Sukob Marinaca i Grobara na JNA

Osećamo potrebu da se obratimo javnosti i objasnimo šta se desilo na stadionu „Jugoslovenske narodne armije“ u Beogradu, juče za vreme odigravanja utakmice Partizan-Spartak. Mi smo organizovano došli na stadion u 18:30, posle redarske kontrole ušli smo na tribinu, tačnije sektor Sever-Zapad koji je bio namenjen za gostujuće navijače. Na naše iznenađenje, između Zapada, gde su se nalazili navijači Partizana i našeg „kaveza“, nije bilo nijednog jedinog redara ni policajca! Primetivši to, navijači Partizana sa Juga su poslali grupu provokatora skroz do našeg sektora u nameri da izazovu incident, što im je naravno i uspelo. Pri samom ulasku na stadion bili smo obasipani uvredama, vređane su nam majke „mađarske“ što je za naše shvatanje donekle i normalno jer je nemoguće biti u ljubavi sa navijačima suparničkog tima. Primetivši da nema redara ni policije, iz opreznosti zbog verovanja da se „Grobari“ u dogovoru sa redarima i policijom, sa kojima im saradnja nije strana, spremaju da nam skinu zastave, jedna mala ekipa navijača Spartaka stala je skroz dole, do ograde između našeg sektora i Zapada sa namerom da čuvaju naše zastave i tu se dešava NEVEROVATNA SITUACIJA koja je nemoguća na bilo kojem stadionu gde obezbeđenje, kojeg ovde nije bilo, radi svoj posao. Dolazi grupa „Grobara“ poslatih sa Juga, SKROZ DO OGRADE koja nas deli, iako je trebala biti tampon zona barem 20 metara, i počinje da nas vređa i gađa raznoraznim predmetima. Naravno računajući i to da nismo „Hor bečkih dečaka“ nego navijači, skačemo odmah u odbranu našeg obraza i obraza našeg grada i počinje ono što ste mogli da vidite na malim ekranima. Tuča preko ograde sa ljudima koji su kao na korzou došetali do nas, gađanje kamenicama, koje su se misteriozno našle na Zapadu gde je „normalan svet, žene i deca“ i u toj razmeni desila se strašna stvar a to je da je dečak od 11 pogođen u glavu tupim predmetom. Nama je naravno žao zbog toga i želimo sve najbolje dečaku i njegovoj porodici sa porukom da ako žele nekoga da krive neka traže krivca u „momčinama“ koji su se krili na Zapadu iza žena i dece. Posle tog Frakcija „Grobara“; „Zabranjeni“ koji stoje na Istoku u želji da se obračunaju sa nama, bez ikakvih problema preskaču ogradu kod Istoka. Kao po šetalištu, laganim kasom, istrčava ceo Sever i dolazi do nas i u tom trenutku smo pritisnuti i sa zapada i istoka, Posle „napada“ „Zabranjeni“ se vraćaju na svoj „Jug“ koji se nalazi na Istoku i tu se na trenutak smiruje situacija. Policija pravi tampon zonu između našeg kaveza i zapadne strane odakle je i počeo incident, ali Grobari sa zapada nastavljaju neometano, i pored prisustva policije, da gađaju kamenicama i počinje sve iznova. Policija odlučuje da isprazni naš sektor, jer je naravno lakše nas izbaciti nego 28.000 ljudi i tu se prekida agonija koja je trajala 15-ak minuta. Ovim opisom događaja svima je jasno da nismo mi izazvali ništa kao što su navodile razne „ugledne“ novine i internet portali. Naravno moralne lekcije o povređivanju deteta nikako nećemo primiti od „Grobara“, ljudi koji su zavili u crno majke Aleksandra Radovića, Dejana Dimitrijevića Lonca i Ivana Perovića Grobija, ljudi koji se međusobno bodu i pucaju iz vatrenog oružja. Ako ništa drugo, juče smo pokazali kao grupa da bilo nas 15 ili 115, branićemo obraz naše grupe i grada, na bilo koji način, u bilo kojoj situaciji. Ono što nas najviše boli je osuda subotičke javnosti, i kao poruku njima imamo da izjavimo sledeće:

 

Gospodo što izigravate bečku kulturu, što pod lažnim imenima na internet portalima, kao fantomi, pljujete našu grupu, znajte da smo u Beogradu juče branili i vaš „gospodski i kulturni“ obraz iako je on bio ušuškan ispred televizora, a naš bio na meti 20-ak hiljada ljudi. Navijačka grupa „MARINCI SUBOTICA“

 

Sukob Lesinara i Hordi Zla u Jablanici

U obračunu navijača Sarajeva i Borca koji su  izbili u Jablanici povrijeđeno je pet osoba, a zapaljen je i jedan automobil, prenose mediji.

Navijači Borca su se vraćali sa prvenstvene utakmice iz Trebinja gdje je njihov klub igrao protiv Leotara, dok su se simpatizeri sarajevskog kluba vraćali sa utakmice u Mostaru između Veleža i Sarajeva.

Incident se desio na parkingu ispred restorana Zdrava voda u Jablanici.

Od pet navijača Sarajeva povrijeđenih u tuči, četri su prebačena u u Domu zdravlja Konjic, dok je jedan vozilom Hitne pomoći prebačen u KCUS Sarajevo

“Policijska stanica Jablanica obavijest o incidentu dobila je u 18.30. Za to vrijeme, navijači Borca su autobusima i vlastitim vozilima nastavili put prema Prozoru/Rami i dalje prema Banja Luci. Nekoliko policijskih patrola dočekalo ih je u Prozoru”, istakao je Sead Hakalović, načelnik Operativnog centra Policijske uprave Konjic, te dodao da se u zaustavljenom autobusu i vozilima nalazilo se ukupno 76 osoba, koje su kriminalistički obrađene, ali osobe koje su učestvovale u tuči i one koje su zapalile vozilo nisu identifikovane.

Posle ovog incidenta Lesinari su uputili parolu sarajevskoj grupi

 

Izjava Vandal Boys-a o sukobu na derbiju

Izjava Vandal Boys-a o sukobima na derbiju

Prica od strane ucesnika u sinocnoj tuci na Partizanovom Jugu. Plan je bio da se napadne grupa Alcatraz i sve grupe koje stanu na njihovu stranu(jer samim tim podrzavaju DRUKANJE I SARADNJU SA POLICIJOM), jer rade za muriju i namestili su nase drugare iz ekipe “Vandal Boys” kao i neke momke iz ostalih ekipa kao sto su “Young Boys”, “Vracar”, “Grobari Novi Sad” koji su bili sinoc na nasoj strani.

Citam po stranicama i novinama da su cigani kao upali, ili da smo mi cekali da cigani upale baklje da bi mi iznenadili ove jajare iz Alcatraza, stvarno smesno sta se sve pise. Mi smo cekali odredjeni minut kad da krenemo u napad i to je to, zadali smo im ozbiljan udarac gde smo ih u jednom trenutku satrali da nisu znali sta ih je snaslo, ali 70% tribine je mislilo od nas da smo cigani zato su nas i napali, da se nisu mesali “neutralni” na Jugu bi sada bili oterani placenici i drukare, ljudi koji namestaju sopstvenu “bracu”… Svi ljudi koji su stali sinoc na stranu tih ljigavaca koji bi za pare izdali i “brata” neka bude VELIKA SRAMOTA jer su isti kao oni i dokazali su da ne vole Partizan nego pare.

Pricaju mnogi kako su mislili da su cigani pa su zato nas napali ali svj, sad kad znate istinu koja je bila “javna tajna” treba da vas bude sramota da delite tribinu sa tim istim govnarima. A vi koji pricate da je sve ovo rat zbog trzista i gudre, gresite jer mi samo hocemo da oteramo placenike i da bude Jug ono sto je nekad bio strah i trepet za sve a ne ovo danas. A da, imamo nesto da porucimo i ovima sa severa koji vrlo dobro znaju ko su Vandali i vidim haraju internetom i pisu gde stignu kako ce nas sad tek jebati, znamo da smo vam trn u oku i zapamtite ovu stvar- “Dok ne resimo stvari u svojoj kuci, ne bojte se necemo vas tuci”. VANDAL BOYS 2001

Slusajuci sve ove price iz novina i saopstenja sa juga (znackatraza) ima potrebu da vam objasnim sta je bilo i kako je bilo posto sam i sam ucestvovao napali smo znackatraze zato sto su cinkarosi, placenici, murijasi, zene koje cigani jure gde stignu i bruka juga. Poceli su da beze glavom bez obzira odmah na pocetku, i krenuli da se deru da smo cigani mi svi u fantomkama smo bili, niko nas sa juga nije prepoznao i ljudi su pomislili da smo cigani i ceo jug je skocio na nas ali bukvalno ceo.

(!) Mi smo se povukli i tu su nam uhvatili 4 momka koja su na kraju zavrsila na atletkoj stazi i prosli kako su prosli, stali smo kod ulaza do zapada i vec su ljudi shvatili da nismo cigani prisli su do nas znackatrazi i doslo je do tuce u kojoj smo ih uterali na tribinu i opet su poceli da beze sada bez podrske juga, policija je skocila na nas i izbacila nas do ulaza opet otisli smo na drugi ulaz desno i opet usli na tribinu opet su nam prisli znackatrazi i opet smo se dovatili i prebili ih, opet skace policija na nas na njih naravno ne posto svi znamo ko su i sta su, i izbacuju nas ovaj put sa stadiona stajemo ispred juga da ih sacekamo u nadi da ce izaci, pojavljuju se na terasi iznad juga pozivamo ih da sidju da resimo na muski nacin oni naravno to odbijaju i krecu sa pricom resicemo to na drugaciji nacin.

Znamo naravno njihov drugaciji nacin drukanje u muriji, opet im ponavljamo da sidju da se pobijemo ko ljudi odbijaju i prete ko zene sa terase, policija krece da hapsi par nasih momaka izvlacimo ih i odlazimo sa platoa.

Tako je to bilo. Sad sto se tice Hrvata koji su prebijeni niko od ekipe Vandal Boys-a ne zna ko su i nisu bili sa nama. Verovatno su kolateralna steta i neka su dobili batine sta traze na jugu, ali sada znackatrazi koriste to i hoce da nam pripisu kako su bili sa nama uz podrsku njihovog vodje , a svi dobro znaju ko je on, uz podrsku medija koji na sve nacine pokusavaju da ocrne ekipe koje se bore za pravu pricu i jak jug kao nekad.

Hrvatska se oglasila: Hrvati učestvovali u tuči u Beogradu

Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova Hrvatske je saopštilo da su četvorica hrvatskih državljana učestvovala u neredima u Beogradu.

To saopštenje je izdato na osnovu dobijenih informacija iz nadležnih službi u Srbiji, a posle incidenata na fudbalskoj utakmici između Partizana i Crvene zvezde.

“Prema zasada dobijenim informacijama nadležnih službi Republike Srbije, četvorica hrvatskih državljana sinoć, u sredu 13. decembra 2017. godine, su učestvovali u tuči tokom fudbalske utakmice Partizana i Crvene zvezde te protiv njih nije proveden nikakav policijski postupak”, navodi se u odgovoru službe za odnose s javnošću Ministarstva spoljnih i evropskih poslova na upit agencije Hina.

U saopštenju je navedeno da “dvojica hrvatskih državljana nisu zatražila lekarsku pomoć, jedan je zatražio te je u međuvremenu otpušten iz bolnice, dok se jedan hrvatski državljanin nalazi na neurohirurgiji Vojno medicinske akademije u Beogradu”.

Nijedna od spomenutih osoba nije zatražila konzularnu pomoć Hrvatske u Beogradu, a hrvatska ambasada u Beogradu u stalnom je kontaktu s nadležnim telima Republike Srbije, dodaje se u saopštenju.

Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova u skladu sa svojim ovlašćenjima i mogućnostima, ukoliko hrvatski državljani to i zatraže, pružiće svu potrebnu konzularnu pomoć u cilju njihove zaštite”, zaključuje se u saopštenju.

Beogradski mediji su objavili da su se među 26 uhvaćenih osoba nakon tuče tokom sinoćnje utakmice Partizana i Crvene zvezde našla šestorica hrvatskih državljana.

U masovnoj tuči na južnoj tribini stadiona Partizana tokom prvog poluvremena utakmice povređeno je više osoba, nakon čega je u pratnji jakih policjskih snaga jedna grupa gola do pojasa izvedena sa stadiona. Utvrđeno je kako se radilo o međusobnom obračunu među Partizanovim organizovanim navijačkim frakcijama.

Prema saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije, policija je preduzela sve mere kako bi “utvrdila sve okolnosti događaja”, a nakon identifikovanja osoba koje su učestvovale u tuči, po nalogu nadležnog tužioca biće podignute odgovarajuće krivične ili prekršajne prijave.

MUP je posle nasilja na utakmici Partizana i Zvezde saopštio da je u “prostorije policije dovedeno ukupno 26 osoba”, kao i da ima više povređenih.

Haos na derbiju Krakovija-Visla (Foto + Video)

U sredu je odigran Krakovski veliki derbi poznatiji pod terminom “sveti rat” u kojem su se sastali domaca Krakovija i drugi gradski klub Visla. Atmosfera na tribinama je bila uzavrela sve do 55 minuta kada je treci gol Visle bio kap koja je prelila casu i u tom trenutku domaci navijaci prekidaju utakmicu i vatrometom gadjaju gostujuce navijace . Prekid je trajao nekih 20 minuta na svu srecu niko nije teze povredjen, nekoliko navijaca je zadobilo lakse opekotine po telu. Utakmica je zavrsena rezultatom 1:3 . Inace okrsaju navijackih grupa ova dva kluba su veoma zestoki pa je nekoliko sukova nazalost zavrseno sa smrtnim ishodom.

 

Juka: Navijacki pokret vise nema veze s prvobitnim smislom postojanja

Odavno tvrdim da navijacki pokret vise nema veze s prvobitnim smislom postojanja, isto kao i moderni nogomet. Svaka cast onim tribinama koje su se oduprijele ozbiljnom kriminalu. Uvijek je prijestupa i nereda bilo, nije to nesto novo, ali ovo sto se dogadja u Srbiji i u pola Juzne Amerike nema smisla nikakvog.

Npr u Srbiji je normalno da Srbin ubije Srbina iz istog nebodera, grada i drzave. Srbina koji je njegov vrsnjak, bijelac i pravoslavac. Samo navija za suprotni klub. Kazu “pitanje casti” kada ih upitas za razlog.

Ali gdje je ta cast kada npr. Grobari za novce “KUPE” vodje omrazenog kluba npr. Delije? Vjerujete li mi da je to u Srbiji moguce? Da rade poslove i drogu s policijom, da im Vucic plati da ne vicu “Vucicu pederu”. I sutra to stvarno ne vicu. Da su, pazi sada, menadjeri igraca svoga kluba. I jos puno toga. Da li je toga bilo vrijedno gotovo 20 mrtvih u navijackim sukobima od raspada Jugoslavije? Tako da nemojte da vas cudi sto je u ovom sukobu bilo Hrvata, Grka i Makedonaca.

Sto da kazem za ove nase iz Splita? Palac gore za muda i palac dolje za glupost. Sve je to skupa apsurdno. Ali kome se gine za grupu, to je njegov izbor i pravo. Po meni vrhunac apsurdno.

Navijanje DA, pa i nereda malo DA, ako je teatralan, zasto ne, ali ovo drugo nema smisla!

BELGRADE DERBY MADNESS: Mutual fight of Partizan Ultras for dominance on board

Partizan and Red Star played 1-1. The first part marked a firing on the stands that lasted half an hour. There were two factions of Partizan fans, one was in critical condition.


According to the latest information, physicians have managed to save the lives of fans of Partizan, who fell into a fight at the Partizan – Red Star (1-1).
The first information was that the South Park, where Grobari, the fans of Partizan were located, came to the Red Star fans, Delije. But it turned out that two factions of Partizan fans fought for supremacy. Serious scenes started in the first half, and it lasted for half an hour until the police had established the order.

In the south board (on the south board is Partizan Ultras) comes the ‘Forbidden’ ultra group , a party of fans of Partizan who is otherwise in the East. The flag of the opposing subgroup was burned and general chaos started. He did not know who he was kidding, and the thicker end was pulled out of ‘Forbidden’, which many more fans of Partizan gathered around the sub-group ‘Alcatraz’ beaten, dropped and burned with torches. Somehow the police had pulled down half-dozers and fired fans and took them out of the stadium.

https://www.youtube.com/watch?v=kTaotkJAhG0

Splićani na Beogradskom derbiju, jedan teže ozlijeđen

Splićani na Beogradskom derbiju, jedan teže ozlijeđen:


” U brutalnoj tučnjavi zaraćenih frakcija Grobara kojom je obilježen sinoćnji derbi Partizan – Crvena zvezda, sudjelovali su i Splićani. Otkriva to izjava snimke policijske identifikacije navijača na tartanu, nastala nakon tučnjave, ali i čitatelji iz Splita koji su nam se javili nakon što su sugrađane prepoznali na snimkama i fotografijama. Napominju da se ne radi o ljudima iz navijačkog miljea.

Činjenica da se na fotografijama nastalima nakon tučnjave najviše vide srpskim navijačima nepoznati (ali splitskim čitateljima Indexa poznati) likovi, uzrokovala je potpuno nerazumijevanje ionako kaotične situacije u taboru navijača Partizana, ali i u srpskim medijima.

Naime, do 2013. više od dvije godine trajao je rat između frakcija Grobara, navijača Partizana, koji je uzrokovao i nekoliko smrtnih slučajeva. Upravo zbog toga je i došlo do pomirbe navijača, dotad podijeljenih u dvije žestoko posvađane, neprijateljske skupine; manju “Zabranjeni” i veću “Alcatraz”.

Zabranjenih više nema, ali njihovu ulogu “pučista” na ovom derbiju preuzeli su Vandal Boys koji su i tijekom prvog rata među Grobarima bili na strani pobunjenih. I tada su neuspješno pokušali preuzeti tribinu od dominantnog Alcatraza koji zauzima centralni dio južne, navijačke tribine Partizanova stadiona i glavni je među Grobarima.

Prilikom identifikacije koju je obavljao policajac s kamerom, jedan napadač na navijačku tribinu Grobara na pitanje “Odakle si?” odgovara: “Iz Splita“.

Policijskog službenika to je očito zaprepastilo pa je, u nevjerici otkud Splićanin u navijačkom okršaju na beogradskom derbiju, ponovio pitanje. Kada je opet dobio isti odgovor i dalje je bio vidljivo iznenađen.

S obzirom na to da je taj Splićanin bio najistaknutiji na snimkama i fotografijama nastalima nakon tučnjave, kao i na to da su vijesti i izvještaji vezani za nerede na beogradskom derbiju bile vrlo čitane na svim portalima, pa tako i na hrvatskom portalu index.hr, ubrzo su im se javili mnogi čitatelji iz Splita.

Ističu da je on njihov sugrađanin, ali dodaju i da sudeći po videosnimkama i fotografijama nastalima nakon velike tučnjave, nipošto nije bio jedini Splićanin koji je sudjelovao u neredima.

Splićanin Ante Firić (26) teško je ozlijeđen u tučnjavi koja je u srijedu izbila u Beogradu za vrijeme utakmice Partizana i Crvene zvezde.

Firić je, kako prenose srbijanski mediji, hospitaliziran na Vojnomedicinskoj akademiji (VMA) te je životno ugrožen nakon što je u huliganskom sukobu zadobio ubodnu ranu nožem u predjelu leđa, a ima i hematom na mozgu.

Firić, međutim, nije bio jedini Splićanin koji je sudjelovao u krvavom frakcijskom obračunu navijača Partizana. “Slobodna” doznaje kako su se s njim u Beogradu po istome poslu našli i još neki sugrađani, a među njima i hrvatskoj javnosti dobro poznati Damir Tovarović koji je u sukobu na južnoj tribini Partizanova stadiona također zadobio teške ozljede.

Splićani su, prema informacijama kojima raspolažemo, u Beograd došli na poziv kolega iz beogradskoga podzemlja koji pokušavaju vratiti prevlast na tribini koja okuplja najžešće Partizanove ultrase. Zanimljivo je pri tome da ni Firić ni Tovarović, kao ni ostali Splićani koji su sudjelovali u akciji “stadion”, nisu dio hrvatske navijačke scene, niti ih se moglo vidjeti uokolo hrvatskih nogometnih stadiona.

Ante Firić u medije je prvi put dospio nakon što je završio u istražnom zatvoru pod optužbom da je bio dio grupe koja je po narudžbi pretukla poznatog hvarskog ugostitelja Franu Žuvelu, dok je Damir Tovarović u novinama uglavnom boravio na sportskim stranicama kao državni prvak u borilačkim sportovima.

Prema pisanju srbijanskih medija, u tučnjavi su, uz domaće i hrvatske izgrednike, sudjelovali i jedan Grk te jedan Makedonac.

Ko je i zašto hteo da preuzme Jug | Hronologija međusobnih sukoba Grobara

Kako je tekao sukob među najvatrenijim pristalicama crno-belih

Nažalost, ponovo smo imali Večiti derbi u kome se više pričalo o nasilju, tučama i krvavim glavama, umesto o fudbalu, iako je i na terenu bilo mnogo zanimljivog. Recimo, imali smo penal za Partizan na derbiju posle pune 22 godine, ali je čak i to zasenila tuča među Grobarima, koja je trajala gotovo čitavo poluvreme.

Bio je to jedan od najvećih i najbrutalnijih međusobnih sukoba na Jugu u istoriji tribine. I povod je bio ozbiljan – preuzimanje tribine! Na kraju se sve završilo kao pokušaj puča. Alkatraz je odbranio ”šipku”, a totalno je osramotio Grobare koji su pokušali da preuzmu Jug.

Završili su prebijeni, krvavih glava, sa naduveni od pesnica, sprženi od baklji i goli! Neki od njih izbačeni su na atletsku stazu sa tribine čak i bez donjeg veša!

KAKO JE SUKOB POČEO?

Opšta frka na Jugu desila se u trenucima kada je na Severu zapaljena ogromna količina baklji. Igrao se 15. minut derbija, kada je počeo pirotehnički šou Delija. U isto vreme počeo je i haos na Jugu, a prvobitno se pomislilo da je to bila uigrana akcija Delija da pokušaju da upadnu na Jug da naprave neku ”navijačku akciju”.

I publika sa istoka i zapada je pomislila da su u pitanju navijači Zvezde, pa su horski počeli da skandiraju ”Ubij Cigana”, dok su jedan po jedan prebijeni navijači izlazili na atletsku stazu goli i prebijeni nakon žestokog sukoba. Ispostaviće se, možda i nesvesna uloga u kreiranju atmosfere na jugu, koja je pokrenula mnogo više ljudi da napdne “svoje”, misleći da su navijači Zvezde.

Grobari koji su želeli da preuzmu Jug, kao da su samo čekali bakljadu Delija za napad, jer je mnogima u tom trenutku fokus bio ka navijačima na Severu. Iskoristili su trenutak da iznenade ”šipku”.

Mnogi su pomislili da u tom trenutku i Grobari počinju svoju bakljadu, ali to je bio napad za preuzimanje Juga.

Nezvanično, grupa koja je pokrenula pokušaj puča jesu Vandal Bojsi, kojima su se pridružile još neke grupe Grobara. Zanimljivo je da su svi na derbi došli uniformisani, obučeni u identične dukseve i grupisani na jedno mesto. Samo se čekao trenutak kada se kreće u napad.

Za to im je odlično poslužila bakljada Delija i iskoristili su faktor iznenađenja i došli nadomak cilja. Šipka im je bila bliža nego ikada! Potisnuli su Grobare okupljene oko Alkatraza i došli u srce Juga odmah ispod semafora, na nekoliko metara od ”šipke”.

USLEDILA JE ŽESTOKA KONTRA I BRUTALNA OSVETA ZA POKUŠAJ PUČA


Vandal Bojsi u duksevima sa belim detaljima oko ruke u napadu na ”šipku” na Jugu: Printskrin: Youtube/Al Jazeera Balkans

Delovalo je da su ”pučisti” u prednosti jer su se pod njima povlačili navijači Partizana koji imaju prevlast na Jugu. ”Vandali” su nekoliko njih i pretukli što se može videti na snimcima, jer su ih gađali bakljama i udarali kaiševima kada bi pali.

Međutim, kada su im ponestale baklje, krenuo je surov protivudar Grobara koji vladaju jugom. Bilo ih je više i samo su sačekali da ponestanu baklje, a onda su bukvalno pregazili protivnike.

Krenula je surova i brutalna scena nasilja, gde su one koji se nisu izvukli brutalno pretukli. Pržili su ih bakljama, gazili im po glavi, udarali ih tako da su im lica bila totalno naduvena kao da su izašli iz osinjaka.

A onda su odlučili da ih ponize za sva vremena. Skinuli su im dukseve u kojima su došli na tribinu uniformisani kao vojska, a zatim i pantalone sve do gaća i ostavili ih da stoje i čame u dnu tribine dok su im stvari bacili na lomaču i zapalili.

Dim je kuljao oko njih, dok su se oni u dnu borili za goli život.

Na kraju su izbačeni sa tribine na atletsku stazu tako goli, da ih isproziva čitav stadion. Tamo ih je Žandarmerija prihvatila, neke i hitna pomoć i odvedeni su na VMA. Jedan je teško povređen i odveden na reanimaciju, jedan je uboden nožem, a ostali skinuti goli i izbačeni bez odeće i patika na aletsku stazu, a zatim i u policijsku stanicu.

ŠTA SE KRIJE IZA POKUŠAJA PUČA?

Na Jugu je strah i trepet bio Aleksandar Stanković, zvani Sale Mutavi, koji je ubijen u oktobru prošle godine, kada je izrešetan u svom automobilu rafalom iz kalašnjikova. Mnogi Grobari nisu voleli ”Mutavog”, kao bivšeg viđenijeg navijača Zvezde sa Severa, ali nisu smeli da mu se suprotstave.

Posle njegovog ubistva, usledilo je hapšenje i Veljka Belivuka, zvanog Velja Nevolja, koji je bio desna ruka Saleta Mutavog. Tako je vođstvo Juga žestoko oslabljeno i očigledno su ostale grobarske grupe kovale plan kada bi mogle da napadnu vođe i pokušaju da preuzmu tribinu.

Odlučili su se da to bude na derbiju, verovatno kada niko nije očekivao. I uspeli su da iznenade sve, ali im plan nije uspeo i sada je verovatno da će zauvek biti izbačeni sa Juga.

VANDAL BOJSI UČESTVOVALI I U PRETHODNOM SUKOBU MEĐU GROBARIMA I PRIŠLI SU ZABRANJENIMA

Vandal Bojs je jedna od najjačih grupa Grobara, koja je okupljena u novobeogradskom Bloku 45. Tokom prvog sukoba među Grobarima otišli su sa Juga među Zabranjene.

I tada su bili među Grobarima koji su pokušali da preuzmu Jug, takođe je Večitom derbiju i ponovo je taj pokušaj prošao neuspešno. Tada je sa njima bila i grupa Jang Bojs, koja je sada ostala lojalna Alkatrazu, kojem je prišla prva nakon razjedinjena i odvojili se od Zabranjenih.

Zabranjeni kao takvi ne postoje, Vandal bojs zastava već par godina je na jugu, baš kao i na prethodnom večitom derbiju gde je uz lik ubijenog njihovog člana Demira Jukića (i dalje se ne zna ko ga je ubio) bio i barjak sa dobro poznatim “upozoravajućim” znakom.

Pomirenje među Grobarima tada je palo 2013. godine, a rat koji je trajao više od dve godine doneo je i nekoliko žrtava, među kojima je i Ivan Perović, oko čijeg su se imena kasnije Grobari i ujedinili kasnije istakavši tada da nikada ne dozvole da se više međusobno tuku i ubijaju.

Očigledno da je primirje bilo samo prividno i da su tinjali neki skriveni sukobi, koji su na videlo izašli na 156. Večitom derbiju.

Velika tuca na vecitom derbiju (VIDEO)

U masovnoj tuči na jugu, koja je počela sredinom prvog poluvremena i trajala je nekoliko minuta, korišćene su baklje sa obe zaraćene strane.

Tek što je susret počeo, došlo je do velikog incidenta. Pucalo je na sve strane. Tuča je  trajala nekoliko minuta, koristili su baklje, a navijači su krvavi izlazili na atletsku stazu.

Posle nekoliko minuta i policija je ušla na tribinu.

Strasti su se na momenat stišale, a nije do kraja jasno šta se desilo i zašto je došlo do sukoba. Tokom tuče zapaljena je i zastava navijača Partizana

Taman kada se činilo da se sve smirilo, otvorena je kapija i 10 momaka je izvedeno, on su bili goli do pola, preuzela ih policija vidno prebijene

Kako saznajemo ekipe Young Boys i Vandal Boys zeleli su da uzmu svoje zastave i da se suprostave clanovima Alcatraza, akcija je dobro osmisljena jer je jedna grupa momaka bila u crnim duksevima sa belim trakama oko ruku kada je do tuce doslo neko je povikao da su navijaci Crvene Zvezde upali na tribinu i cela tribina je krenula na ovu ekipu. Dosta ljudi je lakse povredjeno, dok je jedan momak zavrsio u urgentnom centru. Zastave Young Boys-a i Vandal Boys-a su zapaljene nakon okrsaja…