Sukob dve frakcije Grobara posle meča u Kruševcu (VIDEO)

Nakon završetka utakmice u osmini finala Kupa Srbije između Napretka i Partizana došlo je do nezapamćene tuče navijača Partizana.

Mediji iz Srbije nezvanično tvrde da je došlo do sukoba dve frakcije crno-belih navijača odmah po završetku utakmice u kojoj je Partizan savladao Napredak rezultatom 4:0 i plasirao se u polufinale Kupa.

Kako je došlo do sukoba dve frakcije pored veoma visokih mera bezbednosti još nije poznato, ali sumnja se da je jedna rakcija organizovala takozvanu sačekušu drugoj frakcij.

U video prilogu se vidi da su u tuči korišćene duge motke, a navijači su se međusobno gađali kamenjem na očigled policije i žandarmerije.

U toku meča u Kruševcu obe frakcije su se međusobno prozivale navijačkim pesmama, a tokom čitavog meča bile su razdvojene velikim brojem policajaca i žandarmerije.

Poljski navijači bukvalno iz kaveza gledali utakmicu

Svi organizatori utakmica širom svijeta često imaju velike probleme s gostujućim navijačima. U Hrvatskoj smo imali slučaj da se Torcida svojevremeno bunila zbog kaveza na stadionu FK Rijeke te prosvjedovala u zatvoreničkim odijelima.

Istu stvar doživjeli su i navijači poljskog četvrtoligaša Hutnika iz Krakowa koje su doslovce u zatvorenom kavezu promatrale utakmicu voljenog kluba na gostovanju kod posljednjeplasiranog Spartakusa. Hutnik, inače lider četvrte lige, slavio je 1:0 i nastavio pohod prema višem rangu natjecanja unatoč velikoj borbi, a bizarne fotografije gostujućih navijača u kavezu obišle su svijet.

Cuvari Casti

Grupa Čuvari Časti nastala je na Vidovdan 28. juna 2004. godine. Ideja za osnivanie grupe je potekla iz potrebe da se stariji Grobari koji su bili uz Južni Front (koji je tada bio van juga), a nisu bili ni u jednoj od podgrupa objedine u ovoj grupi kao entitet koji će imati reč iskustva u odlukama koje je Južni Front donosio.

Vremenom je broj ljudi u grupi rastao, a prosek godina je bio oko 28. Celu grupu čine momci koji žive u Beogradu ili u njegovoj blizini čime Čuvari Časti postaju jedna od najredovnijih grobarskih grupa. U jednom trenutku se osetila potreba za osnivanjem mlađe ekipe u okviru Čuvara u kojima sada ima momaka koji će jednog bliskog dana sigurno imati bitnu ulogu na Jugu.

Tokom svoje, ne duge istorije Čuvari Časti su postali jedna od vodećih ekipa Južnog Fronta i bitan činilac na ujedinjenom Jugu.

Vecina clanova grupe dolazi sa Miljakovca i okolnih delova grada , a poslednjih nekoliko godina zastava Cuvara Casti se ne kaci na ogradu ali clanovi grupe i dalje aktivno prate utakmice Partizana.

Prica starijeg Grobara o stanju na jugu, represiji na derbiju,ubistvu Demira Jukica, ciganima…

Ne znam odakle da počnem. Dešavanje pre derbija kod mene je prelilo čašu(i kod svih nas) pa moram i ja nešto da kažem. Sistemsko uništavanje Partizana i Juga(Uništavaju nam klubove u svakom sportu, ali pričaću o tribini): Ja sam od muke otišao u Crnu Goru čisto da se odmorim. Ni zbog čega drugoga nego od muke šta se radi, od svog onog iživljavanja nad Grobarima kod pumpe tukli su i decu i Stevu čak, zbog batina mi nije sto puta sam ih dao i primio, ali sam samo stao i zamislio se šta nam to rade godinama unazad.

Najveći udar na Jugu bio je slučaj Bris Taton i svi znate šta se posle desilo i kako je bilo i kako su nam braća nepravedno optužena. Ni smo mi DB tribina kao ona preko puta pa da dobijemo uslovno nego 240 godina. Dok oni preko puta ubijaju našu braću i nikome ništa jer to su nisu navijači, nego kriminalci iza kojih stoji država 30 godina. A danas su posebno zaštićeni kao beli medvedi.

A možemo da saberemo naše i njihove godine ležanja pa da vidite neke stvari. Pomenuću tragični slučaj našeg brata Demira Jukića. Zašto niko nije uhapšen kad svi znaju ko je ubica deteta koji je samo navijao za drugi klub? Tu veče policija je opkolila svaki njihov auto i posle tri minuta su pušteni, po čijem nagovoru i niko uhapšen a nastradalo dete?? Zamislite se malo!!

Takvih slučajeva ima milion i posle će oni da pričaju nešto. Zamolio bih svakog Grobara, svakog navijača Partizana da nikada više ni uživo ni na društvenim mrežama ne ulaze sa njima u raspravu, jer nemamo o čemu sa njima raspravljati. Tribina iza koje stoji država i koja im finansira klub i čuva ih. Oni će da pričaju o nekim plusevima. Ajmo o onom ispred Jna, i taj dan su imali pomoć policije koja ih nije uhapsila nego čekala da opet napadnu i lagano ih pustila. I niko uhapšen opet? Da smo mi njih kojim slučajem napali ispred njihovog stadiona svi bi bili pohapšeni, kao što smo i taj dan završili u stanici zbog onih što su nam bili na tribini. Koliko imaju akcija sa policijom??? Pa to zna svaka navijačka grupa na Balkanu, a posle mi murija, pevaju nama da operu sebe. Videli ste kako im policija zastave čuva, o čemu više da pričamo, povraće mi se.

VI Niste Svesni Koliko Im Država pomaže i da to nisu navijači. Oni su “najbolji” kažu, ne znam po čemu, možda najbolji policajci i db-ovci što mašu balonima i ubijaju druge navijače. A nas znaju da pljuju zato što smo navijači i zato što oni nikad biti neće. Pričao sam kad sam se igrom slučaja sreo sa vodjama navijača grupa iz drugih država i svi kažu vas svi pljuju, a tajno vam zavide na tome što ste nekad bili i što ste nekako jedinstveni u navijačkom svetu i ako svi vidimo šta vam država i frakcije rade, a i dalje stojite na noge i možete stati na crtu svakom, a svi samo čekaju neki Vaš minus ili kiks da se nasprdaju jer Vam nisu ni do kolena, a svi glume, a sa mnom će se složiti svaki PRAVI navijač.

Za svaku pohvalu, tako da braćo pamet u glavu i cimajte se malo više. Vraćemo se na poslednji derbi, možda nas je policija tukla zbog toga što im davamo batine na svakom ćošku. Pa su zato ušli u 12:00 na stadion. Opet ponavljam braćo ne ulazite u raspravu nikakvu sa njima. Veći su nam dušmani čak i od onih što su nas napali sa splićanima.

Svi na Jug braćo!! Ne pomaže ciganima više ni stotka ni kuvana motka. Odlična ekipa je na Jugu i jačamo svaki dan, tvrdo jezgro. Cimajte se malo, cimajte drugare i dođite na Jug da vidite kako stvari funkcionišu, manite se društvenih mreža i prepucavanja jer vidite šta nam dušmani rade, a mi se prepucavamo između sebe. Okrenuće se točak, kao što se već okrenuo i davamo im batine svuda. Samo što mi to ne radimo uz pomoć policije.

Izvinite ako sam pisao jedno, pa drugo pa se opet vraćao. Nadam se da ćete shvatiti suštinu. Imao bih danima da pišem, ali baš danima i ima još toga da se kaže, ali otom potom.
Braćo svi u crno, svi na Jug!!! Stop represiji nad Južnom Tribinom!!

Tuča Hordi Zla i Manijaka na Grbavici (VIDEO)

U petak je u sarajevskom naselju Grbavica doslo do obracuna dveju grupa mladica u okrsaju su korisceni razliciti tupi predmeti, baklje, palice , a jedan od vinovnika iscupao je i saobracajni znak kako bi se obracunao sa protivnicima.

Kako nas portal saznaje doslo je do okrsaja navijackih grupa Horde Zla i Manijaci, naime Horde Zla su sa tri automobila upali na Grbavicu koja je glavno mesto okupljanja navijaca Zeljeznicara i tom prilikom napali su momke koji su bili na ulici. Jedan od napadnutih momaka utrcao je u kafic u blizini po pomoc i tada je doslo do zestokog sukoba u kojem su napadaci izvukli deblji kraj. Dva od tri automobila marke Skoda ostala su razlupana na Grbavici dok su se vlasnici razbezali glavom bez obzira.

Policija je ubrzo nakon incidenta izasla na lice mesta , a za vinovnicima incidenta se jos uvek traga.

U prilogu ispod pogledajte obracun koji je snimljen sa nekoliko kamera za nadzor.

Slaven Belupo: Ponosni smo domaćin Hajduku i Torcidi

Fudbalski klub Slaven Belupo oglasio se nakon događaja prije i poslije subotnjeg meča sa Hajdukom u Koprivnici.

Priopćenje prenosimo u cijelosti:

Nogometni klub Slaven Belupo, prije svega, oštro osuđuje bilo kakav oblik diskriminacije. Nastavno na jučerašnju utakmicu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige između naše momčadi i splitskog Hajduka, željeli bismo javnosti približiti i pojasniti situaciju s prodajom karata.

Ono što je naš klub bio dužan osigurati gostujućim navijačima je 5% kapaciteta stadiona što je otprilike 160 karata ili kapacitet posebno ograđenog prostora za gostujuće navijače što je otprilike 350 karata. Kako bi apsolutno svi navijači Hajduka koji su došli u Koprivnicu bili prisutni na utakmici i bodrili svoj klub, Slaven Belupo je osigurao 1200 karata za njih, što čini čak 34% kapaciteta našeg stadiona. Radi se o mjestima predviđenima za najvatrenije navijače ograđenim ogradom te mjestima iznad i pored istih na koje su se mogli smjestiti svi simpatizeri. Ni jedan nije morao ići među najvatrenije navijače, a slavlje gotovo cijelog stadiona nakon drugog gola Hajduka dovoljno govori o ”ne puštanju ljudi na stadion”.

Upute policije i zaštitarske službe naložili su da se za domaći dio tribine karte prodaju ljudima iz pet županija, a za gostujuću ljudima iz svih županija kako bi se lakše kontrolirali možebitni problemi. Razumijemo frustraciju nekih navijača, ali zbog sigurnosti na stadionu morali smo pridržavati uputa te smo prema propisima morali ‘odvojiti’ domaće od gostujućih navijača što je, s obzirom na popularnost splitskog kluba u cijeloj Hrvatskoj, vrlo teško u Koprivnici.

Naš stadion ima jednu tribinu i dva ulaza koja su potpuno jednaka, jedina razlika im je što je jedan na lijevoj, a drugi na desnoj strani. Jedan je predviđen za domaće navijače, a jedan za gostujuće.

NJEMAČKA: Ferka navijača Bajerna i Volfsburga (VIDEO)

Porazu Volfsburga u Minhenu (6:0) prethodila je žestok sukob huligana dva kluba, kakav ne viđamo često po Nemačkoj, ali izgleda da i u navijačkoj bundesligi i te kako “žive” dogovorene tuče.

Sve se desilo u jednoj od sporednih ulica Minhena, došlo je do sudara i opasne makljaže “na ruke”, a kako je većina aktera bila u tamim dezenima i kapuljačama bilo je teško utvrditi ko je u ovom duelu odneo pobedu.

Pogledajte kako je to izgledalo u subotu u Minhenu.

Sukob je snimljen i iz jednog kafića u blizini, iz ovog ugla se i najbolje vidi kako su navijači kidisali jedni na druge.

Humani navijaci Hajduka na putu za Koprivnicu

Pronađena je krajem ljeta 2018. godine slomljenog krila te je kod članice splitske podružnice ‘DZPPP Ornitološkog laboratorija’ provela sedam mjeseci. Kako se radi o ptici koja je u tranziciji, trebala je sada ići u veću volijeru na kondicijsku revitalizaciju pred puštanje.

Kada je došlo vrijeme odlaska ekipi u Zagrebu, koja će se pobrinuti da stekne kondiciju prije puštanja u prirodu, na slobodu gdje i pripada, članica je oglasila na društvenim mrežama da moli za uslugu prijevoza do Zagreba. Vrtio se taj oglas dva tjedna, svi su lajkali i stavljali smajliće, ali nitko se nije javio za prijevoz. Sve do petka, kada je stigla poruka navijača Hajduka, koji putuje u Koprivnicu na utakmicu, da će mu biti zadovoljstvo pomoći, osloboditi jedno mjesto u autu za kutiju gdje je ptičica. I uspješno su je doveli, a da su pri tome članicu zvali svakih pola sata obavještavajući je da je mirna i da je sve u redu.

“Hvala momcima na pomoći, ali i za to što su se ponudili da će pomoći kada nam god bude potrebno u vezi prijevoza. U šali su rekli da pratimo kada i gdje Hajduk gostuje te da tada imamo siguran prijevoz za to mjesto u kojem je utakmica ili bilo gdje usput. Momak nam je jučer pri preuzimanju rekao da će kutiju braniti na sve načine, ali da ne može jamčiti da je netko nadobudan neće htjeti otvoriti, s obzirom na to kako se tretiraju navijači u Hrvatskoj na dan utakmice.”

Sve je prošlo u redu, ptica je sad na rehabilitaciji, na jačanju, a smatra se da će do svibnja dovoljno ojačati da se može priključiti svome jatu i sama poletjeti.

Preuzeto sa : Dalmatinski portal

Kako je pala zastava BBB Osijek

Juce je u javnosti izasla slika na kojoj pripadnici Kohorte drze zastavu BBB iz Osijeka. Posle objavljivanja slike odmah je izaslo nekoliko verzija pada zastave u kojoj se jedni brane da zastava nije videla Maksimira dok drugi tvrde da je ona stara preko 20 godina i da je pala posle utakmice Dinamo – Benfika.

Zastavu BBB Osijek je otelo nekoliko pripadnika Kohorte od jednog clana starije ekipe BBB iz Osijeka koji su do pre nekoliko godina isli redovno na utakmice medjutim poslednjih godina grupa nije aktivna tj ne zastava se ne kaci na severnu tribinu Maksimira.

Naime nekoliko starijih likova gledali su u jednom osijeckom kaficu utakmicu Dinamo – Benfika i za sobom su nosili zastavu BBB Osijek, verovatno je neko od gostiju kafica snimio zastavu i javio clanovima Kohorte za lak plen koji su oni kasnije i oduzeli – ovo je verzija BBB o padu zastave…

Sukobi BBB i Kohorte datiraju jos od pocetka 90-ih do sad , a vrhunac obracuna je dostignut 2006. godine kada je grupa Zagrepcana sa obelezjima Osijeka uletela i osijecki kvat Sjenjak i tom prilikom izbola jednog starijeg pripadnika Kohorte, a nekoliko mladjih istukla. Posle tog dogadjaja netrpeljivost izmedju dveju grupacija je jos vise porasla. U Osijeku i okolini BBB ima jako uporiste…

Fudbaler u Turskoj ligi posekao trojicu protivnika ziletom! (VIDEO)

Fudbaler sredine terena Mensur Calar koji inace nastupa za klub Amed SK koji se inace takmici u Turskoj trecoj fudbalskoj ligi napravio je jedan svojevrsni incident. Naime ovaj fudbaler kurdskog porekla uneo je zilet na teren i njime isekao trojicu protivnickih fudbalera po licu i telu jer je jedan od njih na nekoliko prethodnih utakmica gestikulirao znak Turskih “Sivih vukova” sto je inace naziv za organizaciju koja je izvrsila nekoliko operacija protiv kurdskih separatista u kojoj je dosta pripadnika ove etnicke grupe poginulo.

https://www.youtube.com/watch?v=BKVNPpWNDMc&fbclid=IwAR2_n6GtMwgK7H8JwA_eOXe6ZsQ8gu9fQE1_D0Fctfzpkl-qguJ3W8Doc9E

Amed Sk je inace klub koji dolazi iz grada Diyarbakır koji je naseljen pripadnicima kurdske etnicke grupe i oni se vec godinama bore za svoju nezavisnost. Kurdi su pored Roma najmnogobrojniji narod koji nema svoju priznatu drzavu nekoliko stotina godina bore se za svoju nezavisnost, a borba sa turskim snagama je nastavljena 2015. godine posle primirja koje je sklopljneo 2013. godine. Kurda u Turskoj ima izmejdu 10 i 15 miliona, a u celom svetu preko 30 miliona. Njihova maticna zemlja je nepriznati Kurdistan koji obuhvata delove Turske, Sirije , Irana, Iraka i Jermenije. Preko 650 000 Kurda zivi u Nemackoj gde se cesto sukobljavaju sa Turcima koji zive i rade u Nemackoj.

Organizacij Sivi Vukovi propagira ideju o velikom Turskom carstvu koje bi se prostiralo od Istanbula do Berlina i trenutno njihova organizacija broji preko 20 000 clanova u Nemackoj. Odgovorni su za mnostvo napada na svoje neistomisljenike , pogotovo tu spadaju Kurdi ali i Turski leviscarski politicari. Pripadnici ove organizacije odgovorni su za ubistvo turskog levicarskog novinara Abdija Ipekčija i napad na papu Jovana Pavla. Pripadnici ove organizacije ubili su 2013. godine u Parizu tri kurdske politicarke i izvrsili su napad na kurdske demonstrante u Berlinu 2006. godine.