Saopstenje Partizanovaca povodom incidenata na putu za Surdulicu

Proslo je neko vreme i svi utisci posle onog namestenog sranja na naplatnoj rampi su se slegli. Ni sam ne znam sa koliko sam se ljudi video i cuo zadnjih dana.
Svako ko je bio na licu mesta i ko je makar iz medija video slike, shvatio je o cemu je rec.
Busevi sa Partizanovcima su zaustavljeni na naplatnoj rampi od strane policije i to je u startu bio prvi signal da nesto nije u redu. Koji razlog imas da buseve sa navijacima zadrzavas na tom mestu a ne oko stadiona ili na tribini na stadionu. Vec tu smo znali da se ceka na “zvanicne” i placene navijace. Sve bi to bilo donekle razumljivo da su nas zaustavili ljudi iz kluba, ili ono govno od komesara kluba. Ne, nas su zaustavili policajci kojima je tako naredjeno sa vrha. I svi znamo za ciji racun oni rade. Vec tu smo znali da smo i dalje navijaci drugog reda.

 

 


Kada je dosao konvoj automobila placenika sa Juga i izmanipulisanih ljudi koji su im trebali za taj poduhvat, prosli su pored policije u dogovoru sa njima i sa kuvanim motkama se zaleteli prema nama. Samo iz jednog busa su Partizanovci uspeli da izadju i stanu na crtu ovim zandarskim navijacima. Ljudi iz drugih buseva su zadrzani od strane policije da ne smeju da izadju iz autobusa pa je cak palo i izvlacenje pistolja. Dok je masa bila blokirana da izadje iz busa, samo iz jednog su izasli Grobari i pokazali da se ne plase ovih placenika i instant navijaca. Koga i da se bojimo kada svi vrlo dobro znamo te ljude i da oni svoje ime mogu da grade samo ako napadaju Grobare i na taj nacin pokusaju da ih zastrase ali taj recept ne prolazi kod Partizanovaca mesecima unazad. Goloruki su krenuli na brojniju interesnu ekipu koja je vec bila dobro naoruzana motkama i stanglama. Bez uzmicanja su se drzali goluriki a svi znamo kakvu stetu moze da napravi stangla pogotovu ako je drze preplaseni placenici koji vrlo dobro znaju svoje domete u tim situacijama. Partizanovci su se odlicno drzali i potisnuli naoruzane cinkarose daleko od prvobitnog mesta desavanja. Tada vec izlaze i ostali Partizanovci iz drugih buseva koji su probili muriju koja ih je drzala. Tek tada krece komesanje medju placenicima sa juga i krecu da se povlace dok se murija i dalje zaletala na partizanovce.

 

Svesni da namestaljka nije uspela i da rezultat dogovora Rosavog i ekipe sa juga sa murijom nije ostvaren, krenuli su da sklapaju alternativne dogovore kako da bezbedno stignu do Surdulice. Rosavi spanski zid je sve vreme bio na vezi sa inspektorima i zandarima iako je svima bilo jasno da su oni ti koji su dosli tu sa pripremljenim stanglama. Da su oni bili ti koji su prosli pored policije koja je namestala Partizanovce i da su posle toga otisli u rikverc bez ikakvog cimanja murije. Svima je je sve jasno i ne postoji takav spin koji oni mogu sada da prospu grobarima pa da se opravdaju za ovaj fijasko.

 

Imas na svojoj strani muriju, logistiku i brojnost i ne uspes da uradis ono sto si naumio. Katastrofa. Ovo nije sukub dve navijacke grupe, vec borba svih Partizanovaca protiv murije koja je instumentalizovana u vidu Rosavog, Kurte, Bosketa i drugih.

Svako od njih ima debele krivicne koje im se drze u fijoci i zbog kojih, izmedju ostalog moraju da rade ovako ljigave stvari. Ono sto je vazno da mi ostanemo zdravi u glavi i protiv svih losih pojava kojima svedocimo. JUG USTACE, JACI I BOLJI NEGO IKADA PRE!!!

Hajduk zabranjuje ulazak u svečanu ložu članovima Izvršnog odbora HNS-

Izvršnom odboru Hrvatskog nogometnog saveza poslane su danas s Poljuda ‘prozirne medalje’, replike medalja koje su dodijeljene preksinoć u Vinkovcima osvajačima i finalistima Hrvatskog kupa. ‘Prozirnih medalja’ jetočno 17, namijenjenih za 17 članova tog tijela Hrvatskog nogometnog saveza.

U priopćenju službene stranice stoji:

“HNK Hajduk, do raspisivanja i provedbe demokratskih izbora unutar Hrvatskog nogometnog saveza te rješavanja aktualne situacije unutar sudačke organizacije zabranjuje ulazak u svečanu ložu članovima Izvršnog odbora HNS-a. Iznimke mogu biti tek slučajevi kada neki od članova IO HNS-a budu u nužnim ulogama predviđenim propozicijama, kao službeni predstavnici gostujućeg kluba. Naravno, svi članovi IO slobodni su, kao i ostali gledatelji, kupiti ulaznice za sve ostale sektore, odnosno tribine poljudskog stadiona i uživo gledati najgledaniji hrvatski klub (u upravo završenoj sezoni možemo se pohvaliti da na naše utakmice otpada čak 55 % ukupne gledanosti lige uživo na svim stadionima).”

Dynamo Kiev hooligans attack Liverpool fans in Kiev

According to the English media, it is assumed that a group of hooligans of Kiev Dinamo are responsible for the attack on Liverpool fans. A couple of days before the Champions League final between Liverpool and Real Madrid, it was tense in the streets of Kiev where a serious incident led by Ukrainian and English hooligans . A group of masked Ukrainians, supposedly Dinamo fans, attacked fans of Liverpool who were sitting in a coffee shop.

 

“The blood was everywhere,” the English media wrote

Chairs, tables, glasses and other items were flying, and then an arrest took place.

The police arrived late, the strongest blow was already gone, and only two were taken.

https://www.youtube.com/watch?v=eLBJZ_0aMLU

 

Navijacka mapa Sofije

Glavni grad Bugarske podeljen je na plavi i crveni deo grada, tj na navijace Levskog i CSKA. Dva velika gradska rivala ciji rivalitet traje vise od pola veka imaju najvece armije navijaca, od ostalih grupa tu su navijaci Slavije i navijaci Lokomotive.

 

Ukrajinski ultrasi pretukli navijače Liverpula u Kijevu (VIDEO)

Po pisanju engleskih medija, pretpostavlja se da je grupa huligana kijevskog Dinama odgovorna za napad na navijače Liverpula.

Par dana prije finala Lige šampiona između Liverpula i Real Madrida napeto je na ulicama Kijeva gde se u četvrtak uveče dogodio ozbiljan incident u režiji ukrajinskih i engleskih huligana.

 

 

 

 

 

 

Grupa maskiranih Ukrajinaca, pretpostavlja se da su u pitanju navijači Dinama, napala navijače Liverpula koji su sedeli u jednom kafiću.

“Krvi je bilo svuda”, pišu Engleski mediji

Stolice, stolovi, čaše i ostali predmeti su letili, a zatim je uslijedilo hapšenje.

Policija je stigla ipak kasno, najjači udar je već minuo, a samo su dvojica privedena.

Navijači Hajduka snimili pjesmu kako su pokradeni u finalu Kupa

Splićani suizgubili od Dinama sa 1:0 u finalu Kupa Hrvatske, a taj epilog režirale su sudije.
Arbitri su oštetili Splićane, bilo je spornih odluka, a ključna je viđena u 23. minutu duela, kada je oprošten crveni karton Zagrepčanima.

U istoj situaciji, ofsajdom je prekinuta idealna šansa Hajduka, pa se na internetu širi revolt navijača Hajduka već nekoliko dana.

Poslije toga, tandem sa Radija Dalmacija, Marin Maljković i Siniša Garbin, snimili su Baladu o finalu Kupa (Pokradeni).

Tekst pjesme:

Samo Mamić sve je znao
Ja ću tebi ti ćeš meni
Bili su u Vinkovcima
Pokradeni pokradeni

Pokradeni mi smo bili
Onog časa onog trena
Kad nam nije sviran penal
Na finale pade sjena

Pokradeni pokradeni
Lampa gori ajme meni
Slavonijo moja mi smo
Pokradeni pokradeni

Igrat mi smo tili dalje
Kapljon kiše zaliveni
Al smo nakon ure ipo
Ostali ka pokradeni

Pokradeni mi smo bili
Kraj Bosuta to se zbilo
Ali ostat ćemo vječno
Umotani mi u bilo

Pokradeni pokradeni
Kamen gori val se pjeni
Croatio moja mi smo
Pokradeni pokradeni

Torcida od bijesa pjeni
Dalmacijo moja mi smo
Pokradeni pokradeni

Navijači Dinama pred gradskom Skupštinom spriječili nasilan pokušaj privatizacije kluba

U četrvtak kasno navečer je u Skupštini Grada Zagreba, odigrana jedna od najbitnijih Dinamovih utakmica. Naime, suprotno originalnom rasporedu, točka u kojoj se odlučuje o privatizaciji Dinama pomaknuta je kako bi se u četvrtak odlučilo o tom pitanju!

HDZ-ov zastupnik skrivećki želio provući glasanje na Skupštini

Index.hr doznaje iz neformalnih izvora kako je predsjednik Andrija Mikulić s obzirom na sastav Skupštine smatrao da ima većinu zbog manjka zastupnika koji se oštro protive privatizaciji hrvatskog prvaka.

Navijači saznali za plan HDZ-ovca i došli pred Skupštinu

Ipak, revoltirani Dinamovi navijači koji pomno prate situaciju spontano su se uputili prema Skupštini gdje su glasnim skandiranjem stavili do znanja što misle o ovakvom, nasilnom pokušaju odlučivanja o jednom od najbitnijih pitanja u Dinamovoj povijesti. Skupštinari, kojima su se u međuvremenu pridružio i dio onih koji se protive privatizaciji, su shvatili poruku, te su navijači Dinama izvojevali pobjedu – skupština je prekinuta, te je glasanje po tom pitanju odgođeno. Procjena je da je u tom trenutku omjer bio 25-22 u korist skupštinara koji se protive privatizaciji.

O ovom pitanju tako će se ipak glasati u srijedu u ranim popodnevnim satima.

izvor: index.hr

Navijači kluba iz Bugarske žele da klub igra u Makedoniji

Navijači fudbalskog kluba “Pirin Blagoevgrad” nakon što su ispali iz prve lige Bugarske, poslali su pismo fudbalskom savezu Makedonije. Navijači Pirina koji su mnogo nezadovoljni ponašanjem Sudija i Saveza prema njihovom klubu u elitnom fudbalskom natjecanju Bugarske, žele da njihov klub učestvuje u bilo kojoj fudbalskoj ligi druge države.

Izvinjavamo se zbog ne baš najboljeg prevoda makedonskog jezika. Saopštenje navijača ovog bugarskog kluba prenosimo u cijelosti.

“Molimo vas
Fudbalska federacija Makedonije (FFM)

Poštovani rukovoditelji makedonskog nogometa,
mi navijači NK Pirin Blagoevgrad, najhitnije vas da prihvatite FC Pirin Blagoevgrad za početak sudjelovanja u sljedećoj sezoni u makedonskom nogometnoj ligi. Bez obzira na to što nogometna liga FFM.
Tijekom proteklih 20 godina tim Pirin je predmet velike represije isplanirane s namjerom od strane nacionalnog saveza, FC Pirin je dva puta bio izbačen iz Prve lige Bugarske u 2005. i 2011. godini, a ove sezone od strane „pomoću” sudačke organizacije je ponižen s najviše prezira i kukavički iz bugarske nogometne federacije.
Morala, časti, dostojanstva i pravde borba, ideali FC Pirin i njegovi pristaše
napustio naš junak Goce Delčev, bili gazi najviše arogantan i bez okolišanja od strane nacionalnog saveza.
Formalno vas da prihvatite FC Pirin Blagoevgrad Futbalska federacije Makedonije (FFM)

Od predsjednika Zelenih orlova i predsjednika FK Pirin i sve iz Pirina”

Curva Sud Roma

CURVA SUD ROMA-Roma

symbol: # Mr. Magoo # (cute man)

Until 1977, there were various groups of fans on the tribune of the fans of Rome, known as CURVA SUD, and their composition consisted mainly of the guys from the same settlements, but the teams differed widely in the organization. There were groups “Fossa dei Lupi”, “Pantere Giallorosse”, “Panthers”, and the two most famous, “Boys” and “Fedayn”.

Following the example of ultra-movement pioneers, more precisely the first united group (FDL-Milan, UTC-Doria, UG-Turin), a Commando Ultra ‘Curva Sud group, composed of the above-mentioned united groups, was formed at the match against Sampdoria on January 9, which existed before the unification.

 

 

 

The newly formed group favored Roma in all games, under the leadership of their first leader, a certain Geppa, and had their own parole – With heart to the south, with a stick to the north.

Commando Ultra ‘Curva Court did not maintain absolutely any contacts with the AS Roma, however, as they themselves emphasize, then there were other times in football. In 1987, there were first disagreements between the Commando Ultra Curva Sud members, as they all objected to the purchase of Manfredonia, a man who openly said that Lazial was, and therefore, unwelcome in the camp of the town rivals, more precisely his fans.
At the match against Ascoli in 1987, the word “Viola, do not buy Manfredonia …!”

 

Of course, Viola parole did not listen to, buy Manfredonia, which automatically results in the part of the Commando Ultra ‘Curva Sud detaching, so the group breaks into two fractions, i.e. to the part of the group that accepted Manfredonia, and to the other part, which does not accept it.
Against Manfredonia, they were practically the founders of the Commando Ultra Curva Sud Group, and they are now called by G.A.M (Gruppo anti Manfredonia), while the other part, which considered Manfredoni to become part of Rome, has no use whatsoever to call it. This team, which has to be emphasized, was in a large minority, was called “Vecchio CUCS”.
On September 3, 1987, on the match of the Roma match – Genoa, CUSC GAM caught the parochial “The Innocent, remove that jersey”, which was a sufficient reason for the Vecchio CUCS to attack the GAM, a huge tide came out. That was the moment when modern football started today to rule Italy … .. some things that had previously been unthinkable began.

Already starting to return to their parent groups, Fedyan, Boys are re-separated, while the two crippled factions, G.A.M and Vecchio, clash over the registration and the original group name.

Manfredoni, the player who caused major problems at CURVI SUD, is soon quitting with active playing, however, he has no share in individuals in G.A.M, while their most radical part is separated and the Opposite Faction is formed.
A newly formed fraction avoids any contact with groups in the south, justifying that others have issued the ideals of ultras. In time, politics increasingly enters into groups, many become right-oriented, and this breaks away from the ideals of old ultras, which policy was not important, so that they become unsuitable. In the 93/94 season, there is a slight shift, when individuals from GAM decided to unite with Vecchio CUCS.

 

However, in the 1999/2000 season, a lot of things are changing, something new is being created, a group called AS ROMA ULTRAS is being created. The cheering of the group is still ongoing, and in the last few seasons they managed to consolidate the shaky unity of the Curve Sud, which we witnessed ourselves, a lot of teams, old and new, now united, of course, the teams still retained their old names. As I said, they are still cheerful, they work, so it's safe to talk about that team in a couple of years.

Features: During the 1999/2000 season. ASR Ultras Group became the leader of the South
tribine. These changes have contributed to other groups of Romanians (Fedayn,
Fazione, Boys, Fegati Spappolati) are unsuccessful
CUCS was fully supported by ASR Ultras. ASR Ultras are in for
spontaneous winding movement, with lots of freedom, interesting flags, slogans, small ones
barbarians … Supporters are national right. For several years running the forum
managed to create a modern forum fairly traditional.

 

other groups: COMMANDO ULTRA ‘CURVA SUD (C.U.C.S.)
They were founded in 1977 by unification of the group Guerriglieri della curva sud (1967), Pantera, Boys,
Fedayn, Fossa dei Lupi …
symbol: lightning
Number: 3000 members
Features: In a short time they have become an extremely important and strong group on the reels scene.
They have always traveled in large numbers (on visits always with transparency
ULTRA ‘ROMA), were also known for many incidents. On the city
Derby 79. One missile fired from the south was executed by Vincent Paparelli,
fans of Lazio. After this incident, a prohibition on expulsion was made
banners with the inscription CUCS and ULTRA ‘ROMA, which was in effect all
to 83/84. On the occasion of this tragic event, the public apology to Latsiali has arrived
only in 1999 when the ASR Ultras highlighted a vapor # In addition to the colors we are also seeing
Paparelli #.

There are also rioting in Inter-Roma 81/82. when it's in a fight
a knife was stabbed by 12 Romanians, and one fan of Inter was dropped from the upper level
San Sira.
-For the CUCS, the first problems arise in 1987. The reason is the arrival of Manfredonia,
former captain of Lacia in Rome. Major part of the founders of CUCS is against the performance
Manfredonia for Roma, and they declare themselves as CUCS G.A.M. (Gruppo Anti
Manfredonia). The smaller part of the founders is separated and formed by the Vecchio CUCS. Because of
These and other problems of the Fedayn and Boys group are separated and decided to reappear
they act independently. In recent years, the group has not been as strong as before and with
active in 1999
– During the seventies and eighties, CUCS members sympathized with the left, and
The last years were mostly apolitical.
FEDAYN
Founded: 1972.
symbol: dead head with hood
Number: 100 members
characteristics: The group consists of Romanians from Quadraro City Quarter. Vases for Exceptional
militant and delinquent group, their motto in the seventies was
# Shut up everything that is not yellow-red! # The founder of the group was Robert Rulli,
the famous person of the southern tribune. In a sign of remembering and obeying him, it was made
transparent Brigata Roberto Rulli. Fedayn has always been the most appreciated group
Romanist – a group with its identity, tradition …
BOYS
Founded: 1972.
symbol: sun, mac, lupine (figure from the cartoon)
Number: 1800 members
characteristics: The Boys-Le Furie Giallorosse group was formed in 1972 by a group of young men from the bourgeois
the family, with the sympathy of the right … The group was on the northern platform, a social position
its members enabled them to fund themselves and possess the rewarding props (flags,
drums, megaphones …). In 1977, the group moved to the southern forum and joined the founding
CUCS. Since 1984, the group has acted independently, the group's mentality is not in many respects
changed from its founding – Boys are certainly the biggest right-wingers and neo-fascists at the southern tribune.

Curva Sud Roma

CURVA SUD ROMA-Roma

simbol: # Mr. Magoo# ( simpaticni coveculjak )

Na tribini navijaca Rome, poznatijoj kao CURVA SUD, su do 1977. postojale razne grupe navijaca, a njihov sastav su sacinjavali uglavnom momci iz istih naselja, medjutim ekipe su se dosta razlikovale po organizaciji. Egzistirale su tu grupe “Fossa dei Lupi”, “Pantere Giallorosse”, “Panthers”, i dve mozda i najpoznatije, “Boys” i “Fedayn”.

Po uzoru na pionire ultra pokreta, tacnije prve ujedinjene grupe (FDL- Milan , UTC- Doria , UG- Torino), na utakmici protiv Sampdorije 9. januara 1977. godine se osniva grupa Commando Ultra’ Curva Sud, sastavljena od gore nabrojanih ujedinjenih grupa koje su egzistirale pre ujedinjenja.

Novoformirana grupa je bila bodrila Romu na svim utakmicama, pod vodjstvom njihovog prvog vodje, izvesnog Geppa, a imali su i svoju parolu – Sa srcem na jug, sa palicom na sever.

Commando Ultra’ Curva Sud nisu odrzavali apsolutno nikakve kontakte sa AS Romom, medjutim, kako sami naglasavaju, tada su bila druga vremena u fudbalu. 1987. dolazi do prvih nesuglasica izmedju pripadnika Commando Ultra’ Curva Sud, jer su se svi zajedno protivili kupovini igraca Manfredonia, coveka koji je otvoreno govorio da je Lazial, i samim tim bio nepozeljan u taboru gradskog rivala, tacnije njegovih navijaca.
Na utakmici protiv Ascolija 1987. godine se iznosi parola “Viola, ne kupuj Manfredonia…!”

 

 

Naravno Viola parolu nije poslusao, kupuje Manfredonia, sto automatski rezultuje na to da se deo Commando Ultra’ Curva Sud odvoji, tako da se grupa raspada na dve frakcije, tj. na deo grupe koji je prihvatio Manfredonia, i na drugi deo, koji ga ne prihvata.
Protiv Manfredonija su bili prakticno osnivaci grupe Commando Ultra’ Curva Sud, i oni se sada prozivaju G.A.M ( Gruppo anti Manfredonia), dok drugi deo, koji je smatrao da Manfredoni, ipak postao deo Rome, tako da nema nikakve koristi od njegovog prozivanja. Ova ekipa, koja je, mora se naglasiti, bila u velikoj manjini, se prozvala ” Vecchio CUCS”.
3. septembra 1987. godine na kup utakmici Roma – Genoa, CUSC G.A.M kace parolu “Nedostojnice, skini taj dres”, sto je bio dovoljan razlog da Vecchio CUCS napadnu G.A.M, izbija ogromna tuca.To je bio trenutak kada je moderni danasnji fudbal poceo vladati Italijom……..pocele su se desavati neke stvari koji su pre bile nezamislive.

Već pocinje vracanje svojim maticnim grupama, ponovo se odvajaju Fedyan, Boys, dok se dve zaracene frakcije, G.A.M i Vecchio prepucavaju oko registracije i orginalnog naziva grupe.

Manfredoni, igrac koji je uzrokovao velike probleme na CURVI SUD, ubrzo prestaje sa aktivnim igranjem, medjutim to nema nikakvog udela na pojedince u G.A.M, dok se njihov najradikaliniji deo odvaja i formira se Suprotna frakcija( Opposta fazione ).
Novoosnovana frakcija izbegava svaki kontakt sa grupama na jugu, pod opravdanjem da su ostali izdali ideale ultrasa. Vremenom, politika sve vise ulazi u grupe, mnoge postaju desno orijentisane, a to odskace od ideala starih ultrasa, kojima politika nije bila važna, tako da oni postaju nepodobni.U sezoni 93/94 se desava mali pomak, kad su se pojedinci iz G.A.M odlucili ujediniti sa Vecchio CUCS.

 

Ipak, u sezoni 1999/2000 se dosta stvari menja, stvara se nesto novo, stvara se grupa pod nazivom AS ROMA ULTRAS. Sirenje grupe jos traje, i u poslednjih nekoliko sezona su uspeli ucvrstiti poljuljano jedinstvo Curve Sud, sto smo i sami bili svedoci, dosta ekipa, starih i novih, je sad ujedinjeno, naravno, ekipe su jos uvek zadrzale svoja stara imena. Kao sto rekoh, oni se jos sire, deluju, tako da ce se o toj ekipi za par godina sigurno jos pricati.

karakteristike: Tokom sezone 1999./2000. grupa ASR Ultras postala je predvodnik juzne
tribine. Ovoj promeni doprinele su i druge grupe Romanista ( Fedayn,
Opposta Fazione, Boys ,Fegati Spappolati ) koje su nezadovolljne
delovanjem CUCS u potpunosti podrzali ASR Ultras. ASR Ultras se zalaze za
spontani navijacki pokret, sa puno slobode, zanimljivih zastava, parola, malih
barjaka… Pristalice su nacionalne desnice. Za nekoliko godina vodjenja tribine
uspela da prilicno tradicionalne stvore modernu tribinu.

Trenutno na Curvi sud dominira gruppo Roma a i Fedayn su tu…..romanisti godinama unazad trpe najvecu represiju koalicije vlasnika kluba i policije

Ostale grupe: COMMANDO ULTRA’ CURVA SUD (C.U.C.S.)
Osnivani su 1977. ujedinjenjem grupa Guerriglieri della curva sud (1967.), Pantere, Boys,
Fedayn, Fossa dei Lupi…
simbol: munja
brojnost: 3000 clanova
karakteristike: Za kratko vreme postali su izuzetno znacajna i jaka grupa na navijackoj sceni.
Uvek su putovali u velikom broju ( na gostovanjima uvek sa transparentom
ULTRA’ ROMA ), bili su poznati i po mnogim incidentima. Na gradskom
derbiju 79. jedna raketa ispaljena sa juga usmrtila je Vincenca Paparelija,
navijaca Lacija. Posle ovog incidenta doneta je zabrana na isticanje
transparenata sa natpisom CUCS i ULTRA’ ROMA koja je bila na snazi sve
do 83/84. Povodom ovog tragicnog dogadjaja javno izvinjenje Lacialima stiglo je
tek 1999. kada su ASR Ultras istakli parolu #Pored boja postujemo i
Paparelija#.
Izdvajaju se i neredi na utakmici Inter- Roma 81/82. kada je u opstoj tuci
nozem ubodeno 12 Romanista, a jedan navijac Intera bacen sa gornjeg nivoa
San Sira.
-Za CUCS prvi problemi nastaju 1987. godine. Razlog je dolazak Manfredonija ,
bivseg kapitena Lacia u Romu. Veci deo osnivaca CUCS je protiv nastupanja
Manfredonija za Romu, i oni se deklarisu kao CUCS G.A.M. ( Gruppo Anti
Manfredonia ). Manji deo osnivaca se izdvaja i formira Vecchio CUCS. Usled
ovih i drugih problema grupe Fedayn i Boys se odvajaju i odlucuju da ponovo
deluju samostalno. Poslednjih godina grupa vise nije toliko jaka kao ranije i sa
aktivnim delovanjem prestaje 1999.
-Tokom sedamdesetih i osamdesetih pripadnici CUCS su simpatisali levicu, a
poslednjih goduina bili su uglavnom apoliticni.
FEDAYN
osnovani:1972.
simbol: mrtvacka glava sa kapulljacom
brojnost: 100 clanova
karakteristike: Grupu cine Romanisti iz gradskog kvarta Quadraro. Vaze za izuzentno
militantnu i delikventnu grupu, njihov moto sedamdesetih godina bio je
#Unistiti sve sto nije zuto-crveno!# Osnivac grupe bio je Robert Rulli,
cuvena licnost juzne tribine. U znak secanja i postovanja prema njemu napravljen je
transparent Brigata Roberto Rulli. Fedayn je oduvek bila svakako najcenjenija grupa
Romanista – grupa sa svojim identitetom, tradicijom…
BOYS
osnovani: 1972.
simbol:sunce, mac, Lupin (lik iz crtaca)
brojnost: 1800 clanova
karakteristike: Grupu Boys-Le Furie Giallorosse je 1972. formirala grupa mladica iz burzoaskih
familija, sa simpatijama desnice…Grupa se nalazila na severnoj tribini, drustveni polozaj
njenih clanova omogucio im je da se sami finansiraju i poseduju navijacke rekvizite ( zastave,
bubnjevi, megafoni…). Godine 1977 grupa prelazi na juznu tribinu i prikljucuje se osnivanju
CUCS. Od 1984. grupa ponovo samostalno deluje, sam mentalitet grupe nije sa u mnogome
menjao od njenog osnivanja- Boys su sigurno najveci desnicari i neofasisti na juznoj tribini.