Policija izdala saopštenje nakon navijačkih nereda pred derbi

Nekoliko sati uoči početka večitog derbija došlo je do navijačkog sukoba u centru Beograda. Kako navode mediji, grupa navijača Crvene zvezde napala je navijače Partizana u jednom od lokala.

Policija je izdala saopštenje u kom je istakla da su uhapšene 44 osobe.

“Obaveštavam Vas da je vezi događaja odnosno tuče od 20.4. kod Vukovog spomenika (između navijača Partizana i Crvene zvezde) svim punoletnim učesnicima u tuči (za sada je identifikovano i privedeno 44 lica) dežurni javni tužilac Prvog osnovnog javnog tužilštva u Beogradu odredio je zadržavanje u trajanju od 48 časova zbog krivičnog dela Nasilničko ponašanje iz čl. 344 st. 2 u vezi st. 1 Krivičnog zakonika.

U navedenom periodu sva zadržana lica biće privedena u prostorije Prvog osnovnog javnog tužilaštva, radi saslušanja, a nakon čega će tužilaštvo doneti odluku o podnošenju predloga za određivanje pritvora Prvom osnovnom sudu u Beogradu.

Takođe, u saradnji sa RS, MUP, Policijskim stanicama Zvezdara, Palilula i Vračar radi se na utvrdjivanju radnji koje je tom prilikom preduzeo svako od učesnika, izuzimaju se svi video zapisi, zatim povređena lica su upućena na preglede, izuzeti su predmeta pronađeni na mestu izvršenja krivičnog dela radi eventualnog veštačenj. Takođe su preduzete sve ostale mere i radnje neophodne za dalji postupak – stoji u saopštenju.”

FK partizan se oglasio zvaničnim saopštenjem posle derbija

Nakon večerašnjeg derbija (Zvezda 3:2 Partizan) na kojem je bilo 2 penala za Zvezdu i +15 minuta nadoknade Partizan se oglasio zvaničnim saopštenjem pred novi derbi koji sledi u sredu (24.10) u polufinalu kupa, ponovo na Marakani, večerašnji derbi sudio je isti sudija kao i prošli pre mesec dana, a iz FK Partizan su se i tada žalili na mnoge odluke i crveni karton za crno-bele.

Saopštenje Fk Partizan: -Partizan neće igrati Kup utakmicu. Sramni sudija, koji je pokrao i uništio “večiti derbi” uradio je ono za šta je i poslat. Partizan će razmisliti da li će igrati polufinale Kupa Srbije, jer ne vidimo svrhu da igramo utakmicu gde će neki Pavle Iliće već odrediti rezultat.

-Sramotni sudija Pavle Ilić je već drugi put zaredom, na sebi svojstven, perfidan i pogan način pokrao fudbalski klub Partizan i uništio 173. večiti derbi. Čovek koji očito nema zrna stida, niti elementarnog sudijskog znanja potrudio se da izmasakrira naš klub i igrače, koji su se muški borili protiv rivala, ali i glavnog arbitra, kao 12. igrača na drugoj strani terena. Posle još jedne utakmice u kojoj nas je isti sudija teško oštetio i onemogućio da pobedimo meč u kome smo u većem delu bili bolji tim i imali vođstvo. Iz tog razloga, fudbalski klub Partizan će u narednim danima odlučiti da li će uopšte igrati Kup utakmicu sa Crvenom zvezdom, jer ne želimo da nas ponovo neki sudijski diletant Pavle Ilić i njemu slični, koje Sudijska organizacija šalje po zadatku, potcenjuju i odlučuju o konačnom rezultatu.

Zvanično : Nova pravila pred Sarajevski derbi

Sutra je na rasporedu popularni ” Sarajevski derbi “, na stadionu Grbavica, FK Željezničar će dokečati FK Sarajevo. Policija Kantona Sarajevo je najavila rigorozne mjere za ovaj veliki derbi u Bosni i Hercegovini. Ova odluka se odnosi na domaće navijače FK Željezničara i na gostujuće navijače Horde zla.

Kako smo dospjeli do informacija, na ” sjevernoj ” tribini gdje će boraviti Horde zla, nalazit će se kabina koja će dodatno služiti za pretres navijača ( skidanje odjeće ), zbog cilja pronalaženja pirotehničkih sredstava i drugih nedozvoljenih sredstava, takodjer će se ovo vršiti i na južnoj tribini, gdje budu domaći ” Manijaci “. U slučaju, pronalaženja kod navijača, neko nedozvoljeno sredstvo ili pirotehnika, biće uručen prekršajni nalog u iznosu 500 KM (250 eura), te zadržavanje najviše do 6 sati.

U ovom slučaju, pretrese za ova navedena djela će vršiti pripadnici MUP-a. U zadnjim derbijama ovu ulogu su izvršavali pripadnici osiguranja na stadionu. Policija je još navela pravilo, da se navijači pridržavaju toga da ubacivanje predmeta u teren i eventualnih incidenata, može izazvati do pražnjenja tribina.

FK Željezničar – FK Sarajevo, stadion Grbavica (20:00)

Torcida uletila u teren i krenula na Bad Blue Boyse

Večeras je u Splitu, odigrana utakmica polufinala Hrvatskog kupa, gdje je Dinamo iz Zagreba slavio sa 1:0 i tako se plasirao u veliko finale. Da napomenemo, da se na ovom stadionu prije par dana igrala ista utakmica ali u ” ligi “, gdje je zanimljivo, bio isti ishod duela.

Ovaj put, nakon utakmice započela je ludnica. Oko stadiona ” Poljud ” se začuli topovski udari. Sa istočne strane tribine, kamenice su letjele na sve strane, a zatim je započela velika tučnjava. Samo nakon sudijskog zvižduka, veliki broj Torcide je preskočilo ogradu i uletilo u teren, krenuli su prema igračima Dinama koji su slavili veliko finale, a igrači su na svu sreću, na vrijeme pobjegli u tunel stadiona. Policija je na vrijeme reagirala i navijače vratila nazad na tribinu. Policija i tribina gdje su boravili BBB, su bili uveliko zasuti stolicama. Policija je na vrijeme zaključala sve izlaze sa stadiona i tako spriječila, možda neki veći incident.

Dinamo je golom Kulenovića u 15. minuti, poveo i tako se plasirao u veliko finale, gdje ga čeka Rijeka. Ove godine, finale će se odvijati na dvije utakmice.

Oglasili se Despoti povodom zabrane na Karaburmi

U okviru 27. kola “Prve lige Srbije “, na Karaburmi je gostovalo Smederevo. OFK Beograd je na svome stadionu dočekao goste iz Smedereva. OFK Beograd je vodio sa 1:0 u prvom poluvremenu, da bi zatim u drugom poluvremenu, prokockao rezultatsku prednost i izgubio utakmicu. Smederevo je slavilo sa 2:1 na ovom teškom gostovanju.

Utakmica za prisutne navijače je bila sjajna, bilo je prilika, dobrih akcija i golova. Sjenu na ovu utakmicu je bacila, zabrana ulaska na tribinu navijačima iz Smedereva. Navijačka grupa ” Despoti ” su na facebook stranici, objavili razlog zašto nisu ušli na stadion.

“Zbog zabrane unošenja zastava, parole i svih klupskih obeležja navijačima Smedereva, danas ne prisustvujemo utakmici. Unija – murija…” stoji u saopštenju Despota

U trenutku kada su Despoti se okrenuli i vratili nazad, navijačka grupa ” Plava Unija ” je započela skandiranje “Puštajte Despote”, ali gostujući navijači se nisu vraćali..

Čitav epilog ovog događaja , možete pogledati na ovome linku :

Video : ButaSport.rs

Haos kod Kraljeva : Masovna tuča navijača

Kako doznajemo, večeras nakon utakmice u Ivanjici, gdje je gostovala Crvena Zvezda kod domaćina Javora, na povratku kući, kod Kraljeva se dogodio navijački obračun. Tačnije u selu Kaona, navijači Crvene Zvezde su prvo izazvali udes, a zatim započeli masovnu tuču, u kojoj su koristili flaše kao oružje i tako izazvali ozbiljnije povrede.

U selu Kaona kod Kraljeva, došlo je saobraćajnog udesa navijača Crvene Zvezde, koji je prerastao u pravu dramu. Prisutni ljudi u tom momentu su izjavili, kako su navijači napravili udes i zatim započeli međusobnu tučnjavu. flašama su razbijali automobila i nanosivali povrede jedni drugima, a ubrzo se razbježali alternativnim mjestima, zbog dolaska velikog broja policije.

Nakon ovog incidenta, nekolicina navijača je ušla u ugostiteljski objekat u blizini mjesta Vrdila, gdje su počinili vandalizam i polupali sav inventar. Prema dostupnim informacijama, više od 40 vozila se nalazilo na putu, gdje se odvijala velika masovna tuča.

Šok na Rivi : Bad Blue Boysi opet iznenadili Torcidu

Danas je na rasporedu ” Najveći nogometni hrvatski derbi “, koji će se odigrati dan prije Uskrsa. Na Splitskom Poljudu, Hajduk će dočekati Dinamo iz Zagreba, policija je ovaj derbi označila ” utakmica visokog rizika”.

Prije nekoliko sati na Splitskoj rivi su se počele puštati Dinamove pjesme. Na ovu situaciju su se rijetko koji mogli nadati, ali Bad Blue Boysi su ponovo odradili jednu tajnu akciju, i tako šokirali mnoge navijače Hajduka ovog dana. Također, i u samome centru Splita, odjekivale su Dinamove pjesme. Mnogi domaći navijači su željeli što prije zaustaviti ovu ” Dinamovu feštu”, ali već je bilo prekasno. Dinamova himna je skoro svirala više od pola sata..

Ovo je samo jedna od novih smicalica navijača iz Zagreba, jedna od tih nam dolazi iz 2010. godine, kada su na katedralu Sv.Duje objesili veliku Dinamo zastavu, dok je 2022. godine, cijela splitska riva bila obojena u plavo dimnim bombama.

Večeras od 19:30 na Poljudu, Hajduk će ugostiti Dinamo iz Zagreba..

Napadnuti i opljačkani navijači Crvene Zvezde u Banja Luci

Kako doznajemo, pet navijača iz Banja Luke je uhapšeno od strane policije Banja Luka, naime, traga se još za trojicom navijača , povodom sumnje napada na četiri osobe u centru grada. Motiv ovog napada jeste, da je jedan od četvorice momaka, nosio na sebi dres Crvene Zvezde.

Sve je počelo sa prozivkama i dobacivanjem, a zatim je uslijedio i fizički obračun. U ovom sukobu, jednom momku je ispao novčanik, koji je pronadjen kod jednog medju uhapšenim navijačima, za ovaj čin razbojništva mu slijedi zatvorska kazna od jedne pa do deset godina, saopštili su iz PU Banja Luka.

Policijska patrola je primila prijavu jučer oko 17h časova da je u Gajevoj ulici, više nepoznatih lica verbalno a potom i fizički napalo četiri osobe.

HAOS u Turskoj : Divljački obračun navijača i igrača

Danas se u Turskoj dogodila nezapamćena scena. Po završetku utakmice Trabzona i Fenerbahcea, domaći huligani su uletili u teren i napali igrače Fenerbahčea, na terenu je vidjen pravi MMA okršaj. Igrači Fenerbahčea su slavili veliku pobjedu, a to je samo izazvalo opšti haos medju domaćim navijačima. Najvatreniji navijači Trabzona su odma uletili u teren i započeli sukob sa igračima gostujuće ekipe, najdeblji kraj u ovome svemu, izvukao je hrvatski golman Dominik Livaković, golman Fenera.

U čitavoj ovoj situaciji, navijači gostujuće ekipe nisu imali opcije već da se krenu braniti od huligana, najzapaženiji su bili Osayi- Samuel i Michy Batshuayi. Osim što su fudbaleri, pokazali su ovome trenutku i sjajne borilačke vještine.

Dominik Livaković je dobio žestoki udarac u glavu, ali je srećom uspjeo da ne padne na pod i pobjegne u tunel. Nakon svega ovoga vidljivog, Trabzona očekuje paprena kazna od strane Fudbalskog saveza Turske, jer ovakav napad na igrače još nije zabilježen. Zasigurno, da Trabzona očekuje da duži niz igra utakmice bez publike, i najizvjesnije oduzimanje bodova.

Haos u Solunu : Najvatreniji navijači PAOK-a upali na trening kluba, zaprijetili treneru i igračima.

U klubu iz Soluna trenutno nije dobra situacija. Razlog tome jeste, dva poraza zaredom, prvi poraz je došao od zagrebačkog Dinama u prvoj utakmici osmine finala Konferencijske lige , zatim novi poraz dolazi ubrzo u gradskom derbiju protiv Arisa. Stvar ne bi bila gora, da PAOK-u prijeti ispadanje iz Europe, plus tome, porazom u ligi su prepustili prvo mjesto ” AEK-u “

Rezultat svega ovoga jeste ispao da navijači PAOK-a, oni najvatreniji, se pojave u trening – centru PAOK-a, gdje su igrači odrađivali trening i pripremu za revanš utakmicu sa Dinamom, koja se igra sutra.

Na treningu su iskazali svoje nezadovoljstvo igrom Crno – bijelih, te im poručili da se sutra potrude za pobjedu protiv Dinama i prolaz u dalji krug kvalifikacija.

Revanš utakmica je sutra od 18:45 , gdje PAOK na svome stadionu dočekuje zagrebački Dinamo. Prva utakmica na Maksimiru je glasila, pobjedom Dinama sa 2:0.