Stradao Ante Firic

U utorak je na autocesti A3 kraj Ivanić Grada u ranim jutarnjim satima muškarac pokušao pretrčati cestu, a onda su na njega naletjela tri auta.

Jutarnjem listu potvrđeno je da se radi o Anti Firiću (27), koji je javnost najpoznatiji kao jedan od sudionika velike tučnjave u Beogradu na utakmici Crvene Zvezde i Partizana prošle godine.

Firić je bio u skupini još nekoliko splitskih huligana koji su sudjelovali u neredima, a na kraju su jedva izvukli živu glavu sa stadiona Partizana. Nekoliko su mjeseci proveli u srpskom zatvoru, a onda su deportirani u Hrvatsku. Firić je i prije tog incidenta bio poznat policiji jer je sudjelovao i u napadu na jednog vlasnika restorana na Hvaru, zbog čega je također bio u zatvoru.

 

 

Zašto je 27-godišnji Firić pretrčavao prometnu autocestu A3 kod Ivanić Grada u utorak u 5.20 sati ujutro, kada su ga “pomela” čak tri automobila pa je podlegao ozljedama na mjestu nesreće, možda se nikad ne dozna.

Prema dosad utvrđenom, Hyundai zagrebačkih oznaka prvi je udario u pješaka koji je iz samo njemu znanog razloga u zoru, na osami, pretrčavao cestu. Potom je na nesretnika naletio i Citroen C5 slovenskih tablica koji je udario zatim u stupić HAC-a i završio na krovu.

 

 

No tu tragediji nije kraj jer je treća po redu naišla Opel corsa kutinskih tablica koja je pješaku prešla preko nogu. Od siline naleta pješak je umro odmah od stravičnih ozljeda, a osim njega, lakše je ozlijeđen suputnik u slovenskom vozilu, koji je prevezen u bolnicu radi sanacije ozljeda.

Firic je ostao poznat po ucescu u neredima na beogradskom derbiju kada je pretucen sa grupom huligana iz Hrvatske, a pre toga je nekoliko puta osudjivan zbog nanosenja teskih telesnih povreda i iznude.

Izvor:Slobodna Dalmacija

Saopstenje navijaca Dinama iz Kijeva o sukobu u Jablonecu

Ugovorena borba izmedju navijaca Dinama iz Kijeva i Jabloneca

Nismo zeleli da ovo iznosimo u javnost, medjutim zbog brojnih iznesenih lazi i nagadjanja odlucili smo da otkrijemo sta se desavalo sa ugovorenim sukobom sa navijacima Jabloneca.

Nasa grupa Brave Brigade je odlucila da izazove neku grupu iz Ceske na ferku i izbor je pao na momke iz Jabloneca, razmisljali smo o nekoliko opcija medjutim posto je Dinamo trebao da igra u Jablonecu pozeleli smo da se sukobimo sa domacinima.

 

Pokusacemo detaljno da Vam objasnimo kako je sve teklo:

1. U početku smo se dogovorili za 15-20 ljudi, ali na dan utakmice par sati pre borbe, protivnici su rekli  12 ljudi , a potom 13.
2. Dogovor je bio da borba mora biti između “Brave brigade” i “Jablonec” bez prijatelja sa ukrajinske strane, kao i češke ili poljske, mada da je  bilo Poljaka, bili bismo bili spremni da se suočimo sa njima.

3. Na kraju je nasa ekipa krenula sa 17 boraca na turneju.

4. Odseli smo u Pragu i protivnici su obećali da će stići tamo dan prije fudbala kako bi razgovarali o pravilima predstojeće borbe, ali navodno nisu mogli naći automobile. Onda su rekli da će doci na mesto dogovorenog sastanka, ali na kraju smo ih čekali  oko sat vremena i naravno je slucajno naisao ACAB … slučajnost? Ne mislim tako)) jer čim je policija stigla, Česi su poslali “nekome” fotografiju našeg autobusa mi smo ih  upitali: “Gde ste ovo dobili?”, Odgovorili su: “Znamo ljude u policiji”.
5. Sudeći po akcijama Čeha, mislili smo da se protivnici plaše i niko više nije želeo da se bori)) Vozili smo 2000 kilometara za ovu borbu, radili smo u teretani, jedva pronasli novac i otišli ​​smo sa posla. Susret u cetvrtak je propao zbog policijske akcije.
6. Oni nisu uložili nikakve napore da se ova borba održi.

7. Kao rezultat toga, došli smo do stadiona pod policijskom pratnjom, misleći da je sve gotovo. Na naše iznenađenje, policija nije dala da bude sukoba ali mogli smo da idemo svuda gde smo hteli, ali ne na stadion iako smo imali dva sata do utakmice. Odmah smo javili cesima da smo spremni da se bijemo nakon utakmice, pre utakmice, u toku utakmice u bilo koje vreme. Napisali smo da smo želimo da razgovaramo lično i da smo mozemo da se izvučemo od policije, a onda smo dobili odgovor da su Česi okruženi od strane policije u pabu, rekli smo im da smo spremni da dođemo do njih, da smo se složili da se borimo uličnim putem, ako ne i šumskom, tada su Česi prestali da se javljaju. Izgleda da nisu hteli da nas upoznaju.

8. Zatim smo shvatili da je sve što su nam rekli laž i počeli smo da se izvlačimo od policije i upadamo u “Jablonec” sektor u grupu od 29 boraca. Očigledno, nigde nismo našli ni jednog od njih, onda su nekoliko momaka sa huliganskim simbolima na majicama i salovima nas napali, na kraju je njihova odeća sa huliganskim rekvizitima spaljena u našem sektoru tokom utakmice.

 

 


9. Ovako smo setali oko sat vremena i pokušavali da nađemo neke probleme, ali kada smo shvatili da niko nije želeo da se suoči sa nama, počeli smo da idemo nazad u ​​naš sektor.

10. A sad poslednji i najzanimljiviji deo priče)) Saznali smo da su naši protivnici imali “muda” i borba se tek dogodila … Međutim, našim rivali su se pridružili i prijatelji iz “Jelenia Gora”, Poljska :))) I onda je sve postalo jasno. Shvatili smo zašto nije bilo fer borbe, zašto niko nije želeo da se nadjemo i i zašto su se igrali sa vremenom. Zato što su čekali svoje prijatelje koji nisu mogli odmah doći na mesto sukoba … ovo je donelo osmeh na naša lica i shvatili smo koliko su naši protivnici bili kukavice

11. Poštovanje prema Poljacima koji su se odmah sukobili sa nama i imali smo dobru borbu. Zeleo bih da spomenem da su ti momci bili krupni i starija ekipa.

12.Na drustvenim mrezama se pojavila prica kako su nas momci iz Jabloneca i Poljske istukli ali to je smesno. Tukli smo se i kada smo bili poprskani biber sprejom(nadam se da to nije delo Ceha ili Poljaka) i kada je policija intervenisala i prekinula sukobe.

13. Sada, Brave Brigade  potvrdjuje pred čitavom “huliganskom zajednicom” da smo spremni da se borimo pod bilo kojim uslovima sa “Jablonecom” i njihovim prijateljima iz Poljske kada su na turneji u slavnom gradu Kijevu, Ukrajini . Što se tiče nas, upoznaćemo vas unapred i odvesti vas na mjesto sastanka. Garantujemo da će sve biti što je moguće pošteno i policija vas neće uhvatiti (osim ako ne želite;))
Dokažite nam da su to bile slučajne okolnosti i smešna slučajnost. Vozili smo oko 2000 km u  zbog vas i sada uradite istu stvar za vašu čast. Ne budi takve seronje kao što ste sada.
P.S. Ne bi voleli da objavimo slike sa prepisima sa kojima ste svi razumeli sve. U vašoj zemlji jednostavno ćete se smejati, ali definitivno ćemo objaviti poruke ako nema jasnog predloga za borbu dostavljenom našem telefonskom broju koji već znate. U tom slučaju, osjećat ćete se potpuno sramno 🙂 računamo na vašu čast ako imate.

 

 

Preminuo navijac Crvene Zvezde

Miloš Ristić (27) iz beogradskog naselja Mirijevo poginuo je kada je na putu Perućac-Mitrovac na Tari, u mestu Krtica, pao sa litice u ambis dubok 200 metara.

On je, kako nezvanično saznajemo, sa dvojicom prijatelja sedeo na bankini na ivici puta koji vodi od jezera Perućac prema Mitrovcu na Tari, nakon čega su krenuli da se fotografišu. U narednom trenutku, on je nestao u provaliji dubokoj najmanje 200 metara.

“Momci su seli da bankinu da se fotografišu, ubrzo su dvojica prijatelja ustala i krenula ka sredini puta, a Miloš se samo prevrnuo unazad i nestao u ambisu”, ispričao je jedan od prolaznika koji je ubrzo po nesreći bio na kobnom mestu.

Oni su odmah pozvali vatrogasce – spasioce iz Bajine Bašte, koji su brzo stigli na mesto nesreće. Pomoću užadi neki od vatrogasaca spustili su se niz liticu, golu stenu, i posle oko 200 metara vertikalne stene kod jednog drveta našli telo nesrećnog mladića koji nije davao znake života.

Milos je bio veliki navijac Crvene Zvezde i pripadnik navijacke grupe iz Mirijeva…

Navijači reprezentacije Škotske: Tartan Army

Sa populacijom od 5 miliona stanovnika, od Škotske se ne može očekivati da bude super sila u fudbalu. Međutim, kada su u pitanju navijači reprezentacije, Tartan Army, onda tu nema dileme- oni su najbolji.

Riječ ultra za njih nije sinonim, ali način na koji prate reprezentaciju je nešto najstrastvenije, uz ogromnu dozu entuzijazma i ponosa, što je svijet ikada vidio. Jedino što ovdje nije kako treba su fudbaleri Škotske.

Iako im danas nasilje nije opcija, kao prije 30 godina, spremni su da brane svoj ponos i boje Škotske kada se za to pruži šansa. Njihov jedinstveni DNK je teško objasniti ako znamo koliko je otvorenih frontova u škotskom fudbalu. Politika, religija i rivalstvo među gradovima je stogodišnja pojava kod Škota, ali kada reprezentacija igra, oni su jedinstveni.

Posebno je njihovo jedinstvo, jer znamo da imaju jedan od najvećih svjetskih derbija između Rangersa i Celtica iz Glasgowa. To je sektaška mržnja, religijska podjela, koja je odnjela mnogo života ali je reprezentacija kompromis.

Photo: John Stillwell/PA Wire

Slično je rivalstvo između navijača Aberdeena i Hiberniana. Posebno je bilo izraženo stalnim tučnjavama ‘80-tih godina. Aberdeen Soccer Casuals su prednjačili u Britaniji u činjenju nereda i bili su jedna od najbrutalnijih huliganskih grupa. Danas navijači Aberdeena, što je nepojmljivo u Škotskoj, koriste pirotehnička sredstva, a dva navijača ovog kluba su 2014. zbog korištenja baklji na utakmici protiv Dundeeja završili u zatvoru.

Sve je ovo uvretira koja teško može objasniti Tartan Army. Njihova historija je bila puna nasilja. Posebno se hvale invazijom na Wembley kod „mrskih“ Engleza, kada je Škotska prvi put nakon deset godina slavila na tom stadionu. Bila je to prava invazija na teren koju Englezi nikada nisu preboljeli.

Na Svjetskom prvenstvu 1982. su bili proglašeni za najbolje navijače. Ponos je iznad svega. Tako kažu Tartan Army. Zaboravljaju se sve netrpeljivosti lokalnog nivoa a Škotska se brani po cijenu života. I danas odzvanja njihova pjesma na Stade de Francu 1998. protiv Brazila kada je hiljade Škota u kiltovima zadivilo fudbalski svijet.

Posljednji incident su imali 2000. protiv Engleske kada je uhapšeno 300 osoba. Od toga dana, sve je manje nereda od strane Tartan Armyja. S ovim su živjeli godinama. Rivali u svojoj zemlji, kada odu van tu su „svi za jednog, jedan za sve“.

Ali, Škoti su aktivirali lokalni front i to van stadiona koji ima intenciju da preraste u nešto što Škoti nikada neće „sažvakati“, pa čak ni kada je u pitanju reprezentacija.

Posljednji referendum o otcjepljenju Škotske iz Velike Bitanije je opet podjelio navijače. Rivalstvo je poraslo do neslućenih razmjera. Neke grupe koje su za nezavisnost pjevaju himnu Škotske, dok drugi i dalje pjevaju God Save The Queen.

I Tartan Army decenijama pjeva God Save The Queen, ali šta sada? Ragbi reprezentacija pjeva Scotland the Brave i to je opće prihvaćeno. Čeka se još fudbalski nacionalni tim. Otvoreno je i ovo pitanje, i još nema odgovora zbog velike napetosti između podjeljenih navijača. Da li će Tartan Army prestati biti ono po čemu je poznat diljem svijeta?

Dinamo žestoko kažnjen od UEFA-e

Foto: EPA

Krovna kuća evropskog fudbala UEFA-e obavijestila je Dinamo o kazni zbog događaja na gostovanju kod Anderlechta u drugom kolu Europa lige.

Istraga je prema prijavi službenih osoba bila otvorena po četiri osnove: upotreba pirotehnike na stadionu, bacanje objekata na travnjak, tučnjava navijača i rasizam.

Odluka UEFA-e o kazni:

1. Zatvaranje sjeverne tribine stadiona Maksimir za iduću UEFA utakmicu u kojoj je GNK Dinamo domaćin (8. studenog igra protiv Spartaka iz Trnave) i kazna od 50 tisuća eura zbog rasizma.

2. Implementacija direktive UEFA-e ”Equal game” na idućoj UEFA utakmici u kojoj je GNK Dinamo domaćin,

– prikazivanje bannera s nazivom #EQUALGAME i grbom UEFA-e preko sjeverne tribine.

3. Novčana kazna u iznosu od 5 tisuća eura zbog korištenja pirotehnike.

4. Novčana kazna u iznosu od 8 tisuća eura zbog bacanja objekata u teren.

Iz zagrebačkog kluba ističu da je klub do sada ove sezone kažnjen s ukupno 140 tisuća eura zbog pirotehnike, rasizma i bacanja objekata u teren.

Napominju i da još uvijek čekaju kaznu za događanja na utakmici prvog kola Europa lige u kojoj je Dinamo 20. rujna ugostio Fenerbahče.

Podsjećamo, UEFA-in povjerenik za sigurnost na utakmici u Bruxellesu bio je Srbin Vlado Gođović. On je na tribini s navijačima Dinama primijetio zastavu sa slovom “U”.

Nakon toga su Dinamo i članovi BBB-a tražili od navijača iz dijaspore koji je istaknuo ustaško obilježje da ga makne, što je on i napravio, ali bilo je prekasno i prijava je napisana.

Iduću utakmicu, u trećem kolu skupine EL-a kod Spartaka iz Trnave 25. listopada, Dinamo će igrati pred praznim tribinama zbog rasizma slovačkih navijača.

Ali zbog ovog rasizma, odnosno “ustašluka”, sada će istog protivnika dočekati 8. studenoga na utakmici za konačno “proljeće u Europi” na svom stadionu s prisilno praznom navijačkom tribinom.

BBB na gostovanju u Marseju

Ovako, bili smo im ispred kluba navijača COMMANDO ULTRA ‘84, u prizemlju ogromne stambene zgrade, razvalili smo im slike iznad fan cluba jer su čkepi pobjegle… u čem je bil trik….

Nas je točno tad bilo 49 pred fanclubom….došli smo u grad u podne…do tekme 8 i pol ćuki…imali smo adresu fan cluba i ispitivali ljude po cesti di je to…lunjali smo gradom negdje dve ćuke, kao casual smo (naoružanje se nije vidjelo ispod odjeće – 40tak baklji, skoro svatko nož, 50tak molotovljevih koktela, šipke, palice…), ali svi BIJELCI.

he he he, pun grad nižih rasa (crne, žute, smeđe, ono, ciganštura totalna…), pa smo ipak bili uočljivi… i tako dođemo im pred fan club, njih u nutra jedno 20tak, ali smo im dali rok od 30 minuta da skupe ekipu za fajt, jer je ovih bilo premalo za nas, jer je bila stvarno snažna ekipa…i k tome još naoružanja za pravcati rat…


Odemo jedno 400-500 metara, i svađa, trebali smo odmah to zapalit, nabit ih, u njihovom smo gradu i to, ali je glavni casualac (K iz Španskog) furao teoriju NEK SE SKUPE DA IH NE MORAMO ŠORAT CIJELI DAN, NEGO ONO, ODJEDANPUT SVE… nakon kratke prepirke i uvjeravanja smo se ipak vratili tamo, a kad ono, ha ha ha ha, marsejski “mangupi” zatvaraju željezna ona vrata na fclubu i BJEŽE.

Mi trčimo za njima ali su prebzi… ostalo nam je izrazbijat kaj možemo i čekat ih, jer smo fakat brijali da će se skupit… Oko sat i pol smo sjedili pred fclubom (malo sam šarao BBB za PSG okolo, he he), onda je došla murja, jer je oko stadiona opće nije bilo i tu je nastalo koškanje, naguravanje i manja šora…. Arapa još uvijek nigdje…

Murija nas rafu pred stadion preko ceste, kad nekakvih 10 kretena nam pokazuje nekaj kao mrtvi smo i to, he he, a mi pred murjom počeli vadit noževe, MAČETe, krešu se dvije baklje, lete prema njima, šora sa murjom, kaos na cesti… do jaja…

murja IZBEZUMLJENA blago rečeno… Kad su nas počeli pretresati, ha ha, to je bilo KINO!
Jedan naš spušta suzavac (onaj veliki, vojni), na pod i počne urlat BOMB, BOMB, he he he, panduri neki legli na pod, ma kaos…. baš jebeno.
Prošlo je već dosta vremena, bilo je nkih 3, 3 i pol ćuke do početka tekme, a onih pički od CU 84 nigdje…
Eto, to je to, a drugi bus (27 ljudi), je napalo njih oko 400, sa psima, palicama i to…uzeli dečku putovnicu a jednom tenisice… Al’ kaj im to vrijedi kad su pičke… Pola tekme navijanje za PSG, pola za dinamo, a ovi LUDI…

Eto navijači dragi, to vam je priča iz Marseillea

Zaljubljen u Dinamo

ZALJUBLJEN U DINAMO

 

 

Ovo je neobična priča o čovjeku koji se 40 godina bavio regulacijom plovnih puteva,priča o Petru Todoroviću,okorjelom Dinamovcu,koji je taj svoj “križ” nosio ili ga još nosi u Beogradu!Lako je biti dinamovac u Zagrebu,ali biti obilježen kao navijač “ustaškog kluba” u Beogradu,to je več nešto drugo.Cijeli život biti prikovan uz Radio Zagreb,”ilegalno” nabavljati Sportke novosti,koje su u ratno doba bile deset puta skuplje nego što stvarno koštaju i svako jutro se sudarati s razbijenim zvonom ispod svog imena na portafonu,to je život jednog od rijetkih preostalih beogradskih Dinamovih navijača.Zbog članstva u Dinamovim legijama,često su mu prijetili,ljepili mu svakakve etikete,međutim Petar Todorović i njegova supruga Đuka ostali su vjerni plavoj boji,makar su zadnji puta u Zagrebu bili prije osam godina,na utakmici s Newcastleom.—–“Prije nego što umrem želim još jednom vidjeti Dinamo”—–rekao je Todorović…Kako se jedan Beograđanin zaljubio u Dinamo?Kada mu je bilo osam godina prvi puta je čuo za taj klub,godinu dana kasnije već je bio navijač,a s dvanaest je prvi put vidio zagrebačke “modre” uživo.Igrali su u Svetozarevu,i Petar je pobjegavši od kuče “potegnuo” na utakmicu.S godinama je shvatio što znači navijati za Dinamo,u Beogradu su “modri” bili najmanje omiljen klub.Iako su im priznavali da su gospodski klub.——-“Beogradski Hrvati su uglavnom navijali za Hajduk a ja sam najviše i istinski mrzio Zvezdu,jer mnogi trofeji,koji su trebali biti u Dinamovoj vitrini,ukrala je Zvezda.Ne volim ni Hajduk,1960. godine sam danima putovao u Split,ne bih li bio svjedokom dvostruke Dinamove krune.Kup smo već osvojili.Vodili smo 2-0 i na kraju u režiji suca,mislim da se zvao Bajić,izgubili smo 2-3.Sudac je Banožiću poništio čisti gol,Dinamu oduzeo titulu,ta krađa me jako pogodila..”——prisjeća se Todorović.Želite li zbuniti Petra,pitajte ga tko je najbolji Dinmov igrač——“Za mene su heroji i oni igrači koji su digrali samo jednu utakmicu za Dinamo.Svaka plava generacija je imala svoje junake.Puno sam slušao i najmanje gledao “Maru” Wolfla.Za njega su tvrdili da je bio najveći i golgeter i paker.O Cimermančiću i Kacijanu sam slušao bajke,veliki su bili Jerković,Čajkovski,Horvat.Obožavao sam Matuša.Kranjčar i Zajec su također bili velikani,no međutim..moj ljubimac je bio Marko Mlinarić….”——-Prisjeća se Todorović i,zagrebačke utakmice s Newcastleom,zadnje na kojoj je bio—–“Plakao sam od nemoči i bijesa jer sam vidio jednu veliku Dinamovu generaciju na koljenima.No,onda,se čovjek sjeti 5-0 pobjede nad Partizanom i odmah je lakše.To mi je,ipak,najdraži Dinamov trijumf uopće…”

Saopštenje Zvezde: Neka UEFA ovo istraži do kraja

„Mora se skinuti bilo kakva sumnja o umešanosti bilo kojeg člana našeg kluba u eventualne nečasne radnje“, ističu na Marakani

Nije prošlo ni sat vremena otkako je L’ekip uzburkao fudbalsku Evropu, objavom članka u kome izražava sumnju da u ishod meča Pari Sen Žermen – Crvena zvezda (6:1), a stigla je i prva zvanična reakcija kluba sa Marakane.

Čelnici crveno-belih oglasili su se u formi zvaničnog saopštenja, dostavljenog redakcijama, koje prenosimo u celosti, uz neophodnu redakcijsku obradu teksta.
„Crvena zvezda sa najvećom dozom ljutnje i gnušanja odbacuje današnje pisanje francuskog lista L’ekip vezano za sumnje u ishod rezultata utakmice Pari Sen Žermen – Crvena zvezda i umešanosti bilo koga iz Crvena zvezda u eventualne nečasne radnje.

Navodi iz tog teksta mogu naneti veliku štetu ugledu i renomeu našeg kluba i zato Crvena zvezda insistira i kod UEFA i kod nadležnih istražnih organa u Srbiji i u Francuskoj da ove sumnje istraže do kraja i da se dođe do istine.

Današnje tehnologije i razni drugi mehanizmi su toliko napredovali da je, prosto, nemoguće da ovaj eventualni slučaj ostane nerazjašnjen. Crvena zvezda očekuje da se do istine o svemu ovome mora doći u sto kraćem roku i da se mora skinuti bilo kakva sumnja o umešanosti bilo kojeg člana našeg kluba u eventualne nečasne radnje“, stoji u saopštenju.

FOTO: Action images

izvor : MOZZARTSPORT

Jos jedna navijacka tragedija u Srbiji…

Kako nas portal saznaje nocas je doslo do novog okrsaja navijaca Crvene Zvezde i Partizana u Novim Banovcima i u tom sukobu je nekoliko lica tesko povredjeno, a jedno lice ima povrede opasne po zivot i njegovo stanje je alarmantno. Sukob su ponovo izazvali navijacki grafiti.

Epilog još jednog obračuna huligana na ulicama je jedan teže povređeni maloletnik koji je u toku večeri primljen na odeljenje neurohirurgije Urgentnog centra, gde je operisan, i lekari se bore za njegov život.

Prema informacijama našeg portala, u tuči koja je navodno bila dogovorena zbog šaranja grafita, sa obe strane je učestovalo tridesetak mladića, u sukobu su korišćene motke, baklje i razni tvrdi predmeti. Okršaj huligana trajao je nekoliko minuta, bio je žestok, i uznemirio je žitelje mirnog mesta kraj Dunava.

Policija je do sad uhapsila vise od 10 osumnjicenih za ucesce u ovom incidentu.

Ovo je jos jedan u nizu sukoba pripadnika dveju grupa, da Vas potsetimo nedavno je jos jedan mladi zivot ugasen u navijackom obracunu u Bijeljini kada je mucki ubijen pripadnik grupe Grobari Republika Srpska Aleksandar Pantic dok jos uvek nije razjasnjeno ubistvo Demira Jukica koji je ubijen u obracunu na Novom Beogradu pre vise od godinu dana.

Delije oduzele zastave navijacima Galatasaraja

Navijaci Crvene Zvezde dobro organizovanom akcijom uspeli su da otmu nekoliko bitnih zastava navijacima Galatasaraja, popularnim Ultraslan-u. Naime kosarkaski klub Galatasaraj igrao je utakmicu Evrokupa protiv nemackog Ulma u gostima, a Delije su jos jednom odlicno izvedenom akcijom dokazale zasto spadaju u sam vrh evropskog navijackog sveta. Kao sto vecina navijackog sveta zna Delije su zaratile sa turskom grupom 2014. godine pred utakmicu Galatasaraj – Crvena Zvezda kada je u sukobu navijaca ubijen Marko Ivkovic Jagoda.
Koji bi na danasnji dan proslavio svoj 29. rodjendan…

Navijač Crvene zvezde Marko Ivković zvani Jagoda (25) iz Zemuna ubijen je u Istanbulu, kad su turski huligani napali grupu od 400 Zvezdinih navijača, koji nisu uspeli da uđu u halu Abdi Ipekči da prisustvuju meču Evrolige.

Navijači Zvezde nisu mogli da uđu u dvoranu, jer je organizator prekršio dogovor i onemogućio im da kupe ulaznice, nakon čega je došlo do tuče i incidenata ispred dvorane, pa je intervenisala policija, prenosi Tanjug.

Dok je u toku bio meč između Galatasaraja i Crvene zvezde, ispred hale su navijači Galatasaraja kamenicama i bakljama gađali navijače crveno-belih, a došlo je i do fizičkih sukoba. U opštoj tuči, Ivković je zadobio smrtonosne povrede nožem.

Policija je brzo intervenisala, a turski “Hurijet” piše da su srpski navijači, napuštajući prostor oko hale, demolirali nekoliko vozila i izloga.

Tokom utakmice koju je Galatasaraj u usijanoj atmosferi dobio posle dva produžetka sa 110:103, navijači turskog kluba u nekoliko navrata skandirali su: “Kosovo, Kosovo”.