U Rijeci se osniva ” Klub navijača Partizana “

Zanimljivu informaciju na društvenim mrežama su podijelili predstavnici sprskog nogometnog kluba FK Partizan. Naime, informacija je vezana za novi korak, a to je da će se u Rijeci, gradu u Hrvatskoj, osnovati ” Klub navijača Partizana “. Klub navijača Partizana će okupljati pristalice sa područja Kvarnera i cijele Istre.

Do ovog poteza su odlučili tokom sastanka izmedju bivšeg nogometaša Partizana Refika Kozića i uprave kluba iz Beograda. Osim osnivanja kluba, bilo je i priče o organizovanju autobusa iz Rijeke koji bi tako mogli putovati na buduće međunarodne utakmice Beograđana.

Sa njima zajedno u Beogradu na sastanku su bili Stefano Stipanov, te Slobodan i Boban Mizdak, a ugostili su ih čaln UO Dragan Trailović, član komisije za formiranje klubova navijača i prijatelja FK Partizan, Maja Krstajić i legende kluba Rade Zapad, Vlado Čapljić, Miodrag Živaljević i Predrag Tomić.

Cijeli tekst možete pročitati isključivo na portalu ” Partizan.rs” .

Saopštenje navijača Crvene zvezde iz Leskovca povodom gubitka zastave

Objavljeno je saopštenje navijača Crvene zvezde iz Leskovca na njihovoj zvaničnoj facebook stranici:

Prinuđeni smo da se oglasimo javno povodom paljenja transparenta “LESKOVČANI” na današnjem derbiju na južnoj tribini !

Navijačka grupa Delije Leskovac – ZVANIČNI KLUB NAVIJAČA nema apsolutno nikave dodirne tačke sa dotičnim transparentom i ne želi da se ovaj slučaj povezuje sa nama , kako bi neke interesne grupe tzv. grobara sakupljale poene preko našeg imena . Spaljeni transparent je urađen u novembru prošle godine i bio je istaknut na rukometnoj utakmici između RK DUBOČICE iz Leskovca i RK C.ZVEZDE iz Beograda dana 11.11.2023.godine , na kojoj naša grupa nije ni bila prisutna.

Tačno znamo imena i prezimena nekih tzv.navijača našeg voljenog kluba kojih se i te kako stidimo , a koji su radili transparent ali još uvek nemamo informaciju da li im je transparent oduzet u nekoj gradskoj tuči ili je jednostavno prodat tzv.navijačima suparničkog kluba , što nas nikako ne bi začudilo znajući o kavim se “ljudima” radi , koji bi prodali veru za večeru , baš kao što su prodali i dojučerašnje drugove i grupu kojoj su pripadali , tako da im ne bi bio prvi put da nekoga ili nešto prodaju ! Na žalost kada sujeta i kompleksi pobede zdrav razum i realnost dolazi do ovakvih blamiranja ,gde nisu samo obrukali sebe već i sve Zvezdaše iz našeg grada !

LJudi koji vode našu tribinu su odmah obavešteni o kojim kompleksašima se radi i oni će svakako biti žestoko sankcionisani , tako da ovim putem želimo da obavestimo i ostatak navijačke javnosti , kako ne bi došlo do nekih manipulacija i izvrtanja priče , jer naša grupa ovakvo blamiranje nikada sebi neće dozvoliti , obzirom da našu grupu čine ljudi sa obrazom i ogromnom dozom časti pre svega !
Ovo je samo još jedan dokaz , šta sve negativno kompleksi mogu da izazovu kod tzv.ljudi i kakve posledice proizilaze iz toga !
” SVAK JE ROĐEN DA PO JEDNOM UMRE , ČAST I BRUKA ŽIVE DOVIJEKA “
ZVEZDO VOLIM TE !!! 🔴⚪️

Dva navijača Birghtona izbodena i pokradena u Rimu pred utakmicu u Europa ligi

Dva navijača Brightona su izbodena i opljačkana nedaleko od rimskog Koloseuma u srijedu navečer, dan prije gostovanja tog engleskog kluba kod Rome u susretu osmine finala Europa lige.

Engleski mediji prenose da je muškarce (28 i 29 godina) napala “maskirana banda”. Navodi se da su sedmorica napadača zaskočila dvojicu, izbola ih po nogama, a onda uzela novčanik i dokumente te pobjegla s mjesta napada. Policija istražuje slučaj.

Engleski mediji pišu da je 28-godišnjak dobio tri ubodne rane u predjelu lijevog butnog mišića, a drugi je primio još više u desnu nogu. Pronašao ih je vlasnik jednog restorana u krvi na ulici.

Partizan izdao saopštenje i upozorio navijače pred meč u Milanu

PHOTO: Starsport©

Košarkaši Partizana gostovaće Armaniju u Milanu u okviru 28. kola Evrolige, a ta utakmica je na programu u petak od 20 sati i 30 minuta.

U poslednje vreme, navijači beogradskog kluba napravili su nekoliko manjih incidenata na gostovanjima, zbog čega je klub morao da plaća razne kazne.

Povodom toga, crno-beli su se oglasili saopštenjem i upozorili navijače da sportski navijaju, bez ikakvog verbalnog ili fizičkog ispada.

Saopštenje Partizana prenosimo u celosti:

„Gde god ti da igraš tu su tvoji Grobari…“! Ovi stihovi, odzvanjaju u glavama svih koji su ikada obukli crno-beli dres i časno se za njega borili širom Evrope. Bez obzira na to da li je odlazak na gostovanje organizovan od strane Kluba ili ne, navijači Partizana su uvek pronalazili način da budu uz crno-beli tim i da ga podržavaju gde god da igra! Pozitivne emocije koje stižu sa tribina, oduvek su bile pokretačka snaga igrača na terenu, neretko i presudan faktor između pobede i poraza. Zahvalnost za ljubav, verovatno nikada neće biti na pravi način iskazana rečima, jer toliko puta opisivan odnos je jako teško prevodiv za one koji nisu bili privilegovani da ga osete.

Ipak, snažne emocije su često put ka nečemu što može naneti štetu. I ove sezone, na nekoliko utakmica odigranih u inostranstvu, događali su se izolovani incidenti, počinjeni od strane neodgovornih pojedinaca. Zbog toga, KK Partizan Mozzart Bet se nalazi pod lupom Evrolige, i svaki naredni izgred može doneti zabranu ulaska u dvoranu za navijače crno-belih na gostujućim terenima. Na ovaj način, tim Partizana bi mogao ostati uskraćen za podršku u odsudnim bitkama za plasman u narednu rundu takmičenja protiv Barselone ili Albe.

Zbog toga, ali i zbog želje da se o navijačima Partizana priča samo u superlativima, Klub apeluje na svest svih ljudi koji su kupili ulaznice za utakmicu Olimpija Milano – Partizan Mozzart Bet i koji će se u petak, osmog marta, naći u milanskoj dvorani Forum. Veoma je važno pridržavati se instrukcija lokalnih snaga bezbednosti, uz sportsko i viteško navijanje, bez ikakvog verbalnog ili fizičkog ispada. Takođe, Partizan Mozzart Bet poziva sve navijače da u dvoranu ne dolaze bez ulaznica i da u slučaju da ne poseduju ulaznice, ne pokušavaju da pronađu bilo kakve alternativne načine za prisustvo na utakmici.

Kao što ste bili nebrojeno puta do sada, budite nam dodatna snaga u jednoj od najvažnijih utakmica sezone! Zajedno do pobede” – stoji u saopštenju Partizana.

Hajduk za samo 2 mjeseca došao do 100 hiljada članova

PHOTO: Zvonimir Barisin/PIXSELL

Splitski bili imaju 100 hiljada članova! Splitski klub je tako drugu godinu u nizu prošao tu magičnu brojku. Prošle godine Hajduk je imao više od 105.000 članova, čime se rijetki klubovi na svijetu mogu podičiti, a ako se navijači nastave učlanjivati u ovakvom ritmu, brzo će biti ugrožen i taj rekord.

Naime, ove godine Hajduk je nakon samo 13 dana prikupio 50 hiljada članova, a početkom marta taj broj je već dvostruko veći i Bijeli su tako u samom svjetskom vrhu što se tiče klubova ustrojenih prema članskom modelu.

“Već 113 godina ime HAJDUK s ponosom u srcu nose ljudi koji slijede temeljne vrijednosti iza tog imena: junaštvo, čojstvo, poštenje, drugarstvo, prkos moćnome i zaštita slabome. Članska iskaznica sredstvo je identifikacije takvih ljudi, a po drugi put u povijesti Kluba došli smo do brojke od 100 tisuća članova, ovaj put u rekordnom vremenu! Jedinstvena hajdučka obitelj s ponosom nosi svoje simbole i brani svoje boje, vođena idealima i čistim srcem punim beskonačne ljubavi zapisane u genima”, rekli su iz Hajduka.

Horde zla se javno oglasile nakon Sarajevskog derbija!

Jučer je u Bosni i Hercegovini se igrao veliki i popularni ” Sarajevski derbi “. FK Željezničar je kao domaćin na svojoj Grbavici dočekao ljutog rivala ” FK Sarajevo “. Plavi sa Grbavice su upisali vrlo važnu pobjedu u ovom derbiju sa 3:0.

Udruženje navijača fudbalskog kluba Sarajevo ” Horde zla “, su izdali javno saopštenje u vezi incidenta prije početka derbija, koji se dogodio nekoliko sati prije utakmice u naselju Grbavica. Njihovo saopštenje vam prenosimo u tekstu ispod :

Čitajući naslove na portalima, saopštenja institucija i pojedinaca, dalo bi se zaključiti da je jučer u Sarajevu pokušan, u najmanju ruku, državni udar.

Mediji su se utrkivali da objave što krvaviji naslov, pripadnici organa reda su se na ulicama potrudili da zastraše sve građane, bilo da se radi o navijačima ili prolaznicima, te su svi zajedno stvorili ratnu atmosferu u cijelom gradu.

Pojedinačno gledajući, nije to ništa novo, posebno za UNFKS koji je i ranije bio izložen raznim pritiscima, lažima i dezinformacijama.

Vratimo se jučerašnjem danu – šta se zapravo desilo?

U prijepodnevnim satima, pripadnici MUP-a presreli su grupu navijača, spriječili potencijalni sukob sa gradskim rivalima, uhapsili pojedince. Zvuči uobičajno za bilo koji derbi na svijetu.

Tu počinje ono na što skrečemo pažnju, a to je – orkestrirana, dobro smišljena hajka praćena medijskim terorom, pa tako imamo navode o masovnom sukobu huligana, uništenom cijelom jednom naselju, napadu na policiju, pa do onog najgoreg – pokušaju ubistva dva pripadnika MUP-a KS.

Nakon toga odmah počinju unaprijed spremljena saopštenja i izjave, zabrana dolaska gostujućih navijača, represija, maltretiranje svakoga ko ima veze sa UNFKS, a na ulicama, čak i onih koji samo navijaju za FKS.

Dan nakon svega, slobodno možemo reći istinu, koliko god je neko želio osporiti, a to je da se ništa od navedenog nije desilo.

Zvuči simbolično, ali niti jedna jedina čaša jučer nije razbijena, ništa nije uništeno, niko nije napadnut, a posebno ne pripadnici MUP-a. O “pokušaju ubistva” sve je rečeno na video snimku koji je objavljen u medijima (doduše, dosta kasno ali dobro je da je ikako objavljen), a na kojem se apsolutno sve vidi – i pozicija učesnika, reakcija i ponašanje istih, kao i ishod tog “pokušaja ubistva”.

Postavljamo pitanje kome je i sa kojim ciljem bilo u interesu da se jučer stvori atmosfera koja je stvorena, kome je u interesu da se zabrani dolazak gostujućih navijača, kome je interes da se UNFKS ugasi?

Dakle, jučer je potpuno samovoljno i neopravdano zabranjen dolazak gostujućim navijačima na utakmicu bez ikakvog valjanog razloga ili objašnjenja. Minorni incident koji se desio zasigurno ne može biti razlog niti opravdanje za takvu ishitrenu, štetnu i nepravednu odluku kojom je onemogućeno prisustvo 1500 navijača Sarajeva na Grbavici uprkos činjenici da su svi posjedovali validne ulaznice za utakmicu. Ovakvom odlukom nanesena je šteta našem klubu te je uskraćena podrška našim igračima u gradskom derbiju što je presedan u historiji sarajevskog derbija.

Postaje simptomatično da se samo UNFKS prikazuje kako izvor svih problema, a da se druge informacije vješto zataškavaju i cenzurišu.

I na kraju napominjemo da politike, pojedinici, organizacije i institucije koje pokušavaju u izbornoj godini da stave UNFKS pod nadzor NECE USPJETI, jer naša odanost i ljubav prema klubu nema granica. Naši ideali su iznad dnevnopolitičkih, jer naša stranka je FK SARAJEVO.

MI NIKAD ODUSTATI NEĆEMO

Horde Zla upale na Grbavicu danas prije derbija (VIDEO)

Danas prije sarajevskog derbija, grupa navijača Sarajeva pokušala je sukobiti se sa Manijacima. Horde zla su trebale u korteu krenuti prema stadionu Grbavica.

Njihovo okupljanje bilo je zakazano na mostu Suade i Olge oko 15 sati, kako bi uz pratnju policije krenuli prema Bulevaru Ivice Osima.

Međutim, okupljanje je spriječeno, a MUP Kantona Sarajevo donio odluku da se utakmica odigra bez prisustva gostujućih navijača u strahu da bi moglo doći do velikih nereda.

“Odluka je donesena zbog današnjeg događaja u naselju Grbavica u kojem su učestvovali navijači Fudbalskog kluba Sarajevo te zbog saznanja policije o planiranim neredima gostujućih navijača na stadionu Grbavica”, navedeno je u saopćenju koje je izdato od strane FK Željezničar.

Inače, sarajevski derbi se igra večeras od 18:45h.

Hajduk zbog zastave Torcide mora platiti novčanu kaznu?

Disciplinski sudija SuperSport HNL-a, Alan Klakočer je odlučio da klub iz Splita mora platiti kaznu u iznosu 10.000 eura. Razlog te novčane kazne jeste zastava na ogradi tribine sjevera ” Mokošica White Boys “.

Navedeni disciplinski sudija je obrazložio kako u toj zastavi vidi elemente rasizma. Iz kluba sa Poljuda, su odlučili uložiti žalbu, naime ova zastava već duži niz boravi na utakmicama Splitskog kluba i nikada nije dolazilo do ovakve situacije, uprkos tome, angažovan je i advokat koji će uputiti dopis disciplinskom sudiji.

Klub sa Poljuda navodi kako navedeni sudija je doskoro imao širom hrvatskih utakmica slavljenje lika i djela Adolfa Hitlera, i nije se oglašavao.

Navijači Betisa pretučeni i opljačkani u Zagrebu.

Navijači iz Španije koji su doputovali u Zagreb kako bi pratili svoju ekipu Betisa u duelu Konferencijske lige sa Dinamom iz Zagreba, doživili su napad od domaćih pristalica.

Španci su policiji prijavili da su prilikom napada od nepoznatih lica i pokradeni. Policija je uzela otiske i poručila kako će pokušati da vrati ukradene stvari. Iz policijskog izvještaja se navodi kako su napad izveli ” Bad Blue Boysi “, koji su tom prilikom, koristili i suzavac.

U napadu je sudjelovalo oko 7-8 zamaskiranih muškaraca, nakon što su suzavcem poprskali oči gostujućim navijačima, uzeli su im ruksak i dvije Betisove zastave. Policija je jednom navijaču Betisu objasnila kako su uradili veliki grešku, kada su izabrali hostel za smještaj koji se doslovno nalazi blizu prostorija Bad Blue Boysa.

Jedan navijač Betisa je izjavio : “Izašli smo iz taksija i tražili gdje se tačno nalazi hostel. Najednom nam se približio jedan muškarac i ljubazno nas upitao gdje smo smješteni. Nakon što smo mu odgovorili, pozvao je ostale koji su bili tu. Poprskali su nas suzavcem i počeli udarati..

Dinamo će večeras na Maksimiru dočekati španski Betis u okviru šesnaestine finala Konferencijske lige. Prva utakmica u Španiji, završila je pobjedom Dinama sa 1:0.

VIDEO : Navijački sukob Bad Blue Boysa i Torcide u Čapljini

U gradu koji se nalazi u Bosni i Hercegovini, dogodio se ” navijački sukob “. Sukob su predvodile Torcida i Bad Blue Boys, navijači HNK Hajduka iz Splita i Dinama iz Zagreba.

Riječ je o okršaju između Bad Blue Boysa i Torcide. Navijači Dinama su crtali novi grafit u Čapljini, a rival je htio iskoristiti tu situaciju te ih napasti.

Torcida je napala BBB pa onda se okrenula u bijeg. Iz Torcide kažu da je razlog zato što su BBB prekršili kodeks i napali ih staklenim flašama i kamenjem.