Dačić: Navijačima Benfike su oduzeta obeležja Hajduka i Torcide

Minstar unutrašnjih poslova i potpredsednik Vlade Srbije, Ivica Dačić , izjavio je da pripadnici MUP preduzimaju sveobuhvatne mere bezbednosti povodom fudbalske utakmice između Crvene zvezde i Benfike koja počinje u četvrtak od 18.45.

Tokom vršenja granične kontrole lica i vozila, kod više navijača Benfike pronađena su obeležja splitskog Hajduka i navijačke grupe „Torcida“.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, preduzimaju sveobuhvatne mere bezbednosti, povodom međunarodne fudbalske utakmice grupne faze UEFA Lige šampiona, koja se danas odigrava na stadionu “Rajko Mitić”, sa početkom u 18:45 časova, između FK “Crvena zvezda” i FK “Benfika” iz Portugalije. U skladu sa bezbednosnom procenom, kao i na osnovu raspoloživih bezbednosno-interesantnih informacija, angažovan je dovoljan broj policijskih službenika u cilju bezbednog odigravanja utakmice“, rekao je Dačić.

Srpski mediji objavili plan Torcide iz Splita za dolazak u Beograd

PHOTO: Saša Burić/Cropix/Profimedia

Utakmica Lige prvaka između Crvene zvezde i Benfike koji je na programu sutra od 18.45 na Marakani, prema pisanjima sprskih medija, biće meč visokog rizika, a sve zbog bratstva koje pristalice lisabonskog kluba imaju sa navijačima Hajduka iz Splita.

Utakmica 1. kola Lige šampiona u svakom smislu donosi veliko interesovanje navijača, a za ovaj meč se interesuju u cijelom regionu.

Torcida već neko vreme sastaje sa svojom prijateljskom grupom iz Lisabona, to se dalo viditi na koreografiji na derbiju sa Dinamom na Maksimiru, ali i kroz transparent koji su “No-name Boys” iz Lisabona objavili na svojoj nedavnoj domaćoj utakmici.

Navijali Hajduka već su počeli i sa provokacijama pred meč, pa su tako na “Google” mapama pored stadiona Rajko Mitić dodali dva taga – “Šetalište drugova iz Hajduk Splita” i “HNK Hajduk Split – produžnica.”

Srpski mediji su ranije najavili da će bilo kakva zastava Torcide ili Hajduka biti zabranjena na Marakani, ali sada se piše i o dodatnim policijskim akcijama sa ciljem sprečavanja potencijalnih navijačkih nereda.

Srpski portal Telegraf.rs objavio je da će manja grupa Torcide od 15ak članova doći u Beograd, ali pitanje je hoće li izbrisati trag policiji koja je posebno alarmirana uoči ove utakmice.

Kako piše Telegraf.rs, plan Torcide je da u Beograd dođu neprimetno, verovatno u manjim grupicama ili pojedinačno, kako niko ne bi posumnjao da su u pitanju navijači Hajduka. Pokušat će nešto slično kao Delije, kada su se pojavile u Zagrebu za gostovanje Cedeviti u Evroligi 2016. godine.

Delije su tada išli vozom i povukli su ručnu u vozu na liniji Cirih – Zagreb, i tada je između 50 i 70 navijača Zvezde izašlo iz voza i došlo u Zagreb.

Pripadnici policije su kasnije pohapsili na desetine njih po gradu, a posle su viđeni i snimci kako Delije pevaju iz marica.

Zastave i obeležja Torcide i Hajduka ne mogu na Marakanu u četvrtak

Domaći i portuglaski mediji najavljuju da bi među 2.500 navijača Benfike na stadionu “Rajko Mitić” u četvrtak, mogli da se nađu i članovi grupe Torcida Split. Policija i pripadnici obezbeđenja najavljuju velike sigurnosne mere na ulazu na stadion i neće dozvoliti bilo kakvo obeležje Hajduka i Torcide. Poznato je da su navijači Benfike, popularni “No Name Boys”, u bratskim odnosima sa splitskom Torcidom. Neki ovo smatraju ugrožavanjem ljudskih prava, dok neki misle kako je ovo sve neophodno da bi se osigurao mir na tribinama.

Hoće li se po neki pojedinac „provući“ u grupi Portugalaca do Marakane ostaće neizvesno, ali je sigurno da na stadion neće biti dozvoljeno unošenje bilo kakvih zastava i da će se sprovesti ozbiljan i jak pretres.

Gostujuči navijači biće smešteni u sektoru između juga i zapada, na stadionu “Rajko Mitić”. Utakmica se igra u četvrtak sa početkom u 18:45h.

Saopštenje Torcide povodom dešavanja u Hajduku

Torcida Split je objavila saopštenje u vezi burnih dešavanja u Hajduku u posljednje vrijeme i smjene sportskog direktora Nikole Kalinića.

Saopštenje prenosimo u cijelosti:

Potaknuti nizom sramotnih i kaotičnih događaja proteklih dana te cjelokupnom situacijom u koju je Klub doveden, dužni smo obratiti se prije svega članovima i svim navijačima Hajduka te cjelokupnoj javnosti, a ujedno i poslati posljednje upozorenje bivšim i sadašnjim čelnicima Kluba.

Javni cirkus uzrokovan ponajviše izostankom pravovremene reakcije i transparentne komunikacije, kulminacija je događaja i procesa na koje smo upozoravali i ranije. Rezultat je to i činjenice da je bivši predsjednik Uprave, pod “budnim” okom Nadzornog odbora, ostavio Klub u nezavidnoj financijskoj i organizacijskoj situaciji, a bez rezultatskog uspjeha, što je navedeno kao razlog njegove smjene.

U takvu situaciju i pred takve izazove imenovao je Nadzorni odbor novog predsjednika, a rezultat rada novoizabrane sportske “struke” je ispadanje od “anonimnih Slovaka”, izostanak nužnih izlaznih transfera i neuspjelo čišćenje svlačionice. Europski debakl pratio je i komunikacijski fijasko aktualne Uprave i sad već bivšeg sportskog direktora čime je Klubu nanesena nemjerljiva šteta i sramota. Izostanak odgovarajuće i pravovremene komunikacije po tko zna koji put ponudio je Hajduk na pladnju hijenama i zluradim komentatorima, a to je isključivo vaša zasluga.

Dosta je blamaža i odluka na štetu Kluba koje spadaju u domenu lakrdije, nedostojnih veličine i značaja Hajduka! Postoje načini i mehanizmi za rješavanje izazova i nesuglasica, a postoji i zdrav razum, pa ako hoćete i poštovanje prema instituciji Hajduka i njegovim navijačima, koje vas obvezuje da se svi redom pogledate u ogledalo i stabilizirate Klub.

Kao i svi navijači svjesni smo da mnogi propusti poput ovih gore navedenih prolaze nekažnjeno i da izostaje odgovornost čelnika Kluba koji naprave kaos i napuste Klub bez posljedica. Tome se bliži kraj! Možemo ovom prilikom najaviti da će model upravljanja Klubom, koji je kroz izborne procese već doživio promjene i unaprjeđenja, biti u narednom periodu prilagođen i to s naglaskom na odgovornost i posljedice za odgovorne osobe o čemu ćemo članove i javnost na vrijeme informirati.

Političkim žoharima koji se javljaju na temu Hajduka poručujemo da su s debelim pravom završili u ropotarnici povijesti gdje će i ostati!

Igrače podsjećamo da se već sutra Hajduk bori za prvo mjesto na tablici, neka se iskupe i idemo po pobjedu!

Svi u Zagreb!

KN TORCIDA & NAŠ HAJDUK

Saopštenje Delija povodom Rio Tinta i sporne parole na zadnjoj utakmici

Navijači Crvene zvezde, popularne „Delije Sever“ izdale su saopštenje povodom sporne parole istaknute tokom utakmice protiv Mladosti (Nedelja, 27 Juli). Transparent je glasio: „Svima su vam usta puna jadarita, a za Kosmet niko ni da pita.“

Saopštenje prenosimo u celosti:

– Ono kada unapred znaš da će svi zlonamernici, dušmani, površni nacionalisti i ogavni liberali da te razapnu zbog parole koja je ISTINA! Ali, mi nismo tu da se dodvoravamo masama, nego da se borimo onoliko koliko možemo za Kosmet, srpstvo, ispravne vrednosti…

– Par reči o onome o čemu jako malo znamo, a puno pričamo. Svaki normalan čovek želi da se priroda manje zagađuje, da živi u zdravoj sredini, da ima izvore pijaćih voda i slično. U kojoj meri nas zagađuju rudnici, elektrane, velike fabrike, automobili i ostali zagađivači mi ne znamo sa sigurnošću, niti znamo da li bi novi rudnik o kojem je reč bio veći zagađivač od postojećih. Svakako je bolje da se priroda što manje zagađuje i u tom smislu svako može da bude protiv novih rudnika. Ono što je sporno u celoj priči je činjenica da je tema ekstremno isplitizovana!

– Politička ekologije je poznat fenomen u Evropi i već smo videli kako se ekologija koristi kao platforma za mnogo šire političko dejstvo od same priče o zaštiti životne sredine. Nemamo problem da selimo ispravne stavove sa bilo kim, i ovde nije reč o tome. Reč je o tome da se vodi politička borba u kojoj ne želimo da učestvujemo kao korisne budale i još pod parolom borbe za očuvanje Srbije i njenih prirodnih lepota. Da stvar bude luđa, i vlastima odgovara da se ova tema provlači da bi u miru mogli da ćute na temu etničkog čišćenja koje se sprovodi na severu Kosova i Metohije.

– Provlačeni smo mi i naš klub prethodnih dana na temu Rio Tinta. Naša interna stvar je da li je tema bila na dnevnom redu ili nije, da li smo nekome rekli nešto ili nismo. Čim nismo izašli u javnost sa tim, znači da se to ne tiče šire javnosti.

– Par reči o onome o čemu jako puno znamo, a malo pričamo. Da li je potrebno da se nabraja šta se sve dešava poslednjih godina? Ili samo poslednjih meseci? Hapšenja do dana današnjeg ne prestaju, ljudi se lišavaju slobode bez ikakvih dokaza, nad njima se vrši fizička i psihička tortura. Dinar je u potpunosti ukinut, naš narod mora da putuje iz meseca u mesec kako bi podigao crkavicu od koje treba da preživi. a to osim što košta mnogima je i opasno/naporno.

– Preko 50 stanova u Kosovskoj Mitrovici trenutne vlasti hoće da bespravno i na silu isele. Šiptari kupuju lokale u severnom delu Mitrovice u procesu privatizacije. Zatvaraju se institucije Srbije, a kosovskim upravljaju isključivo Albanci. Na snazi je zabrana uvoza srpske robe, onima koji se snalaze za istu ona se pleni. Na Gazivode se organizovano dovode Albanci da bi stvarali nelagodu Srbima koji žive tu ili odmaraju. Najavljuje se otvaranje mosta koji povezuje južnu i severnu Mitrovicu. Na ulicama je svakog trenutka atmosfera kao da je policijski čas. Vlada atmosfera straha, brige, nesigurnosti…U svemu tome GDE JE SRBIJA??? Šta radi naša država da bi popravila ovo stanje?! I gde je narod koji se bori za zdravu Srbiju da se bori i za Kosmet?

– Svedoci smo jedne velike kampanje koja se vodi na temu ekologije! Kao što obično biva, stvari nisu crno bele. Briga za očuvanje prirode je svakako pozitivna, ukoliko se ispostavi da je ovaj rudnik mnogo štetniji od ostalih zagađivača koje imamo, utoliko je i ova tema važnija! Ovom parolom želimo da skrenemo pažnju da je GLAVNA TEMA kojom javnost u Srbiji treba da se bavi, a ne bavi se, na radost liberalne opozicije tako i vlastodržaca, tema KOSOVA I METOHIJE. Jasno je da ogromna većina onih koji izražavaju proteste su dobronamerni građani, iskreno zabrinuti za svoju zemlju i žele joj bolje sutra. Ali, skrećemo pažnju na činjenicu da je napravljena opšta pomama oko ove teme u trenucima kad se srpski narod na Kosmetu bori za goli opstanak! To je tema koja sigurno pre svih zaslužuje ovoliku podvrćrnost narodnih masa.

Kraj sopštenja.

(VIDO) Igrači Dynamo Kijeva odbili rukovanje sa igračima Partizana i izašli sa ukrajinskim zastavama na teren

Posle najave da se neće rukovati sa igračima Partizana, zato što je Partizan igrao prijateljske utakmice u Rusiji, na kraju su igrači kijevskog Dynama ispunili obećano.

Prvotimci Dynama su u zrak podigli stisnutu pesnicu, a igrači Partizana su pored njih prolazili te su obično uzvraćivali istom mjerom.

Pojedini su na stisnutu pesnicu odgovorili stisnutom pesnicom, dok su pojedini i nabacili popularnu “peticu” kao odgovor na potez igrača ukrajinskog predstavnika.

Par sati pred utakmicu u saopštenju trener Dynama Oleksandr Shovkovskyi je poručio da neće doći do rukovanja sa igračima Partizana te osudio ponašanje Beograđana zato što su pripreme obavili u Rusiji.

Pred utakmicu ispred FK Partizan, Ukrajincima je odgovorio diretkor crno-belih Miloš Vazura.

“Pitamo se samo šta smo mi to uradili Ukrajincima?! Čemu možemo da zahvalimo na ovako nesportskom odnosu. Naša država nije odustala od priznanja teritorijalne cjelovitosti pomenute zemlje, pa nam ovakav odnos nije najjasniji.”

Moramo i možemo također uzvratiti pitanjem šta je to Ukrajina učinila povodom NATO agresije na našu zemlju i šta bismo mi trebali da uradimo i kako da im uzvratimo.

Zašto se uopšte neko stavlja na pijedestsl moralnog sudije i sa njega sudi o srpskim poslovima i ponašanju i drži nam lekcije bez ikakvih argumenata.

Da li su tu agresiju ikada osuduli ili se distancirali od zločina počinjenih nad našim narodom?! Zašto se takvo prosuđivanje i presuđivanje širi na sportske terene?!

Tome nema mjesta u sportskim takmičenjima i ne govorim samo o fudbalu, nego generalno. Srbija se dosljedno drži izvan svih ratnih sukoba i uporno propovijeda mir, a domaćinu današnjeg meča ovakve stvari ne idu na čast”, poručio je Vazura.

U nastavku možeze pročitati i izjavu trenera Dynama na press konferenciji prije meča:

“Dobro veče. Neću dugo i odmah, uz vašu dozvolu, daću malu izjavu. U potpunosti podržavamo zakone UEFA i principe fer-pleja i uvijek se odnosimo prema protivnicima sa poštovanjem, demonstrirajući to na sve moguće načine kako na fudbalskom terenu, tako i prije, tokom i posle utakmica.

Vrlo dobro znate da se rat u našoj zemlji dešava već tri godine. Svakog dana, naši ljudi i djeca umiru pod ruskim udarima i raketama”, rekao je Oleksandr Shovkovskyi, te je dodao:

“Naš klub se ne odvaja od naroda Ukrajine, konstantno podržavajući naše odbrambene snage i ljude koji su patili od ruske agresije u ovom teškom periodu. Tokom svojih nastupa na evropskoj sceni, igrači pokušavaju da podignu moral naših branitelja i ljudi pogođenih njegovim posljedicama.

Mnogi od njih su dugogodišnji obožavaoci Dynama iz Kyeva. Uzeli smo sa ogromnim, blago rečeno, nerazumievanjem odlazak FK Partizan u Moskvu na prijateljski, “bratski” turnir, gdje su odigrali niz mečeva protiv lokalnih klubova i izrazili znake solidarnosti sa onima koji vode agresivan, agresivan rat protiv nas, okupiraju našu zemlju, uništavaju naše gradove i sela, ubijaju i osakaćuju naš narod i djecu.

Posebno imajući u vidu jasnu odluku UEFA da isključi ruske klubove iz svih međunarodnih takmičenja u Evropi, koja je donijeta odmah po početku potpune agresije”, kazao je trener tima iz Ukrajine.

Rast popularnosti sportskih kladionica online u BiH: Ključni aspekti i izazovi

Sportsko klađenje omiljena je zanimacija mnogima u Bosni i Hercegovini. To je učinilo online kladionice iznimno uspješnim poslovnim subjektima, no pred njima su i dalje mnogi izazovi.

Sportske kladionice online iz godine u godinu postižu odlične rezultate u Bosni i Hercegovini. Kladionice su se pojavile u BiH sa svojim poslovnicama još početkom novog milenija, kada su privukle pažnju sportskih znalaca. Zatim su se potkraj prošlog desetljeća u velikoj mjeri preselile na Internet, gdje su također pronašle značajan broj zainteresiranih korisnika.

Pa su tako sportske kladionice u BiH u 2023. godini imale promet od čak 1,7 milijardi konvertibilnih maraka. Prva polovica 2024. godine pokazuje da se uspješno poslovanje u Federaciji BiH samo nastavlja, s 800 milijuna KM prometa.

Kad su u pitanju sportske kladionice online rezultati statističke analize pokazuju da se najviše igra u Hercegovačko-neretvanskom kantonu. Slijede Tuzlanski kanton, Kanton Sarajevo i Srednjobosanski kanton.

U svakom slučaju, nije iznenađenje da je Bosna i Hercegovina vrlo zanimljivo tržište igara na sreću stranim investitorima. Upravo sportske kladionice i online casina postižu odlične rezultate, u zemlji u kojoj se ne mogu pohvaliti baš sve djelatnosti tako uspješnim poslovanjem.

Krešo Vukoja, direktor Premier kladionice još prije pet godina je rekao: “Odgovorno tvrdim da u BiH danas nema uređenije djelatnosti od igara na sreću.”

No, kladionice u BiH zapravo su pred mnogo izazova. Naime, moraju se prilagoditi potrebama modernih igrača na Internetu. Nužno je i da stvore okruženje u kojem će prevladavati opuštena zabava i odgovorna igra.

Klađenje u poslovnicama još se drži

Bosna i Hercegovina je zemlja s više od 3 tisuće poslovnica za sportsko klađenje. Za razliku od susjednih zemalja u kojima broj fizičkih lokacija za klađenje pada, sportske kladionice u BiH još uvijek moraju imati pregršt otvorenih poslovnica, jer dio igrača se isključivo kladi u njima.

Drugim riječima, sportske kladionice online nisu uspjele u potpunosti pridobiti dugogodišnje igrače, kao što se to događa u ostalim europskim zemljama. Bosna i Hercegovina po tome je svojevrstan fenomen, iako je broj registriranih igrača na Internetu ipak značajno porastao od 2020. godine do danas.

Postoji nekoliko načina na koje internetske kladionice mogu privući korisnike u svoje sučelje:

  • nuđenjem isplativih bonusa na depozit odmah nakon registracije,
  • besplatnim prijenosima utakmica na svojoj web stranici,
  • razvojem aplikacije za klađenje putem pametnog telefona.

To je nešto na čemu će morati raditi online kladionice, kako bi se trend masovnog prelaska igrača na Internet dogodio i na bosansko-hercegovačkom tržištu. Tu zapravo leži i dodatni profit za priređivače igara na sreću, jer poslovnice traže najam prostora i plaćanje zaposlenika na šalteru. Na Internetu toga svega nema, već igrači sami uplaćuju vlastite listiće, a korisnička podrška ima puno manje posla nego osoba koja inače radi na pultu.

Naravno, da bi takav tip igre privukao igrače web okruženje za klađenje mora biti maksimalno funkcionalno. To znači da online kladionica mora biti dostupna igračima 24 sata dnevno, uz lak i brz pristup korisničkom računu. Ponuda utakmica bi pak trebala biti pregledno ispisana, s jasno otisnutim kvotama i jednostavnom procedurom uplate listića. Naravno, sve to treba pratiti i opcija klađenja uživo, sve popularnija u Bosni i Hercegovini posljednjih godina.

Po tom pitanju neke online kladionice u BiH mnogo su napravile u ovom desetljeću, dok se druge još uvijek muče s funkcionalnosti svojih web stranica. A tehnologija stalno napreduje i potrebno ju je pratiti, kako bi igrači na Internetu bili zadovoljni uvjetima u kojima se klade…

Više zabave i odgovorne igre

Sportsko klađenje osmišljeno je kao zabava za sportske znalce. Cilj ove aktivnosti prije svega je doći do osjećaja zadovoljstva nakon uspješnog predviđanja ishoda sportskog događaja. Međutim, neki upravo u kladionicama vide izlaz iz svoje egzistencijalne krize te nerazumnim ulaganjima u sportsku prognozu dolaze u još težu poziciju.

Dakle, kad su u pitanju sportske kladionice online rezultati poslovanja su odlični, no bitno je i kakav imidž imaju u bosansko-hercegovačkom društvu. A da bi on bio pozitivan, priređivači igara na sreću moraju konstantno promicati odgovornu igru.

Vladimir Vasić, sociolog objasnio je razliku između dvije različite grupe uključenih igrača za dnevnik Oslobođenje: “Moramo razdvojiti ljude koji radi zabave odigraju neku igru na sreću od onih kojima je to jedini izvor prihoda, ali i sreće i zadovoljstva.

Nema sumnje, živjeti od klađenja može tek vrlo mali broj istinskih znalaca. Ostali ne mogu tražiti rješenje svojih problema u svakodnevnom predviđanju pobjednika sportskih utakmica. Zato je na kladionicama koristiti što više mehanizama koji igrače upozoravaju na donošenje razumnih odluka dok se klade, kako bi njihova aktivnost ostala u sferi zabave.

No, taj problem zapravo je rezultat ekonomske situacije u cijeloj zemlji, gdje manjak prilika za dolazak do dostojanstvenih prihoda dovodi do toga da neki traže spas u igrama na sreću. To je nešto na što sportske kladionice ne mogu utjecati, no svakako je na njima da se pobrinu da sačuvaju svoj imidž, ograđivanjem od onih koji ne pristupaju na pravi način ovoj zabavnoj aktivnosti…

Izvor slike: MightyTips

Navijači probili ventilaciju kako bi gledali finale COPA Amerike (VIDEO)

Finale Kopa Amerika nije moglo da prođe bez incidenata pa čak ni van granica Južne Amerike, pa je tako okršaj Argentine i Kolumbije započet sa velikim zakašnjenjem usled stampeda ljudi koji su bez karte pokušavali da uđu na “Hard Rok” stadion u Majamiju. Na društvenim mrežama su se pojavili brojni snimci na kojima se vidi nekoliko hiljada ljudi, prema pisanju lista “Marka” čak oko 30.000, kako pokušavaju da se probiju bez karte i uđu na stadion.

Najluđa scena je pokušaj pojedinaca da se kroz ventilaciju uvuku na tribine i tako prevare “sistem”. Uglavnom ljudi obučeni u dresove Kolumbije su probali na takav način, ali ne verujemo da je pokušaj bio uspešan.

Organizatori su svim silama pokušavali da zavedu red ispred stadiona tako što su zatvorili veći broj kapija, što je zaustavilo brojne ljude u namerama. Pokušavali su i pokušavali, ali su ih pripadnici javnog reda i mira zaustavljali.

U sukobu sa obezbeđenjem čak je bilo i povređenih… Klasična priča na Kopa Amerika.

Ekipa Argentine je na kraju podigla pehar pogotkom Lautara Martineza u 112. minutu i tako osvojila svoj šesnaesti pehar u ovom takmičenju.

Hrvatska dobila najveću kaznu za navijače na Euru, prate je Albanija i Srbija

Reprezentacija Hrvatske ispala je u teškoj skupini na Euru. Nakon teškog poraza od Španjolske (3:0) slijedio je remi s Albanijom (2:2), pa je Hrvatskoj u zadnjoj utakmici protiv ekipe Italije igrala samo pobjeda. Imala ju je sve do osme minute sudijske nadoknade, ali je tada primila gol za konačnih 1:1 i eliminaciju već u grupnoj fazi. Treba dodati da je remiju pridonio i sudija svojim odlukama, posebno sudijskom nadoknadom od 8 minuta.

Svaki fudbalski savez dobija velike financijske premije UEFA-e kada igra na Euru. Tako je HNS za plasman na Euro dobio 9.25 milijuna eura. Na Euru je reprezentacija Hrvatske zaradila samo dodatnih milijun eura jer je za dva remija dobila po polovinu tog iznosa. To znači da HNS nije puno zaradio, ali zato prednjači u tome koliko je kazni morao platiti zbog ponašanja navijača koji su pratili Hrvatsku.

Naime, od svih reprezentacija na turniru Hrvatski nogometni savez je morao platiti najviše odštete UEFA-i zbog ponašanja navijača, a radi se o iznosu od 220 hiljada eura, skoro četvrtini onog što je zaradio. Iza Hrvatske su Albanija i Srbija. Podsjetimo, zbog ubacivanja čaša, bakljada i/ili neprimjerenih povika, UEFA je disciplinski postupak protiv Hrvatske otvorila nakon prve i druge utakmice na turniru.

Kazne nogometnim savezima na Euru (od onih koji su platili iznad 90 tisuća eura):
Hrvatska
– 220 tisuća eura

Albanija – 170 tisuća eura

Srbija – 166 tisuća eura

Turska – 95 tisuća eura

Švicarska – 91 tisuća eura

Edin Džeko potpisuje za Hajduk!

PHOTO: dalmacijadanas.hr

Kako stvari stoje, Edin Džeko postat će igrač Hajduka! Ugledni medij iz Italije “Mediaset” javlja da je sve dogovoreno između splitskog kluba i 38-godišnjeg bosanskohercegovačkog napadača. Poslije objave da može bez problema napustiti redove turskog Fenerbahčea, za kojeg ga je vezivalo još godinu dana ugovora, talijanski medij sad donosi informaciju da je Džeko pristao na sve uvjete ponuđenog mu dvogodišnjeg ugovora s Hajdukom

Podsjecamo, Džeko je uz Ivana Rakitića velika želja Hajduka i njegova novog sportskog direktora Nikole Kalinića, odnosno trenera Gennara Gattusa. Nekoć veliki igrač Milana ovoga je petka održao i otvoreni trening na Poljudu na kojem je bilo mnoštvo navijača. Nema sumnje, navijači će u velikom broju doći podržati i Džeku, jednom kad i službeno bude predstavljen kao igrač Hajduka.

Italijanski mediji ističu da se Džeko i trener Fenerbahčea, Jose Mourinho nikako ne vide u zajedničkoj suradnji. Ne vole se još iz vremena kada je Mourinho tek došao u Romu pa Džeku posjeo na klupu za rezervne igrače. Ovo će sigurno biti veliko pojačanje za Hajduk u borbi za titulu ove sezone, a objava s Poljuda o tome da je Džeko njihov novi igrač bit će lansirana u sljedećim danima.

Edin Džeko je prošle sezone zabio 25 golova i upisao još 10 asistencija.