Delije napravile sačekušu Armadi na auto-putu kod Grocke.

Najvatreniji navijači Crvene Zvezde su ranim jutarnjim satima blokirali autoput ” Niš – Beograd ” kod Grocke , kada je nailazio autobus sa navijačima Rijeke, popularna Armada.

Armada je bila na povratku sa gostovanja na Kosovu , u utakmici kvalifikacija za Konferencijsku ligu , gdje je Rijeka gostovala kod Dukađinija iz Gnjilana. Utakmica se igrala u Prištini na stadionu ” Fadilj Vokri ” , jer stadion domaćina ne ispunjava uvjete za utakmice Evrope. Rijeka je slavila sa 1:0.

Pedesetak članova Armade je otišlo u Prištinu, koji su nakon utakmice se vraćali preko Srbije, gdje su imali samo jedno vozilo policijsko u vidu pratnje. Sve se odvijalo oko 4 ujutro ,kada su navijači Crvene Zvezde pripremili sačekušu za hrvatske navijače.

Od jednog prisutnog svjedoka smo dobili čitave informacije sa ovog dogadaja : “Bilo je više maskiranih lica sa obilježjima Crvene Zvezde, blokirali su auto-put automobilima. Izašli su iz vozila i tada je nastao haos. Bili su naoružani palicama, oštetili su autobus u kojima su bili navijači Rijeke. Ubrzo je na mjesto dogadaja stigla policija i hitna pomoć.

UEFA kaznila reprezentaciju Hrvatske zbog ” rasističkog ” ponašanja navijača.

Na adresu reprezentacije Hrvatske je stigla najveća kazna u historiji , zbog ponašanja njihovih navijača. Disciplinska komisija ” UEFA ” je odredila kaznu zbog rasističkog navijanja navijača iz Hrvatske , koji su na polufinalnoj utakmici ” Lige Nacija ” protiv Nizozemske, te zbog paljenja baklji u finalu protiv Španije.

Prva kazna se desila na utakmici protiv Nizozemske , kada su navijači par puta tokom susreta skandirali “Cigane, cigane” sudiji iz Rumunije, Istvanu Kovascu, dok je druga kazna stigla iz detalja sa utakmice finala ” Lige Nacija ” protiv Španije, zbog paljenja baklji i ubacivanja u teren!

Zbog ovog ponašanja iz navedenog teksta, Hrvatski nogometni savez je kažnjen uslovno sa jednom utakmicom u kvalifikacijama bez navijača, u slučaju da se isti prekršaj dogodi u naredne dvije godine. Hrvatska će narednu gostujuću utakmicu imati bez prisustva svojih navijača!

Novčane kazne zbog vrijedjanja sudije iz Rumunije su 70.000 eura, zbog bacanja baklji na teren 45.000 eura, i ubacivanje predmeta na teren je 35.000 eura!

Prvi memorijalni turnir ” Danilo Delibašić “

Održan je i prvi memorijalni turnir ” Danilo Delibašić “, Danilo je prije tri godine smrtno stradao u saobraćajnoj nesreći na relaciji ” Nikšić – Podgorica” u mjestu Brlja.

Turnir je bio humanitarnog karaktera u organizaciji navijačke grupe Vojvode iz Nikšića, na kojem je prikupljen novčani iznos od 5335 eura. Na turniru je učestvovalo 40 ekipa. Prikupljeni novac će biti dodijeljen sugradjaima koji su u teškim situacijama. Posebna zahvala ide dijaspori i prijateljima iz Amerike koji su se odazvali na ovaj poziv. Također, zahvala ide osoblju sportskog centra Nikšić, na čelu sa direktorom koji je omogućio održavanje turnira u dvorani sportskog centra. Zahvalnost ide i fabrici ” voda SUZA” koji su omogućili učesnicima turnira osvježenje, te prvotimcima FK Sutjeske, koji su prikupili određenu sumu novca i učestvovali u akciji.

Turnir koji nosi ime Danila , će postati tradicionalan i održavan svake godine!

Grobari izdali saopštenje “Prazan JNA je njihovo ogledalo!”

Partizan se nalazi u teškoj situaciji, dosta je problema u svim segmentima delovanja. Navijači su nezadovoljni, a dodatni revolt kod onih najvatrenijih izazvala je objava cena sezonskih ulaznica, koje se kreću od 10.000 dinara za jug (za članove je 6.000), dok loža na zapadu (centar) košta 90.000 dinara (za članove 68.000).

Tim povodom oglasili su se i “grobari” koji su, uz kritike na račun predsednika Milorada Vučelića i generalnog direktora Miloša Vazuru, javno pozvali sve navijače Partizana na potpuni bojkot kupovine sezonskih ulaznica. Takođe, apelovali su da se ne dolazi na mečeve u okviru svih svih takmičenja, a koji se budu igrali na stadionu u Humskoj!

Saopšenje najvatrenijih navijača Partizana prenosimo u celosti:

– Nova sezona, stara borba. Fudbalskom klubu Partizan potreban je reset na svim nivoima. Rezultati i opšte stanje u klubu su odavno prevršili svaku granicu našeg strpljenja i na kraju zdravog razuma. Partizan je prošlu sezonu završio na četvrtom mestu, a pajaci koji nam vode klub ne vide nikakav problem u tome i ne samo da ne vide problem, nego u novu sezonu ulaze kao da se ništa nije ni dogodilo. Pripreme, prelazni rok i ponašanje ljudi iz kluba nam jasno govore da će naredna sezona proći u grčevitoj borbi za drugo i treće mesto.

Da stvar bude gadnija, Vazura i Vučelić su se odlučili na krajnje bezobrazne cene sezonskih ulaznica. Na osnovu čega? Bolji kvalitet igrača? Borba za evropska takmičenja? Komforniji i prijatniji boravak na stadionu?

Stvar je jasna kao dan, želja da na JNA bude beznačajno malo ljudi. E, tako će i biti. Pa ćemo da vidimo gospodo, kome takav ambijent dugoročno ide u prilog, a kome ne.

Pozivamo sveopštu Partizanovu javnost da se ne kupuju sezonske karte i da se ne ide na domaće utakmice. Sablasno prazan JNA je njihovo ogledalo, pa nek u tom prizoru uživaju.

Ovakve odluke nisu popularne, ali su jedine moguće u situaciji u kojoj vas vaš sopstveni klub sapliće. S obzirom da smo saterani u ćošak, radikalizacija i konkretniji potezi su neminovni.

Mnoge smo stvari trpeli i istrpeli, mnoge stvari i dan danas trpimo, sa ovom grupom amatera koji vode klub, ali da nas neko ovako bahato pravi budalama i da od naših para puni svoje džepove, a da pritom do te mere uruši klub da igrači beže glavom bez obzira, mi u tome više nećemo učestvovati.

Igračima Partizana, takvim kakvi su, neophodna je podrška i nju će dobijati na svakoj gostujućoj utakmici, a mi ćemo svoju borbu nastaviti, jasno i glasno, ne birajući sredstva. Vrlo je važno da ljudi budu svesni alarmantnosti situacije. Prošle sezone smo zamalo došli u situaciju da imamo dva Partizana. Na stadionu već nedeljama bruje agregati jer nema struje i čini se da se tu neće zaustaviti…

Zbog navedenih i mora drugih razloga pozivamo navijače da ispoštuju bojkot domaćih utakmica što podrazumeva i evropske i derbi utakmice, bez izuzetaka ma koliko neki atraktivan momenat bio. Vazura i Vučelić moraju da napuste klub! To je prioritet. Ova borba je za bolje sutra našeg Partizana i potrebno je da se što više ljudi uključi.

Mi ćemo o svim budućim koracima blagovremeno obavestiti navijače Partizana. Do promena i do boljih dana svi na gostovanja! –

Torcida na putu prema Zagrebu napala Vojvode iz Nikšića!

Kako doznajemo iz pouzdanih izvora, jučer oko 15:00 dogodio se incident izmedju navijačke grupe Torcide koja je bila na putu prema Zagrebu i Vojvoda iz Nikšića koji su se vraćali sa gostovanja iz San Marina. Na auto putu kod Gornjeg Dolca, 2 automobila u kojima su bili Torcidaši su pratili oko 30-etak Vojvoda koji su se vraćali kući iz San Marina, ispred se nalazio daleko udaljen kombi navijača Hajduka.

Nikšićani su stali na zadnju benzinsku pumpu prije autoputa, gdje su jeli i krenuli dalje. Nedaleko od benzinske pumpe , 2 kilometra, desila se sačekuša Torcide. Njih negdje oko 80-etak sa palicama i kamenicama, bakljama , su krenuli u napad. Vozilo u kojima su bile Vojvode, udara u jedno auto i prolazi kroz barikadu, te se odma zaustavlja. Nakon izlaska iz kombija, ispalili su signalnu raketu i dosta baklji. Nije došlo do nikakvog većeg fizičkog obračuna, jer je jedan član Torcide bio povrijedjen.

Zadržavanje Vojvoda na svim graničnim prijelazima je trajalo po najmanje tri sata. U narednom periodu očekujemo i video sa ovog incidenta!

Navijači Zrinjskog prijete Borjanu, “Čekamo te , pripremi traktor za svaki slučaj”

HŠK Zrinjski Mostar je u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Prvaka uspjeo da eliminiše predstavnika Armenije ” Urartu” i tako se plasirao u naredni krug kvalifikacija. Sada je na redu slovačka ekipa, Slovan iz Bratislave. Prva utakmica se igra u Mostaru, naredne sedmice.

U vezi ove utakmice se digla velika prašina širom društvenih mreža , riječ je o golmanu Milanu Borjanu koji se nalazi na meti ovih dana po internetu. Borjan je doskorašnji golman Crvene Zvezde, a sada član Slovana iz Bratislave, reprezentativac Kanade. Borjan je rodjen u Kninu, zbog kojega je davao par puta ” zapaljive izjave”, a najveća od njih jeste da je izjavio da ne potječe iz Dalmacije , nego iz ” Srpske Krajine”.

Na društvenim mrežama se uveliko pojavljuju poruke domaćih navijača , ” Freze, traktori , seoski putevi, Borjanee” ili ” Borjane, čekamo te!”

Novinari su upitali Borjana, šta je njegov odgovor na ove provokacije , a Milan je odgovorio ” Ne obazirem se na prozivke, Zrinjski je klub koji poštujem. Idemo u Mostar da igramo nogomet. Ko se drži politike i vrijedja , nije mu mjesto na stadionu”..

16. godina od brutalne tuče Ultrasa i Grobara u Mostaru!

Tačno prije 16. godina se dogodio sukob navijača Ultrasa i Grobara na utakmici ” Pod Bijelim Brijegom ” u Mostaru. Partizan je tog dana gostovao u Mostaru i slavio sa jubilarnih 6:1, utakmica ne samo što je ostala upamćena po visokoj pobjedi crno – belih, sukob na tribini je dodatno ostavio sjećanje na ovu utakmicu!

Susret je bio u okviru prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope , na kojem je tim iz Beograda lagano ” protutnjao ” Mostarom.

Sve je počelo kada su domaći ultrasi kamenovali autobuse u kojima su bili Grobari na ulasku u Mostar, na šta su im gosti uzvratili na isti način. Žestoki sukobi su počeli tek na tribinama stadiona Pod Bijelim Brijegom, negdje oko 900 navijača iz Beograda se nalazilo na tribinama stadiona u Mostaru , kada su krenuli sa bacanjem pirotehničkih sredstava prema domaćim navijačima, domaća publika nije ostala dužna pa je počela uzvraćati bacanjem kamenica.

Mostarska policija je uspjela da zaustavi medjusobne obračune na stadionu, da bi u tom neredu, 27 policajaca zadobilo povrede. Povrijedeno je 36 osoba na stadionu , od spomenutog broja teže povrede su zadobili jedan policajac i jedan navijač Partizana , koji je ostao bez tri prsta. Epilog navijačkog sukoba su razbijene arkade, polomljene šake, oči nadražene suzavcima, te uhapšeni navijači..

Pogledajte video ispod , dolazak Grobara u Mostar!

Incident u Banja Luci : Sukob navijača Borca i Crvene Zvezde!

Prije nekih sat vremena u Banja Luci, ispred Robne kuće ” Boska ” se dogodio sukob izmedju navijača Borca iz Banja Luke i Crvene Zvezde.

Večeras je u Banja Luci predstavljanje trofeja koje je osvojila ekipa iz Beograda, prilikom čega se na održavanom mjestu prikupio veliki broj navijača i tako izbio sukob. Jedan od prisutnih gradjana je rekao da su se u jednom momentu pojavila najmanje dva automobila, iz kojih su izašli , domaći navijači. Brzom reakcijom policije , navijači Crvene Zvezde su potisnuti prema Gospodskoj ulici, dok su domaći navijači udaljeni u suprotnom pravcu. Trenutno se u centru Banjaluke nalaze i pripadnici Jedinice Žandamerije..

Prema informacijama koje stizu, ima povređenih na obe strane.

Zbog skandiranja ” Nož, žica , Podgorica ” 40 navijača Sutjeske će prekršajno odgovarati!

Podgorička policija je zajedno kolegama iz policijske stanice Nikšić došla do identifikacije 40 osoba, članova navijačke grupe Vojvode iz Nikšića, i protiv njih će biti podnesene prekršajne prijave , razlog tome je na utakmici Kupa Crne Gore izmedju FK Sutjeske i FK Arsenal , uzvikavali “Nož, žica, Podgorica”..

Iz policije je saopšteno da će biti podnešene prekršajne prijave za navedena lica, iz zakona o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama. Policija je sa ovim incidentom upoznala državne tužioce u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici i Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, koji su se izjasnili da se navedenim radnjama navijača ne stiču elementi krivičnog djela.

Najvatreniji navijači Pariza poslali prijeteću poruku reprezentativcu Srbije?

Najvatrenija navijačka grupa Paris Saint Germaina se suprostavila klubu u akciji dovođenja srpskog reprezentativca Dušana Vlahovića u PSG.

Kako stvari stoje, Vlahović je dogovorio sve uslove sa predstavnikom francuske, ali navijači PSG-a, nisu za taj transfer. Najvatreniji navijači su poslali prijeteću poruku ispred stadiona, koja je odjeknula medijima a posebno Italijom.

Na podignutoj poruki je pisalo “Dođi u Pariz, odsjeći ćemo ti tri prsta”, a referenca na ovu poruku je politička. Razlog ovome svemu jeste to da je Dušan Vlahović se našao u dosta fotografija na društvenim mrežama sa podignutih tri prsta, te sa majicama s mapom Srbije na kojoj je dodano i Kosovo.

Ultrasi PSG-a su iskazali da igrače koji podržavaju ovakve fotografije ne žele u klubu. Da li će pobuna navijača utjecati na transfer Vlahovića , ostaje da vidimo!