Utakmica trece lige treca najgledanija u Hrvatskoj

 

Utakmicu između Orijenta 1919 i Opatije gledalo 1300 gledatelja.

Orijent 1919 proteklog nogometnog vikenda bio je treći najgledaniji klub u državi.

Utakmicu 17. kola između Orijenta 1919 i Opatije na Krimeji je prema službenom zapisniku gledalo 1300 gledatelja.

Brojka je ustanovljena na temelju procjene budući da na Krimeji nema službenog brojila. U trećoj ligi brojila nisu obveza.

Orijent 1919 je tiskao 1200 ulaznica, sve su prodane petnaestak minuta prije utakmice, kada je ispred stadiona još uvijek vladala potražnja za ulaznicama.

Budući da je dosta gledatelja na kraju ušlo na “majke mi”,  brojka od 1300 približno je točna.

Klubovi u Prvoj HNL nemaju problema s brojanjem ulaznica, jer moraju imati automatske brojače iako većini isti nisu baš funkcionalni.

Evo posjete u 16. kolu Prve HNL-a prema službenim podacima:
Dinamo – Gorica 2377 (gledatelja)
Osijek – Rijeka 2134
Rudeš – Hajduk 899
Istra 1961 – Inter 666
Lokomotiva – Slaven Belupo 220

Dakle, samo su Dinamo i Osijek proteklog vikenda imali veću posjetu od Orijenta 1919.

Krimeja se protekle jeseni prometnula u jedno od najvećih nogometnih središta u Hrvatskoj.

Prema posjeti ispred su Poljud (Hajduk), Maksimir (Dinamo), Rujevica (Rijeka)  i Gradski vrt (Osijek).

Spontano nikao među krimejskim radnicima u nemirnoj 1919 godini, “Orijent” je uskoro prigrljen u Sušaku i ostalom dijelu Hrvatskog primorja, te na području Zagrebačkog nogometnog podsaveza, kao rado viđeni gost i privlačni nogometni partner. Ubrzo je stekao popularnost i u bližem dijelu Italije, a naročito u Slovenskom primorju, Dalmaciji i Sloveniji, noseći se s protivnicima uvijek borbeno i fair.
Dva do tri mjeseca po svršetku prvog svjetskog rata u Sušaku su djelovala dva nogometna kolektiva- sušačka “Viktorija” i trsatska “Slavija”. Bravar Roko Ladišić, mesarski pomoćnik Franjo Matković (“Fran kitara”) i mesar Pere Spicijerić odlućili su tada da na Krimeji osnuju nogometni klub. Matković je u devet navrata putovao parobrodom “Karpatia” u Ameriku i u nekoj stranoj luci vidio parobrod imenom “Orijent”, pa je prilikom osnivanja kluba predložio da klub nosi to zvučno ime, što je i prihvaćeno. O tome Fran priča: “Ja san rekal, neka bude “Orijent”, i-bil je “Orijent”!
Ubrzo je klub imao 200-300 članova. Upis je izvršen obilaženjem kuća. Domaćica Tina Godina sašila je crvene košulje i bijele gaćice. Tako je određena i prva i sadašnja klupska boja.
Kvalifikacionu utakmicu za upis u Zagrebački nogometni podsavez klub je odigrao s “Viktorijom” koja je već i prije prvog svjetskog rata u svojim redovima imala najbolje igraće u Sušaku.
Prvu utakmicu izvan Sušaka “Orijent” je igrao 25.06.1922 u Gospiću, gdje je pobijedio tamošnjeg “Građanskog” s 8:1. U prvoj momčadi “Orijenta” igrali su stolar Slavko Pilepić, mesar Pere Spicijerić, lučki radnik Francele Malovac, ličilac Drago Marač, lučki radnik Pepo Dolušić, bravar Roko Ladišić i drugi.
U klubu se tada okupljala u prvom redu radnička, a kasnije i đačka omladina. Troškove putovanja u to vrijeme snosili su sami igraći, kao i troškove prehrane, a redovito su se vozili kamionom ili vlakom. U Čakovec se naprimjer polazilo kamionom iz Sušaka u subotu navečer, a u nedjelju se igrala utakmica. Bila su to putovanja karakteristična po samoprijegoru i lišavanju igrača, kod kojih nije postojao nikakav komfor, a putovalo se u Križevce, Bjelovar, Sisak, Zagreb, Karlovac, Varaždin, Čakovec, Ljubljanu, Maribor, pa u Italiju – u Gradišku, Trst, Monfalcone, Udine itd.
Pekar Ivan Maračić zainteresirao se 1920. godine za teren na kome se i danas nalazi igralište na Krimeji. Najprije se igralo na gimnazijskom trgu u Sušaku, na Kantridi, na tzv Brajdi u Martinščici (pod kamenolom) i neko vrijeme preko puta sadašnjeg igrališta na Krimeji.
Vlasnik neravnog zemljišta na Krimeji (s nagibnom razlikom od 1,5m između sjeveroistočnog i zapadnog dijela) na kojem je bila zasađena loza, a djelomično uređeni vrtovi, bio je Blečić. Sedamdeset i četiri akcionera čiji je predsjednik bio mesar Rikardo Lukež, otkupilo je po 4000 lira akcije u ukupnom iznosu od 296 000 lira, pa se prišlo niveliranju i uređenju igrališta. Stalno su radila četiri čovjeka. Danju bi razgrtali i ravnali materijal, što bi ga dobrovoljnim radom, uglavnom prethodnih večeri, nanijeli članovi i prijatelji kluba. To je bio jedini način kojim se moglo doći do igrališta. Oruđe, tračnice i vagoneti za prijevoz materijala bili su “Orijentu ” dani na upotrebu besplatno. Prvi kupci akcija bili obrtnici Ivan Godina, Nino Maračić, Rikardo Lukež i Marijan Matešić.
Kasnije su akcije otkupili vinarski trgovac Viktor Hreljanović i klub “Orijent. Klub je naknadno prodao Hreljanoviću svoje akcije, pa je ovaj postao jedinim vlasnikom terena. Otvorenje igrališta obavljeno je 20.05.1923. uz veliku svečanost uz gostovanje zagrebačkog “Hrvatskog akademskog sportskog kluba” (HAŠK), koji je tom prilikom pobijedio “Orijenta” s 1:0

Preneseno iz knjige “POLA STOLJEĆA “ORIJENTA” 1919-1969”

 

Navijačka skupina Red Fuckers je osnovana u ljeto 1988 godine, a prvi transparent pod tim imenom se bilježi na utakmici Orijent – Split u ondašnjoj međurepubličkoj ligi.Nakon stvaranja RH, Red Fuckers prate svoj klub od nastavka natjecanja našeg Orijenta u Lijepoj Našoj a sa svojim klubom smo proživjeli uspon i pad kluba, te ponovno uskrsnuće kluba koji je nakon stečaja te preuzimanja od nas samih krenuo od nule, te se trenutno natječemo u MŽNL Zapad ( 4 HNL).Red Fuckers su jedina navijačka skupina u Lijepoj Našoj koji u najtežim trenucima svoga postojanja nisu okrenuli leđa svome klubu, te niti smo odustali od svoga kluba u najtežim vremenima Orijenta, tako da smo s klubom prošli od ondašnje 2 HNL s početka 90-tih godina, pa do ulaska u 1 HNL u sezoni 1996/97, te nakon toga dugogodišnji pad i uspon kluba, da bi danas naša skupina brojala dugih 28 godina postojanja.Nakon samo jedne sezone natjecanja u 1 HNL, naš Orijent je ispao u 2 HNL gdje smo pratili klub od sezone 1997/98 do 2003/04 na drugoligaškim travnjacima Lijepe Naše, da bi u ljeto 2004 godine Orijent ispao u 3 HNL.Od sezone 2004/05 pa sve do kraja sezone 2013/14 naš Orijent se natječe u 3 HNL gdje pratimo klub gdje god da igra na svim stadionima 3 HNL, a 16.11.2008 godine osnivamo Udrugu “Klub Navijača Orijenta”, da bi mjesec dana poslije ( 16.12.2008 godine) ušli u registar Udruga kao punopravni članovi.Isto tako moramo naglasiti da Udruga “Klub navijača Orijenta” je osnovana od strane vodećih ljudi navijačke skupine Red Fuckers, sa ciljem da kroz Udrugu okupljamo sve štovatelje, prijatelje i navijače Orijenta.

Udruga ” Klub navijača Orijenta” prvo se nalazi na adresi MO Krimeja, koji su nam izašli u susret, da bi nakon toga svojom krivicom ostali bez prostorija.

Ubrzo nakon toga otvaramo svoj prostor na D.Vežici, a nakon toga, kako smo pokrenuli preuzimanje kluba od strane navijača u ljeto 2014 godine nakon odlaska u stečaj NK Orijent, te pošto danas činimo sastavni dio uprave kluba HNK Orijent 1919, se nalazimo na klupskoj adresi Kumičićeva 66 (stadion Krimeja).

U prosjeku broj registriranih članova KNO-a svake godine čini 50 + navijača, sa tendencijom povećanja broja članova.

Vodstvo Udruge Klub Navijača Orijenta čine predsjednik, tajnik i predsjedništvo, a pravo zastupanja Udruge čine predsjednik i tajnik KNO-a.
Osim ta tri tijela svi članovi KNO-a su i članovi Skupštine koji imaju pravo glasa na godišnjim Skupštinama KNO-a, a Udruga funkcionira po modelu “jedan član jedan glas”.

Osim pravo glasa, KNO svim svojim članovima nudi popuste kod organiziranih gostovanja, kao i kod kupovine artikala u ponudi KNO-a.

Takodjer svi članovi KNO-a imaju i 50% popusta kod učlanjenja u HNK Orijent 1919, kao i mogućnost kupovine jeftinije ulaznice za tribinu stajanje za sve domaće utakmice našeg Orijenta.

Nakon kraja sezone 2013/14, te odlaska u stečaj našeg Orijenta nakon 15 godina muke ( od 1999 godine Orijent funkcionira uz blokiran račun), članovi Red Fuckersa prekidaju tajnu Skupštinu zadnje nelegitimne uprave kluba, koja je imala nove nelegitimne planove za naš izmućeni klub, te u danima nakon toga osnivamo gradjansku inicijativu “Za Spas Orijenta”, te okupljamo pet grupacija orijentaša koji su priželjkivali radikalne promjene u klubu i oko njega.

Gradjansku inicijativu “Za Spas Orijenta” su činili osim predstavnika Udruge “Klub Navijača Orijenta”, predstavnik roditelja djece kluba, predstavnik struke kluba, predstavnik poduzetnika Sušaka i predstavnik veterana kluba.
Nakon niza sastanaka na dnevnoj razini uz logističku pomoć nekolicine ljudi iz RSS-a, organiziramo javno učlanjenje u klub ( koje je bilo ranije onemogućeno tako da od 2011 godine se nitko nije mogao učlaniti u klub), te učlanjenje u ljeto 2014g je privuklo 168 simpatizera kluba, što nam je dalo pozitivnu reakciju i vjetar u ledja da idemo dalje.

Nakon učlanjenja tražimo mogućnost organizacije javne Skupštine gdje je svatko tko se prethodno učlanio mogao doći, te se kandidirati, da bi nakon održane javne Skupštine pred 120 registriranih članova od ukupnih 168 članova, preuzeli klub, te oformili tijela kluba pod novim imenom HNK Orijent 1919, kao i Statut kluba koji je prihvaćen od članova Skupštine.

HNK Orijent 1919 preuzima sve vrijednosti, kao i tradiciju NK Orijent, te priznavanjem od Ureda državne uprave, te NS Rijeka i HNS Rijeka, postajemo punopravni članovi nogometne kuće, te krećemo od nule, točnije od 1.ŽNL PGŽ ( 5 HNL) u sezoni 2014/15 sa potpuno novim ljudima u klubu, što je bila i osnova cijele borbe, jer prvo i osnovno pravilo gradjanske inicijative ” Za Spas Orijenta” je bilo da novu upravu čine ljudi koji nisu do sada činili sastavni dio izvrših tijela bivših uprava Orijenta, što je bila osnova za uspjeh.

Danas navijačka skupina Red Fuckers, te Udruga Klub Navijača Orijenta aktivno sudjeluje u radu kluba te pomaže rad kluba, kao i što pratimo naš u klub u svome aranžamanu na svim utakmicama gdje god da naš klub igra koji se trenutno nakon osvajanja 1.ŽNL PGŽ, od sezone 2015/16 natječe u MŽNL Zapad ili ti 4 HNL.

Podrži svoj lokalni klub!

ORIJENTirajmo SE

Horde Zla na gostovanju u gradu Delija i Grobara

Sloboda Novi Grad- Bosanski Novi- FK Sarajevo 1:3 20.10.2010god

Vracam se sa jedne knjizevne veceri i zvoni mi telefon. Onako tramvaj tandrce nista specijalno. Gledam u displej haver iz ekipe.
-Haver: “Sta kazes na protivnika?”
-JA : ( O kakvom protivnuku prica ) “Ma nemam pojma.”
Haver: “Sloboda ”
JA: “J**o te vise Sloboda i Tuzla i solana… ne mogu ja tamo.”
Haver: “Ma jok ta Sloboda, ova iz Novog grada.” ( kreten se valja od smijeha )
JA: “Cuj i Sloboda ima u Sarajevu. Nemoj me ****?”
Haver: “Ma bolan Bosanski novi.” ( kroz smijeh mi govori )
JA: “Nemoj me ba ****. Nisam nesto raspolozen, cujemo se poslije”
Kakva ba Sloboda iz Novog grada iz Bosanskog novog, sta prica ovaj? To turnir neki? . Saznajem poslije protivnika i kontam sta je ba ovo ko su ovi, sta se desava? Necemo valjda…. sta necemo idemo, pa gdje god da se ovi nalaze! Nekako se skupljamo za 2 kombija ( jbg radni dan- citav dan ). Noc prije tekme zove me jedna grupa, kazu odosmo noc prije vozom, da upadnemo u grad malo da se sepurimo. Ma kontam nema sanse oktobar mjesec, bas zima bilo. Svaka vama cast, ali ja cu ujutro.
Ustajem ujutro u 6h, vidim i stari budan sprema se na pos'o.

Gledam me cudno <<od kud ti?>> reko imam nekog posla <<Gdje si se to zaposlio, aaa sto su te u red doveli vidi ga, hajde hvala Bogu i on se zaposlio>> Budna i stara drago joj. <<gdje si se zaposlio? Sta je u pitanju?>> odavno ga ovako sretnog nisam vidio, Bio mi je simpatican tih par minuta Kad sam mu reko sta je, samo sto suzu nije pustio U tramvaj ulazimo ma nije ni svanulo u glavi mi vidi ba ljudi idu na poso, ja na tekmu… tu sam se zapitao jesam li ja uopste normalan. Stari govori <<nek te Sarajevo hrani p**ka im materina reci im sad kad dodjes odjavljuje me stari sa vode, ima li kod vas mjesta ( onda ona stara prica kako je i on gledo Papeta i ekipu pratio ih svugdje, ali nista od toga, nema tu **** ) Sreca dodje brzo njegova stanica, pa mi normala dalje bi, udje par drugova i nastavnismo do taxista pa u Vogoscu gdje nas je cekao haver sa kombijem. Dva kombija i jedno auto krecu iz Vogosce za Bosanski Novi. U putu svega i svacega, Ja se napusio od dima, nije mi dobro bilo. Stajali da se ispovracam svako malo.

Nikad mi losije nije bilo. Prespavo ! Ku**c prespavo, u pola frke trazim speed da prije stigem ( nemogu vise majke mi ) Nikad doci. Saznajemo da su nasi koji su sinoc otisli, prenocili oko neke vatre ( lozila braca cijelu noc ). Zovu nemaju hrane, spustilo ih i oni losi, kontam necu biti jedini zombi tamo Ko kaze da nam je zemlja mala nek ide za Bosanski novi (sad jesmo li mi lutali ili je on stvarno daleko ne znam ). Saznajemo u putu da bi mogli BBB da nas napadnu… isto saznajemo da u tom gradicu ima grobara i delija, saznajemo i da smo naoruzani Kobmi pun svega. Hvala Bogu pa nas murija nije startala, mislim da bi jos pakete dobivao Dolazimo u grad, i negdje vidimo nasu dvojicu varaju neku zenu, jedan joj odvraca paznju dok drugi krade neko voce. Uzela braca na popustu, popustila joj paznja ( ne opravdavam kradju, ali kad si gladan nisi svoj ).
Kupimo te kurbane i dolazimo na stadion, prijemcujemo 2 grobara iza neke radnje vire, izvidjaju nasu brojnost. Ocekujemo pocetak tekme i neku akciju na nas.

Prolazi par minuta dva lika na motoru jedan u duksi delija i oni vrebaju. Cuva nas 10-ak prasinara ili mi njih cuvamo, ne znam… Tekma ko tekma prosla 1:3. Prilazi nam na poluvremenu Zijo Blekic i gura 400KM da odemo negdje na meso. Odbili smo teske muke. Ultras, sta ces. Gladni se vracamo za Sarajevo kako smo dosli ne znam, ne sjecam se vise onesvjesti osam se, cuo sam samo da bi opet mogli BBB napasti, Nek napadnu nek j*bu mater, ne mogu vise.

Jedva smo nagovorili nekog od igraca da nas slika, ne sjecam se ko je bio…

Okoncano prijateljstvo izmedju navijaca Krakovije i Ajaksa

Nakon dugogodisnjeg prijateljstva izmedju huliganskih ekipa Krakovije i Ajaksa prijateljstvo je na inicijativu grupe Jude Gang okoncano. Poljaci ne navode tacan razlog za prekid prijateljstva ali se veruje da je jedan od mogucih razloga za raskid nedavni sukobi u Atini kada je Ajaks gostovao AEK-u i gde su navijaci holandskog kluba potpomognuti Poljacima pozvali i navijace Panatinaikosa da zajedno napadnu navijacke prostorije grupe Original 21.

 

Prenosimo Vam u nastavku celokupno saopstenje predstavnika grupe Jude Gang:

“Od danas pa na dalje huligansko prijateljstvo sa navijacima Ajaksa zvanicno prestaje da postoji. Mi se ne protivimo privatnim prijateljstvima , mi ne zabranjujemo nosenje njihovih obelezja na domacim i gostujucim utakmicama ali huligansko prijateljstvo odlazi u istoriju. Takodje zelimo da damo svima da znanja da nikad nismo imali niti cemo bilo sta imati sa navijacima Panatinaikosa”

 

Napad BBB na Torcidu kod Djakova (VIDEO)

Pre i posle juceranje utakmice izmedju Rudesa i Hajduka doslo je do nekoliko okrsaja BBB i Torcide. Prvi sukob dogodio se u jutarnjim casovima kada je grupa navijaca Hajduka napala udrugu navijaca Dinama, napad je trajao nekoliko minuta, a vece sukobe sprecila je policija koja se ubrzo stvorila u blizini dogadjaja.

Nakon utakmice i povratka navijaca Hajduka kuci  grupa BBB iz Slavonije docekala je nekoliko kombija navijaca Splicana iz Slavonije i na auto putu u blizini Djakova napala je navijace Hajduka sa palicama i bakljama.

Nekoliko navijaca Hajduka je lakse povredjeno.

NEDELJA: Dan gradskih derbija koje ne smijete propustiti

Navijaci Bešiktaša na gostovanju protiv Wolfsburga (Photo by Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images)

Sjedite u fotelju i uživajte!

Ove nedelje fubal nam piše najljepše priče širom svijeta, a tako će biti i danas jer nas očekuje nekoliko nevjerovatnih derbija. Ljubitelji najvažnije sporedne stvari na svijetu danas se mogu “zavaliti” u fotelju jer nas cijeli dan očekuje derbi do derbija.

U Engleskoj, tačnije Londonu igra se jedan od najvećih gradskih derbija gdje se sastaju ljuti rivali Arsenal i Tottenham. Oni će danas otvoriti spektakularni nedjelju jer se ova utakmica igra na Emiratesu od 15:15 sati. Prema mnogima Arsenal i Tottenham odavno nisu bili izjednačeni kao ove sezone, a sigurno da možemo očekivati spektakularnu utakmicu jer nas ovi timovi iz sjevernog Londona nikada nisu iznevjerili.

Odmah nakon derbija Londona na rasporedu je još jedan gigantski okršaj gradskih rivala u Engleskoj. Ovaj put nas očekuje meč na Anfieldu gdje će se sastati Liverpool i Everton, a ove utakmice nas što se tiče uzbuđenja nikada nisu iznevjerile. Jasno je da su Redsi favoriti, no ne treba ni Everton tako lako otpisati jer igraju odlično ove sezone. Meč počinje u 17:15.

Danas je na rasporedu i veliki gradski derbi između Bešiktaša i Galatasarayja, a suvišno je pričati o tome kakvo rivalstvo vlada između njih. U proteklim sezonama utakmice su često prekidane zbog nereda, a šta nas danas očekuje to niko ne može znati. Dovoljno je reći da su navijači Galate juče na treningu zapalili stadion i time podržali svoje ljubimce pred večerašnji derbi.

Navijači Galatesaraya na treningu pred derbi sa Bešiktašem

Na kraju se dan završava derbijem u Italiji gdje će snage odmjeriti Roma i Inter. Ne zaboravimo da je u toku i pravi romantični derbi između italijanskih velikana Milana i Parme!

Grcka policija uhapsila naoruzane Varvare (Foto)

Grcka policija uhapsila je na naplatnoj rampi u blizini Atine 37 pripadnika navijacke grupe Varvari .

Tri autobusa sa navijacima zaustavljeno je i prepreseno, a  37 lica je zadrzano jer je policija pretresom pronašla 16 drvenih palica, osam baklji, po jednu petardu, biber sprej, čekić, tako i kamenice, navodi agencija.

Navijaci Buducnosti posli su na utakmicu Evrolige u kosarci izmedju domaceg Olimpijakosa i podgoricke ekipe. Dva autobusa su nastavili put Atine medjutim 100-inak navijaca Buducnosti ipak nije uspelo da udje u dvoranu jer je Grcka policija i kosarkaski klub Olimpijakos zabranio dolazak gostujucih navijaca na utakmicu.

Predstavnici podgorickog kluba pokusali su preko ambasadora Crne Gore da dobiju dozvolu da navijaci prisustvuju utakmici medjutim nisu naisli na pozitivan odgovor celnika Olimpijakosa.

Novi sukob BBB i Torcide u Zagrebu

ISPRED Tehničkog muzeja u Savskoj ulici došlo je do fizičkog sukoba više muškaraca, javlja RTL.

Neslužbeno doznajemo da se radi o sukobu navijača i to pripadnika skupina Bad Blue Boys i Torcida.
Hajduk, klub koji prate potonji, danas u 17:30 igra prvenstvenu utakmicu protiv Rudeša. I to na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, koji se nalazi u neposrednoj blizini mjesta sukoba s BBB-ima.

Osim policijskih vozila, na mjestu događaja je i kombi zadarskih registracija.
Policajci su desetak sudionika tučnjave postrojili uz ogradu muzeja i pretresli ih.
Podsjećamo, nakon serije nasilnih susreta BBB-a i Torcide posljednjih mjeseci, policija je pojačala mjere nadzora i kontrole uoči utakmica HNL-a, a prošli mjesec je spriječila tučnjavu u centru grada uoči utakmice Lokomotive i Hajduka.

Prije dva mjeseca ove navijačke skupine sukobile su se u Karlovcu:

Navijac Spartaka iz Moskve uleteo u teren i napao kapitena (Video

Jedan navijac Spartaka iz Moskve uleteo je na teren sa centralne tribine tokom utakmice Lige Evrope protiv Rapida iz Beca i napao kapitena domace ekipe Denisa Glusakova. Brzom intervencijom igraca Spartaka sprecen je veci incident. Kao motiv za napad na kapitena navodi se ostavka sefa strucnog staba Masima Karera kojoj je navodno uveliko kumovao kapiten tima koji je sabotirao rad italijanskog strucnjaka koji je inace bio ljubimac fanova moskovskih crveno belih.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1NxPsEO3zC4

Spartak je inace ovu utakmicu izgubio iako je imao vodstvo do 80. minuta utakmice, medjutim navijaca Rapida su iskoristili dve dobre sanse i odneli sva tri boda iz Moskve.

“Sjekirama su nam provalili na tribinu, a policija je napala nas”

Glavni i odgovorni urednik nizozemskog dnevnika Het Parool i Ajaxov navijač Ronald Ockhuysen otkiva zastrašujuće detalje napada koji su na stadionu u Ateni na njega i sunarodnjake zajednički izveli navijači AEK-a i grčka policija tijekom utakmice ovih klubova u Ligi prvaka, koja se igrala u utorak.

“Navijači AEK-a su na pregrade koje su dijelile naš dio tribine od ostatka stadiona nasrnuli sjekirama i pajserima, udarajući po njima kako bi provalili prema nama. Zatim sam vidio kako se vođa grčkih huligana konzultira s interventnim policajcima, koji su se onda s isukanim palicama zaletjeli na nas”, svjedoči nizozemski novinar koji se ne htijući našao na najopasnijem zadatku karijere.

Jer njega i sunarodnjake Grci su na tribinama još i gađali bakljama i petardama, pa čak i molotovljevim koktelom.

Ovo bi se moglo nazvati samo finale velikih nereda koji su u Ateni počeli noć ranije. Ajaxovi navijači imali su pomoć “kolega” huligana Panathinaikosa pa čak i poljske Cracovije s kojima su tražili Grke po gradu. Napali su kafić u kojem se okupljaju AEK-ovi navijači i tukli se s policijom.

No iako se očekivalo da će policija nakon takvih scena pojačati osiguranje na stadionu, dogodilo se upravo suprotno. Prije početka utakmice nekoliko domaćih navijača je bez problema preskočilo ogradu i preko atletske staze došlo do dijela tribina na kojem su bili Nizozemci.

Revans utakmica River – Boka se igra u Evropi!

epaselect epa07159893 Boca Junior's Carlos Izquierdoz (C) scores an own goal during the first-leg match Boca Juniors-River Plate for the Copa Libertadores Final, at La Bombonera Stadium, in Buenos Aires, Argentina, 11 November 2018. EPA-EFE/Raul Martinez

Revans utakmica finala Copa Libertadores izmedju River Plate i Boke Juniors odigrace se na tlu Evrope, tacnije u Madridu na stadionu Santijago Bernabeu. Kako je planirana utakmica 24 novembra odlozena zbog napada domacih navijaca na autobus sa igracima Boke. U napadu je povredjeno nekoliko prvotimaca Boke pa je disciplinska komisija odlucila da se mec odlozi za sutradan , medjutim napadnuti igraci nisu bili spremni za odigravanje utakmice pa je utakmica bila odlozena do daljnjeg. Juce je izglasano da ce domacin utakmice ipak biti Madrid iako je bilo jos zainteresovanih gradova i termin utakmice bice 9. decembar.

 

Veliki Superklasiko i revanš velikog finala Kopa Libertadores između fudbalera River Plate i Boke Juniors definitivno će biti odigran 9. decembra na stadionu Santijagio Bernabeu u Madridu, odlučili su čelnici Južnoameričke fudbalske federacije (KOMNEBOL).

Kraljevski klub tada gostuje Ueski tako da će stadion biti slobodan, a i čelnici Madriđana nisu imali ništa protiv ideje koju su podržati FIFA, KONMEBOL i španska federacija.

Na području Madrida živi 71.000 registrovan Argentinac, tako da ima interesa da se meč baš tu održi, iako su se za domaćinstvo prijavili Doha i Majami.

Zanimljivo je da je Katar bio spreman da izdvoji 14 miliona evra za domaćinstvo, što ne čudi jer je Katar Ervejz najvažniji sponzor KONMEBOLA, ali i Boke Juniors.

Da Vas potsetimo prva utakmica dveju ekipa zavrsena je bez pobednika rezultatom 2:2.