Međusobni sukob Grobara na polufinalu Kupa

Fudbaleri Partizana i Čukaričkog sastaju se u drugom meču polufinala Kupa u Humskoj (20.00), a ta utakmica imala je ružnu uvertiru.

Navijači iz dve sukobljene frakcije Grobara su se međusobno suočili ispred stadiona, bilo je zaletanja sa štanglama i drugim opasnim predmetima, da bi onda uletela Žandarmerija da ih primiri.

U jednoj grupi je bilo oko 100 grobara sa juga, i kada se začulo iz mase ‘hajde’, svi su krenuli u napad. Sve se dešavalo duž Humske ulice, u susret su im išli navijači sa druge strane, a sve se dešavalo blizu ugla gde se spajaju istočna i severna strana stadiona.

Na kraju je veći sukob sprečila žandarmerija koja je bila na stadionu, čim su oni krenuli da silaze, došlo je do razlaza, ali će morati dobro da motre na suprotstavljene i na tribinama.

Inače, na polufinalnom meču, Partizan juri zaostatak od 2:4 iz prve utakmice.

Video jurnjave ispred stadiona možete pogledati klikom OVDE

(Telegraf.rs)

Najbolje posjete proteklog vikenda

Proteklog vikenda odigrano je jos jedno kolo elitnih fudbalskih liga država bivše SFRJ. Najzanimljivij utakmice su odigrane u Mostaru i Nišu. U Mostaru je Zrinjski pobjedom u hercegovačkom derbiju postao prvak države i to tri puta za redom.

U Nišu je Radnički sa petardom ispratio Vojvodinu i približio se 4 mjestu i šansom da uhvati evropsko takmičenje. Čelik je izgubio zadnju nadu za opstanak i ovaj velikan bosanskohercegovačkog fudbala nažalost, ide u niži rang jer je i teoretski izgubio šanse za opstanak.

Crvena Zvezda je novi šampion Srbije ali zadnju utakmicu crveno-belih nemamo na listi, jer je odigrana bez publike zbog kazne tako da su navijači ostali uskraćeni proslave titule.

NAJPOSJEĆENIJE UTAKMICE PROŠLOG KOLA ELITNIH LIGA BIVŠE SFRJ

Zrinjski – Široki Brijeg 5000

Radnički Niš – Vojvodina 4000

Čelik – Sloboda 3200

Maribor – Ankarar Hrvatini 3000

Partizan – Napredak 1500

Olimpija – Triglav 1800

Slaven Belupo – Dinamo Z. 1500

Rudeš – Hajduk 1200

Lokomitva – Rijeka 1000

(balkanskinavijaci.com)

Kako su pale tri grobarske zastave

Jednim udarcem, TRI muve. Tačno je da ih je bilo desetak i da su sedeli ispred prodavnice, preko puta ulaza u bolnicu, na nekih 150 metara od stadiona. Nas je bilo isto toliko, jer smo bili sa dva auta. Primetili smo ih iz auta, pa smo malo dalјe stali i poslali jednog našeg da tu kupi nešto i vidi dali imaju rančeve. Ovaj naš se vraća i daje potvrdan odgovor. Da nisu imali rančeve verovatno nebi bili napadnuti, jer je vrlo prometno mesto i u blizini, na raskrsnici, je stajala murija. Pola njih je pružilo otpor, a ovi ostali su pobegli prema stadionu i ostavili rančeve. Tek u kolima smo videli kakav je ulov bio. Samo da dodam, da smo pre njih, u parku Čair, nagazili i novosadske grobare koji nisu pružali nikakav otpor ali i nisu imali ništa kod sebe. “Sedi desetak grobara ispred prodavnice u blizini stadiona, cirkaju pivo, pevaju grobarske pesmice, lagano, kao da su kod kuće. Videli smo ih iz automobila(bilo je nas devet sa dva auta) parkirali se i zaleteli prema njima. Poletele su flaše prema nama koje su polomile neke izloge, ali na svu sreću nikoga nisu pogodile. Od njih desetak dvojica su pobegla u radnju, dvojica su završili na hirurgiji preko puta u bolnicu, a ostali su pobegli prema stadionu. Nisu mogli da nose torbe sa transparentima jer su im bile preteške za bežanje. Transparenti koji su ostali bili su: SCHTAIGA PFC, VRBAS PFK, MRŽNJA i neka obična crno-bela zastava bez natpisa. Inače nekoliko nas je palo jer je murija bila u blizini i osuđeni su na po deset dana tvorze i po hiljadu dinara kazne.”

1996 zastave rasirene na derbi kup iste godine…

Hajdukov trener popeo se na ogradu i obratio Torcidi nakon poraza

Trener Hajduka Željko Kopić nakon poraza Splićana od Rudeša u Kranjčevićevoj osjetio je potrebu doći pred Torcidu i reći neke stvari.

“Nakon utakmica u Rijeci i Osijeku sam došao pred sve vas i rekao da ćemo se baciti na glavu. Pet mjeseci smo gradili, gradili, gradili i radili, radili, radili, a u ovom trenutku nitko ne može reći da ovi dečki neće. Jednostavno je glava van svih stanja. Ja preuzimam odgovornost, a vama hvala na podršci i to je to. Odgovornost je na meni, je**** smo naporno radili i u zadnje vrijeme sve ovo što se izdogađalo, ali ove šanse koje promašujemo i golovi koje dobijamo su van svih stanja. Ja vam u ovom trenutku mogu reći da će htjeti, ali ovo stanje nije dobra situacija, puno je bolja bila prije pola godine”, govorio je trener Hajduka.

Na to se nadovezalo nekoliko navijača iznijevši svoje stavove.

“Već puste godine svaki put pri kraju prve i druge polusezone uvijek ispu****. Ove godine su Dinamo i Rijeka nikad lošiji, ali ne mogu oni toliko sje**** koliko mi možemo, to je ono najžalosnije i to nas ubija, iz utakmice u utakmicu.”

“Ja u to ne mogu ulaziti”, nastavio je Kopić:

“Rekao sam da postoji problem, zato sam i rekao da preuzimam odgovornost. Ili ga mogu riješiti ili ga ne mogu riješiti.”

“Morate!” poručila je Torcida i pljeskom ispratila Kopića.

Hajduk je produljio ugovor Kopiću nakon poraza od Rudeša 
Klub je potvrdio da je s Kopićem i njegovim pomoćnicima Zlatkom Bašićem i Tonijem Golemom nastavak suradnje jučer dogovoren do kraja natjecateljske sezone 2018./2019.

(gol.dnevnik.hr)

“TKO BI KUPIO OPLJAČKANI DINAMO I U NJEMU OSTAVIO MAMIĆA?” Navijači o prodaji kluba Kinezima

Navijači iz Udruge članova GNK Dinamo “Dinamo – to smo mi”, koja želi vratiti klub članovima, njegovim formalnim vlasnicima, i srušiti pokušaj pretvorbe kojim bi se legalizirala pljačka kluba, reagirali su na tekst objavljen u Večernjem listu.

U njemu se spominje interes bogatih Kineza za kupnju Dinama i piše da bi novi vlasnik kluba u prijelaznom razdoblju Zdravku Mamiću ponudio poziciju savjetnika ili glavnog menadžera.

Reakciju “Dinamo – to smo mi” prenosimo u cijelosti:

“Koliko gori pod petama i koliko je tanak ulagački potencijal u Dinamo, svjedoči i navedeni članak u kojem se oko kupnje kluba licitira s Kinezima, odnosno tvrtkom koja ima suradnju s Dinamom, a primarni biznis joj je razvijanje sportske infrastrukture. Naravno, dovođenjem klubova liga petice u isti kontekst i kompariranjem kineskih ulagača s Dinamom jasno se između redova može pročitati PR obrazac ljudi iz kluba koji kupuju vrijeme.

Uz već spomenute Kineze, navedeni su Turci i Filipinci koji opet nemaju veze s nogometom ili sportom generalno, ali bitno da se nešto piše. Naravno, smiješna je i konstatacija kako bi netko zadržao u klubu osobu kojoj se sudi za najveću pljačku u povijesti hrvatskog sporta, ali treba na neki način uljepšati sliku kluba.

Nadalje, ozbiljan ulagač dolazi u prosperitetnu tvrtku koja ima čiste papire, a mi i dalje ne znamo kod koga se Dinamo zadužio na Malti, pod kojim kreditnim uvjetima, zašto ne vraća rate kredita te zašto se uopće toliko zadužio uzimajući činjenicu kako je bilanca kluba u 2013. godini identična kao i 2017. ali krediti su u istom vremenu narasli s 23.676.693,00 kn na današnjih 169.057.080,00 kn – odnosno za više od 600%?

Pozivamo gospodu iz GNK Dinama, da si daju malo više truda i ozbiljnosti. Svih tih famoznih ulagača koji cupkaju pred vratima Dinama naslušali smo se zadnjih šesnaest godina – od Zvonka Zubaka pa do arapskih petrodolara nakon Savjetnikovih božićnih putovanja gdje nalazi ulagače koje oduševljavaju rasprodane tribine Maksimira, antidatirani ugovori, offshore računi te najgnjusnije izjave i psovke prema svima koji misle drukčije.

Upravo kluba priznajte poraz, odustanite od elaborata, sazovite izbore i povucite se dok još imate trunke časti. Sudski procesi u Osijeku samo će potvrditi ono što nogometni svijet zna – da se u Dinamu odvijala desetljetna pljačka kluba.

Ljubav se ne trži niti ne kupuje. Hoćemo izbore!

Dinamo – to smo mi.”

(index.hr)

Navijači Spartaka iz Moskve čestitali Zvezdi titulu

Slika stiže iz glavnog grada Rusije sa utakmice Spartak Moskva – Rostov.

Navijači Spartaka su po ko zna koji put pokazali koliko su jake njihove veze sa pristalicama Crvene zvezde.

Popularna “Fratrija” je na meču protiv Rostova razvukla ogroman transparent posvećen crveno-beloj braći iz Beograda.

“Čestitamo na tituli. Crveno-bela braća”, pisalo je na transparentu.

Torcida u Lisabonu

“U LISABON NA BENFICU… U Lisabon smo išli avionom zahvaljujući ondašnjem vlasniku agencije “Autoroller” P. J.” , koji je i sam bija torcidaš. Išla su dva aviona (cca 300 ljudi), od toga 50 torcidaša, jer je P. za nas smanjija cifru sa 700 na samo 100 dem. To gostovanje je bilo posebno po tome jer je atmosfera bila posebna. Na prvu utakmicu u Splitu No Name Boysa je došlo samo 9 sa jednim kombijem, bili su krajnje prijateljski nastrojeni, da ne rečen izgubljeni, pa smo ih kao takve i primili i lipo ugostili. U povratku su imali tešku prometnu i dvoje ih je poginulo, pa je gostovanje imalo i još veću simboliku. Oni su čak i napravili transparent di se vide siluete njih u prvom redu zapada, koji je napravljen po fotografiji snimljenoj u Splitu. Baš nas je zanimalo kakvo će nas ozračje dočekat doli… Aerodrom, popodnevna ura. Ekipa lagano ubija vrime cuganjem, čeka se poziv i carinski pregled. Ali problem, imamo čovika viška koji bi tija ić, ali nema kartu. Šta ćemo sad? I ponudilo se rješenje. Pošto nosimo onu veliku boršu sa 4 ručke i u njoj veliku zastavu “Torcida Brda”, lipo ćemo Matu sa Brda leć u boršu, prekrit zastavon i proć carinu!? Suludo, ali valja probat. Četvorica jedva drže onu boršu u kojon je sad i Mate i zastava, dolazimo na kontrolu, dižemo galamu, buku i pismu, carinik pita šta je unutra…zastava dobro, malo popipa rukama s vrha i ajde…Mate je proša…nosimo ga gori na kat pokretnim skalama i u onoj gornjoj čekaonici on se neprimjetno izvuče iz borše. Tu se čekalo još neko vrime i ekipa se već polako iznapijala (Trepča, naprimjer sva tri dana ni minute nije bija trizan). I konačno ulazak u avion… Taj let pilotima i stjuardesama “Croatia airlinesa” će zasigurno ostat nešto najgore šta su doživili u životu, puno bolji utisak neće bit ni ostatku onih tzv. turista šta su išli (u avionu je bilo 50 nas i 100 turista, ali smo sidili izmišani, di je ko uvatija). Let počinje (prvo muka dok su stjuardese uopće uspile nagovorit ekipu da sidnu i vežu se). Avion leti, let traje 3,5 ure. E sad stjuardese počinju gurat ona kolica šta poslužuju. Serviraju one sendviče šta ih moš stavit pod zub. Svi uzimamo viskije od cuge, niko sok. Sidimo Mate Poštar i ja jedan do drugog, izili te falše nazovi sendviče, ostali fala Bogu gladni, gledamo se…ma ajde u kurac idemo mi izist nešto pošteno i normalno…Iz borše se vadi najlon kesa, iz kese panceta i kapula, ja otvaran neki seljački nož na preklop sa drvenom ručkom (posli će taj nož postat hladno oružje, ha, ha, ha…) i tešemo mi onu kapulu i pancetu po onom stoliću isprid…ko koga jebe…Malo nakon toga prilazi Ušo koji je bija ka vođa puta i govori da posada govori kako je u avion uneseno hladno oružje…tek posli smo saznali šta je hladno oružje bilo…Kako vrime prolazi, ekipa je sad već totalno pijana…stjuardese nemaju više viskija, potrošilo se, sad nose one bočice vina…gura ona kolica a Trepča je svom forcom plesku po guzici, BAAAM…poletila i ona i kolica, nešto viče i urliče, posli toga stjuardese više nisu tile raznosit, nego smo mi sami išli na kraj aviona u frižider i uzimali cugu…pijanom Trepči pada na pamet da se stavi transparent kroz prozore, nek se vidi, ka u vlaku…baulja i pada priko ljudi i traži kako se otvaraju prozori…kad mu se nekako uspilo objasnit da se prozori ne mogu otvorit, nije odusta, nego je razvija transparent sa unutrašnje strane prozora, duž cilog aviona…Mate i ja se zabavljamo na drugi način, ubrali smo da se ženska na sicu isprid nas boji aviona i da se cila usrala, e sad mi bacamo ka fol ozbiljnu priču da i ona čuje: – “Zamisli da se sad ovi avion sruši” – “E” – “Pa nebi bila dosta cila “Slobodna” koliko bi osmrtnica bilo” …ženska totalno šokirana, okriće se prema nama…pa kako možete tako govorit, vata se za glavu, čupa kosu, a mi varimo od smija…u avionu je već totalni iznered…isprid zahoda nastaje frka…nervozni Čola i pijani Toro pokoškali se nešto oko toga ko će prije u zahod…i bogami pocipali se…sivaju šake na 10 000 m nadmorske visine, bacaju jedan drugoga po onim izlaznim vratima, stjuardese vrište kako će se vrata otvorit, ekipa skače i vata ih i razmiruje…Čola ide na svoje misto, a Bosna drži Tora, kojemu đava ne da mira, nego onako pijan cilo vrime govori, da šta je to on učinija njemu i da mora opet ić do njega da mu se ispriča, ako ga je uvridija…Bosna ga odgovara, ali ovi je uporan…dolaze do Čole, a ovi puše: BIŽI…BIŽIII…BIŽIIIIIIIIII… onako bisan udre svon forcom šakom u sidalicu isprid sebe, sidalica poleti naprid, a skupa s njom i jedan dida koji je sidija isprid i nosom u naslon isprid sebe…totalni dernek…letimo iznad Marseja i pilot se javlja na razglas da će bit prinuđen sletit u Marsej ako se smista ne umirimo…N. A. odlazi naprid, otvara vrata pilotske kabine, ubaci petardu unutra i opet lipo zatvori vrata… Nije sletija u Marsej, nekako nas je ipak doveja u Lisabon. Izlazimo i rješavamo one carinske pizdarije i izlazimo iz aerodroma.

 

Isprid stoji neki prastari auto, a isprid njega No Name Boysi skupa sa našon ekipom “Torcida kombi – život na sjeveru” koji su se zaputili kombijen u Lisabon i već bili stigli, svi totalno pijani. Uglavnom tu večer su nam NN priredili dobrodošlicu i otad nas nisu pustili ni trenutka na miru, tako da smo in posli morali i bižat od njih, jer nam je više bila dopizdila tolika ljubaznost i gostoprimstvo. Bili su sa nama doslovno svugdi, u hotelu i po gradu. Tu večer smo se smistili u hotel, ja san im plasira bocu pelinkovca koju san na carini prikaza kao hrvatski nacionalni voćni sok, a čime su bili jako zadovoljni. Posli smo išli vanka u lučki kvart i tamo bauljali po barovima i zajebavali se sa kurvama i stali smo tamo sve dok nisu prid zoru perači ulica otirali sa šmrkovima i nas i kurve. Bili smo iznenađeni kad smo u nekim barovima nailazili na Hajdukove šalove i kazete sa našim pivačima, ali to su već prije ostavljali naši pomorci. Ujutro smo se nekako dobauljali do hotela (u fotelji kraj recepcije spava je Trepča, tu će uostalom spavat cilo vrime, jer u sve vrime tamo nije uspija nać svoju sobu), malo odspavali, ukrcali se na podzemnu i na stadion. Tamo smo malo “razgledali” njihovu suvenirnicu, bilo je suvenira i kurcu. Ljubazni domaćini su nas odveli u prostorije njihovog kluba navijača, koje su ustvari jedna kapunjera ispod tribine veličine naše crne, i tu su nas počasno učlanili. N. A. je učlanija sve članove svoje obitelji uključivši i papigu i jedini se suprotstavija da mu u rubrici jezgra napišu TORCIDA/SPALATO, nego je inzistira da piše Split. Tako on ima jedinu iskaznicu di piše Split, a nama svima Spalato. Nema šta, čovik je dosljedan. Posli su nas odveli na neko pješčano igralište odigrat balun. Igralo se vrlo malo, dok balun nije izdušija, a rezultat uopće nije bitan, jer nismo igrali mi protiv njih, nego su sastavi bili izmišani. Neki su igrali i u cipelama i dobili posli gadne žuljeve…he,he,he. Tada je uslijedila gozba. Odveli su nas u restoran u sklopu stadiona, ka naš Javor samo puno, puno veći, di su već bili spojeni stolovi. Spize je bilo u izobilju, sangrije još i više, palo je lipo pijanstvo i onda su se počele pivat pisme. Najprije se ustanemo mi pa otpivamo jednu našu, onda oni njihovu, pa mi našu i tako redom. Na kraju se mi ustanemo i otpivamo Lijepu Našu, a oni posli portugalsku himnu. Na kraju se jedan od njih toliko obloka da se popeja na stol i plesa neki njihov nacionalni ples i šuta boce i čaše…dernek. Kad smo ušli na stadion smistili su nas same u jedan sektor. Stadion je tada prima 100 000 i neću lagat ako je u taj sektor moglo stat, brat bratu jedno 20 000. Tad san čuja jedan biser od prijedloga, ali se ne mogu sitit ko ga je izreka. Reka je da se malo raspršimo po sektoru, da pari da nas ima više?! Nekako smo tu prazninu djelomično uspili pokrit sa velikon zastavom “Torcida Brda” koju smo raširili doli, a mi smo se povukli više gori. Prije utakmice dogovoren program. Jedan od njihovih vođa navijača drži živog orla u ruci, dolazi ispod naše tribine, otvara vrata i sa njim skupa idu Bosna i Pandža, nose vjenac, učine počasni krug i stave vjenac ispod onog njihovog novog transparenta sa siluetama njih na ogradi u Splitu. Na utakmici nas 50 nije stalo navijat, ostatak od 250 turista navijalo je tek povremeno ili nikako…klasika. Utakmicu smo izgubili, ali smo čuli i rezultate ostalih utakmica u našoj skupini koji su nam išli na ruku, pa rezultat nije ni bija bitan. Isprid buseva Mate poštar je pokaza zavidno poznavanje čak 8 svjetskih jezika i izvuka novinara Juricu Radića iz delikatne situacije. Naime oko stadiona smo se šetali slobodno di smo tili, buseve nije pratila policija, niti nam je ko govorija di da idemo. Juricu je počeja salitat jedan uporan i dosadan navijač koji se tija s njim minjat za šal. Ovi nije tija, ali je ovi drugi bija toliko dosadan da ga se nije moga riješit. E tada na scenu stupa Mate. Dolazi do Jure i govori mu da pusti njega, jer on govori 8 jezika i sve će rješit. Dijalog je izgleda otprilike ovako: – “Čovjek neeeeće da se mijenja za šal, neeeeće, jer kaže da već iiiiima jedan” – Mate će teškim bosanskim naglaskom – “Razumiješ kaže da već iiiiiima jedan i neeeeeće da se mijenja” – Portugalac kurca ne razumi – “Jesi li razumio, čovjek neeeeće da se mijenja, neeeeeće, jer govori da već iiiiiiima šal” – nastavi Mate mlatarajući rukama. Zbunjeni Portugalac se samo okrene i ode ća. Jebate, šta znači govorit 8 jezika, ponosno će Mate, a mi zavarili… Ostali smo u Lisabonu još dan posli utakmice. Taj dan smo proveli uglavnom turistički obilazeći grad i bižeći od naših ljubaznih domaćina. Jer, bi recimo tija kupit šal Porta i Sportinga, kojih ima kupit na svakom kantunu, a kako ćeš to isprid njih. Stavljan se u poziciju da ti dođe stranac u Split i inzistira na kupnji šala Dinama i Rijeke, kako bi reagira… Vrime do polaska aviona smo uglavnom tako provodili i usput dobro dilajući kune za marke. Portugalcima je njemačka marka bila španjolsko selo,raspoznavali su samo dolar, a naročito je dobro kurila desetka i pedesetica. U avionu ljubazna posada “Croatia Airlinesa”, ne da nam nije dala ništa pit, nego ni jist, ali je spasija Goše koji je slavija rodjendan, pa nas je počastija.

BBB u Osijeku

Osijek, zadnja YU sezona 90/91, mi iz BBB fan cluba idemo sa dva busa a hrpa ostalih vlakom, autima ko zna kako…busevi nas iskrcali pred tribinom i otišli negdje, kao doći će iza tekme po nas…prije tekme nije bilo ništa zanimljivo, ono pravo tek slijedi nakon završetka…slažemo transparente, izlazimo iz kaveza i grupiramo se na na onoj livadi iza gostujuće tribine…ne kraju livade tamo prema gradu izbije neko sranje jer je hrpa naših išla prema kolodvoru i tamo se valjda sukobila sa domaćima…mlado ludo ne razmišlja previše i u trenu svi trčimo tamo a baš mene zapalo da nosim taj isprekidani bbb koji je bio rađen od nekog tvrdog krutog materijala, ogroman i težak za popizdit…do onog kvarta sa neboderima iza bazena je sve bilo OK jer smo koliko toliko bili u grupi kad odjednom pukne totalno sranje, preko ceste (tamo gdje je sada BILLA) je bio neki lunapark, pucaju neonke, lete biljarske kugle, šora na sve strane, ne zna se ko koga u mraku, murja, psi, hapšenja…svi se rastrče okolo i tako ja odjednom ostanem sam samcat sa ogromnim BBB transparentom u rukama kojeg već jedva nosim, usred Osijeka, pola sata iza tekme…i skužim da oko mene više nikog poznatog, sve osječani, uglavnom obični navijači ali bilo je i Kohorte…povici “gdje su Purgeri”, trčanje gore dolje, murja , rotirke i to…sreća živa je bila da imamo iste boje pa obzirom da je oko mene bilo i kohortaša sa transparentima u rukama valjda nikome nije palo na pamet da se pred njima šeće plijen samo takav, udarni BBB transp… Krenem ja lagano nazad prema stadionu kad evo ti ga odnekuda ispada K. iz Voltinog, i on solo i on u ruci nosi plavi transp (njegove Purgere, također legendarni BBB transp.)…skužimo se i bez riječi i sa zasranim facama do bola skrenemo u neki mrak na odogovor…par sekundi dogovora i odlučimo uzet transpove i nazad prema bazenu pa prema stadionu…nas dva a oko nas “u krivom smijeru” tisuće osiječana lagano idu od onih štandova kod stadiona prema gradu…većinu ekipe je bolio kurac kaj smo i ko smo ali mi smo dobro znali situaciju i što riskiramo jer smo u to vrijeme već naveliko bili u svakotjednim čekama svih i svega po Zagrebu (K. je isto bio ZGM), ganjali transparente i zastave…znali smo jako dobro kaj transparent za neku grupu znači…a naročito ta dva… Laganim hodom dođemo nazad pod gostujuću tribinu a tamo nigdje nikoga, ni buseva ni naših, nikoga!!! a mobitela ni bilo kakve druge veze naravno nema…a iz one ulice pod kohortinom tribinom se čuje krš i lom, opet neko trčanje u daljini, murja juri tamo i to… Vratimo se prema uglu zapada i srećom, sasvim slučajno sretnemo nekog dinamovca (slavonac sa dinamovim škrlakom na glavi i klincem koji je bio sav u dinamu) koji nam onak veselo veli da je ispod zapada skroz prema drugoj strani dinamov autobus i da igrači upravo ulaze unutra pa je uspio dobiti neke autograme i da požurimo ako i mi hoćemo autogram. Autogram, jebote autogram?!?!?! Nama obojici odjednom sunce svanulo, trčečim korakom ispod zapada do tamo, našli klupski bus, objasnili igračima situaciju, uvalili im transpove u gepek i to je bilo to…kakvo olakšanje, idemo negdje na pivu pa pronać naše… Onaj krš i lom sa druge strane je bio zato jer je cijela grupa naših također tražila buseve i naletila na Kohortu pod njihovom tribinom…rastjerali su ih tamo (naših je bilo barem 50 ovih ne više od 10) i kad smo konačno našli ovi su bezbrižno cugali u onoj birtiji pod istokom…jebali smo im sve po spisku da kak su nas mogli ostaviti a ovi nam supijani rikavali od smijeha i sprdali se s našom mukom, prilično nesvijesni katastrofe koja se taj dan cijelom BBB-u kao grupi mogla dogoditi…kasnije smo se čak i slikali na praznoj istočnoj tribini, šetali po terenu i tumarali okolo jer smo još satima čekali da puste naše iz murje (više od pola moga busa je bilo uhapšeno)… znam, iz današnje perspektive cijela priča zvuči prilično nevjerovatno odnosno graniči sa SF-om ali jebiga tako je bilo, takva su tada vremena bila…u svakom slučaju jaaako gusto…

Premalo ulaznica navijačima u finalu Lige prvaka

Samo po 16.626 ulaznica dobit će klubovi finalisti Lige prvaka za svoje navijače.

Meč za naslov prvaka Europe igra se 26. svibnja na Olimpijskom stadionu u Kijevu, koji ima kapacitet 70.050 mjesta.

Ali za finale će biti reduciran na 63 tisuće sjedalica. Od toga će finalisti dobiti ukupno 33.252 ulaznice.

Ulaznice su podijeljene u četiri kategorije. Kreću se, preračunato u hrvatsku valutu, od najjeftinijih 400 kuna do najskupljih koje koštaju oko 2650 kuna.

6700 karata namijenjeno je za “navijače širom svijeta”, dok UEFA ostatak dijeli svojim dužnosnicima, glavešinama nacionalnih nogometnih saveza, sponzorima, partnerima, bivšim igračima i  raznim medijima.

Za koga se fudbal igra?

Napad na Skripare u Mostaru 05.05.2018.

15:30 Dolazimo na Pecaru pred polazak ja i moj sin, pića hvala Bogu ima uzimam sinu sok i lagano ulazimo u bus. 2 autobusa Škripara. U 1. Idu stariji škripari dok u (“moj”)drugi su mlađi škripari s par starijih likova.U autobusu atmosfeta kao i obično pije se,pjeva se. Dolazimo do Balnovca (u Mostaru) pod pratnjom 2 auta policije (jedno iza jedno ispred) gdje dolazi do kamenovanja 2. Autobusa gdje je policija koja je bila ispred nas naglo zakočila i naš je bus udario u policijsko auto gdje su stakla popucala a huligani iz Mostara su pogodili autobuse sa 15-ak kamenja. Bus stane, naprijed se čuje glas otvaraj vrata gdje ih je vozač i otvorio i mi izlazimimo iz autobusa dok napadači skreću iza zgrade i bježe dok naše ljude policija zadržava i vraća nazad u autobuse i to je cijela priča današnjeg događaja