Najbolje posjete proteklog vikenda

Proteklog vikenda odigrano je još jedno kolo vrhovnih fudbalskih liga u državama bivše SFRJ. Posjete su ništa posebno, unatoč lijepom jesenskom vremenu ovo kolo je zabilježilo mršav odaziv publike širom Balkana.

Najposjećeniji meč igrao se u Splitu između Hajduka i Osijeka (0:2), splitska publika je odlično obavila svoj dio zadatka a mi se nadamo da će Hajduk što prije izaći iz rezultatske krize. U Srbiji su navijači Zvezde svojim gostovanjem malo poboljšali prosjek JSL, dok u BIH i Sloveniji su bili najposjećeniji stari domaćini, Maribor i Željo.

Hajduk – Osijek 8500

Zemun – Crvena Zvezda 3500

Maribor – Aluminij 3500

Željezničar – Čelik 3000

Partizan – Voždovac 3000

Gorica – Rijeka 2600

Sloboda Tuzla – Zvijezda 09 2000

DINAMO-TO SMO MI: Tko je Dinamovim novcem platio Vargi gradnju kuće?

Udruženje “Dinamo – to smo mi” zbog afere SMS pozvalo je Dinamove čelnike da odgovore jesu li istiniti medijski natpisi da su pojedinim osumnjičenicima klupskim novcem poklonjeni materijali za gradnju kuće u Belišću.

“Ako je istina, tko je takvu odluku donio? Tko će odgovarati za sudjelovanje u kaznenom djelu?” pitanje je koje postavlja Dinamo – to smo mi. Priopćenje spomenute udruge klupskih članova prenosimo u cijelosti.

“Tko je u klubu Dinamovim novcem platio Vargi jacuzzi i gradnju kuće?

Članovi Dinama okupljeni u Udrugu ‘Dinamo – to smo mi’ prate događanja oko afere SMS koja je potekla iz prostorija našeg kluba.

Tražimo od Uprave GNK Dinama da jasno odgovore jesu li istiniti navodi u medijima, bliski istrazi u aferi SMS, da su pojedinim osumnjičenicima iz te afere kupovani dijelovi materijala i opreme za gradnju kuće u Belišću, kao i sam jacuzzi, i to novcima kluba, odnosno službenom karticom Dinama. Ako jesu tko je takvu odluku donio, kao i o kakvom je iznosu riječ? Tko će odgovarati za sudjelovanje u kaznenom djelu?

Zdravko Mamić pokrenuo je cijelu aferu SMS koja danas trese Hrvatsku, a godinama je protivno zakonima i statutu kluba kadrovirao u Dinamu. Prije presude kukavički je pobjegao u BIH, a njegove lutke na koncu još nisu odgovorile na naš zahtjev da se takva osoba isključi iz članstva Dinama. Postavljamo pitanje Upravi kluba što je s našim zahtjevom da se Zdravka Mamića, Zorana Mamića i Damira Vrbanovića izbaci iz kluba sukladno statutu Dinama?

Ljudi u Upravi, Nadzornom odboru i Skupštini kluba njegov su izbor nametnut mimo volje članova. Iz tog razloga još jednom pozivamo sve članove spomenutih tijela Kluba da podnesu ostavke u Dinamu, tako pokrenu izmjenu statuta Dinama i omoguće demokratske izbore u klubu.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Slučajevi nestanka spisa iz DORH-a, razbijanja mjera praćenja i slično nažalost su uobičajeni način djelovanja u hrvatskoj policiji te ostalom represivnom aparatu, a godinama se pojedinci iz redova policije uhljebljuju u Dinamu s ciljem progona vlastitih navijača, neistomišljenika.

Premrežen odnos HDZ-a, SDP-a i Milana Bandića te vodećih ljudi Dinama jasno je vidljiv kroz odnose Zdravka Mamića kao donatora ili medijskog agitatora u ime Dinama, čime zauzvrat dobiva “agenta tajne sile” iz Belišća te status vladara Dinama (neke nekretnine, građevinske dozvole i ostalo). O posebnim odnosima između Zdravka Mamića i sigurnosnih aparata države, također svjedoče transferi iz Policijske uprave zagrebačke na čelna mjesta u tijelima Dinama.

Tražimo od sadašnje Uprave Kluba i da otkrije koliko je novaca godinama Dinamo uplaćivao Hrvatskom helsinškom odboru (HHO) i na temelju čije i kakve odluke? Da li se putem dotične organizacije orkestriralo medijsko huškanje protiv navijača koji čine opoziciju kriminalcima u najvećim hrvatskim klubovima te znači li to da je Dinamo putem udruge Ivana Zvonimira Čička vodi kampanju protiv vlastitih navijača jer imaju suprotno mišljenje?

Udruga ‘Dinamo – to smo mi’ neće odustati od svojih zahtjeva i kreće u konačnu pravnu bitku koju smo najavljivali. Rezultati koje Dinamo ove sezone postiže, prvenstveno u europskim natjecanjima, nas vesele, ali ne možemo dopustiti da se njima zamagli činjenica kako vodstvo Dinama nema legitimitet te kako su odgovorni za pljačku stotina milijuna kuna kluba koja su dovela do prvih presuda i nekoliko novih procesa i istraga.

Pokušaj nasilnog preoblikovanja, kršenje vlastitog Statuta i amnestija pljačke Dinama samo su pokazatelji kako aktualna vlast u Dinamu ima jedinu svrhu, a to je bježanje od odgovornosti za svoja djela. Naši napori su usmjereni da Dinamovi uspjesi budu pravilo, a ne izuzetak. To je, vjerujemo, moguće samo sa zakonitim i legalnim ustrojem kluba kao zdravim temeljem. Više od uprave kluba ne tražimo lažna obećanja i medijske odgovore. Idemo korak dalje jer Dinamo – to smo mi!” stoji u priopćenju za javnost.

Jos jedan sukob navijaca Partizana?!

Nocas oko ponoci doslo do upada 10 do 15 maskiranih muskaraca u jedan od klubova u Beton hali. Napadaci su uleteli u klub sa bejzbol palicama i napali obezbedjenje, a zatim i ostale goste , u tom trenutku je bilo izmedju 150 i 200 gostiju u klubu. Pojedini gosti spas su potrazili ispod stolova dok su neki od njih iskakali kroz prozor. Desetak osoba je lakse povredjeno tokom napada dok je jedna osoba pretrpela teske telesne povrede.

Prema rečima očevidaca koji su se zatekli u klubu u trenutku upada mladića, gosti su se u begu od napadača posakrivali ispod stolova, a bilo je i onih koji su spasavali “živu glavu” iskakanjem sa prozora.

– Bacali su sve sa stolova, lomili sve što im je palo pod ruku… Goste koji nisu uspeli da se sklone udarali su palicama… Krvi je bilo na sve strane. Sve se odigralo munjevito: uleteli su, napravili haos za dva minuta i pobegli – ispričao je jedan od očevidaca sukoba traumatična dešavanja iz Beton Hale.

 

Prema pisanju pojedinih medija za napad na klub je odgovorna jedna frakcija navijaca Partizana koja je u sukobu sa najjacom grupom na “jugu” , a momci iz druge frakcije su zaduzeni za obezbedjivanje klubova u Beton hali. Ovo je jos jedan u nizu incidenata koji se pripisuje zaracenim frakcijama sportskog drustva Partizan.

Vracena zastava Torcidi

Nakon sto je srpska policija uhapsila deo Torcidasa koji su pravili nerede na putu za Bugarsku i tom prilikom im oduzela zastave od kojih je jedna veoma vredna tj zastava koju je Torcida godinama kacila na gostujucim utakmicama, a kasnije je zastava osvanula na internetu i ponudjena na aukciji ko ponudi vise, medjutim danas je zvanicna stranica Torcide objavila podatak da je zastava ponovu u rukama Splicana.

Prenosimo Vam u potpunosti teks sa zvanicne stranice Torcide:

Nakon što je nečasno oduzet od strane srpske policije, transparent je jučer vraćen po strogim pravilima navijačkog kodeksa i ultras mentaliteta (bez ikakvog trgovanja) od United Force-a, navijača Rada. Ostvareni su iznimno službeni kontakti bez ikakvih posrednika. Primopredaja je odrađena na beogradskom aerodromu.

Prekinuto prijateljstvo izmedju navijaca Ruch Chorzow-a i Slovana iz Bratislave

Tokom 2014. godine zvanicno je zavrseno prijateljstvo izmedju navijaca Ruch Chorzow-a iz Poljske i navijaca Slovana iz Bratislave. Kao razlog za raskidanje prijateljstva navijaci Ruch-a navode to sto njihovi nekadasnji prijatelji iz Bratislave nisu odmah reagovali i odbranili obicnu publiku od navijaca Sparte iz Praga tokom utakmice dveju ekipa.

 

Utakmica je prekinuta u    40-om minutu kada su navijaci iz Praga provalili zastitnu ogradu i napali domacu publiku. Tom prilikom nekoliko navijaca je lakse povredjeno.

 

Slovanovi ultrasi su ove godine pokusali da se iskupe za ovaj “poraz” pa su pozvali ekipu iz Praga na ferku, medjutim u borbi 10 vs 10 su Spartini navijaci bili uspesniji.

 

Prijateljstvo izmedju dveju grupa trajalo je vise od 6 godina, dosta puta su se medjusobno posecivali i podrzavali jedni druge u vaznim utakmicama.

https://www.youtube.com/watch?v=0VTFufl-47c&bpctr=1538856955

 

Zvanicna izjava navijaca PSG-a povodom sukoba sa Delijama

Navijacika grupa Collectif Ultras Paris izdala je zvanicno saopstenje povodom nemilih dogadjaja nakon utakmice Lige Sampiona izmedju domaceg PSZ-a i Crvene Zvezde. Grupa najvatrenijih navijaca PSZ-a najostrije osudjuje napade na navijace Crvene Zvezde i tvrdi da je to delo pojedinaca, a ne njihove grupe. Takodje osudjuje losu organizaciju kluba povodom bezbednosti navijaca prvenstveno gostujucih navijaca jer se moglo ocekivati da ce na Parku Princeva doci veliki broj navijaca beogradskih crveno belih kojima je bilo zabranjeno organizovano bodrenje svoga kluba pa su bili rastrkani po celom stadionu i procenjuje se da ih je bilo preko 1500.

 

Da Vas podsetimo nakon utakmice PSZ-a i Crvene Zvezde doslo je do niza incidenata u koji,a je nekoliko lica lakse povredjeno nakon napada navijaca domace ekipa na Delije koje su im adekvatno odgovorile…

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=20RHQFnz72M

 

 

Rasprava Kimija i Duška Vujoševića (VIDEO)

Legenda Partizana i nekadašnji selektor reprezentacije BiH Duško Vujošević imao je sinoć žučnu raspravu sa vođom navijača Partizana Milošem Radisavljevićem Kimijem.

Popularni Dule je bio gost proslavi na predstavljanju knjige “Crno-bela ideologija” autora Filipa Jerinića i Ivana Lovrića, kao i obeležavanju 73. rođendana JSD Partizan u organizaciji Grobarski trash romantizam i Bianconeri di Belgrado.

Predstavljanju knjige “Crno-bela ideologija” prošlo je uz raspravu o navijačima između Dušla Vujoševića i Kimija, a Vujošević je imzeđu ostalog, spominjao i navijače Zvezde,  govorio da su navijači Partizana uzimali pare od igrača…

U raspravi je mnogo toga spomenuto, u video-u pogledajte kako je to izgledalo:

Tuca BBB i Fan kluba u Briselu

Sinoc je pred utakmicu Lige Evrope u Briselu izmedju Anderlehta i Dinama iz Zagreba doslo do sukoba izmedju dve frakcije navijaca Dinama, BBB i BBB Fan Kluba. Ovo nije prvi sukob ove dve grupe koje su u zavadi vec nekoliko godina prvenstveni razlog za pravljenje druge frakcije navijaca Dinama je podrska bivsem predsedniku Dinama Zdravku Mamicu kada je jedna grupa “vidjenijih” ljudi sa tribine zaratila sa ostatkom BBB.

 

Horde Zla: Ne idemo u Banja Luku, narod neka ne bude glup

Još samo nekoliko dana do opštih izbora u Bosni i Hercegovini, a kako se izbori bliže tako se političke opcije u BiH služe isprobanim metodama – stvaranje haosa.

Danima u Republici Srpskoj daju izjve o dolasku navijačkih grupa iz Federacije BiH u Banja Luku na protestno okupljanje “Pravda za Davida”, a u srbijnaskom tabloidu ” Alo”, u cilju propagande, na današnjoj naslovnici su bile Horde zla.

Naslov je glasio “Horde zla ruše Dodika”, a tim povodm službenim saopštenjem oglasili su se navijači Sarajeva.

“Uzevši u obzir u najmanju ruku simpatičnu naslovnu stranu žutog srpskog lista “Alo”, imamo potrebu da tvrdnje sa iste demantujemo. Navijačka grupa Horde zla, nije i nikada neće biti sredstvo za ostvarivanje nečijih ciljeva, pogotovo ne političkih. Notorna je laž da navijači Sarajeva idu u Banjaluku na proteste i da ruše bilo koga. Ovim putem poručujemo onima koji preko leđa Hordi zla žele prikupiti jeftine poene pred predstojeće izbore, da za tu rabotu moraju pokucati na neku drugu adresu. Dakle, ograđujemo se od svih izmišljotina koje su napisane i koje bespotrebno potpiruju mržnju i kaljaju ugled grupe koja egzistira 31 godinu. Narod ove države pozivamo da ne bude glup i ne nasjeda na ovakve besmislice, medije da se počnu baviti pametnijim stvarima od navijanja, a državne institucije i nadležne organe da se pozabave ubistvom Vedrana Puljića, za koje još uvijek niko nije odgovarao. Navijače ostavite na miru i ne petljajte nas u vašu mašinu za ispiranje mozgova. Naša politika je Sarajevo, naša stranka je Horde zla”, navodi se u saopštenju.

Novi snimak okršaja Delija i navijača PSG-a

Govori se mnogo toga nakon sinoćnje utakmice između PSG-a i Crvene zvezde o incidentu u kojem su učestvovali navijači pomenutih ekipa poslije meča. Na ovom snimku u odnosu na prethodne se dosta toga vidi.

Pristalice beogradske Crvene Zvezde sjede u kafiću i ispijaju piće nakon čega dolaze navijači PSG-a sa kapama na glavi i kreću u napad.

Blagi haos je nastao, letjele su i stolice, a deblji kraj su definitivno izvukli navijači beogradskog tima.

Pogledajte kako je to izgledalo: