlučujuću utakmicu Top 8 faze Evrolige. Pobeda donosi plasman na Fajnal for, poraz ostavlja crno-bele bez toliko čekanog završnog turnira.

Vatrene pristalice Partizana, popularni Grobari polako okupiraju Madrid i nadaju se da će moći da uđu na večerašnju utakmicu kao što je to bio slučaj i na prve dve. Tada je Real, baš kao i ovoga puta davao samo 120 ulaznica za gostujući sektor, a ostali navijači su ulazili na osnovu karata za druge sektore.

I već na oko tri sata pred utakmicu, Grobari su počeli da se okupljaju ispred dvorane “WiZink Centar” gde će biti odigran večerašnji meč. Na Trgu Felipe II u brojnim kafićima već se mogu čuti pesme navijača Partizana.

Photo: Meridiansbetsport.rs
PHOTO: Telegraf.rs

Bolnice Napulja prepune navijača Napolija: Tokom proslave titule stotine povrijeđeno i nekoliko smrtnih slučajeva

navijaci napolija
Foto: Giuliano Montieri/KONTROLAB / ipa-agency.net

Mnogo ružnih scena dogodilo se na proslavi dugo čekane titule Napolija, a jedna od najružnijih desila se kada je 20-godišnju djevojku masa pregazila dok je u društvu prijatelja slavila osvojeni Scudetto. Još uvijek se bori za život.

Bolnice u Napulju zbog proslave naslova prvaka imale su ukupno 203 intervencije. Tri osobe su preminule u euforiji na ulicama. Više osoba ozlijeđeno je uslijed eksplozija petardi. Više desetaka zaprimljene su zbog prijeloma kostiju, iščašenja zglobova i ozlijeda zadobivenih udarcima. Ozlijeđena su i tri policajca.

Prema dostupnim informacijama, život djevojke je i dalje u opasnosti, a u bolicu Frattamaggiore zaprimljena je s ozljedama glave i izlijevom krvi u mozak.

Desilo se i ubojstvo 26-godišnjaka ali policija ga još ne povezuje direktno s proslavom obzirom da je riječ o osobi koja je prije poznata po kriminalitetu, a način na koji je izvedeno daje naslutiti na upletetnost origaniziranog kriminala. Incident se dogodio oko Piazze Volturno, a preminuo je u bolnici Cardarelli.

Igrači Napolija postali su prvaci Italije nakon 33 odigrana kola i remija s Udineseom 1:1, a slavlje je počelo puno prije utakmice. Prva je to titula koja je došla u Napulj još od vremena Diega Armanda Maradone.