Pogledajte dokumentarni film CVELE OFKOVAC

Dokumentarni film o legendarnom navijaču OFK Beograda, Cvetku Jovanoviću – Cvele Ofkovac, provešće vas kroz život čika Cveleta i njegovu povezanost i iskrenu ljubav prema svom OFK Beogradu.

Autor filma je navijac OFK Beograda, Miroslav Milovanović, kome su u realizaciji ovog projekta pomogli saborci sa tribina Omladinskog stadiona okupljeni u Klub prijatelja OFK Beograda 1994.

Pored video zapisa sa pričama Cvetka Jovanovića možete pogledati i sećanja Ofkovaca na Cveleta.

Uspomena na ovog velikog čoveka je i ovim putem zauvek sačuvana.

FK Željezničar se oglasio: “Naši navijači su vraćeni jer se ‘grad digao na noge'”

Današnji duel Borca i Željezničara u Banja Luci prošao je bez gostujućih navijača.

Navijači Željezničara, popularni Manijaci su krenuli u Banja Luku, ali vraćeni nazad za Sarajevo. Navodno iz bezbjednosnih razloga odlučeno je da se svi navijači sarajevskog kluba vrate sa puta iz Banja Luke.

Očekivalo se više od 450 popularnih Manijaka na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, ali to neće biti slučaj.

Povodom ove situacije oglasio se i FK Željezničar zvaničnim saopštenjem kojeg prenosimo u cijelosti:

“FK Željezničar bez podrške navijača u Banjaluci, Manijaci vraćeni.

Željezničar od 18:00 sati igra utakmicu 28. kola m:tel Premijer lige BiH protiv Borca na Gradskom stadionu u Banjaluci. Navijači Željezničara su organizovano krenuli u 12:45 sati sa Stadiona Grbavica u šest autobusa, uredno najavljeni domaćinu i policiji.

Put je protekao u najboljem redu sve do 50 kilometara od Banjaluke gdje su zaustavljeni od strane pripadnika MUP-a RS-a, te je uslijedila određena represija, alkotestiranje, pretres. Nakon dužeg zadržavanja, naši navijači su vraćeni, a kao razlog tome navedeno je da se ne može garantovati sigurnost jer se grad “digao na noge”.

FK Željezničar izražava nezadovoljstvo ovom odlukom kojom se uskraćuje pravo navijača da bodre svoj klub, kao i činjenicom da ista odluka naš klub dovodi u nepovoljan položaj na zelenom terenu čime se direktno nastoji uticati na krajnji ishod utakmice”, istakli su u saopštenju FK Željezničar.

GRČKA: Navijači Olympiakosa napravili haos na terenu, intervenisala i vojska (VIDEO)

Sinoć je odigran jedan od najžešćih gradskih derbija u Evropi. I nije završen do kraja jer je sudija odsvirao kraj prije isteka vremena iz straha za vlastitu sigurnost.

Mnoge evropske lige su primorane da angažuju strane sudije radi regularnosti takmičenja, tako je poznati italijanski sudija Davide Massa sa svojim pomoćnicima sudio gradski derbi između Olympiacosa i AEK-a.

Radi navijačkih nereda na kultnom stadionu Karaiskakis sudija Massa je kraj odsvirao dvije minute ranije jer su huligani Olympiacosa utrčali na teren i počeli da prave nerede.

Poslije zabijanja gola igrača AEK-a za 1:3 situacija eskalirala jer su u Olympiacosu prije toga smatrali da su oštećeni za čist kazneni udarac.

Vlasnik Olympiacosa Evangelos Marinakis je takođe učestvovao u neredima, sišao je iz svećane lože na teren te je ubacivao loptu kako bi prekinuo igru.

Nakon što je sudija Massa vidio da stvari izmiču kontroli svirao je kraj te je otrčao u svlačionicu, nakon čega su navijači domaćih utrčali na teren.

Letjele su stolice i baklje te raznorazni predmeti, a onda su na na teren ušli specijalci, a zatim i vojska.

Uslijedilo je nekoliko minuta šokantnih scena koje su podsjećale na ratno stanje poslije čega se situacija smirila. Sve u svemu, grčki huligani su još jednom dokazali zašto nose epitet zloglasnih.

Policija i vojska su se pregrupisale, koristile su i suzavce te su rastjerale huligane sa terena na kojem su nastala značajna oštećenja.

Što se tiče sportskog djela utakmice, gosti su poveli već u 7. minuti golom Gaćinovića, da bi sredinom drugog poluvremena Bakambu vratio stvari na početak. Stvari su se zakuhale u posljednjih 10-ak minuta.

Prvo je dosuđen penal za AEK kojeg je u gol pretvorio Garcia, zatim su domaći protestvovali, da bi totalnu kontrolu izgubili nakon što je Mantalas zabio za konačnih 1:3 u prvoj minuti nadoknade.

Ekipa Olympicaos će sigurno žestoko biti kažnjena zbog nereda. Slavni grčki klub čeka novčana kazna te igranje nekoliko mečeva bez publike. Možda i budu kažnjeni oduzimanjem bodova za sljedeću sezonu.

AEK je stigao do velika tri boda, te je izjednačen na prvom mjestu tabele sa Panathinaikosom, gradski rivali iz Atine u sami finiš prvenstva ulaze sa po 72 osvojena boda.

Hajduk je prešao brojku od 70 tisuća članova

HNK Hajduk je danas na svom Facebook profilu objavio novu veliku vijest za sve navijače i simpatizere. Popularni “Bili” su se pohvalili da su prešli brojku od 70 tisuća članova. Točnije, u trenutku pisanja ovog teksta, Hajduk ima 70.045 članova, što znači da je od članarina u 2023. godini dosad prikupljeno 1.110.092 eura.

Ove godine je cilj kluba imati 112 tisuća članova, a prije kraja četvrtog mjeseca 2023. prešlo se debelo preko polovice zacrtane brojke. Nakon što je prošle godine ostvaren povijesni rekord kluba s više od 90 tisuća članova, ove godine je kao cilj postavljena brojka od 112 tisuća članova jer Hajduk ove godine slavi 112 godina.

Unatoč zabrani navijači Feyenoorda su četiri dana ranije ušli u Italiju (PHOTO)

Iako je zabranjen dolalazak za navijače iz Holandije, mnogi hoteli u glavnom gradu Italije prijavili su rezervacije od strane stanovnika iz Rotterdama. Brojni holandski navijači već se nalaze na tlu Italije…

Naime, Feyenoord u četvrtak gostuje na Olimpicu kod Rome u revanšu četvrtfinala Evropske lige, ali lokalne vlasti donijele su odluku da zabrane ulazak problematičnim gostima na stadion, tako da će Feyenoord biti bez podrške. Uostalom, bez podrške je bila i Roma u prvoj utakmici u Rotterdamu.

Unatoč zabrani, navijači Feyenoorda odlučni su da dođu u Rim i već su jučer stigli u Italiju. Jučer i danas su doputovali i to kako bi se pridružili navijačima Napolija, kojima žele pomoći u srijedu navečer na San Paolu, gdje će Napolitanci ugostiti Milan i pokušati proći u polufinale Lige prvaka unatoč 1:0 porazu sa San Sira.

Mnoge grupe Feyenoordovih navijača u dobrim su odnosima sa ultrasima Napolija i prihvatili su poziv Napolijevih navijača te su 16. aprila navečer stigli kako bi odale počast svojim napuljskim prijateljima.

Sve je dokumentovano fotografijama i videima koji su od jutros počeli kružiti po internetu, a upravo partnerstvo između navijača Feyenoorda i Napolija izaziva strah i poziva na veliki oprez Rimljanima jer je poznato rivalstvo između navijača iz Rima i Napulja.

U sljedećih nekoliko sati sjedište rimske policije objavit će plan osmišljen kako bi se osigurao javni red i mir. Bit će raspoređeno preko hiljadu policajaca.

Sve glavne zanimljivosti u centru i okolici stadiona bit će posjećene već u srijedu. Pojačane kontrole na aerodromu i na drugim transportnim mjestima, s posebnom pažnjom na putnike iz Nizozemske.
Aktivnost praćenja nastavit će se i u četvrtak i petak – razgovori s nizozemskim vlastima bit će stalni – s ciljem da se mogućnost nesreća tokom sedmice svede na minimum, što bi se moglo pokazati iznimno važnim za budućnost glavnog grada. Naime, sutra će stići inspektori iz Bie, Međunarodnog izložbenog ureda odgovornog za ocjenu kandidature Rima za Expo 2030.

Glavni čovjek rimske policije Lamberto Giannini također je govorio o situaciji: “Nema zabrinutosti, postoji uporan i kontinuiran kontakt s nizozemskim vlastima radi dobivanja informacija. Stupili smo u kontakt s Federalberghijem, poduzima se sve što je potrebno da pokušamo riješiti ovu stvar”.

Prije više od pet godina Feyenoord je igrao u pravo u Napulju, a tada je vlast u Napulju zabranila dolazak gostujućih navijača, što je sada uradio i Rim.

Strah od sukoba navijača u Italiji je uvijek prisutan, ali dolazak huligana iz Rotterdama se smatra vanrednom opasnošću i sve policijske raspoložive snage bit će u stanju pripravnosti narednih nekoliko dana.

Partizan ruši sve rekorde Evrolige, neverovatne brojke!

Oficijalno, utakmicu u Štark areni prati 20.017 navijača.

Ekipa Partizana je u povratničku sezonu u Evroligi ušala sa 11.000 prodatih sezonskih ulaznica i iz meča u meč je u Beogradu obarao rekorde po broju gledalaca.

Zato nikoga i ne čudi podatak da je, uz sinošnju posetu, Partizan prvi klub koji je na domaćem parketu u ligaškom delu sezone gledalo više od 300.000 ljudi.

Brojka tačnije iznosi 302.302 navijača. Utakmica je završila 83-81 u korist Partizana.

Iz drugog ugla: Tuča navijača nakon meča NÜRNBERG – STUTTGART (VIDEO)

Na utakmici četvrtfinala DFB Pokala između Nürnberga i Stuttgarta izbila je tučnjava između navijača.

Incident se dogodio nakon posljednjeg zvižduka, kada je većina navijača već napustila stadion. Grupa FCN-ovih huligana pojurila je prema gostujućem dijelu gdje su još bili navijači Stuttgarta i napala ih.

Tučnjava je eskalirala s tribina na stazu i prema igralištu, no policija ju je brzo prekinula.

(VIDEO) Tuča navijača u Njemačkoj na terenu poslije završetka meča kupa

Sukob navijača se desio nakon kraja utakmice u okviru Kupa Njemačke.

Ekipa Stuttgarta se plasirala u polufinale Kupa Njemačke savladavši danas ti mNurnberga sa 1:0 u gostima.

Strijelac jedinog pogotka bio je rezervista Millot u 83. minuti utakmice.

Ipak, nakon utakmice niko nije govorio o utakmici, niti o o odlučujućem pogotku, već o velikom sukobu navijača nakon utakmice.

Tada su najvatreniji navijači Nurnberga krenuli na ultrase Stuttgarta, a epilog napada i kako je to sve izgledalo pogledajte u nastavku.

Sukob navijača u Čapljini, oštećeno nekoliko automobila (VIDEO)

Samo dan nakon utakmice između HKK ”Čapljina” i KK ”Rama” pojavio se video huliganizma ispred dvorane.

Letjele su baklje, kamenje, boce, a sve se dogodilo ispred Gradske sportske dvorane po završetku utakmice.

U sukobu je oštećeno nekoliko automobila, a najviše su stradale prostorije HGSS-a Čapljina, na kojima su razbijena vrata, oglasna ploča… Obračunale su se grupe “Patrioti” Čapljina i “Štangari” Rama.

Nevjerovatne mjere sigurnosti pred večerašnji meč Crna Gora – Srbija

PHOTO: Reuters

Timovi fudbalskih reprezentacija Crne Gore i Srbije igraju večeras utakmicu drugog kola kvalifikacija za EURO 2024, a susret je već proglašen utakmicom povećanog sigurnosnog rizika.

Tako su ga, zbog očekivanog prisustva većeg broja domaćih i gostujućih navijača, kao i regionalnog rivaliteta i takmičarskog značaja, proglasili i Fudbalski savez Crne Gore, ali i UEFA.

Kako je najavljeno, ulazak na Gradski stadion pod Goricom, bit će dozvoljen isključivo uz važeće ulaznice, a utakmicu će snimiti i policija.

Meč će početi u 20.45 časova, a snimanje, uključujući i snimanje iz vazduha, obavit će se u periodu od 15 časova do ponoći, što je svakako nesvakidašnji potez.

“Shodno odredbama Zakona o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama, uvažavajući činjenicu da je sportska priredba proglašena priredbom povišenog bezbjednosnog rizika, kupovina ulaznica biće dozvoljena isključivo uz identifikacione dokumente (lična karta, putna isprava) Ulazak na Gradski stadion pod Goricom, biće dozvoljen isključivo uz važeće ulaznice”, navodi se u saopštenju Uprave policije.

Optimizam u oba tabora

Uoči utakmice, selektor Srbije Dragan Stojković poručio je kako „ne postoje tajne“.

„Znamo čime raspolažu, ispratili smo prvi meč i pobedu važnu za njih. Jedino sam se uplašio kad sam video Savićević u timu, pomislio sam da se nije Dejo vratio, jer kako bismo onda… Sreća, to je mlađi Savićević. To je dobra i mlada ekipa koja ne sme da se potceni”, rekao je Stojković.

Crne Gore Miodrag Radulović takođe želi pobjedu, ističući kako je pobjeda na gostovanju u Bugarskoj „podigla optimizam kod igrača, ali i očekivanja navijača“

„Veoma cijenimo i pojedinačni i timski kvalitet Srbije. Odlično je to posložio Dragan Stojković i sve to je dodatni motiv za nas da pokažemo da imamo potencijal i odgovorimo renomiranom rivalu na pravi način“, dodao je Radulović.

Utakmica u Podgorici počinje u 20:45 minuta, a glavni sudija će biti Francuz Clément Turpin, jedan od UEFA-inih elitnih arbitara.