GRČKA: U obračunu teško povređen navijač crno-belih

Oružani navijački obračun u Solunu se dogodio u četvrtak na ulici.

Navijači dva gradska rivala, Arisa i PAOK-a, su se sukobili na ulici, a na kraju je došlo i do korišćenja pištolja.

Kako prenose grčki mediji, dvojica navijača Arisa su spazila trojicu ultrasa PAOK-a i napali ih, a posle verbalnog i fizičkog okršaja, jedan od dvojice napadača je izvadio pištolj i počeo da puca.

On je tom prilikom pogodio i ranio jednog od navijača protivničkog tima, a potom su se on i njegov drug dali u beg u nepoznatom pravcu.

Mladić je upucan u nogu, a dvojica njegovih prijatelja su ga odmah odvezli u privatnu kliniku gde mu je ukazana pomoć i rana sanirana.

Policija je došla da ispita trojicu navijača PAOK-a šta se dogodilo, ali oni nisu identifikovali napadače. Ipak, stigli su do informacije da se radi o dvojici pripadnika suparničke navijačke grupe koji su od ranije poznati organima gonjenja.

Bad Blue Boys sinoć ispred zatvora u Osijeku (VIDEO)

PHOTO: Youtube/Screenshot

Navijači Dinama Bad Blue Boys, nakon incidenta sa vukovarskom policijom i hapšenja njihovih članova oglasili su se prije 2 dana na svojoj zvaničnoj facebook stranici:

“Želimo još jednom skrenuti pozornost na “specijalni” tretman dijela PU vukovarsko-srijemske prema našim pripadnicima s područja Vukovara i OPET upozoriti na redovno, učestalo kršenje policijskih ovlasti u postupanju prema Bad Blue Boysima.

Nakon što je pokušao prebiti navijača u prostorijama policijske postaje u Vukovaru, policijski inspektor, inače simpatizer jednog kluba iz susjedne zemlje, kazneno je prijavio dvojicu naših pripadnika za napad na službenu osobu. Nije prvi put da se na ovakve načine liječe kompleksi prema našoj braći iz Vukovara, ali sve ima svoje granice.

Zbog događaja koji su odraz vukovarske svakodnevice, prisiljeni smo na svaki mogući način zaštititi naše pripadnike od ovakvog “provođenja zakona” i maltretiranja vukovarskih navijača od strane pojedinih djelatnika vukovarske policije.

BAD BLUE BOYS ZAGREB”

Nakon saopštenja za javnost, sinoć su priredili pyro show ispred zatvora u Osijeku kako bi poručili svojoj braći sa tribine da nisu sami.

Hajdukovi navijači nižu rekorde – Nikad više članova u prvih 20 dana učlanjivanja

Prošli tjedan za članove Hajduka prošao je u znaku rekordno brzog učlanjivanja tisuća navijača, pa ne čudi što je brojka učlanjenih već danas prešla 10 tisuća članova. U prvih 20 dana ove godine učlanjeno je nikad više navijača otkada je članstva u Hajduku, a ono seže u daleku 1911. godinu, piše nacional.hr

Iako su akcije učlanjivanja privremeno pale u drugi plan zbog sudjelovanja u pomaganju stradalima u područjima pogođenim potresom, navijači su pripadnost iskazali u velikim brojevima.

– “U usporedbi s prošlim godinama početak je učlanjivanja nikad bolji. Prosječno se u danu učlani 500 navijača, što je odličan i dosad neviđen pokazatelj pripadnosti Hajduku”, kazao je voditelj Odjela za članstvo Teo Prkić, dodavši da su u pripremi brojne terenske akcije u Splitu te diljem Hrvatske i svijeta.

Pored toga, za sve navijače koji se učlane među prvih 11 000 pripremaju se i iznenađenja.

– “Prvih 11 tisuća učlanjenih ulazi u „bubanj”, a kada dođemo do okrugle brojke, jednog ćemo sretnika izvući i razveseliti dvjema ulaznicama za prvi idući nastup Hajduka na Poljudu. U ovim vremenima kada gledatelji ne smiju na stadion, ovo će biti zasigurno jedinstvena nagrada i zahvala Hajduka svojim članovima”, kazao je Prkić.

Sigurno je da će ovim tempom do Hajdukova 110. rođendana još veći broj navijača iskazati svoju pripadnost i tako Bijelima čestitati rođendan na najbolji mogući način što možete učiniti na https://nashajduk.hr/clanstvo/.

Young Erotica

Evo vam jedna mozda interesantna prica iz prve ruke o ekipi od jedva 13,14 clanova. Mnogo je ljudi pricalo da su iz te ekipe ali sve su to samo price zbog kojih su dobijane zestoke batine. Rec je o Young Erotici,tacnije o ekipi nastaloj neke 2003 koja je po meni definitivno nestala 2008,mada i pre toga smo prestali da idemo redovno na tekme i akcije uglavnom zbog poslova i obaveza, ali opet smo znali otici na po neku tekmu i ako nam je bas dosadno i ako nas ima odemo do Kaludjerice ili Vince da bijemo cige ako ih uhvatimo uopste.

Jako mi je cudno bilo posebno na pocetku jer tu ekipu su cinili i grobari,cigani,radovci cak i momci koji uopste nisu u tom svetu vec vole peglu i po nekad da skinu koji duks,patike,sat,lanac… Imali smo par prsotina u ekipi koje su starije vodje gotivile pa nismo placali ulaz na tekme ili prevoz na gostovanje. Na tekmama nismo pevali ,mozda ako te bas ponese Pionir pa guknes ,sta vise uvek smo sedeli,bili smo uvek kod sipke iza zastava,utakmica nas i nije toliko zanimala koliko bleja i dogovor koga akcijamo posle. Kad smo kod akcija,secam se na pocetku dok jos nismo ni imali 15,16 godina,svaki dan si morao biti na pocetnoj 31 u 20h,ali svaki dan,i onda akcijanje.

Tako smo se i probili u tom svetu. Bile su tuce i sa delijama i sa grobarima i medjusobno,haos pravi svega je bilo, navijanja najmanje. Zato i smatram da nismo bili navijaci vec huligani.Uglavnom smo bili sa Konjarnika, Mml-a,Kaludjerice,Vince, Dorcola.

Ekipa je prestala da postoji zvanicno 12.11.2008. smrcu Dalibora i jos jednog decka, i sa par ljudi iz ekipe iza resetaka osudjenih na po 10 godina(incident koji nema veze sa navijanjem). Nikada nam nista nije palo,veliku crnu zastavu smo ostavili na ogradi u Krusevcu na proslavi titule i bas nas je boleo k za to,mala crno belo siva je bila kod jednog decka koji je zglavio robiju i tu joj se gubi trag.

Navijači Crvene Zvezde prikupili 584 jedinice krvi!

Pristalice crveno-belih prikupili su ukupno 584 jedinice krvi u humanitarnoj akciji “Crveno-bela krv”, koja je po jubilarni 20. put održana u saradnji crveno-belih i Instituta za transfuziju krvi.

Najbolji Zvezdin fudbaler Aleksandar Katai, ljubimac navijača, iskoristio je priliku da poseti dobrovoljne davaoce krvi i da im zahvali što iz dana u dan pokazuju da imaju veliko srce i na pravi način prezentuju klub za koji navijaju.

Delije svakog dana pokazuju humanost, što davanjem krvi, što pomaganjem ljudima sa Kosova i Metohije, kao i kroz brojne akcije koje pokreću i u kojima učestvuju. Želeo bih da ispred saigrača da im se zahvalim na svemu što rade za klub – istakao je Katai.

Zadovoljna odzivom navijača bila je i doktorka Instituta za transfuziju krvi Srbije Dragana Vukićević.

Akcije na Marakani su uvek idealne, jer nam uvek popune svu količinu krvi koja nam fali. Iako znamo da je prisutan korona virus, odziv navijača je odličan, dosta ljudi je i pozitivno i ima strah da dođe, ali i pored toga veliki broj navijača je prepoznao trenutak i došao da donira krv – rekla je Vukićević.

PHOTO: Crvena Zvezda

Ona je iskoristila priliku i da zahvali Zvezdi na odličnoj saradnji svih ovih godina.

Veoma je interesantno da ljudi dolaze sukcesivno, ni u jednom trenutku nije bila velika gužva. Tokom prvog dana prikupili smo preko 200 jedinica krvi, a danas i više. Zahvalila bih fudbalskom klubu Crvena zvezda na divnoj saradnji, uslovi su fenomenalni i uvek vlada prelepa atmosfera – istakla je Vukićević.

izvor: telegraf.rs

Mostar: Napad huligana na mladog fudbalera

Šokantan slučaj dogodio se u petak naveče u Mostaru, kada su četvorica huligana ispred ugostiteljskog objekta “Gladne oči”, najprije verbalno , a potom i fizički nasrnuli na 17-godišnjeg igrača Veleža, dok je sa svojom tri godine starijom sestrom čekao sendvič.

Kako je za Avaz, uz dozvolu svojih roditelja, ispričala H. S. (puni identitet poznat Redakciji) ona i brat su s još troje prijatelja odlučili otići do objekta “Gladne oči”, gdje često, tokom večernjih izlazaka kupuju sendviče. Nakon što su parkirali automobil, naručili su sendviče, koje su, zajedno ispred objekta čekali ona, njen brat i još jedan prijatelj. Ostalih dvoje prijatelja nisu izlazili iz automobila.

Psovke i uvrede

U trenutku kada je njen brat krenuo da plati sendviče, iz taksija su, priča ona, izašla četvorica mladića. Čim su ga prepoznali, kazala je, počeli su ga vrijeđati na nacionalnoj osnovi.

“Govorili su mu: ‘Balijo, šta ćeš ovdje, briši odavde’. Kada su vidjeli da on ne odgovara na njihove provokacije, krenuli su na njega i nisu se smirili dok ga nisu izudarali po glavi i šakama i nogama, ali i ‘kostolomcem’. Ja sam ga pokušala odbraniti, ali i mene su povrijedili u predjelu ruke i leđa, dok su našeg prijatelja gurnuli ustranu i nakon toga su pobjegli. Pozvala sam Hitnu, ali mi je rečeno da oni ne znaju gdje se nalaze ‘Gladne oči’, nakon čega sam brata automobilom odvezla do Kantonalne bolnice ‘Dr.Safet Mujić’ te obavijestila i policiju”, ispričala je ona za Avaz.

Zapalili kontejner

Nažalost, kako je kazala, niko od uradnika nije prišao da im pomogne, a ovo nije prvi put, navela je, da je njen brat na meti huligana.

“Mi, inače, živimo, u uslovno rečeno, zapadnom dijelu Mostara i oni znaju da brat igra u Veležu i , očito, iz samo njima znanih razloga im to smeta. Nerijetko ga na ulici provociraju raznim pogrdnim riječima na nacionalnoj osnovi, što on svaki put izignoriše. Zaista, on je neko ko nije sklon incidentima i ne želi ih. Jednom su nam dovikivali ispod prozora i kao svojevrsnu prijetnju zapalili kontejner. Iskreno se nadam da će policija riješiti ovaj slučaj”, kazala je ona.

Nasilničko ponašanje

Iz MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona su nam potvrdili da je H.S. u petak u 22.15 sati prijavila nasilničko ponašanje ispred objekta “Gladne oči”, u ulici Kralja Tomislava, nakon čega je odmah na lice mjesta upućena policijska patrola.

“Dolaskom na lice mjesta utvrđeno je da su četiri nepoznate osobe rukama, nogama i teleskopskom palicom udarali maloljetnu osobu (2003.), kojojoj je ljekarska pomoć ukazana u bolnici i gdje su mu konstatovane lakše tjelesne povrede. Slijedi dalji rad na ovom slučaju”, kazali su iz MUP-a HNK.

Cijeli svijet zna za dječaka u Petrinji koji je spasio zastavu Liverpula (VIDEO)

Dečko po imenu Bruno Lončarević je izazvao velike simpatije navijača širom Evrope, pa tako i regiona. On je, nažalost, izgubio svoj dom u zemljotresu u Petrinji, ali ono što je bilo gotovo neverovatno jeste da je on u trenutku kada je počeo zemljotres iz svog stana izneo znak Liverpula, koji su koji su igrači ranijih godina, pre početka svake utakmice, imali običaj da dotaknu.

„Kada se potres desio, telefonske linije nisu radile, odmah sam otrčao do kuće da vidim jesu li moja majka i ujak dobro. Kada sam se uverio da jesu, ujak i ja smo otišli do stana, da uzmemo najosnovnije stvari, šta stane u ruke, uzeli smo dokumenta i Liverpulov znak“, priča Bruno.

Kaže Bruno da posle zemljotresa monogi su se javili da pomognu, pa ima osećaj da uz svoju, ima još deset porodica.

„Javljaju se navijači Liverpula, ne samo iz regiona, već iz sveta. Javili su mi se neki hrvatski fudbaleri koji su igrali za Liverpul, ali zamoljen sam da ne govorim puno o tome“, rekao je.

Na pitanje kako žive posle zemljotresa, Lončarević je rekao da su na toplom i sigurnom i da je najvažnije osigurano. Zgrada u kojoj je živeo dobila je „crveno X“, što znači da je za rušenje.

„Koliko čujem od mojih bližih svi su na sigurnom, međutim, ima porodica koje spavaju po automobilima, u neljudskim uslovima po štalama“, kaže on.

Prića o grobarskoj grupi Leva Strana

Pre godinu dana na sastanku u jednom restoranu na Levoj Strani ohrabreni smo od strane ljudi iz vrha Južne tribine, matične i jedine tribine svakog od nas da na Levoj Strani Dunava napravimo jezgro navijača Partizana. Ovaj deo Beograda dugo je bio poznat po navijačima kurve iz podbanjičkog kolektora, a osim braće iz Padinjaka, Partizan nije imao organizovanu podršku iz ovog dela grada.

Uprkos tome što na Levoj strani postoji, i tek će postojati, veliki broj navijača Partizana koji su se zbog podela koje smo kao tribina imali godinama nalazili na raznim tribinama stadiona Partizana, razjedinjeni i podeljeni i automatski su i svojim krajevima na Levoj Strani posmatrani kao izolovani slučajevi. Resili smo da tome dodje KRAJ!

Okupili smo se zbog jednog cilja, zbili redove, i sa velikom voljom, željom i snagom svakog pojedinca koji su u više navrata dali svoj maksimum – danas smo tu gde smo!

Najbolji odgovor dobićete u farbarama na Levoj Strani gde je nestasica crne boje. 😂😂😂 Spremite se za spektakle, gledaćete vrh navijačke scene Srbije. Naviknite se na crnu-belu boju i uživajte…

Svako ko u bilo kom lošem smislu spomene Levu Stranu ili njene članove u lošem kontekstu smatraće se neprijateljem Leve Strane… Leva Strana poslednji put odgovara na pitanje koje vas sve muči, a to je dokle ce ovo da traje? Trajace predugo. Vaše je prošlo, nase neće skoro!!!

Uhapšen osumljičeni za ubistvo navijača

S. S. iz Novog Sada, osumnjičen da je ubio navijača Vojvodine Milana Pribakovića (29) iz Novog Sada u diskoteci “The End“, uhapšen je u Banjaluci u policijskoj akciji Logan.

Uhapšeni S.S. je osumnjičen da je 8. oktobra 2017. godine u Pribakovića ispalio nekoliko hitaca iz pištolja i pobegao, a za njim je Srbija raspisala Interpolovu poternicu.

– S. S. je uleteo u diskoteku, gde je bilo mračno, pucao Pribakoviću u noge, od čega je ovaj iskrvario nasmrt. Nakon toga je sa još jednim mladićem napustio diskoteku, seli su u taksi koji ih je čekao i udaljili se – rekao je tada svedok iz istrage.

U pucnjavi je tada slučajno ranjen i gost diskoteke R. S. (31) iz Novog Sada.

Za S. S. je inače bila raspisana potraga zbog izdržavanja zatvorske kazne zbog nelegalnog oružja, za šta je osuđen na godinu i po dana. Pored toga, poznat je i po iznudama, narkoticima i raznim drugim krivičnim delima.

Podsetimo, u policijskoj akciji “Logan” uhapšene su četiri osobe zbog droge i drugih krivičnih dela. Osim S.S. iz Novog Sada, uhapšeni su i S.S., M.G. i B.Đ. iz Banjaluke, zbog postojanja osnova sumnje da su počinili više krivičnih dela iz oblasti zloupotrebe opojnih droga, falsifikovanja isprava, kao i drugih krivičnih dela. 

(VIDEO) Hrvatske navijačke grupe započinju najveću zajedničku akciju u povijesti ! (Petrinja, Glina, Sisak)

Kako pišu hrvatski mediji, može se slobodno zaključiti – od Domovinskog rata hrvatske navijačke grupe nisu bile ujedinjenije. Ovog puta humanitarnu akciju za potresom pogođeno područje hrvatske Banovine. Planiraju izgradnju montažnih kućica za najugroženije obitelji na području koje je pogođeno potresima.

Najviše im je potreban građevinski materijal, a s obzirom da veliki broj ljudi želi i novčanim donacijama sudjelovati u ovoj zajedničkoj akciji hrvatskih navijača, zamolili su čovjeka od najvećeg povjerenja, HOSovca Damira Markuša – Kutinu, da im ustupi svoj bankovni račun preko kojega će se skupljati donacije specifično za ovu svrhu.

Sve one koji svojim novčanim donacijama žele sudjelovati u ovoj akciji, pozivamo da to učine na broj računa ispod ovog teksta:

Žiro račun (kunski i devizni) : HR46 2407 0003 1058 39121

Vlasnik računa: Damir Markuš

Adresa: Radnička ulica 15, 44320 Kutina

SWIFT/BIC: OTPVHR2X