Armadin trans pao u ruke Torcide posle sukoba na Krku

Vjerovatno niko nije ni pomislio da će na okavkvim događajima prethoditi navijačka akcija. Armada je organizovala akciju za pomoć narodu Ukrajine, pomoć se prikupljala u sjedištu KN Armada, kao i na otoku Krku, u Njivicama na tržnici, gdje se i desio sukob sa splitskom grupom.

Naime, sukob se desio 1 Aprila, tokom humanitarnoj akcije na Krku.

Prema informacijama koje dolaze, oko 20ak fino opremljenih Torcidaša napalo je 10ak članova Armade. U sukobu je pao transparent “kljac 1987” koji je sada u rukama Torcide.

Navijači Hajduka su u ožujku (martu) klubu donirali pola milijuna kuna

Poznata splitska udruga “Naš Hajduk” je na društvenim mrežama objavila kako su tijekom prošlog mjeseca navijači Hajduka kroz donacije klubu uplatili više od pola milijuna kuna. U računicu ne ulaze mnogobrojne nove članarine, već se radi samo o redovnim donatorima za otkup dionica Hajduka kroz projekt “Za sva vrimena” te onima koji su se odlučili na jednokratne donacije.

Prošle godine vlasnički udio Hajdukovih navijača u klubu se popeo na 28.26% što im omogućava kontrolni paket dionica. Prema ugovoru sklopljenom između udruge Naš Hajduk i Tommy, Bijeli će po završetku procesa otkupa dionica u potpunosti biti u vlasništvu svojih navijača i Grada Splita.

NEVJEROVATNO: Navijač Evertona uletio na teren i sam sebe vezao za gol (VIDEO)

Nevjerovatne scene dešavaju se večeras na Goodison Parku u duelu Evertona i Newcastlea.

Naime, jedan navijač Evertona uletio je u teren tokom utakmice, te je sam sebe vezao za gol.

Sudija je odmah meč prekinuo. Navijaču su pripadnici osiguranja stadiona pritrčali u pomoć i oslobodili su nesretnika.

Pogledajte kompletan video klikom OVDE.

Inače, momak koji je ušao na teren na je aktivista za zaštitu okoliša i ova ekipa na sve načine pokušava upozoriti svijet na zaštitu prirode.

Veliko nezadovoljstvo BBB zbog načina prodaje karti za derbi

Iz GNK Dinamo su objavljene informacije o broju ulaznica za subotnji derbi s Hajdukom na Poljudu i pojedinosti o načinu njihove prodaje: “Najveći hrvatski derbi igra se 12. ožujka od 18 sati na Poljudu, a Dinamo je dobio 1470 ulaznica za gostujuću tribinu jug. Cijena ulaznice iznosi 40 kuna. Ukupno 1000 ulaznica prodavat će se na Ticket pointu u Zagrebu. Radno vrijeme Ticket pointa u srijedu i četvrtak je od 11 do 19, a u petak od 9 do 12 sati. U slučaju da se rasprodaju sve ulaznice klub će obavijestiti navijače o završetku prodaje.

Ostalih 470 ulaznica prodavat će se u Dugopolju na dan utakmice od 14:30 sati na prihvatnom mjestu za gostujuće navijače. Jedna osoba može kupiti najviše pet ulaznica, uz predočenje osobnog dokumenta za svaku osobu. Za ulaz na stadion u Splitu obavezno je predočenje osobnog dokumenta, ulaznice i EU digitalne COVID potvrde.”

Naime, ove informacije razljutile su navijače Dinama iz dva razloga: Hajduk im je dao za kupnju manje ulaznica od onoga što bi trebao (5 posto kapaciteta Poljuda) pa traže da se Hajduku i njegovim navijačima vrati istom mjerom na derbiju u Maksimiru. Podsjećaju da Hajduk i njegovi navijači na Maksimiru uvijek dobiju propisanih 5 posto od ukupnog broja ulaznica.

I dok je prvi razlog ljutnje dinamovaca Hajduk, drugi je usmjeren prema Dinamu jer je klub još jednom donio odluku s kojom se njegovi navijači nikako ne slažu – da čak trećinu od ionako malog broja ulaznica za derbi na Poljudu pošalje na Dugopolje.

Postoji opasnost da stotine dinamovaca dođu pred Split i ondje ostanu bez ulaznice za derbi

Kada uzmemo u obzir da već sada iz Zagreba ima 15 punih autobusa navijača koji kreću prema Poljudu, to lako može značiti da će oko 500 navijača Dinama doći pred Split i ondje doznati da su ostali bez ulaznice za derbi.

Novo saopštenje Crvene Zvezde, žestoke optužbe na račun Partizana i FSS

Ovih dana nižu se saopštenja beogradskih klubova. Nakon pobede Partizana u Subotici oglasili su se jednom, ljuti rival je odgovorio, oni su odgovorili na odgovor, a onda je usledilo treće saopštenje crveno-belih.

“Da imaju i malo sportskog morala odćutali bi ljudi iz Partizana posle danasnje pljačke i pobede iz ovakvog penala danas. Ali nemaju i to nije ništa novo. Oni pokvareno pokušavaju da odvuku pažnju sa sramnog penala koji Crvenu zvezdu može da udalji od osvajanje šampionske titule. Pokušavaju zamenom teza da bace prašinu u oči sportskoj javnosti i odvuku pažnju na nebitne stvari.

Mi nećemo ćutati jer je našem klubu danas naneta velika šteta. Mi nećemo ići na teren ličnog i nikoga nećemo da vredjamo, ali ćemo štititi interese našeg kluba. Crvena zvezda već godinama osvaja šampionske titule, postiže istorijske rezultate i motor je razvoja srpskog fudbala. Naravno da to smeta ljudima iz Partizana, ali su očigledno nesposobni da našu dominaciju spreče na sportski način.

Ali Partizan nama nije tema, nama je tema organizacija koja kontrolise sudjenje a to je FSS. Partizan je našao saveznika u čelnicima FSS i selektoru reprezentacije koji je neformalni gazda Fudbalskog saveza Srbije. Javna je tajna da je Dragan Stojković iskoristio uspeh sa reprezentacijom i preuzeo kompletnu vlast u FSS, on tamo kontroliše bukvalno sve. I administraciju i sudijsku organizaciju i sve ostalo.

Javna je tajna i da Dragan Stojković već 15 godina ne dolazi na stadion Crvene zvezde i on taj problem treba da reši sam sa sobom ili već sa kim ima problem. Ali mu nećemo dozvoliti da svoju poziciju u FSS zbog sujete i svog ega zloupotrebljava i stavlja u funkciju protiv interesa Crvene zvezde. I mi na to upozoravamo od početka sezone.

Ono zbog čega smo zabrinuti je atmosfera koju je u fudbalskom savezu Srbije on napravio, a to je da Crvena zvezda ne sme da bude šampion. Ta atmosfera se prenela i na sve sudije pojedinačno i zato su sudije u strahu, a suđenje ovakvo kakvo jeste.

Naša profesionalna i sportska obaveza je da se sudarimo sa svakim ko je protiv interesa Crvene zvezde.Nećemo ćutati jer je naša obaveza da štitimo interese Crvene zvezde, naša je obaveza da našem klubu obezbedimo fer uslove i da na terenu opet pokažemo da smo najbolji kao što smo prošlog vikenda u večitom derbiju pokazali da smo tri klase iznad”, piše u sopštenju.

Inače, nakon 26 odigranih utakmica u Superligi Srbije, Partizan je prvi sa 71 bodom, a prati ga Crvena Zvezda sa 69. Ostali su daleko iza – treći Čukarički ima 47 bodova, a četvrta Vojvodina 36.

Detalji jučerašnjeg sukoba Hordi Zla i Manijaka pred početak derbija (VIDEO)

Photo: Sportsport.ba

Sat vremena prije početka jučerašnjeg sarajevskog derbija između Željezničara i Sarajeva, došlo je do nereda. Horde Zla su imale besplatan ulaz na ovu utakmicu. Gostujući navijači su organizovano ušli dosta ranije, nešto manje od sat vremena prije početka duela.

Nakon što su primjetili da Manijaka ima malo na Jugu, dakle tek se počinju skupljati, grupa Hordi se zalijeće preko terena na njih sa nekoliko baklji.

Trenutak kad grupa Hordi Zla kreće ka Jugu

Na Jugu su, pored parole za ubijenog bivšeg člana Mehmeda Ramića, stojala dva transparenta “U kost” i “Šaka huligana”. Manijaci su uspješnu skinuli transove sa ograde, moglo bi se reći da su Horde bile dosta blizu da skinu trans “U kost”. Međutim, Horde Zla u trenutku borbe posežu i za parolom za preminulog Mehmeda Ramića što je izrevoltiralo Manijake, koji potom nisu imali milosti prema Hordašima koji su im došli u ruke.

Jedan navijač Sarajeva je, blagim riječima, pretučen jer je zapao okružen Manijacima, a jedan je nekoliko puta uboden od strane navijača domaćeg tima. (Kao navijački portal, uvjek smo osuđivali korištenje noževa u navijačkim sukobima i to je nešto protiv čega treba da stanu sve grupe.)

Manijaci su se iz minute u minutu sve više skupljali, na kraju su došli i do sjeverne tribine, ali nije došlo do novog obračuna najviše zbog security-a i policijskih snaga.

Napad Delija na Vandal Boyse danas pre derbija (VIDEO)

Danas je izašao snimak napada Delija na prema svemu sudeći Vandal Boyse (Grobari), danas pre 166. beogradskog večitog derbija.

“Sukob navijača ugao Jurija Gagarina i Dr Ivana Ribara
Parkirali automobile na ulici ,njih 30ak izaslo sa drvenim palicama i lupali po restoranu Staro ognjište.Kasnije su došle 2 policijske patrole,ali već se sve bilo završilo,delikventi su pobegli do tad.”

Napisano je na Instagram profilu “Moj Beograd”

Pre početka derbija desio se još jedan sukob ispred istočne i južne tribine stadiona “Rajko Mitić”.

Inače, 166. večiti derbi je završen pobedom Crvene Zvezde rezultatom 2:0.

Navijač Dinama preminuo tokom utakmice protiv Seville u Zagrebu

Nažalost jedan navijač Dinama preminuo je nakon što mu je pozlilo na južnoj tribini stadiona Maksimir u Zagrebu tokom utakmice Modrih i Seville (1:0) u 1/16 finala Evropske lige.

Vijest je potvrdio Dinamov trener Željko Kopić na početku konferencije za novinare koja je održana nakon meča.

“Iskrena sućut porodici navijača koji je preminuo”, rekao je Kopić na početku konferencije za medije.

Tamošnji mediji neslužbeno saznaju da je navijač preminuo od srčanog udara. Liječnici su mu odmah priskočili u pomoć, prevezli ga u bolnicu, ali nije mu bilo spasa.

“S početkom utakmice Dinamo – Sevilla došlo je do situacije na južnoj tribini gdje je jednom navijaču pozlilo i izgubio je svijest. Brzom intervencijom medicinske sestre koja je bila u blizini i policijskih službenika pružena mu je prva pomoć. Odmah je došla medicinska ekipa koja je preuzela postupanje, međutim gospodin je preminuo u bolnici”, saopćili su iz Dinama.

Knezović oslobođen optužbi za ubistvo Vedrana Puljića ali ipak ide u zatvor, oglasio se i Vedranov brat

Oliver Knezović pravomoćno je oslobođen za ubistvo navijača Fudbalskog kluba Sarajevo Vedrana Puljića u neredima koji su se dogodili 4. oktobra 2009. godine u Širokom Brijegu.

Naime, Županijski sud u Splitu u ponedjeljak je Knezovića proglasio krivim za izazivanje opće opasnosti, zbog čega je osuđen na četiri godine zatvora, a morat će platiti i troškove postupka.

Brat stradalog Vedrana, Igor Puljić je za izjavio da se ovaj ishod znao godinama unazad, prenosi bh. portal sarajevskasehara.com

Ne znam šta da vam kažem, razgovarali smo već nekoliko puta. Svaki taj put sam rekao da Vedrana nije pogodio Oliver Knezović nego policajac čije se ime i prezime zna. Poenta svega ovoga je da je jedini osumnjičeni za ovo djelo oslobođen optužbi i šta sada… ‘Vuk pojeo magarca“, kazao je Puljić

Nakon svega ovaj slučaj ostaje bez ijednog optuženog, osumnjičenog i vjerovatno se ništa značajnije neće desiti u narednom periodu.

“Na kraju će ispasti da je Vedran sam sebe ubio zato što je to bila zavjera Bosanaca protiv Hrvata koji žive u Bosni i Hercegovini. Ne bi čudilo da izmisle tako neku banalnost“, rekao je Puljić

Suđenje Knezoviću najprije je započeto u BiH, ali postupak je prebačen u Hrvatsku, jer Knezović ima prebivalište u Zagrebu.

Optužnica je potvrđena, a onda je slučaj odlukom Vrhovnog suda delegiran u Split.

Grčka kao nikad prije ustala protiv huligana, sve je počelo ubistvom 19-godišnjaka

A.C.A.B. - All Cops are Bastards

Ministarstvo sporta Grčke objavilo je niz mjera usmjerenih na zaustavljanje nasilja među navijačima, uključujući trenutno i privremeno zatvaranje svih klubova navijača, bez obzira na sport.

Ministarstvo sporta objavilo je trenutno zatvaranje svih klubova navijača, u svim sportovima, do 31. jula, kao dio niza mjera za suzbijanje nasilja nekih navijača.

Naime, ove mjere je u ponedjeljak otkrio zamjenik ministra sporta Lefteris Avgenakis, a te mjere dolaze tri sedmice nakon što je 19-godišnji navijač smrtno izboden u gradu Solunu. Uhapšeno je 12 osoba nakon ove tragedije koja se pripisuje navodnim “huliganima” koji su također povrijedili dvojicu prijatelja žrtve.

Prema riječima gospodina Avgenakisa, bit će postavljeni stroži uvjeti za registraciju i upravljanje klubovima navijača. Svaki tim će moći imati samo jedan klub navijača, umjesto nekoliko do sada.

“Registracija članova ( napomena: kluba navijača ) bit će digitalna i ažurirana svakog ljeta. Licenca će biti oduzeta čim barem dvojica članova udruženja navijača budu procesuirani za djela nasilja povezana s njihovim navijačkim djelovanjem”, dodao je zamjenik ministra sporta.

Također je precizirao da udruge navijača više ne mogu dijeliti pojedinačne ulaznice, na pojedinim ulazima na stadione, za pojedine utakmice, te da će ti ulazi biti isključivo rezervirani za vlasnike sezonskih ulaznica.

Međutim ovo nije sve, povećane su i maksimalne kazne za navijački zločin, sa šest mjeseci na 5 godina.

Prema riječima ministra civilne zaštite Takisa Theodorikakosa, prioritet grčke vlade je uspostavljanje nulte tolerancije na nasilno i agresivno ponašanje oko sporta.

“Huliganizam je strašna globalna pandemija koja je već ubila desetke ljudi. Moramo udružiti snage, snage vlade, političkih stranaka, timova”, kazao je Theodorikakos.

U posljednje dvije sedmice širom zemlje zatvoreno je 67 klubova sportskih navijača, a 17 osoba uhapšeno je zbog posjedovanja potencijalno smrtonosnog oružja.

Doneseno je još niz odluka, kako bi se zaustavilo nasilje na tribinama, a posebna kazna očekuje sve one koji nose kaupljače ili poveze preko lica ili marame kako bi se sakrili od kamera i na taj način spriječili organe gonjenja da ih procesuiraju.

Za takve slijedi višegodišnja zatvorska kazna i za očekivati je da huliganizam u Grčkoj naprosto umre…