U Hrvatskoj do daljnjeg bez publike na utakmicama

Stožer nacionalne civilne zaštite objavio je nove mjere koje stupaju na snagu od ponedjeljka nakon što je Hrvatska danas zabilježila 2421 nova slučaja zaraza koronavirusom što je rekord.

Jedna u nizu novih mjera je da će se sportska natjecanja igrati do daljnjeg bez gledatelja.

“Sportska natjecanja mogu se održavati samo bez gledatelja”, rekao je šef Nacionalnog stožera Davor Božinović.

Inače, početkom rujna HNS je donio odluku da se navijači mogu vratiti na tribine i to tako da se popuni trećina kapaciteta stadiona. Međutim, nakon nešto više od mjesec dana sportska događanja ponovno će se igrati bez gledatelja.

Golman Zvezde najavio tužbu zbog gnusnih uvreda navijača Partizana

PHOTO: Starsport

Čuvar mreže i kapiten Crvene zvezde Milan Borjan oglasio se posle sramnih uvreda potpredsednika Partizana Vladimira Vuletića.

Naime, čelnik Partizana je na Tviteru objavio sliku Milana Borjana i njegovog sina Filipa, sa tim da je na mališanovu glavu stavljeno lice Ljubiše Tumbakovića.

Prenosimo saopštenje u celosti:

Kao profesionalni sportista i golman Crvene Zvezde u potpunosti sam navikao da me vređaju tokom svih 90 minuta derbija, da mi pevaju, da vređaju moju suprugu koja je radila kao direktorka marketinga FK Partizan…Navikao sam i na uvrede na društvenim mrežama. Ono na šta ne želim da se naviknem i nikada neću, je to da ucveljeni “profesor” postavlja i montira sliku mog trogodišnjeg sina na svom Tviter nalogu. Ne, to neću dopustiti da postane normalno! Neću dopustiti da kao neko ko nikada nije bio sa druge strane zakona, ko radi pošteno i bori se za svoju porodicu u ovoj zemlji, našoj Srbiji, postane normalno da nastrani “profesor” koji ne zna šta znači imati dete, dozvoli sebi da na najgrublji način prekrši pravo trogodišnjeg deteta.

Srbijo, institucije, tužilaštvo, sudovi ako mislimo da se ikada pridružimo Evropskoj Uniji ne smemo dozvoliti da bilo ko a posebno jedan “profesor” grubo krši Konvenciju o pravu deteta koja je još 20.novembra 1989.godine usvojena na Generalnoj skupštini UN.

Vlada Srbije je obećala da će biti nulta tolerancija za kršenje prava dece! Da li treba moje dete da bude primer da se nikada više ne dozvoli da se prepucavanjem u sportu ugrozi integritet bilo kog deteta?! Poštujem fudbalski klub Partizan i njegovu istoriju kao najvećeg rivala Crvene Zvezde! Partizan nisu i nikada neće biti ovi ljudi koji dozvoljavaju da bilo čije dete završi na društvenim mrežama, izloženo napadima bolesnih homofobičnih, izvrnutih umova!

Tuzbe će već sutra biti podnete a državo ti si na redu da pokažeš da Srbija štiti i čuva nasu decu, svi smo videli kampanju “Za našu decu”…Verujem u ovaj sistem i u ovu državu!

Siguran sam da je svakog pravog Partizanovca sramota kada je video danas post sa trogodišnjim detetom kod “profesora” na Tviteru! Sportski pozdrav – napisao je Milan Borjan.

Nevjerovatno pretresanje dječaka na utakmici Dinama (VIDEO)

Meč Dinama protiv Gorice u subotu brojao je 780 navijača Dinama, a mnogi od njih ostali su zgroženi onime što ih je dočekalo na ulazu na stadion.

Pripadnici osiguranja su detaljno pretraživali sve koji su ulazili na Maksimir, a išlo se do te mjere da se pretraživalo i djecu kojoj su skidane tenisice.

Udruga “Dinamo to smo mi” je objavila video na svom Facebook profilu, a brojni čitatelji su svoj gnjev zbog ponašanja obezbjeđenja izrazili u komentarima.

Nakon svega oglasili su se i iz kluba:

“Temeljem Vašeg upita vezanog za postupanje redarske službe na jučerašnjoj utakmici 8. kola 1. HNL GNK DINAMO – HNK GORICA, a koje je vidljivo iz objavljene video snimke, navodimo sljedeće: GNK DINAMO izražava žaljenje zbog postupanja pojedinca iz redarske službe koji je bez takve upute Kluba, neprofesionalno i netaktično te van razumne potrebe vršio pregled dječaka. U tom smislu ispričavamo se dječaku i njegovim roditeljima te ćemo napraviti sve što je potrebno da se takva postupanja više nikada ne dogode”, kažu u Dinamu i dodaju:

“Neovisno o tome što je ponašanje većeg dijela gledatelja na sjevernoj tribini i jučer bilo obilježeno govorom mržnje i uporabom pirotehnike, a suzbijanje čega je i osnovni zadatak sigurnosnih službi na stadionu, postupanje redara iz video snimke koju ste objavili nam je neprihvatljivo i nije sadržano u bilo kojoj uputi Kluba ili planu osiguranja.”

Reprezentacija BIH više neće igrati u Zenici

Reprezentacija BIH više neće igrati u Zenici.

Naime, zbog Corone nije vladao veliki interes, te bilo je lakše doći do ulaznica. Navijači zeničkog Čelika popularni Robijaši su nakon dugo vremena na svom stadionu prisustvovali utakmici reprezentacije BIH. U toku meča čulo se skandiranje “Savez napolje” kao i prozivke za sarajevske klubove Željezničar i Sarajevo.

U Zenici reprezentacija neće igrati do daljnjeg, pisalo je između ostalog u današnjem pismu fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine poslanom načelniku Zenice. Iz krovne kuće bh. fudbala istakli su eliku ljutnju za pomenuta skandiranja.

“Mučno je bilo svjedočiti salvama uvreda, slušajući horske vulgarnosti upućene predsjedniku i našem Savezu tokom cijelog prvog poluvremena, što je vama neprilično i navesti u pisanoj formi. Riječi koje su pojedinci koristili zorno potvrđuju spoznaju da više nismo dobrodošli u Zenicu. Tjeraju nas, psuju nas, vrijeđaju nas, diraju u naše porodice i ljudsko dostojanstvo, a sve je to veoma dobro pripremljeno rukom „dirigenta“ koji je dobro uvježbao svoj orkestar za ovu priliku“, navodi se u pismu koje potpisuje u ime Nogometnog saveza BiH generalni sekretar Adnan Džemidžić te dodaje.

„Kako ćete objasniti građanima Zenice da je onaj Savez kojeg tjeraju iz Vašeg grada napravio višemilionsku investiciju na Crkvičkom brdu, uzimsjući zapuštenu deponiju prije desetak godina pretvorivši je u nacionalni trening kamp, a da to nije neprijatelj grada kako poručuje „tribina“. Kako ćete objasniti Vašim sugrađanima da je Savez kojeg tjeraju isti onaj koji je investirao ogromna sredstva u renoviranje, održavanje funkcionalnog, gradskog stadiona „Bilino Polje“ na kojem kontinuirano održava trenažni proces i odigrava zvanične utakmice NK „Čelik“.

Oštra reakcija je stigla iz FK Čelik koji se oglasio za javnost.

Poštovani gospodine Džemidžić,

S Vaše strane smo očekivali da se obratite klubu a ne rukovodstvu grada koji je tek formalni vlasnik nekretnine koja je dom domaćina reprezentacije – stadion “Bilino polje”. Ipak, ne želeći ostati nijemi na optužbe protiv NK Čelik, kao predsjednik kluba imam dužnost da vas izvijestim o sljedećem.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je uvijek dobrodošla na stadion “Bilino polje” i uvijek će tako biti jer mjestu bosansko-hercegovačke državnosti i ne pripada ništa manje od toga. Stadion, kao domaćin sekretarijata NK Čelik Zenica, je podložan klupskom COVID-19 protokolu donešenom od strane nadležnih službi i u kojem je iz epidemiološko-sigurnosnih razloga potrebna najava za svakog pojedinca, a pogotovo za veće grupe ma ispred koga one dolazile. Obavijest o tome je javno istaknuta na ulasku u stadion.

Podsjetit ću vas da ste pravo o besplatnom korištenju našeg doma u periodu između 2016. i 2026. god. stekli potpisivanjem ugovora sa Gradom Zenicom. Imajući u vidu na takve izvanredne pogodnosti koje N/FSBiH nema nigdje drugdje, bilo bi krajnje pristojno pokazati poštovanje prema domaćinu koji, želeći pomoći reprezentaciju svoje domovine, radne zadatke, treninge i utakmice izmješta kako bi pomogao reprezentaciju, uprkos njenom rezultatskom neuspjehu koji će vas, siguran sam, i finansijski pogoditi.

Za nas u Čeliku je fudbal mnogo više od toga. Vaš dopis ćemo protumačiti kao da ste konačno “pronašli razlog” koji ste toliko tražili. Kao što vam je dobro poznato, funkcioneri fudbalskih saveza, gradonačelnici pa čak i stadioni su prolazni. Ono što je vječno je naša ideja i stav kao usijani plamen u visokoj peći iz koje izlazi vreli i jaki čelik! Zenički Čelik!

Imajući u vidu najavljene promjene unutar N/FSBiH, iz jesenjeg prvaka Kantonalne lige ZDK vam svima želimo sretne buduće profesionalne izazove i sreću u pronalasku narednih angažmana.

Put sa dna nije težak kada se zna cilj.

Samo Čelik,

Sličan show prozivki su jednom prilike priredile i pristalice tuzlanske Slobode popularne Fukare, na utakmici omladinske selekcije BIH, ali izgleda da FS BIH više ne pokazuje toleranciju.

Strateška saradnja predstavnika FK Borac iz Banja Luke sa fudbalskim klubom iz Srbije

Delegacija aleksandrovačkih crveno-plavih je proteklih dana boravila u Banjaluci gde su bili ugosteni od strane domaćina, predstavnika Borca iz Banjaluke i velikog prijatelja oba kluba, gospodina Darka Basare koji je ceo ovaj događaj i organizovao. Tom prilikom, predstavnici aleksandrovačkog Borca obišli su Gradski stadion u Banjaluci, dom banjalučkog Borca, klupske prostorije ali i znamenitosti Banja Luke koje su fascinirale goste sa Lukarela.

Tokom posete Gradskog stadiona delegacija crveno-plavih je imala priliku da se upozna sa gotovo svim prvotimcima Banjalučkog Borca, a tom prilikom im je uručen dres kapitena Saše Kajkuta sa potpisima svih igrača seniorskog tima Borca iz Banjaluke.

Predstavnik aleksandrovačkog Borca, Branislav Samolov, zahvalio se domaćinu na gostoprimstvu i istakao da je ovo velika čast za naš klub i poželeo domaćinu mnogo sreće u natsavku sezone.

“Velika nam je čast što smo dobili dres trofejnog banjalučkog Borca, on će da krasi prostorije našeg kluba. Uopšte, u gradu na Vrbasu smo dočekani na sjajan način, stekli smo nove prijatelje, a Banjalučani su sigurno dobili veliki broj navijača u našem mestu. Poželio bih im da osvoje titulu šampiona i Kup BiH “ – Izjavio je za lokalne medije Branislav Samolov.

Na kraju posete, uspostavljeni su kontakti za dalji rad i nastavak saradnje. U Planu je mnogo toga i postoji želja sa obe strane da se ova saradnja dva kluba ozvaniči i podigne na jedan mnogo veći nivo. Za početak, radi se na uspostvaljanju saradnje dva medijska tima, internet stranica i multimedijalna saradnja. Postoji i želja za bratimljenjem klubova koji imaju isto ime, iste boje dresova, istu himnu koja odjekuje Lukarelom i Banjalukom pre svake utakmice, ali i iste fudbalske ambicije koje za cilj imaju predstavljanje mesta odakle klub potiče u najboljem svetlu.

O narednim delovanjima i unapređenju ove saradnje javnost će biti obeveštena putem sajta FK Borac Aleksandrova, a da je ova poseta izazvala veliku pažnju i u Banjaluci svedoče lokalni mediji koji su istu vest objavili na nekoliko portala, između ostalih i najpoznatiji portal Srpskainfo.

Detalji o navijačkim sukobima u Županji, ozlijeđeno i nekoliko policajaca (VIDEO)

PHOTO: Screenshot

Službenici policije su u službene prostorije policije priveli šest osoba starosti od 19 do 26 godina s područja više županija te još pet osoba starosti od 17 do 33 godine s područja Vukovarsko-srijemske županije

Vukovarsko – srijemska Policijska uprava dva puta se oglasila povodom događaja sa jučerašnje utakmice u Županji, u kojoj je Graničar dočekao Hajduk, a kada su policajci, zbog svladavanja otpora, uporabili sredstva prisile prema skupini gostujućih navijača koji su pokušali neovlašteno ući na nogometni stadion narušavajući javni red i mir prilikom čega su dvojica iz skupine napala dvojicu policijskih službenika.

Prilikom uporabe sredstava prisile tri su policijska službenika lakše ozlijeđena. Policijski službenici su u službene prostorije policije priveli šest osoba starosti od 19 do 26 godina s područja više županija (splitsko-dalmatinske, dubrovačko-neretvanske, zagrebačke i osječko-baranjske) nad kojima je provedeno kriminalističko istraživanje, izvijestila je PU napominjući kako se to dogodilo oko 14:55 sati.

Još su dodali kako će nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja policija protiv 22-godišnjaka s područja Osječko-baranjske županije i jedne, zasad nepoznate osobe podnijeti kaznenu prijavu zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela „Napad na službenu osobu“. Protiv svih šest privedenih osoba policija će podnijeti optužni prijedlog zbog počinjenog prekršaja nedopuštenog ulaska u prostor gledatelja iz Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima, a protiv trojice među njima i za počinjeni prekršaj remećenja javnog reda i mira iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.

https://www.youtube.com/watch?v=deEJlsXEz64&feature=emb_title

Ipak, niti to nije bio kraj jer je nešto kasnije, oko 17:15 sati, policija spriječila sukob navijača okupljenih kod autobusnog kolodvora u Županji. Tada je u službene prostorije policije privedeno još pet osoba starosti od 17 do 33 godine s područja Vukovarsko-srijemske županije.

Protiv 19-godišnjaka, kod kojeg je pronađena teleskopska palica i papar sprej, bit će podnijet optužni prijedlog zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima, dok je 33-godišnjak, koji je na autobusnom kolodvoru u alkoholiziranom stanju (0,79 g/kg) vrijeđao i omalovažavao policijskog službenika, smješten u posebnu prostoriju do otrježnjenja te će protiv njega biti podnijet optužni prijedlog zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima i Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira. Kriminalističko istraživanje se nastavlja, izvijestila je policija.

Sukob Torcide i BBB u Županji (VIDEO)

Mediji prenose da su desetorica privedenih navijača bilans vukovarsko-srijemske policije na današnjoj utakmici Graničara i Hajduka u Županji.

Naime, sve je počelo još prije utakmice, kad se Torcida, u pokušaju ulaska na sjevernu tribinu Stadiona prve hrvatske nogometne lopte, sukobila s policijom, ali i Bad Blue Boysima koji su bili u blizini.

Prema informacijama koje dolaze, navijači Hajduka su izvukli deblji kraj.

JOŠ JEDAN VIDEOZAPIS POGLEDAJTE KLIKOM OVDE.

Delije bakljadom i vatrometom, ispred stadiona, proslavile Zvezdine golove

Delije, koji se nalaze van stadiona, našli su način da daju podršku timu.

Prije dva dana Crvene zvezda je dominantno odigrala u Lučanima i pobedila sa 4:0, a Delije su unatoč zabrani našli način kako da bodre svoj tim.

Intervju: Matija Bećković o Grobarima, Zvezdi, navijačkim strastima…

FOTO: MN Press

Za zvanični kanal Crvene zvezde, srpski pisac Matija Bećković je govorio o brojnim zanimljivostima kao navijač crveno-belih.

Bećković se podsetio i perioda krize Partizana u prošlosti, kada se doduše divio i njihovoj vernosti klubu.

Partizan je fenomen jer tu može da igra ko god hoće, ali mogu navijati ljudi samo čeličnog zdravlja. Izdržati te poraze i lomove… Nema srca koje neće prepući. Onda je bilo da se navijačima Partizana prizna neki beneficirani penzijski staž, jer navijati, to je bila propast za zdravlje.

Dotakao se Bećković i na Duška Radovića.

Ja stalno pričam tu anegdotu, pošto je moja majka čula da Duško navija za Partizan, ona je rekla “kako može jedan onako pametan i pošten čovek da navija za Partizan”. Ja to prenosim Duško, a on kaže, da, ja navijam za Partizan, ali sam objektivan.

Niko nije mogao da razuveri Srbe da je to opozicioni klub, demokratski. Šta se god događa u Zvezdi, to je imalo neku simboliku koja je ohrabrivala reakciju i protivnike režima. Kad se Kule Aćimović prekrstio jednom na centru pre početka utakmice, mislim da je cela Srbija znala kao da je ne znam kakav gest bio.

A Rajko Mitić, veliki simbol Zvezde i demokratije, imao je razdeljak na desnu stranu, a on je desna polutka, a na desnu stranu je razdeljak imao i kralj Petar II. I onda se u našim planinama mislilo da ne može drugi način i dozvoljeni način iskaže stav i opredeljenje. I na tu vrstu simbola je spala demokratija i sloboda u totalitarnom režimu.

Pričao je i o svom navijačkom shvatanju.

Moja ljubav prema Zvezdi ne zavisi od rezultata, da li su dobili ili izgubili, sporedna je stvar. Ali vernost je obavezna. Tako da, razume se, postojala je ta predstava da nema tog kluba koji Zvezda ne može da pobedi. Tako se desilo da je tukla najslavnije na svetu. Ali bio je tu drugi neki faktor, ako ona pobedi Real ili Mančester junajted, onda pomislim kako će iduće nedleje da izgubi u Obrenovcu. I to je ličilo na naš narod i mentalitet. Ako kad ona hoće i kad je to važno, onda ne postoji taj protivnik koga ona ne može da tuče. Tako da je i na taj način stvarana fama o njenoj svemoći.

Sukob BBB-a i Škripara u Širokom: Privedeno 20 osoba

Radi se o navijačkom sukobu Bad Blue Boysa i Škripara iz Širokog, potvrđeno je iz policije.

Čak dvadeset osoba je privedeno nakon obračuna navijačkih skupina koji se sinoć dogodio u Širokom Briegu.

Kako nezvanično saznajemo, 50-ak Bad Blue Boysa prvo je kod crkve napalo prolaznike, a onda su na dvoboj izazvali Škripare i čekali da se pojave.

Manja tuča dogodila se u blizini crkve u naselju Brig i obližnjoj šumi, nakon čega se 30ak Bojsa provlačilo kroz šumu ali su slučajno naletili tačno ispred specijalne policije iz Gruda koji su priveli više osoba i brutalno istukli sve što su pohapsili.

Par Bojsa iz Hrvatske su protjerani iz BiH. Domaci Škripari su još u policijskoj stanici. Skoro je išaran grafit od Škripara za kojeg su optužili BBB.

Inače, već pola godine se šaraju grafiti Torcide i Škripara od strane BBB, što je pojačalo tenzije ovih grupa u Hercegovini.