Potpredsjednik Futsal Dinama dao ostavku: “Policija i nogometna mafija su povezane”

Ataci, kazne, pritisci i inspekcije. Ukratko, udari državnih i organa nogometne vlasti na jedini Dinamo koji pripada navijačima naveli su Juraja Čošića, potpredsjednika Futsal Dinama, da podnese ostavku. Objavljeno je to na konferenciji za medije nazvanoj “Tko želi uništiti Futsal Dinamo?”

Čošić, inače frontmen navijačke udruge Dinamo – to smo mi, koja se zalaže za zakonit i transparentan ustroj GNK Dinama te omogućavanje članovima kluba da sudjeluju u njegovom radu, pri tome je optužio zagrebačku policiju da vrši pritisak na Futsal Dinamo, upravo zbog njegove angažiranosti u spomenutoj udruzi.

“Odlazim s funkcije potpredsjednika u klubu Futsal Dinamo. Svoju ostavku dao sam predsjedniku i objasnio razloge koji su prihvaćeni.” kazao je sada bivši potpredsjednik Futsal Dinama i dodao:

“Drakonska kazna može ozbiljno naštetiti radu Futsal Dinama, a do toga, kao i do pritisaka i kazni, dolazi zbog mog angažmana u udruzi koja se bori za prava članova GNK Dinama”

“Zbog mog angažmana u Udruzi građana koja traži svoja članska prava u GNK Dinamo svjedoci smo orkestriranog napada na klub u vidu slanja različitih inspekcija i kazni. Klub je dobio prekršajnu prijavu s drakonskom kaznom koja može ozbiljno naštetiti rad kluba na teško stečenoj razini iako su svi, pa i vi mediji, hvalili atmosferu na Šalati koja je prošla bez i najmanjeg incidenta.”

Naime, Futsal Dinamo dobio je prijedlog za maksimalnu kaznu od 200 tisuća kuna za klub te još 20 tisuća kuna za odgovorne osobe zbog pirotehnike na slavljeničkoj utakmici u rujnu, kada je bio tradicionalni spektakl na Šalati. Susret dinamovaca svih generacija kao središnji događaj imao je utakmicu s Panathinaikosom, na kojoj su navijači palili baklje.

“Dvostruka mjerila: Na drugim masovnim okupljanjima u Zagrebu i Hrvatskoj nekontrolirano se palila pirotehnika i bilo je ozlijeđenih, a kod nas nije bilo nikakvih posljedica, a svejedno nam se prijeti drastičnom kaznom”

Zbog toga je došao navedeni prijedlog drastične kazne. Futsal Dinamo može se žaliti na nju. Ali u klubu ističu da su ovo shvatili kao upozorenje zbog onoga što radi s Futsal Dinamom usko povezana navijačka Udruga Dinamo – to smo mi.

Ona je protiv nogometnog kluba Dinamo podnijela nekoliko kaznenih prijava. Čošić se, kako kaže, povukao radi dobrobiti kluba. Pri tome je prozvao policijsku Upravu zagrebačku i teško je optužio:

“U zadnjih pet godina sve je bilo uvijek isto, ali sad odjednom se provode dvostruka mjerila. Ako uzmemo u komparaciju druga masovna okupljanja u Zagrebu i Hrvatskoj gdje smo svjedočili nekontroliranom korištenju pirotehnike, ozlijeđenima i slično i gdje za razliku od nas organizator nije poduzeo ništa, a mi smo proveli svako slovo i točku zakona. Odjednom se pojavljuju i druge teškoće na svim razinama od organizacijskih detalja pa do termina utakmica i treninga.

“Jako puno ljudi iz policije otišlo je na funkcije u GNK Dinamo i HNS”

Svjedoci smo da je jako puno ljudi iz policijske Uprave zagrebačke otišlo u Dinamo, neki sjede u skupštini, nečija djeca igraju tamo, a neki su naravno otišli u HNS. To su sve pretpostavke, a mi ćemo od institucija zatražiti da ispitaju tko je sve vršio taj pritisak i ne samo to već i neke druge stvari koje su se događale prije. Tko je npr. Zdravku Mamiću 2011. dao dosjee nekih navijača. Znači već dugi niz godina postoji povezanost između policije i nogometne mafije koja je zaslužna za izvlačenje milijuna iz Dinama.”

Potpredsjednik Futsal Dinama u ostavci poručio je: “Futsal Dinamo bavi se isključivo sportom te ne smije biti meta zainteresiranih skupina kojima smeta djelovanje Udruge Dinamo – to smo mi.”

Predsjednik Futsal Dinama: “Ovo je nažalost avangarda u hrvatskom sportu da netko ide s funkcije u korist kluba bez obzira na razloge, a koji su nažalost naša stvarnost”

Čošić je u klubu bio od 2014. godine, a kao svog zamjenika predstavio ga je predsjednik kluba Matija Đulvat 2015. na izbornoj skupštini kluba. Tada je većinom glasova članova Futsal Dinama on izabran za predsjednika, a članovi su potvrdili i imenovanje potpredsjednika, piše index.hr

“Ovo je nažalost avangarda u hrvatskom sportu da netko ide s funkcije u korist kluba bez obzira na razloge, a koji su nažalost naša stvarnost. S druge strane, ja sam se ranije maknuo iz rada Udruge ‘Dinamo to smo mi’ i koncentriram se samo na sport i Futsal Dinamo. Juri su vrata kluba uvijek otvorena i nadam se da će se u budućnosti strasti smiriti.”, kazao je Matija Đulvat.

Predsjednik Futsal Dinama najavio je i sljedeću izbornu skupštinu koja će se održati u ljeto 2019. godine kada će članovi ponovno birati predsjednika i potvrditi članove tijela kluba.

“Tko želi uništiti Futsal Dinamo, koji ima više od 2500 članova, u kojem više od 200 djece trenira i čija je U13 selekcija osvojila treće mjesto na Svjetskom klupskom prvenstvu?”

Podsjetio je da klub u 2018. ima više od 2500 članova, da više od 200 djece trenira nogomet u Futsal Dinamu te da je U13 selekcija osvojila treće mjesto na Svjetskom klupskom prvenstvu koncem 2017. u Barceloni.

“Trenutno smo u seriji pobjeda. Fantastično smo preokrenuli utakmicu u Dubrovniku i penjemo se prema vrhu tablice. Pozivamo sve u Kutiju u nedjelju protiv Vrgorca”, pozvao je navijače i također podsjetio da se Futsal Dinamo treba najprije baviti sportom.

Ognjen Vranješ uvrijedio navijače BiH

Bh. reprezentativac Ognjen Vranješ oglasio se putem društvenih mreža pet dana nakon remija u Beču protiv Austrije.

Pisalo se o tome kako je Vranješ bio jedini reprezentativac koji se nije našao na zajedničkoj fotografiji Zmajeva i Fanaticosa nakon remija na Ernst Happelu, a sada se stoper odlučio i sam očitovati o tome.

“Prošlo je pet dana od utakmice sa Austrijom a i dalje čitam pojedine medije i već moje omiljene bauštelce BHF kako me vrijeđaju što se nisam naklonio njihovom visočanstvu. E pa da vam kažem ponosan sam na ove svoje momke koji su dali poslednj atom snage i uradili veliki posao da usrećimo naciju i našu sreću i uspjeh nećete staviti u drugi plan ma koliko to pokušavali!!!”, napisao je Vranješ na Instagramu.

Podsjećamo da je Vranješ već godina omražena ličnost kod navijačke grupe BHFanaticos, a sve zbog ranije tetovaže sa granicama entiteta Repubike Srpske.

”Ognjene, tvoj sat je otkucao”, pisalo je na jednom transparentu, a igrač Anderlechta očigledno nema namjeru da izgladi odnose sa najbrojnijomm navijačkom grupom bh. reprezentacija.

Grobarski “open day”

,Pre neki dan se čujem sa drugarom iz detinjstva, iz kraja, Grobarom i likom koji je često išao na gostovanja. Čovek je inače sada naučnik, drži ponekad predavanja preko, i svaki put kada se čujemo, dodao je neku titulu uz svoje ime. Ma, klasičan bandit i Grobarska skitnica 80-tih., kakvih sigurno i danas ima, u ne malom broju, na Južnoj tribini hrama.

Zakačimo se malo i teme „gostovanja“, a majstor me podseti na nešto što nema veze sa gostovanjima, ali on smatra da je bilo jednako veselo.

Naime, jednog leta, pred početak sezone, ja sam uveren da nam je trener bio Jusufi, mada se moj drugar koprca sa Golcem, Partizan odluči da napravi „Open Day“, da se pre sezone okupe navijači i klub na stadionu, kao što je to slučaj u Engleskoj i nekim drugim zemljama, i malo proćaskaju.


Taj podatak se sitnim slovima provukao kroz štampu, a „ludi naučnik“ i ja se noć pre zaputimo u jedan Bgd kraj na bahanalitet, kod jedne drugarice. Na žalost, bez drugarice, jer je ona bila na moru, ali su se negde „zaturili“ ključevi kod nekog ko je obećao da će revnosno zalivati cveće, te se omanja grupa ljudi skupi u nečemu što je tada bilo zlata vredno – prazna gajba. Uprkos natezanjima sa mnogobrojnim pripadnicama lepšeg pola da nam se pridrže, nijedna nije bila dovoljna hrabra ili luda da dodje na takav jedan spektakl, tako da smo ostavljeni na milost i nemilost alkoholu, što se pretvorilo u nešto što se završilo time da kompletna porodica u čijem smo stanu bili nije htela da razgovara sa nama nekoliko narednih godina.

Pred zoru smo se smirili i pridremali, da bi me iz one najsladje dremke uzbudjeno trgnuo moj drugar:
„Ustaj.. JNA.. degustacija!!“.

 

Njemu se nije spavalo, i u nekim novinama je video omaleni članak u kome se kaže da se u 9 ujutro na Džej-En-Eju organizuje druženje navijača i kluba uz nešto zakuske. Sjurimo se sa jednog od Bgd brda na Sveto Topčidersko, u nameri da nam dan posle besane noći krene laganim prehrambenim petingom. Stižemo na stadion, odlučni da se pored potencijalno brojnih bahatih četvoročlanih porodica izborimo za koji nabod na čačkalicu.

Medjutim, oko stadiona nikog, a na samom stadionu, tek nekih 70-tak ljudi, od kojih barem 67 znamo sa gostovanja!! Kakvi likovi! Ladno su i oni snimili ovu malu vest iz novina. Stojanović Brothers, Sudanac, Nosonja, Kiza Škot..

Letnje jutarnje sunce već zapržilo, svi se okupimo u šesnaestercu kod Juga, vesela atmosfera. Revnosno čekamo razvoj dogadjaja. Pojavljuje se Jusufi (naučnik tvrdi Golac, ali on baš nešto nije pratio kadrovske promene) i još neko iz kluba sa njim.. Nije to baš kako bi trebalo da izgleda, kako se možda planiralo, ali čovek je tu i priča sa ljudima, dok u jednom momentu neko ne primeti konobara koji izlazi iz tunela na severoistočnoj strani stadiona sa kolicima prepunim onih epruvetica piva od 0.25L koje je čovek najčešće vidjao po vagon-restoranima. Sledi utrka atletskom stazom koja prejabava svaki vidjeniji atletski miting. Mislim da je prvi na cilj stigao Nosonja sa NBG-a, sa vremenom 5,60.

Konobar se iskusno odmiče od kolica, Grobari posrću na „cilju“, padaju jedni preko drugih, neminovno pršti i srča, ali se uskoro svi vraćamo u naš „kazneni prostor“ na ležernu partiju ćaskanja uz po nekoliko malih flašica. Jusufija se dalje ne sećam, kao ni toga da je iznesena neka zakuska ili još neka kolica.
Lep prizor na svetinji. Grobari leškare u šesnaestercu, sunčaju se, uživaju, neki poput meksikanaca dremaju naslonjeni na stative..Prepodnevna siesta.

Na veliku žalost, ne sećam se da je neko ponovo organizovao ovakav hepening, a to je mogla da postane jedna lepa tradicija..
Sa druge strane..”

Pravila koja navijaci C.Zvezde treba da postuju u Napulju

Navijacima Crvene Zvezde sledi put u Napulj.

Imamo oko 3.000 ulaznica ovo ce biti smrtonosno opasan put za one koji idu, da bi se izbegle neprijatne situacije morate se STROGO pridrzavati ovih pravila koje su Delije objavile:

1.Izbegavajte kretanje u grupama

2.Ne idite u ulicice u kraju San Lorenco

3.Vodite racuna na potez od ”stajge” Ćezare Rosarol kao i u luckom delu oko pristanista

4.Krecite se kuda se svi krecu i ponasajte se kao i ostali

5.Nemojte pisati kuda idete, kad dolazite, gde se srecete kad slecete itd.

6.Nemoj da bi kome palo na pamet da uzima karte koje nisu za sektor određen gostujucim navijačima

7.Policija nije preterano angazovana

8.Stadion je okruzen brdima i jednom magistralom. Peske se dolazi tunelom nemojte da idete tunelom posle utakmice, ako ne bude organizovan prevoz uzmite taksi

9.Navijaci Napolija vole nozeve

10.Ako ne daj boze dodje do provokacija nemojte se previse kurciti

U prodaji nove karte, u London dolazi više od 2000 Hrvata

Krovna kuća hrvatskog nogometa, u suradnji s engleskim, omogućio je dodatnu kvotu ulaznica za nedjeljni ogled grupne faze Lige nacija Engleske i Hrvatske na Wembleyju.

Puštene su u prodaju ulaznice po 385 kuna, za kategoriju 3, a mogu se kupiti internetskom prodajom do petka (16. studenoga) do 23:59, ako se do tada ne rasprodaju. Ulaznice se osobno preuzimaju na dan utakmice (18. studenoga) na istočnoj blagajni Wembleyja od 11 sati do početka utakmice u 14 sati po lokalnom vremenu.

Mogu ih kupiti samo hrvatski državljani, i to isključivo karticama koje podržavaju internetske transakcije.

Za navijače, i engleske i hrvatske, vrijede striktna pravila ponašanja na Wembleyju. Preporučljivo je da se na stadion uđe barem sat vremena prije početka. Torbe veće od A4 papira, kao i alkohol te zastave i transparente, neće biti moguće unijeti na stadion. Sigurnosne mjere na ulazu bit će pojačane.

Engleski nogometni savez u četvrtak je objavio kako su ulaznice za utakmicu rasprodane. Na kultnom londonskom stadionu očekuje se oko 90 tisuća gledatelja. Cijene ulaznica, ovisno o sektoru, varirale su između 10 i 100 funti, odnosno 85 i 850 kuna.

Prema najavama, na Wembleyju se očekuju minimalno dvije tisuće hrvatskih navijača. Cijene ulaznica za gostujući sektor bile su između 300 i 470 kuna.

Najpopularnija poljska navijačka marka “Enclava”

 

Kada je osnovan Vas brend?

Zvanicno, Enclava je pocela sa radom 31. marta 2018. godine, ali pripremu za nas brend smo poceli pre 2 godine. Karakteriše ga briga za najbolji kvalitet, pre svega svi nasi proizvodi su proizvedeni u Poljskoj.

Sta je bio motiv za osnivanje Enclave?

Glavna inspiracija za nas je casual kultrura, koja potice sa engleskih stadiona tokom 80ih i 90 godina. Nas glavni cilj je da stvorimo sportsku premium marku /brend, koji se istice vlastitim, vanvremenskim stilom.

Kome je namenjen Vas brend?

Enclava je brend koji vodi poreklo sa tribina stadiona i naravno fudbalski/nogometni navijaci su ljudi koji cene nase dezene i visok kvalitet.

Mozemo preporuciti i musku odecu. Ono sto je karakteristicno za nas brend je kolekcija „Polish Tartan”, proizvodi ukraseni prepoznatljivim poljskim dezenom tartana, koji je izvezen od ovčje vune u jednoj od posljednih skotskih šivaćih roba. Takodje karakteristicne su i nase majice koje povezuju casual kulturu i jedinstvene navijacke motive.

U kojim drzavama je raspostranjen Vas brend?

Poljski smo brend i ovde imamo najvise klijenta. Od pocetka smo imali mnogo narudžbina iz Engleske i Nemacke, a tokom vremena ovde je pocelo biti popularnije. Nase proizvode smo slali u cak 15 evropskih drzava. U poslednje vreme imamo vise narudzbina sa podrucja Balkana (najveći broj iz Hrvatske i Srbije)

Koji su Vasi ciljevi za buduci period?

Od pocetka osnivanja brenda, prioritet za nas je bio kvalitet koji ukljucuje dostupne cene i ovo je nas cilj pri svakoj sledećoj kolekciji. Sa svakom budućom kolekcijom zelimo ići napred, preporucujuci nove proizvodile i slediti svoj klasicni stil. Nasa prva kolekcija sadrzi 37 artikala. Druga je veća i ima 51 artikala.
U budućnosti ćemo otvoriti nasu prodavnicu.

Da li ste upoznati sa Balkanskom navijackom scenom?

Da, dobro znamo i pratimo sve sto se desava na navijackoj sceni. Blizak nam je stil navijanja koji je slican poljskom. Bili smo nekoliko puta npr na nekim utakmicama u Srbiji i Hrvatskoj i naravno vratićemo se tamo.

Kako nasi clanovi mogu da naruce Vase proizvode?  Za koliko dana stizu porudzbine u drzave Balkana?

Nasi proizvodi su dostupni samo na nasoj web stranici www.enclava.pl
U okviru balkanskih drzava kosta od 8,50 euro i traje oko nedelju dana.

 

Navijaci Leha upali u Lodj u potrazi za svojim zastavama (VIDEO)

Nastavak price o kradje zastava navijaca Leha iz Poznanja odigrao se u noci izmedju 11-12 novembra, kada je u grupa Lehovih huligana dosla u Lodj sa namerom da se obracuna sa navijacima Widzeva koji su im preoslog meseca uzeli 7 jako bitnih zastava.

 

Navijaci Leha su iskoristili Mars nezavisnosti koji je odrzan u Varsavi kako bi u povratku nesmotreno usli u Lodj, medjutim policija je uocila grupu od najmanje 12 automobila i dala se u poteru za njima. Jake policijske snage uspele se da zaustave samo 4 automobila i privedu putnike iz njih, dok su ostali uspeli da pobegnu. Najmladja osoba iz automobila imala je nepunih 19 godina, a najstarija 51 godinu. U automobilima je pronadjena velika kolicina hladnog oruzija( macete, nozevi, palice) kojima su huligani zeleli da se obracunaju sa protivnicima.

 

 

Sukob Grobara i Delija u Leskovcu

“Senku na spektakularnu Zvezdanu noć u Leskovcu bacilo prebijanje gostiju iz Makedonije”

Grupa od dvadesetak momaka koji su se predstavljali kao navijači Partizana, pretukli su goste Zvezdinih navijača dok su se vraćali sa proslave crveno-belih koja je bila organizovana prošle subote u restoranu „Groš“.

Četvorica momaka iz Makedonije su zadobili teže telesne povrede i nagnječenje glava, a nakon što su im sanirane povrede povrede u Urgentnom centru Opšte bolnice Leskovac, pušteni su na kućno lečenje, dok je grupa napadača, kako nam je potvrđeno u policiji, privedena i slučaj predat na dalji rad Višem javnom tužilaštvu.

Gosti iz Makedonije su bukvalno opkoljeni u sačekuši dok su izlazili iz restorana i kretali se ka hotelu u koji su bili smešteni kod kružnog toka na obilaznici oko Leskovca, tu su dobili batine, a jednom od njih je skinuta dukserica sa oznakama Crvene zvezde.

Inače, u Leskovcu je u subotu organizovana veličanstvena proslava u čast Crvene zvezde, a u druženju sa navijačima u Leskovcu uživali su šef stručnog štaba Vladan Milojević i njegov asistent Vladimir Janković, igrači Dejan Joveljić, Veljko Simić i Stefan Hajdin, kao i predsednik kluba Svetozar Mijailović, sportski direktor Mitar Mrkela, poslovni direktor Sefan Pantović i legende kluba Jovan Kule Aćimović i Vladimir Petrović Pižon.

Fantastična atmosfera vladala je tokom cele večeri, a najlepši detalj svakako jesu nezapamćene ovacije i oduševljenje svih prisutnih koje je izazvao trener Vladan Milojević. Zvezdaši su uživali u druženju i fotografisanju sa igračima, trenerima i legendama.

Osim Delija iz Leskovca „Zvezdinoj noći“ prisustvovale su i navijačke grupe iz Beograda, Surčina, Kumanova, Bosilegrada, Niša, Srpskog Miletića i Smedereva.

Saopstenje Grobara iz Leskovca

Obično se ne bavimo ovakvim stvarima, ali ovom objavom želimo da otvorimo oči građanima Leskovca, povodom događaja koji se odigrao pre neko veče u NAŠEM gradu. U našoj zemlji možda ima više navijača crvene zvezde od Partizanovih… U Leskovcu je apsolutno kontra efekat. Još iz prošlosti dok su naši očevi išli po utakmicama u gradu nije bilo incidenata između Grobara i delija, sve dok neki čovek nije otišao prvi put na utakmicu sa 37 godina, da bi par godina kasnije postao “vođa” navijača crvene zvezde u Leskovcu, zbog kojeg su oni pravi “cigani” prestali da idu na utakmice. No, vratimo se na događaj. Svakodnevnim fb objavama protiv Grobara iz Leskovca, nameštanja raznoraznih situacija, cinkarenja, bežanja… U Leskovcu je održana, “zvezdana noć” proslava zvezdinih navijača. Navijači Partizana su održavali budnost i čuvali ono što je njihovo, da bi već oko ponoći navijači crvene zvezde u alkoholisanom stanju počeli da idu u manjim grupama sa proslave, u toku šetnje naletela je GOLORUKA grupa Grobara OD 11 MOMAKA na jednu manju grupu od 6-7 ljudi iz suprotnog tabora, gde su počele čarke i manja tuča, gde je jednom njihovom čoveku pao duks. Jedna važna napomena: OD 11 MOMAKA, U ČARKAMA ILI “TUČI” AKO TAKO MOŽEMO DA JE NAZOVEMO, UČESTVOVALO JE 5-6 NAVIJAČA PARTIZANA. Da bi na kraju svega toga, njihov herojski vođa, odmah izvestio nadležne organe, pa je par naših ljudi završilo gde ne treba. I još jedna vrlo bitna stvar, nikome od njih nikada nije stigla bilo kakva pretnja sa naše strane. A iako su više puta nuđeni na fer navijačku tuču 5 na 5, 10 na 10, 20 na 20. (ako mogu da se skupe 20 uopšte), istu su odbijali više puta i najavili sačekušu. (sačekuše su inače odlika navijača sa severne tribine, a takođe su poznati po tome što ne poštuju kodeks). U vreme kada “cigani” napadaju sve oko sebe, naoružani i sa 3h ili 4h većom brojkom, dok ubijaju naše drugare sa tribine (Demir Jukić, Saša Pantić i drugi…), navijači Partizana iz Leskovca su maksimalno ispali navijački fer i korektni u sukobu, bez ikakvih “rekvizita”. U NAŠEM GRADU JE TRADICIJA I PONOS NAVIJATI ZA PARTIZAN, a to što neki prozivaju ovu grupu momaka da su “narkomani”, neka to ipak ostave za sebe, to nikad nije bila odlika Grobara iz ovoga grada i nikada neće biti. Jer znaju svi, a znate i vi… kodeks navijački za vas ne postoji… LESKOVAC JE UVEK BIO, BIĆE I OSTAĆE CRNO-BELI GRAD! GROBARI LESKOVAC JUŽNI FRONT!

Saopstenje Delija iz Leskovca

Ovim putem želimo da se obratimo javnosti a ujedno odgovorimo na totalno lažno i krajnje licemerno oglašavanje “navijača” partizana koji se mogu nazvati kako god samo ne NAVIJAČIMA , na svojoj fb stranici “grobari leskovac jf”.
Da krenemo od samog početka podizanja tenzija u Leskovcu što se tiče navijačke scene . U našem gradu nikada nije bilo tenzija između pravih navijača i simpatizera CRVENE ZVEZDE i partizana , nikada nije bilo skidanja majica , dukserica ili bilo kakvih rekvizita sa obeležjima bilo kog kluba sve do momenta kada je formirana grupa od 11 ili 12 mlađih nazovimo ih ovim putem sugrađana , vođena od strane jednog od njih koji je po svedočenju starijih , pravih i iskrenih navijača partizana , počeo da ide na utakmice pre nešto manje od dve godine. Celokupnoj sportskoj i navijačkoj javnosti je opšte poznato šta se u poslednje vreme dešava unutar partizanovih navijačkih grupa , da su podeljeni u 3 frakcije , da se ubijaju međusobno zarad ličnih interesa na tribini ali o tome ne želimo da diskutujemo jer to je njihova unutrašnja stvar. Vođeni mržnjom kako prema svojim navijačima koji su prešli na druge tribine iako navijaju za isti klub tako i prema navijačima svih ostalih klubova u Srbiji a pogotovo prema nama navijačima CRVENE ZVEZDE najvećeg i najtrofejnijeg kluba na ovim prostorima , gore pomenuta grupa već godinu dana unazad pokušava da preslika navijački scenario iz Beograda , da podiže tenzije u gradu na taj način što pre svega po nalogu svojih finansijera iz Beograda koji im uredno za svaku utakmicu plaćaju kombi prevoz i dele gratis karte kako bi se utrkivali sa svojim preostalim frakcijama u brojnosti na tribinama , moraju da se dokazuju ovde u našem gradu i da svojim divljačkim ponašanjem sakupljaju poene u Bg. Tako su prvo na krajnje kukavički način prošle godine svoju “navijačku hrabrost” iskazali time što su pod okriljem noći sa fantomkama i kapuljačama na glavama , kamenicama polupali stakla tj.izloge na prostorijama ZVANIČNOG KLUBA NAVIJAČA FK CRVENA ZVEZDA U LESKOVCU ( hrabro nema šta). Iz večeri u veče uništavaju fasade širom našeg grada svojim šaranjem nekih nazovi grafita koji su samo obične šaralice i na taj način ruže celokupnu sliku grada. Dali su sebi za pravo da idu do te mere da putem telefonskih poziva i porukama prete starijim navijačima partizana da više ne smeju da organizuju svoju manifestaciju “crno belo veče” , da ne smeju da idu na stadion partizana na istočnu tribinu i da ne smeju da nose obeležja “grobari Leskovac” jer će zbog toga njihova grupica snositi posledice i dobiti sankcije od svojih finansijera sa južne tribine a sve u strahu da ne ostanu bez finansija jer automatski više ne bi mogli da odu ni na jednu utakmicu iako svesni da svaki od tih starijih grobara sam iza sebe ima više utakmica nego cela njihova grupa zajedno. Na utakmici u Surdulici prozivali su svoje dojučerašnje drugare i nazivali ih drukarama , cinkarošima kao što i nazivaju svakog ko ne želi da bude deo njihove totalno pogrešne krimi priče a sve u cilju dodvoravanja svojim vođama tj. prodaju svoje drugare za par stotina evra , gratis prevoz , gratis ulaznice i mesečnu platu tzv. “vođi” koji je u ovom gradu sve samo ne vođa od 500 i slovima PETSTO EVRA ! Zbog toga je njihov moto “PARTIZANE PLATI ME” .

Gnusna je laž da je u noći između subote i nedelje njih 5-6 napalo tj. slučajno naletelo na naše goste iz Makedonije (postoji snimak sa obližnjeg video nadzora ) koji su se sa jednim našim članom vraćali sa proslave iz restorana Groš u obeležjima našeg voljenog kluba , već se radi o klasičnoj sačekuši (upravo termin koji su sami upotrebili u svom saopštenju) . Državljaninu Makedonije je na silu skinuta dukserica tako što dok su ga trojica udarala , četvrti mu je skidao duks. Ostatak ove “hrabre” grupe je udarao ostalu nam braću iz Makedonije i jednog našeg člana kome su takođe pokušali da skinu duksericu “Delije Leskovac” ali na njihovu žalost nisu uspeli u tome. U tom momentu je naišla patrola policije i ta “hrabra” grupa se razbežala. Takođe je gnusna laž da je bilo ko od nas pozvao policiju i da je bilo ko od nas kako oni kažu “drukao” , već je prava i jedina istina da smo mi kao zvanični klub navijača blagovremeno prijavili skup tj. tradicionalnu proslavu PU Leskovac te je patrola policije sasvim slučajno naišla jer je obilazila mesto proslave u momentu divljačkog napada od strane grupe koja u svom saopštenju spominje NAVIJAČKE KODEKSE a ne poštuju nijedan od njih . Takođe moramo da napomenemo da je na proslavi bilo i 46 maloletne dece pa postavljamo pitanje šta bi se ne daj Bože desilo da su kojim slučajem deca bila umesto gostiju iz Makedonije ??? Da li bi ste i njih napali , izudarali i poskidali im Zvezdina obeležja da dobijete još neki evro iz Beograda ??? Reč je o istoj onoj deci kojoj ste putem fb pretili , kako će te naše ćerke silovati a sinove klati ( o čemu postoje pisani dokazi ). DNO DNA !!!
Prekinite više da lažete i sebe i sve oko sebe putem društvenih mreža , kako neko navodno beži od vas i kako vi nekog jurite jer sami najbolje znate ono što zna raskrsnica kod Telenora i aneks iza . Prekinite da lažete i da sve redom nazivate cinkarošima i drukarama jer cela Srbija zna na kojoj tribini je agentura !
Prekinite da širite laži kako su pojedini navijači Crvene Zvezde prestali da idu na utakmice od kako je formiran naš zvanični klub navijača jer na utakmice idemo svi samo što neki idu u sopstvenoj režiji ALI IDU i to iz svog džepa a to je nešto što je za vas MISAONA IMENICA !
Brinite svoje brige jer imate ih previše a za nas nemojte da se sekirate jer mi smo za vas druga galaksija. Mi smo sasvim normalna grupa.tj.ZVANIČNI KLUB NAVIJAČA U LESKOVCU sa ogromnim brojem članova i dece što nam je jako bitno jer su deca odraz zdrave priče i dok nam redovno dolaze braća iz cele Srbije i Makedonije u goste , dok nas poštuju svi iz FKCZ , mi smo ponosni na sebe i svoj klub.
Sa druge strane ste vi koji želite sukobe , koji želite neke “ferke” a svi nosite noževe , koji šire mržnju u gradu i koji vole svoj klub samo kad im se plati i vi ste oni kojih se svi ostali grobari u gradu stide !!!
Napominjemo da se povodom svega ovoga nećemo više oglašavati jer mi imamo pametnija posla , mi širimo ZVEZDAŠTVO , mi ispunjavamo naš san koji se zove “50000 članova” a vi nastavite sa vašim lažima , napadima i divljaštvom a sve to zbog šake dolara …
KOMPLEKSI VAS UBIŠE !!!
ZVANIČNI KLUB NAVIJAČA FKCZ LESKOVAC !

Manijaci izdali saopštenje: “Uprava Napolje”

Loši rezultati FK Željezničar u posljednjim mjesecima doveli su do velikog nezadovoljstva i navijače ovog tima.

Svoje nezadovoljstvo su iskazali nebrojeno puta na domaćim utakmicama na Grbavici, a sada traže odlazak Uprave koja ih je svojim nelogičnim potezima dovela do ludila.

Taj stav su jasno pokazali na utakmicama, a ponovo su se oglasili i na svom zvaničnom Facebook profilu.

Saopštenje Manijaka prenosimo u cjelosti:

MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ
Manijaci su imali vremena, imali strpljenja, dovoljno slušali, dovoljno gledali i na kraju donijeli odluku: Uprava napolje! F. K. Željezničar je klub svih nas, klub jedne filozofije koja je nažalost izgubila smjer. Naša odluka nije donešena zbog jednog poraza, zbog jedne loše utakmice, već kontinuirano lošeg vođenja kluba u rezultatsku dubiozu u svim starosnim kategorijama, a pogotovo seniorskom timu.

Da, stadion se dogradio, sa sinergijskim i zajedničkim radom, transparentnost poslovanja pokazana u minimalnoj formi i, naravno, veliko hvala svima nama, a pogotovo vama. Ali… Tu sad pozitivna priča prestaje, mi hoćemo rezultat na terenu, ne sutra, ne iduće sezone, ne i one tamo, već danas. A obećavali su ga zadnje tri sezone.

Niste ispunili rečeno i vaš sat je odzvonio. Jednostavno. Obećanja nam više nisu potrebna, želimo promjenu u ljudstvu Uprave. Ko će doći poslije, ko će biti ti ljudi, to će Skupština predložiti i usvojiti. Mi na ovoj tribini stojimo iza kluba već 30 i više godina pod ovim imenom i prošli smo sve u navijačkom svijetu. Neki od nas nisu tu, ali nisu nikad zaboravljeni i ako Bog da, bit ćemo tu još. U prethodnom periodu kroz ovaj klub je prodefilovalo igrača i trenera koji nisu dorasli ovom dresu te samim tim rezultat je takav, a odgovornost nikakva. Mi nismo birali, mi nismo dovodili, mi nismo raskidali ugovore, mi nismo suspendirali. Ali jesmo davali podršku, jesmo putovali i jesmo krivi jer volimo 11 plavih.

I da, jesmo ružili igrače, jesmo ih kritikovali, ali ih nismo birali. Ovo nije bojkot utakmica, ovo nije destrukcija kluba, ovo je nezadovoljstvo sportskim neuspjehom kojeg nam priređujete i zato pozivamo sve Manijake na sljedeću utakmicu F. K. Željezničara u Krupu, kao i na našu Grbavicu. Uprava napolje!

Suspendovani Bijeli brijeg, Tušanj i Grbavica

Disciplinska komisija NFS BIH potvrdila je odluku Komiteta za takmilčenje i usvojila njihove mjere. Tri stadiona Bijeli Brijeg, Tušanj i Grbavica suspendovani su na jednu utakmicu zbog dešavanja na njima tokom prethodnog kola.

“To su ukupno tri utakmice od šest, dakle pola kola je bilo suspektno. Tri kluba su kažnjena na ovaj način, ali i finansijski, Zrinjski sa 4.5000 KM, Željezničar sa 2.000 i Sloboda sa 1.000 KM. Na ovaj način željeli smo poslati poruku da incidente više nećemo tolerisati i jedino na ovaj način možemo preduprijediti dalja ovakva dešavanja. Sjednica je bila teška jer su u pitanju bili različiti interesi”, kazao je za SportSport.ba Radivoje Lazarević, predsjednik Discilinske komisije.

Stadion u Mostaru je suspendovan zbog divljanja navijača koji su pogodili u glavu pomoćnog trenera Sarajeva Muhameda Džakimića.

Tušanj je suspendovan zbog ulijetanja navijača, a Grbavica zbog incidenata na posljednjim utakmicama ovog kluba. Suspenzija stadiona se odnosi na jednu utakmicu bez prisustva publike, prenosi SportSport.ba

Lazarević je istakao da na ovoj sjednici nije bilo govora o suspenziji sudije Vladimira Bjelice, čije je suđenje ocijenjeno negativnom ocjenom, budući da odluku o Bjelici treba donijeti Komisija za suđenje.