ITALIJA: Curva Nord Pisa

Kurva Nord Piza , nazvana po Mauriciju Albertiju (Mau bivši član navijačke grupe ”Rangers” preminuo usled srčanog napada 1999 godine) uvek se smatrala za jednu od najboljih tribina godinama u Italiji.Fantastična atmosfera je nešto što je nedostajalo ljudima u gradu i to su svi mogli da osete u periodu kada je klub ušao u Seriji A, u vreme legendarnog Romea Ankonetija (jednog od najuspešnijih predsednika uz temperamentnog Konstantina Rosija koji je uspeo da ostvari kolektivni san svih pasioniranih ljubitelja FK Pize). Od tada je tifozima trebalo dugo da se naviknu na igranje u Seriji C, što je opet u neku ruku bio napredak u odnosu na pakao šeste lige ”Eccellenza”.

Pizani imaju česte konfrontacije sa Livornezima, tako da su susreti dva kluba oduvek bili puni incidenata, masovni prilikog gostovanja, kako jedne tako i druge navijačke grupe.Piza (koju suparnici zovu provincijskim gradom) je zaista vruće gostovanje za mnoge ultrase, jako je blizu Livorna, pa iako je duplo manja što se tiče populacije, žestokih sukoba među rivalskim navijačkim grupama nikada ne nedostaje.Takođe svedoci ovih okršaja navode kako su Pizani oteli Livornezima veliki broj transparenata, što je uobičajeno u okviru ultra subkulture. Neki od ovih trofeja su: ”Ultras 76”, “Supporters” i ”Bronx”. Ostaće zabeležena u navijačkim analima činjenica da je još pre začeća ultra pokreta, stanovništvo grada krivog tornja masovno pratilo klub širom Italije u nižim ligama. Recimo tu treba izdvojiti odlazak 12. 000 tifoza u Bolonju na meč protiv Livorna.


Sezone 1964/65 crno-plavi su se nakon 12 godina vratili u Seriju B, da bi posle četiri godine stanovništvo Pize dočekalo promociju svog kluba u Seriju A. Te 1968, već na početku sezone odigran je derbi sa ljubičastima iz Firence koji je okupio 23.000 gledalaca na gradskom stadionu (napomenućemo samo da Piza ima nešto više od 85.000 stanovnika). Serija A je bila u svakom slučaju samo prolazna faza, jer je klub za samo tri godine doživeo sunovrat. FK Piza i njeni navijači su se našli u Seriji C, tako da su na nove klupske uspehe morali da pričekaju 1978, kada je u klub došao Romeo Ankoneti.Novi predsednik, jako ambiciozan i energičan, bio je najpogodnije rešenje u tom trenutku. Simptomatično ili ne, nakon njegovog dolaska 1979 osnovana je navijačka grupa RANGERS PISA.

Navijačka grupa “Rangers” je ništa drugo do preteča značajnih ekipa koje će se kasnije pojaviti Kurvi Nord: Sconvolts, Wanderers i Svitati, klubovi navijača sa tradicijom i dalje aktivni na tribini.Kada je reč o manjim grupama koje se nedavno pojavile, treba spomenuti Armata, Kapovlti, Followers i Eagles. Godine kontstantnog nastupa u prvoj ligi su učinioe svoje; Piza je upala u sumorni lavirint treće lige, a na neuspehe i pad kluba uticala je i smrt Ankonetija.Demoralisani navijači zajedno sa sponzorima ne uspevaju da pomognu crno-plavima koji kreću u takmičarsku sezonu ovog puta od šeste lige Eccellenza.


Nakon dve godine od bankrota, konstantna vatrena podrška ultrasa biće od krucijalnog značaja za povratak FK Pize u profesionalni fudbal na zadovoljstvo svih.Od tog perioda do danas FK Piza je imala objektivno gledano jako puno teškoća sa narednim predsednicima (džukela Gunter zvuči li vam poznato?) , igrači su se očajnički borili za neiplaćene zarade, a brojni nesrećni događaji su uticali da nero-azuri žive jedino od upomena. Poslednjih godina u Seriji C navijači nisu razočarali što se tiče podrške (stadion je jedan od najposećenijih u ligi), dok je na strani upravo navijačka grupa ta koja može da pokrene mase. Serija C je takođe stvorila zategnutije odnose između ultrasa Pize i Specije. Time su crno-plavi zauzeli mesto Livorneza koji su sada u višem rangu takmičenja.
Navijači Pize karakteristični po levičarskoj politici godinama su bili u bratskim odnosima sa Đenovljanima i njihovom grupom ”Fossa Dei Griffoni”. Međutim kako su Đenovljani počeli da ostvaruju kontakt sa Pizinim omraženim komšijama Livornezima, bratstvo je raskinuto. Redakcija fanzina takođe mora da pomene kako je u glavama starijih navijača Kramonezea još ostala u sećanju utakmica plej-ofa za ulazak u Seriju A protiv Pize i velikog razočarenja te godine.

Prijatelji ultrasa Pize: Ređina, Kozenca, Viaređo, Nica (Francuska).
Neprijatelji ultrasa Pize: Livorno, Specia, Fiorentina, Lukeze, Sampdorija, Verona, Lacio, Askoli.

Naše mišljenje o njima:

Klub navijača na najvišem nivou bez obzira na to što igrači ne pružaju za uzvrat onoliko koliko tribina daje na utakmicama kroz spektakle, bakljade i koreografije.Među Kramonezeom i Pizom nikada nije bio simpatija, iako imamo zajedničke prijatelje ultrase Ređine.Bez obzira na sve, zaslužuju respekt voleli ih ljudi ili ne voleli.S tim u vezi ne bi trebalo da bude nikavih uvreda sa naše strane, ne zaslužuju ih, jer budući da će ove sezone gostovati u Kremoni, biće nam zadovoljstvo da vidimo njihovo izdanje. VELIKI, VELIKI RESPEKT

Tekst iz fanzina navijača Kramonezea.

izvor: curvasrb.weebly.com

Gostovanje Dinama u Češkoj navijačima predstavlja ogroman problem

Igor Soban/PIXSELL

Modri će u 16-ini finala Europa lige igrati protiv Viktorije Plzen, odlučeno je na ždrijebu u Nyonu. Momčad Nenada Bjelice prvu utakmicu igra u Češkoj 14. veljače 2019. godine, a uzvrat je na Maksimiru tjedan dana kasnije (21. veljače).

Gostovanje Dinama u Plzenu atraktivno je navijačima zbog blizine. Naime, od Zagreba do Plzena potrebno je nešto više od sedam sati automobilom. To je grad na zapadu Češke je u blizini Njemačke i Austrije, a poznato je da u spomenutim državama ima puno Dinamovih navijača.  Pristalice zagrebačkog Dinama na društvenim mrežama najavljuju invaziju na Plzen, jer se ipak radi o povijesnom gostovanju. Dinamo 49 godina nije igrao europsko proljeće.

Najveći problem za navijače bit će ulaznice za utakmicu. Naime, kapacitet stadiona u Plzenu je 11.700 gledatelja. Dinamo će prema pravilima UEFA-e dobiti samo pet posto ukupnog kapaciteta stadiona ili, u prijevodu, 500-tinjak ulaznica.

Točne informacije oko kupnje ulaznica bit će poznate nekoliko tjedana prije prve utakmice. Ovako izgleda stadion Viktorije, Doosan Arena.

(Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images)

Navijači Arsenala pogodili Dele Alija flašom u glavu (VIDEO)

Pristalice londonskog Arsenala pogodili su fudbalera Totenhema Dele Alija flašom u glavu tokom duela ta dva londonska tima u četvrtfinalu Liga kupa Engleske prije dva dana.

Sve se dogodilo se to u 73. minutu utakmice na “Emiratima” pri rezultatu 2:0 za Totenhem. Dele Ali se uhvatio za glavu, igrač Arsenala Papastatopulos mu je prišao kako bi ga smirio, očekujući valjda burnu reakciju.

Međutim, napadač Totenhema je samo raširio ruke u znak neverice, a onda se okrenuo ka navijačima Arsenala i gestikulacijom rukama im pokazao rezultat – 2:0. Jače nije mogao da ih udari… Upravo tim rezultatom je meč i završen. Ovo je još jedna vijest koja svjedoči da se nemile scene dešavaju svuda u svijetu pa čak i kod najvećih ovosvjetskih govana, Engleza.

Skandal u Krusevcu, Lalatovica napao navijac

Na otvaranju konferencije portparolka je postavila pitanje Lalatoviću da li je tokom utakmice srednji prst pokazao upravi Radničkog ili Napretka, na šta je šef struke Nišlija burno reagovao.

 

 

To pitanje shvatio je kao provokaciju, pa je odgovorio oštro, a onda se umešao jedan od prisutnih, za koga Lalatović tvrdi da je navijač Napretka. Ta osoba je žestoko psovala trenera Radničkog, koji je uzvratio na isti način.

 

 

Predsednik FK Napredak u ostavci Marko Mišković izvinio se treneru niškog Radničkog Nenadu Lalatoviću na uvredama koje je dobio tokom utakmice, ali ga i upitao odakle mu potreba da vređa njega, koji mu je dao šansu.

Uvrede, psovke, srednji prst, skandalozno ponašanje na konferenciji za novinare… Sve ovo obeležilo je “utakmicu” Napretka i Radničkog iz Niša, a u glavnim ulogama su bili trener niške ekipe Nenad Lalatović, koji je, svojevremeno, radio u Napretku, i novinar iz Kruševca Stevan MIlutinović.

Zapravo, ceo incident počeo je još tokom utakmice. Neko ko je bio u loži na zapadnoj tribini stadiona “Mladost” u Kruševcu vređao je i Lalatovića i njegovu porodicu (što je za svaku osudu), a trener Radničkog nije ostao dužan, pokazujući srednji prst u pravcu lože.

Na konferenciji za novinare posle meča, portparol kluba Valentina Vasić upitala je Lalatovića kome je bio “namenjen” taj srednji prst – upravi Napretka ili upravi niškog Radničkog, čiji su predstavnici takođe sedeli u loži.

Na to je Lalatović eksplodirao, da bi potom ušao u žestok verbalni obračun sa pomenutim novinarom Milutinovićem, koji mu je rekao da ga je on vređao. Posle razmene psovki, Lalatović je ustao sa stolice, pa se vratio, a onda portparolu Napretka Valentini Vasić odbrusio:”Je l’ te to naučio onaj što danas nije bio na utakmici?”.

U ovim rečima našao se prozvan Marko Miškovićpredsednik Napretka u ostavciMišković je, inače, ostavku podneo posle utakmice Radnički Niš – Napredak, krajem avgusta ove godine, kada je trener Kruševljana Milorad Kosanović, rezigniran sudijskim odlukama napustio teren, a Mišković potom sastavio ostavku. Ta utakmica je završena 3:3, nakon što je Radnički dva puta izjednačavao sa penala.

 

 

U pisanoj izjavi, objavljenoj na sajtu Napretka, Mišković je osudio ponašanje novinara Milutinoviča, izvinio se i Lalatoviću i njegovoj porodici, ali je isto tako osudio i ponašanje i rečnik Nenada Lalatovića, posebno se osvrnuvši na deo o tome što nije bio na utakmici.

Miškovićeva poruka Lalatoviću ogleda se kroz pitanje, a aludirao je na česta odsustvovanja Lalatovića sa klupe: “Da li sam na više utakmica u jesenjoj polusezoni bio ja, kao predsednik kluba u ostavci, ili gospodin Lalatović kao šef stručnog štaba?“.

 

“Srpskoj javnosti je dobro poznato da ovo nije prvi incident gospodina Lalatovića, a dokle će se tolerisati takvo ponašanje na srpskim stadionima treba da odluče nadležni organi FSS-a”, napisao je Mišković, izražavajući spremnost da Napredak snosi posledice i zbog ponašanja novinara Stevana Milutinovića.

 

 

Prenosimo ceo odgovor Marka Miškovića:

FK Napredak i ja lično najoštrije osuđujemo ponašanje novinara Stevana Milutinovića odnosno njegov verbalni napad na gospodina Lalatovića. Imajući u vidu insinuacije u javnosti da je reč o huliganu naglašavamo da je ovaj gospodin, čije ponašanje najoštrije osuđujemo i ograđujemo se, novinar lokalnog portala kladza.com koji je i ranije dolazio na utakmice i konferencije sa novinarskom akreditacijom i izveštavao o radu FK Napredak. Vezano za postupke ovog lica spremni smo na svaku vrstu saradnje sa nadležnim organima FSS, ali i državnim organima, pa čak i na eventualne posledice po sam klub. S tim u vezi obaveštavamo javnost da FK Napredak namerava da sam inicira pokretanje postupaka pred nadležnim organima radi utvrđivanja eventualne odgovornosti novinara Stevana Milutinovića, ali i gospodina Lalatovića.

Koristim ovu priliku da se javno izvinim bivšoj supruzi i porodici gospodina Lalatovića za uvrede koje su pretrpeli na stadionu u Kruševcu jer se osećam lično odgovornim kao domaćin, a posebno imajući u vidu da je bivša supruga gospodina Lalatovića rođena sestra mog kuma Stefana Babovića i moja lična i porodična prijateljica. Takođe, apelujem na navijače i simpatizere FK Napredak da ne vređaju učesnike utakmica, a naročito članove njihovih porodica i da svojim ponašanjem daju primer sportskog navijanja i gostoprimstva.

 

Međutim, ovi događaji ne daju za pravo Nenadu Lalatoviću da vređa i ponižava damu, portparolku kluba, koja časno i pošteno obavlja svoj posao. Ne znam šta je podstaklo gospodina Lalatovića da mene lično vezuje za ovaj događaj primedbom upućenom portparolki: ‘Je l’ te to naučio ovaj što nije došao na utakmicu?'”.

 

 

Funkcija predsednika kluba koju časno i pošteno obavljam mi daje za pravo da ne prisustvujem svakoj utakmici na šta sam se odlučio iz razloga jako dobro poznatih i gospodinu Lalatoviću i srpskoj fudbalskoj javnosti.

Moje prisustvo utakmicama FK Napredak nije obavezujuće ni po jednom pravilniku FSS-a i UEFA-e. Pored toga postavlja se pitanje da li sam na više utakmica u jesenjoj polusezoni bio ja, kao predsednik kluba u ostavci, ili gospodin Lalatović kao šef stručnog štaba. Srpskoj javnosti je dobro poznato da ovo nije prvi incident gospodina Lalatovića, a dokle će se tolerisati takvo ponašanje na srpskim stadionima treba da odluče nadležni organi FSS-a.

 

https://www.youtube.com/watch?v=_rsOJIb5NEg&t=272s

 

 

Smatram da svojim radom i svojim izjavama nisam dao nikakvog povoda da me gospodin Lalatović dovodi u kontekst ovoga što se dogodilo na konferenciji, naročito zbog činjenice da se lično poznajemo i da smo sarađivali. Podsetio bih gospodina Lalatovića da je FK Napredak u momentu njegovog angažovanja zauzimao osmu poziciju na tabeli, te stoga ne znam s kim se gospodin Lalatović borio za opstanak. U FK Napredak je došao kao neafirmisan trener, a FK Napredak i ja kao Predsednik kluba smo mu dozvolili, upravo radi njegove lične afirmacije, da pređe u FK Crvena Zvezda bez naknade iako je imao važeći ugovor.

Fudbal je prelepa igra koja treba da bude izvor pozitivne energije, a ne arena za individualne obračune, gospodine Lalatoviću!”.

Brutalno prebijanje navijaca Crvene Zvezde u Vrscu

“Evo posle prespavane noci i dana, vidim pisalo se sve i svasta, a kao ocevidac i ucesnik sinocnjeg dogadjaja u Vrscu da napisem i ja par redova vise u formi izvestaja Mnogo me boli ruka i jedva kucam, ali jebiga, sta sad, idemo dalje… Put kao put, interesantan, puno zezanja, poneko pivo, pesma i dosadna i uporna kisa koja nije stala od Beograda… Nas petoro u kolima, nazalost KB ovoga puta u manjem broju, ali jebiga, bitno je da se ide… Da smo prisutni… Stigli smo i cekali su nas drugari iz Vrsca, i 15-tak ljudi iz Bg koji su stigli kolima kao i mi… Imali smo info da su stigla 3 slabo popunjena busa iz Beograda, i da su vec u hali… Tako je i bilo, usli smo i vec je bilo solidno popunjeno u delu za gostujuce navijace… Prvo sto smo primetili i sto je u startu smrdelo je ogroman broj pripadnika zandarmerije… Brojka od vise stotina je najrealnija…

I neverovatan broj dece, devojaka i uglavnom nepoznatih faca oko nas tu oko kopa… Sto se tice igre, ovoga puta spomenucu samo da je bila manje vise interesantna, sta bi bilo da se igralo II poluvreme, ne znam… Navijanje u prvom delu utakmice, solidno.. S obzirom da se spekulise brojkom prisutnih Delija u Vrscu, odmah da kazem da je najrealnije da nas je bilo do 200-250 maximalno… Sve preko toga je izmisljotina mup-a i laz da bi se opravdalo ono sto se kasnije desavalo… Spomenuh broj ljudi vezano za navijanje, manje vise na momente smo bili glasni, ali ne dovoljno…

Smenjivali su se ljudi na sipci pokusavajuci da animiraju masu, ali sada kad premotam film, sve je nekako bilo kao da se sprema sranje, mirisalo je u vazduhu da cela prica nema lep kraj… I upravo su prva sranja krenula oko te sipke, gde je doslo do natezanja sa pandurima koji nisu dali da neko stoji na istoj… A na suprotnoj strani hale, oni jadnici koji sebe nazivaju navijacima, e tamo moze da se stoji… Prica o dvostrukim arsinima, koja je ovde prisutna vec dugo… Poluvreme, svrljanje po tribini, odjednom zbog nekog jebenog duksa ili majice, pocinje pegla izmedju par ljudi iz jedne od vidjenijih grupa.. Znaci nebitna stvar, nesto sto mi sami mozemo da resimo, u krajnjem slucaju to je bilo 1 metar o zandara i mogli su da odvoje njih par i da ih izvedu… Jeste, krenuli su oni na njih, tu se par ljudi ukljucilo u odbranu i to je sve… Znaci u krajnjem slucaju moglo je mnogo drugacije da se resi…

E tu pocinje pakao za sve duzne i neduzne… Krecu bez razloga da biju sa sve cetiri strane sa koje smo bili opkoljeni od samog pocetka i pendreci sevaju kao ludi… Mi koji smo kao iskusniji i koji smo videli da nema izlaza i da sa ovima nema tuce smo podigli ruke u stilu u redu je izacicemo, ali pendreci su sevali sa svih strana po podignutim rukama, glavama, nogama…

U prvom naletu vec je rascopano par glava, krv pocinje da siklja na sve strane… Odjednom sam pritisnut na ogradu iznad tunela i u tom momentu nekih minut, minut i po, ne vidim mnogo tribinu vec pokusavam da spasim sebe da me masa ne prepolovi i ubije… Znaci prolazi mi ceo zivot pred ocima u tom momentu, 12 godina sam na severu i ovakav brutalan napad na navijace nikad nisam doziveo…

U momentu se nekako pomeram u stranu i vidim neke vidjenije ljude koji se nalaze iz ledja zandara ali krvavih i razbijenih glava… Tu je i drugar iz ekipe koji je dosao sa nama, koji je popio pendrek po glavi, ali da li ga je spasila kapa ili sta uglavnom prosao je samo sa ogromnom cvorugom… Krece novi napad zandara koji u sustini nije ni stajao nego jednostavno nisam tih minut video iza sebe, i tada po svaku cenu zele da nas sateraju na uzani prolaz koji je jedini izlaz sa tribine koji vodi ka izlazu iz hale…

U tom momentu podizem svoj duks, jaknu i sal koji su na podu krvavi kao da su potopljeni u krvi… Ruke su mi krvave, okrecem se i provaljujem da svaka treca osoba oko mene ima razvaljenu glavu…. Devojka koju su svi verovatno videli na snimcima, imala je kosu ofarbanu od sopstvene krvi… Neki klinci leze na stepenicama i ne pomeraju se, izgledaju kao mrtvi… Opsti metez, pokusavam da vidim gde su mi drugari i jednog vidim, ostali su nestali u masi… Govorim zandaru da stanu jer ima nepomicnih tela… Kao staju na dve sekunde, i kada su videli da se ljudi mrdaju, jedan od njih sa ekstra seljackim dijalektom izjavljuje: Ziv je, izlazte napolje!!! Sokirao sam se u momentu i deset sekundi sam zanemeo Ljudi preskacu one koje leze, a neki od nas im pomazu da ustanu…

Na sve strane patike, majice, kape, srecom nisam video ni jedan sal, a to je dokaz koliko smo verni svojim obelezjima, i kad nas odvaljuju ne odvajamo se ni po koju cenu od njih Stavio sam sve sto sam imao od odece na glavu i ramena, i ni sam ne mogu da se setim koliko sam pendreka dobio po ruci, glavi, nogama… Puno krvi na betonu, sabili su nas na izlaz, i sad pocinju da biju i ovi spolja i ovi iznutra kako ko prodje kroz spalir zandara Naravno tu vise nema govora o brojki od 200-250 ljudi jer smo razbijeni na bezbroj malih grupica…

I dalje puno krvi kod izlaza, zandari ne daju da se povredjenima pruzi pomoc i najzad nas lagano izvode, dolazim do kola, i tu se nalazim sa drugarima ali jedan fali, zovemo ga, jos je u hali i to na terenu, pricaju sa Ilicem… Naravno Ilicu niko nije pretio kao sto zandari podmecu, jednostavno zajednicki su se dogovorili da nema smisla igrati dalje, mada su neki od nas bili za to da se izadje i odigra do kraja…

Sreca pa imamo drugare svuda u svetu pa i u Vrscu, jedan od njih nas je ugostio i primio kao najrodjenije, pa mu se i ovim putem zahvaljujem… Primirili smo se i okrepili, poskidali sa sebe sve sto je bilo krvavo i put Bg-a smo krenuli oko pola 2… Svetla velegrada smo ugledali oko 3 i otisli kucama gde su nas u kraju docekali kao da smo dosli sa ratista… Eto to je nesto sto nije moglo krace, jer cela prica je jednostavno izgledala u pocetku kao mnogo, mnogo ranijih gostovanja, a zavrsila se kao pokolj… p.s. manipulise se sa brojkom povredjenih, e a da smo se svi javili kod lekara minimum 100-150 lakse povredjenih.

Navijaci Zenita umalo ostali bez zastave u Pragu

Posto nisu imali ulaznice za gostujuci sektor, 3 pripadnika Zenitove hard core firme ‘Mobili’ su kupili karte za domacu tribinu. Iako malobrojna ekipa okruzena domacim navijacima Rusi su ipak okacili svoju zastavu na ogradu, kada su to videli navijaci Sparte ubrzo im je prislo  10-15 navijaca i skinulo transparent. Mobili su odmah zestoko uzvratili nokautiravsi nekoliko napadaca koji su se dali u beg sa zastavom ka daljem izlazu,jer je konstrukcija stadiona takva da se na bilo koju tribinu moze uci sa dve strane.

 

 

Rusi su se odmah dali u poteru za Cesima koji su pomalo zbunjeni na trenutak zastali. Videvsi da je spas u vidu stjuarda na nizem delu tribine daleko,bacili su zastavu pokupivsi svoje nokautirane drugove i spas nasli kod obezbedjenja dok su se Mobili sa svojim banerom vratili na pocetnu poziciju… U nastavku utakmice niko vise nije prilazio navijacima Zenita.

Partizanovci traže poništavanje meča sa Mačvom

Crno-beli odigrali su bez golova sa Mačvom u uvodnom meču 21. kola Superlige Srbije, i to, po izuzetno teškim uslovima, zbog kojih navijači traže da se ta utakmica proglasi nevažećom i odigra ponovo.

Poruka Grobara dodatno je isprovocirana činjenicom, da su svi ostali mečevi, sa izuzetkom onog u Surdulici, odloženi zbog snega i nehumanih uslova za igru, posle čega je i sam klub zapretio istupanjem iz lige.

Saopštenje partizanovaca prenosimo u celosti:

– Danas 15.12.2018. god. su odložene sve utakmice 21. kola Super lige Srbije. Partizan je juče odigrao prvenstvenu utakmicu protiv Mačve po neregularnim uslovima.
Zahtevamo od uprave FK Partizan da traži od nadležnih organa Super lige Srbije da poništi jučerašnju utakmicu koju je naš klub odigrao.

– Partizan se ovako stavlja u neravnopravan položaj i nameće se utisak da naš klub ima status tima drugog reda u nacionalnom takmičenju. Partizan mora istrajati u ovom principijelnom stavu i ovim putem dajemo do znanja svima da armija navijača Partizana neće povodom ove nepravde ostati nema već naprotiv daće sve od sebe da se ova situacija prevaziđe i da naš klub ima ravnopravan status prvoligaša.

Oglasio se i FK Partizan zvanično a direktor Super lige Vladimir Bulatović u izjavi za Sportski Žurnal poručio je:

– Ne postoji argument da se utakmica ponovi. Dali su izjavu da utakmica može da se igra. Partizan je sam tražio da se meč igra u petak. Žao mi je što su se našli u ovakvoj situaciji, ali pre početka utakmice je bilo povoljno za igru.

– Bilo je kasnije uslova za prekid utakmice, ali to nije pitanje za mene već za sudiju Aleksandra Živkovića. U poluvremenu meča, na moje insistiranje, delegat meča je pitao sudiju da li ima uslova da se utakmica nastavi i on je rekao da nema razloga za prekid meča, izjavio je Bulatović.

Poljski velikan izbacen u cetvrtu ligu?

Šuškalo se već nekoliko sedmica, nisam hteo ništa da pišem, ali kako stvari stoje izgleda da će jedan od najvećih Poljskih klubova napustiti Ektraklasu (najviši rang u Poljkom fudbalu) i spasti u četvrtu ligu.
U pitanju je klub Wisla Krakow.
Imaju dug preko 20 miliona eura, a danas su se povukla 4 potencionalna investitora. Investitori su izjavili da je to iznad njihovih mogućnosti. Tako da će najvjerovatnije utakmica Wisle Krakow sa Lech Poznan biti poslednja utakmica Wisle u Ekstaklasi ako Wisla ne nadje investitora koji će da preuzme klub.
Jedna jako tužna vjest. Još se ništa 100% ne zna, ali ovako će najvjerovatnije i biti.

 

Da napomenem da je i Ruch takodje imao dug, jedan od najuspješnijih poljskih klubova, ali dosta manji u odnosu na Wislu Krakow, pa je ispao ligu niže, zatim još jednu ligu niže i već nekoliko godina se takmiči po nižim ligama. Za navijače Ruch se smatra da su jedni od  najboljih u Poljskoj, a trenutno su u drugoj ligi.
Još nešto što se tiče Wisle je to što nećemo više gledati jedan od najvatrenijih derbija. Wisla Krakow – Cracovia, ili vam poznatiji kao “Sveti rat”. Naravno, okršaji na ulicama Krakova izmedju ova dva kluba neće nikada prestati.

 

 

 

Puno ime Wisła Kraków Sportowa Spółka Akcyjna
Nadimak Biała Gwiazda (Bijela Zvijezda)
Osnovan 22. svibnja 1906.
Igralište Stadion Miejski im. Henryka ReymanaKrakov
Kapacitet 33.268
Trener Flag of Poland.svg Maciej Stolarczyk
Liga Ekstraklasa

Sramotna akcija tokom utakmice Crvena Zvezda – PSG

Pre i tokom utakmice poslednjeg kola grupne faze Lige Sampiona izmedju Crvene Zvezde i PSZ-a grupa vandala isekla je gume na na preko stotinu automobila koji su bili parkirani u blizini stadiona Rajko Mitic. Ovo je jos jedan u nizu ne navijackih poteza kojima se sluze navijaci vecitih rivala kada njihovi “protivnici” igraju utakmicu protiv nekog drugog kluba.

Prenosimo Vam saopstenje koje je jedan od ostecenih navijaca napisao na drustvenim mrezama.

“CZ – PSŽ sinoć… Konačno utakmica sa atmosferom kakvu svi želimo – hiljade porodica sa malom decom, parova, starijih nostalgičara… Na tribinama šmekerski geg sa transparentom o novokomponovanom timu i “zahvalnica” p***** Francuzima za proslavu 100 godina pobede… Rapsodija Nejmara, Zvezdinih 20 minuta uzleta i aplauz svima na kraju… E onda na scenu stupaju ONI.

Na oko 100 automobila parkiranih kraj njihovog tkzv. stadiona seku ljudima po dve gume na automobilima!?! Deca uplakana, roditelji iz gradova širom Srbije i Republike Srpske u neverici znajući da ih čeka duga noć, jutarnje snalaženje za novu gumu, izostanak sa posla, noć u hladnim automobilima. Ima li naziv za tu dijagnozu, ima li boleštini kraja…”, pita se ovaj korisnik Fejsbuka iz Novog Sada.

Sukobi navijača pred utakmice LS i LE (VIDEO)

Juce pred utakmicu LS izmedju izmedju Salkea i Lokomotive iz Moskve doslo do sukoba dveju grupe navijaca. Na jednoj strani je bilo oko 40 navijaca , a njih je napalo oko 60 navijaca Salkea i Tventea sukob je trajao 3-4 minuta, a jake policijske snage prekinule su zabavu.

Grupa navijaca Dinama iz Kijeva napala je manju grupu navijaca Liona , naime utakmica 6-og kola Lige Evrope izmedju Sahtjora i Liona odigrana je u glavnom gradu Ukrajine zbog vec dobro poznatog stanja u kojem se nalazi stadion u Donjecku. Kijevljani su napali Francuze koji su bili okruzeni policijskim snagama koje su uspele da zadrze i razdvoje dve grupe momaka.