Kako je doslo do incidenata na derbiju i velike tuce Grobara i Delija

Bio sam na zapadu i evo- sve je bilo planirano a evo o dokaza. Duz stepenica koje su do nas delile od sredine ka izlazu je stajao po jedan cigan iz neke ekipe. Da su clanovi ekipa videlo se kod 2-3 po istetoviranim nazivima istih.

Od nasih na zapadu 95% obicnih normalnih ljudi i partizanovaca, 5% momci u donjem cosku sa R. Kao i ostalih 95% i tih 5% “ozbiljnijih glava” normalno gleda utakmicu.

Ali avaj, balon putuje duzinom od 50 metara lagano, murija ga ne sklanja, hoce da nas jebu u zdrav mozak-e pa necete zajbali ste se, evo sad vama grobarska kurcina sa zapada! Dzaba i plan, i romi iz ekipa i kerovi vlasti(panduri koji nereaguju).

Mi grobari sa zapada branimo obraz grobarstva i reagujemo, u totalnom brocanom deficitu (odnos na zapadu 80-20 za njih mi im jebemo mater koliko je to bilo moguce.

Posto nas picke nisu porazile kako su ocekivale preskacu i junaci sa severa medjutim kerovi ciganske vlasti(murija) razdvaja i tera sve.

E pa ovom prilikom BRAVO I HVALA SVIM OBICNIM LJUDIMA,OCEVIMA SA DECOM, MOMAKA SA DEVOJKAMA, SREDOVECNIH MUSKARACA I ONIH 5% “IZ PRICE” KOJI SU STALI U GARD I POKAZALI IM GROBARSKI KURAC. NISMO MI vi PA DA NAS RAZVLACITE KO MI vas na istoku JNA, MI SMO ONI KOJI SU vas NA vasem STADIONU JURILI I CISTILI NAISTOKU SKORO DO severa U VISE NAVRATA.

A vi “nase” ekipe ako imate bar gram mozga, obraza i casti gledajte pa resavajte sta imate da nam se ove 3 strane od veceras vise nikada ne ponove.

(Fan kolumna | balkanskinavijaci.com)

Zatvorena sjeverna tribina Koševa!

FK Sarajevo kao organizator današnjeg gradskog derbija izdao je saopštenje vezano za tehničke detalje susreta na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Sjeverna tribina – Vedran Puljić će biti zatvorena za navijače Bordo tima.“Fudbalski klub Sarajevo ovim putem želi informisati sve gledaoce predstojećeg, 114. sarajevskog derbija, da će se kapije Olimpijskog stadiona “Asim Ferhatović-Hase”, na dan utakmice, u nedjelju 15. aprila otvoriti u 15 sati.

Sljedeći ulazi bit će otvoreni za posjetioce:

Tribina “Zapad” – A1, A2 (Gostujući navijači), A4 (Press/ Porodična tribina Zapad Galerija), ulazi A5, A6 i A7 zapadne tribine za domaće navijače,
Tribina “Istok” – C1, C2, C4, C5,
Tribina “Sjever – Vedran Puljić” – Zatvorena.
Tribina “Jug BH Telecom” – B2, B3 i B4 (Gostujući navijači).

Molimo sve posjetioce da blagovremeno kupe svoje ulaznice, koje u prodaji za navijače FK Sarajevo u oba Bordo Fan Shop-a (ul. Maršala Tita38/b, Bezistan), na uličnim prodajnim mjestima na platou KSC Skenderija, te ispred gradske Tržnice. Bitno je istaći da vlasnici bijelih članskih kartica (pripadnice ljepšeg spola i djeca do 14 godina) mogu iskoristiti svoju karticu, te besplatno uči na tribini po njihovoj želji, a vlasnici sezonskih i polusezonskih ulaznica za tribinu “Sjever Vedran Puljić” svoje kartice mogu iskoristiti za “Istok”.

Obavještavamo sve navijače i simpatizere da će oko kompletnog stadiona biti postavljena ograda za vršenje predkontrole, gdje će se obavljati fizički pregled, kao i provjeravati validnost ulaznica, a prolazak predkontrole bit će moguć isključivo uz važeću ulaznicu za utakmicu. Zbog najavljenog dolaska gostujućih navijača, putna komunikacija iza južne tribine Olimpijskog stadiona “Asim Ferhatović-Hase” će biti zatvorena. Navijači FK Sarajevo stadionu pristupaju iz smjera ulice Koševo/Patriotske lige, dok navijači FK Željezničar dolaze na stadion iz pravca Alipašine ulice.

Osobe u alkoholiziranom stanju, kao i one pod vidnim dejstvom narkotika, neće moći pristupiti stadionu bez obzira da li posjeduju validnu ulaznicu za utakmicu. Također, svi predmeti, koji u bilo kojem smislu mogu ugroziti sigurnost gledalaca na stadionu, biti će oduzeti, odnosno odstranjeni prilikom pregleda na predkontrolama. Ukoliko se prilokom pregleda pronađu nedozvoljeni predmeti i/ili sredstva, date osobe biti će predane pripadnicima MUP-a Kantona Sarajevo na dalji postupak, te neće moći pristupiti stadionu.

Vrijedi istaći da će saobraćaj oko Olimpijskog stadiona “Asim Ferhatović-Hase” biti zatvoren, te molimo ovim putem sve navijače da tu informaciju uzmu u obzir i da se ne kreću motornim vozilima prema samom stadionu.

Fudbalski klub Sarajevo ovim putem poziva sve navijače i simpatire našeg kluba da dođu u što većem broju na Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, te da podrže naše prvotimce na predstojećoj ligaškoj utakmici protiv Željezničara”, navodi se u saopštenju.

(sportske.ba)

Hajdukova pesma na beogradskom derbiju

Tokom danasnjeg vecitog derbija sa razglasa na stadionu Rajko Mitic zacula se poznata Hajdukova pesma Dalmatinac sam, ona je upucena frakciji navijaca crno belih poznatom pod nazivom Partizanovci ciji je vodja Milos Radisavljevic Kimi. Delije su ovu provokaciju uputili zbog incidenata na proslom derbiju kada je grupa splicana ucestvovala u neuspeloj akciji preuzimanja juzne tribine. Partizanovci nisu reagovali na ovu provokaciju navijaca crveno belih, dok su Grobari sa juga likovali.
Pre i tokom utakmice desilo se nekoliko incidenata , od koji je najveci onaj u kojem su se sukobili Partizanovci koji su smesteni u kavezu na zapadu i naviajci Crvene Zvezde sa zapada i onih koji su presli sa severa. Zatim se sa razglasa cula pesma Janjicar upucena Grobariam sa juga …

Sukob Funcuta i Tornada u Sibeniku (VIDEO)

Danas je u Sibeniku doslo do sukoba domacih Funcuta i pripadnika zadarskog Tornada, kako nas portal saznaje do sukoba dveju zaracenih naviajckih grupacija doslo je oko podneva na ulicama Sibenika i u sukobu je ucestvovalo nekoliko desetina huligana. Vise lica je lakse povredjeno dok je jedan momak zadobio teze telesne povrede koje su opasne po zivot .

Inace ovaj sukob je uvertira za danasnju utakmicu dveju ekipa. Od ranije je poznata netrpeljivost izmedju grupa iz dva grada jer je opste poznato da Zadrani simpatisu Torcidu dok su Sibencani okrenuti BBB.

 

BALKAN FINEST: Dva velika ex-yu derbija za vikend

Ovaj vikend očekuju nas 2 vječita/večita balkanska derbija: FK Crvena Zvezda – FK Partizan i FK Sarajevo – FK Željezničar

Posvetimo se prvo najvećem derbiju Srbije, duelu dva beogradska diva koji se igra u Subotu 14. Aprila sa početkom u 18:30h.

FUDBAL:

U borbi za titulu srpske elitne fudbalske lige, Partizan u zaostatku za Crvenom Zvezdom 6 bodova. Zanimljivo je da Crvena Zvezda nema pobjede u poslednjih 5 mečeva protiv Partizana. Zabeležena su 3 remija i 2 pobjede ekipe Partizana.

Obe ekipe igraju u dobroj formi i od 3 poslednje utakmice imaju isto toliko pobeda. Zvezda je pogađala protivničku mrežu deset puta u zadnja tri meča a njihov rival osam. Možda bi mogli da vidimo golijadu i lijep fudbal ovog vikenda, a pobeda Partizana bi približila crno-bele na samo 3 boda od titule.

TRIBINA:

Navijači Partizana dobro pamte prošli derbi. Imali smo Hrvate iz Splita na Jugu, međusobnu tuču Grobara i šta sve ne. Jug se do danas nije ujedinio već naprotiv, imamo 3 frakcije Grobara na derbiju. Policija je odredila da iz bezbednosnih razloga svi navijači crno-belih budu smešteni na južnoj tribini, ali će on biti podeljen na tri delova i između njih će biti velike tampon zone koju će činiti prazni sektori, gde će biti i Žandarmerija i redari, koji će razdvajati sukobljene frakcije Grobara.

Crveno-beli deo Beograda je i dalje stabilan i jak. Delije su i dalje uz Torcidu, najbolja navijačka grupa na ovim prostorima i od njih se očekuje fenomenalno izdanje na derbiju.

Prelazimo na vječiti sarajevski derbi, meč velikana bosanskohercegovačke prijestolnice koji se igra u Nedelju 15. Aprila sa početkom u 16:30h.

FUDBAL: 

Sarajevo je izgubilo utrku za titulom šampiona BiH već početkom drugog dijela sezone a za svojim gradskim rivalom zaostaju velikih 15 bodova. Željezničar drži prvo mjesto, 2 boda iznad Zrinsjkog i jasno je da će Željo sa Mostarcima voditi bitku za titulu do samog kraja. Sarajevo će pokušati izboriti mjesto koje vodi u Evropska takmičenja ove sezone, ova pobjeda bi mogla biti prekretnica za bolje rezultate Bordo tima.

Željezničar je u blagom padu forme, jer je zadnaj dva meča na Grbavici upisao dva remija. Poraz u derbiju bi mogao značiti prepuštanje prvog mjesta Zrinjskom, tako da je Željezničar pod velikim pritiskom.

TRIBINA:

Navijači Sarajeva, popularne Horde Zla proglasile su bojkot utakmice fudbalskog kluba Sarajeva, pred gostovanje u Mostar i pred vječiti derbi. U svom saopštenju Horde Zla su navele da imaju velike probleme sa agenturom na tribini”, lopovima u upravi kluba itd…

Ono što bode oči svakog neutralnog navijača je sam pomen na termin “agentura na tribini” koji sa sobom povlači međusobne sukobe, razjedinjenje grupe i sve veći nemir u i oko grupe. Sigurno je da  Horde Zla neće organizovano doći na stadion.

O navijačima Željezničara, popularnim Manijacima, nema se puno govoriti. Ove sezone su redovni na utakmicama svog kluba sa korektnom brojkom i “na strani i kod kuće”. Prošli derbi gdje su Manijaci gostovali na stadionu Sarajeva, dobivši samo 5% kapaciteta stadiona zbog sukoba interesa dvije klupske uprave, odradili fenomenalno gostovanje sa prelijepim izgledom kopa.

(balkanskinavijaci.com)

Gde ce tacno ko biti na derbiju

Navijači Partizana imaju veliki međusobni sukob i sada su podeljeni u tri frakcije, a to posebno predstavlja problem u organizaciji 157. večitog derbija.

Policija je odredila da iz bezbednosnih razloga svi navijači crno-belih budu smešteni na južnoj tribini, ali će on biti podeljen na tri delova i između njih će biti velike tampon zone koju će činiti prazni sektori, gde će biti i Žandarmerija i redari, koji će razdvajati sukobljene frakcije Grobara.

Pojava ekipe Grobara koji sebe zovu “Partizanovci”, čiji je vođa Miloš Radisavljević Kimi, značajno je zakomlikovala bezbednosnu situaciju policiji i organizatorima.

 

 

Navijači Partizana imaju veliki međusobni sukob i sada su podeljeni u tri frakcije, a to posebno predstavlja problem u organizaciji 157. večitog derbija.

Policija je odredila da iz bezbednosnih razloga svi navijači crno-belih budu smešteni na južnoj tribini, ali će on biti podeljen na tri delova i između njih će biti velike tampon zone koju će činiti prazni sektori, gde će biti i Žandarmerija i redari, koji će razdvajati sukobljene frakcije Grobara.

Pojava ekipe Grobara koji sebe zovu “Partizanovci”, čiji je vođa Miloš Radisavljević Kimi, značajno je zakomlikovala bezbednosnu situaciju policiji i organizatorima.

 

Zbog pojačane bezbedosti, postavljena je i ograda između kaveza gde će biti smeštena frakcija “Partizanovci” i jednog od centralnih delova juga, da bi između njih bila veća tampon zona, jer je baš između njih na prethodnom derbiju došlo do velikih sukoba, kada je pokušan i prevrat na tribini i “preuzimanje šipke

 

Cene ulaznica su:

JUG – 600 dinara;

ZAPAD – 1.200 dinara.

Sektor ISTOK DO JUGA neće biti pušten u prodaju i biće zatvoren tokom susreta iz bezbednosnih razloga, saopštio je Partizan.

Ovo bi moglo da napravi velike probleme organima reda. Poznato je da su navijači Partizana podeljeni u tri organizovane grupe – ona sa južne tribine, “Zabranjeni” i od prošlog večitog derbija u decembru nova organizovana grupa – “Partizanovci“.

U Crvenoj zvezdi su potvrdili da organizovanim navijačima Partizana neće biti dozvoljen ulaz na istočnu tribinu, već će grupa “Zabranjeni” ovaj put biti smeštena u “kavezu” na južnoj tribini do istoka, dok će i druge dve grupe biti u odvojenim sektorima koji se nalaze na jugu.

(telegraf.rs | mondo.rs)

Boysi u Austriji optuženi zbog nacizma i ustaštva, osnovali frakciju i veličali Pavelića

Pripadnici Bad Blue Boysa, njih 14, optuženi su pred sudom u Salzburgu zbog glorificiranja nacističke simbolike i “ponavljanja nacističkih pozdrava”, piše lokalni austrijski dnevni list Salzburger Nachrichten.

Prema navodima tog lista riječ je o kontroverznoj i, pravno gledano, neuobičajenoj optužnici temeljenoj na Zakonu o zabrani nacionalsocijalizma koju je pred Saveznim sudom podigao državni odvjetnik iz Salzburga Marcus Neher. Optužnica je uslijedila nakon opsežne i duge istrage koja je organizirana i izvan austrijskih granica, a evo što točno piše u Salzburger Nachrichtenu.

“Optužnica koja još uvijek nije pravovaljana na 26 stranica odnosi se na 14 muškaraca u dobi između 22 i 37 godina, a prema istrazi povezuje ih hrvatsko porijeklo, oduševljenost Nogometnim klubom Dinamo te pripadnost huliganskoj sceni. Svih 14, tvrdi državni odvjetnik, smatraju se dijelom Bad Blue Boysa, navijačkog pokreta iz Zagreba. Optuženi imaju prebivališta u Salzburgu (trojica optuženih), Beču (trojica), Njemačkoj (četvorica) i Švicarskoj (četvorica) i osnivali su navijačku frakciju Exil Boys, piše index.hr

Državno odvjetništvo podiglo je optužnicu protiv mladića – desetorica imaju hrvatsku putovnicu – zbog veličanja simbola i elemenata nacionalsocijalizma na njihovu sastanku održanom u Halleinu pored Salzburga 20. i 21. 6. 2015.

Prema prvoj točci optužnice, optuženi su se tada zabavljali u kući oca jednoga od optuženih. Ondje su glorificirali ustaški pokret osnovan 1929. godine u Hrvatskoj koji je od 1941. do 1945. godine vodio zločinačku državu koja je bila u vazalskom odnosu s nacističkom Njemačkom. Konkretno, ponavljali su Hitlerov pozdrav koji je ta država preuzela. Ti pozdravi i pjevanje ustaških pjesama zabilježeni su na fotografijama i videosnimkama.

Druga točka optužnice tvrdi kako su se optuženi nakon zabave u Halleinu uputili u Salzburg, gdje su se na ulici fotografirali kako ponavljaju Hitlerov pozdrav.

Državno odvjetništvo tijekom pretresa domova optuženih u Salzburgu, Beču, Njemačkoj i Švicarskoj pronašlo je materijale koji glorificiraju fašističku ustašku diktaturu i nacionalsocijalizam.

Zašto je protiv optuženih koji se ne smatraju krivima, podignuta optužnicu prema austrijskom Zakonu o zabrani nacionalsocijalizma? Barbara Fischer, glasnogovornica Državnog odvjetništva u Salzburgu, tvrdi kako je ustaška diktatura u svojoj srži bila kopija Hitlerova Trećeg Reicha. Tadašnji hrvatski režim je, slijedeći njemački nacistički uzor, već 1941. godine uveo rasne zakone. U 20 koncentracijskih logora tadašnja je NDH pod vodstvom Ante Pavelića pogubila stotine tisuća Srba, Židova, Roma i komunista. Zaključak je optužnice da pravno ne postoji nikakva razlika između toga oponašaju li se pozdravi i simboli njemačkog Trećeg Reicha ili se oponašaju simboli i pozdravi tadašnje vazalske fašističke države.

Ako se optužnica potvrdi, optuženima će se suditi pred sudbenim vijećem”, zaključuje austrijski list.

(index.hr)

Izboden vođa Lešinara, prvotimac Borca ga spašavao

Lazarevo poprište sukoba

Kako prenosi srpskainfo.com, u incidentu koji se desio u banjalučkom naselju Lazarevo izboden je vođa navijača Borca D.K, a odmah je uhapšen je S.B.

D.K je zadobio teške povrede, ali nije životno ugrožen, a navodi se i da je u incidentu učestvovao Stefan Dujaković, prvotimac Borca.

Dujaković je prema istom izvoru odvezao D.K u bolnicu, a tom prilikom je izazvao i saobraćajnu nesreću.

Međutim, prvotimac Borca se nije zaustavio nego je nastavio da vozi do Hitne pomoći, a policije je ispričao detalje cjelokupnog događaja.

“Tokom istrage utvrđeno je i da je Dujaković izazvao i saobraćajnu nesreću dok je išao iz Lazareva prema bolnici. On je nesreću izazvao dolaskom na rasksrnicu ulica Ivana Gorana Kovačića, Bulevar Srpske vojske i Knjaza Miloša”, kazao je izvor blizak istrazi.

(sportsport.ba)

Sto nize to vrelije… Intervju sa grupom iz nize lige BIH

1.Nastanak grupi ?

-Grupa je nastala 2007. godine, kada smo se okupili na lokalnom derbiju protiv velikog rivala Natrona iz Maglaja.
Tu smo pobjedili, kako navijački, tako i rezultatski, konačan rezultat je bio 1:2.
2. Naziv objasnjenje?

-Stadion našeg kluba se zove “Stadion pod Lipićem” , a Lipić je ustvari jedna mahala (naselje) koja se nalazi iznad našeg stadiona.
Otuda naziv Lipićari, jer smo ispočetka tekme pratili sa obližnjeg brda.

3. Cari nizih liga?

-Mislimo da je esencija fudbala baš u nižim ligama, i da ljubav prema klubu se najviše ogleda u ljubavi prema lokalnom klubu.
Na stranu svi veći klubovi, ali lokalni je najvažniji.
Uvijek smo cijenili lokalpatriotizam i navijače koji gaje taj vid ljubavi.

4.Rivali?

-Najveći rivali su nam definitivno dvije navijačke grupe sa naše opštine.
Jedna se zove “Fog city firm” , koja bodri Natron iz Maglaja, a druga nosi naziv “Gromovi” i podržavaju NK Vis Kosova.

5. Prijatelji?

-Prijateljske navijačke skupine sa našom skupinom su “Kojoti”, navijači NK Moševac i “Rockersi” , navijači NK Krivaja Zavidovići.A u dobrim smo odnosima i za “Atomcima” Tešanj,navijači N.K. Tošk Tešanj

6. Trenutno stanje balkanske navijacke scene?

-Mislimo da je navijačka scena zapala u veliku krizu, usudićemo se reći da je na najnižim granama još od 90-ih godina.
Od svih grupa najkonstantnije i najbolje su Torcida i Delije.

7. Na koji nacin bi mogli da pospesimo povecanje brojke i zdravog rivalstva na Balkanu?

– Najbolji način poboljšanja brojke i samog kvaliteta ultra scene jeste da se navijačke grupe očiste od kriminala i različitih interesnih skupina.
Transparentniji rad vodstva skupine jeste jedan od presudnih faktora u svakoj navijačkoj skupini.

8. Tri osnovne stvari koje cine navijacku grupu?

-Najvažnija stvar koja čini jednu skupinu zdravom i jakom, jeste drugarstvo.
Druga stvar je dobra organizacija, i da svaki član ima svoj zadatak koji obavlja u skupini.
Treća stvar jeste transparentan rad vodstva grupe i otvorenost za suradnju i sugestije ostalih članova.

9. Dres kod na tribini utice ili ne na kvalitet grupe?

– Dres kod je jedan vrlo važan detalj u svakoj organizovanoj navijačkoj skupini.
Ako se poštuje dres kod, skupina izgleda jače, organizovanije i kompaktnije.
Svakako nismo pristalice šarenila na tribini, što se može i vidjeti na našem dres kodu.

10. Navijacki uzor?

-Navijački uzor su nam definutivno navijači FK Željezničar, popularni Manijaci.
Ali svakako tu ima još puno kvalitetni grupa kao što su Horde Zla Sarajevo,Robijaši Zenica i Dortmundovi navijači popularni žuti zid.

(balkanskinavijaci.com)

Horde zla od FK Sarajevo traže da zatvori kapije sjeverne tribine na derbiju

Navijači Sarajeva, popularne Horde zla, zatražile su da se kapije sjeverne tribine stadiona Koševo zatvore za derbi.

Podsjetimo, čelnici FK Sarajevo su odlučili otvoriti kapije tribine “Sjever – Vedran Puljić”, a cijena ulaznice će iznositi 5 KM.

No, Horde zla ostaju pri bojkotu utakmica koji su počeli pred prošlo kolo.

“UNFKS obavještava sve navijače i simpatizere koji dolaze na sjevernu tribinu da Horde zla neće odustati od borbe protiv parazita koji pokušavaju uništiti naš voljeni klub i tribinu, te tražimo ostavku Elvira Kantardžića!

Horde zla se neće pojaviti na sjevernoj tribini u nedjelju na utakmici protiv Željezničara i sve dok se ne ispune naši zahtjevi. Pozivamo sve navijače da podrže i poštuju ovu odluku, te zbog toga zahtjevamo od kluba da zatvori sjevernu tribinu na predstojećoj utakmici. Horde zla kao nekada, jedini moj san, za njega živim ja!”, poručili su najvatreniji navijači Sarajeva na svojoj službenoj Facebook stranici.

(klix.ba)