Kraj meča u Čairu obeležio je i incident u loži gde je došlo do manjeg požara u loži u kojoj je bio predsednik Partizana Ostoja Mijailović. Grobari koji su bili na nivou iznad, zapalili su baklju, koja je limeni kroz koji je napravljen za ložu u Čairu.
Na kraju se ispostavilo da je tu bio baš prvi čovek Partizana, iznad koga je i pala ta baklja. Najpre je počelo da varniči iznad njega. Mijailović je najpre pogledao iznad sebe, videvši da se nešto dešava, a kada je vatra počela da se probija, skočio je i evakuisao se iz svoje lože.
Tokom meča elitnog fudbalskog ranga Srbije između Partizana i Radničkog iz Kragujevca (2:0) u Beogradu bilo je izuzetno burno, što i nije iznenađenje budući da je goste s klupe predvodio Nenad Lalatović.
Naime, pristalice Partizana godinama su na “ratnoj nozi” s Lalatovićem, a tako je bilo i ovoga puta. Incidentna scena viđena je na poluvremenu kada je Lalatović napuštao teren i odlazio u tunel.
Na slikama koje su objavili srbijanski mediji moglo se vidjeti da je Lalatović ušao u raspravu s navijačima i da ih je pozivao da siđu do tunela.
Kasnije se ispostavilo da je Lalatović zapravo bio isprovociran tako što mu je jedan navijač mahao kesicom s bijelim prahom, koju je zatim bacio ispred njega kod tunela. Video pogledajte klikom ovdje.
Trenera je očigledno pogodilo vrijeđanje navijača koje je doživio u Humskoj pa je zato dao veoma burnu izjavu u tunelu po završetku meča.
Poručio je da je nabio Partizanu komplekse i da ih je godinama ponižavao, kao i da bi ponovo dobili po gu..ci da je on selektirao tim Radničkog.
Pristalice londonskog Arsenala prošli petak su u susretu protiv Manchester Cityja slavili golove protivničkog tima te na taj način najbolje pokazali u kakvoj situaciji se trenutno nalazi ovaj sada već bivši engleski velikan.
Ekipa Arsenala je već nakon prvih 45 minuta protiv Građana imala zaostatak od 3:0 protiv Guardiolinog tima, a uz to su imali i igrača manje, a kada je Rodri pogodio za 4:0, gostujući navijači iz Londona ironično su slavili gol protiv svog tima.
Engleski mediji pišu da su se navijači Topnika na ovaj potez odlučili vjerovatno želeći na taj način poručiti treneru Mikelu Arteti da napusti klub, no nema sumnje da je njihovo današnje gostovanje na Etihadu još jedan dan za zaborav i pokazatelj da Arsenalu očigledno više nije mjesto u vrhu engleksog nogometa.
City je do kraja meča uspio postići još jedan gol preko Torresa, a može se slobodno dodati i to da je Arsenal u ovom meču mogao primiti i puno više od pet pogodaka.
Tri poraza iz prva tri meča je najgori start Arsenala od 1954. godine, a oni su poslije 67 godina doživjeli tri poraza na otvaranju sezone.
Meč između Nice i Marseillea sinoć je prekinuta u 75. minuti nakon što su domaći navijači utrčali na teren.
Ekipa Nice je vodila 1:0 u trenutku prekida, a Dmitri Payet spremao se izvesti korner. Krenuo je ka zastavici, a onda su ga navijači domaćeg tima zasuli flašama. Payet je uzvratioi na isti način, a u okršaju sa navijačima Nice pomogli su mu i njegovi saigrači.
Navijači Nice su nakon toga utrčali na teren kako bi se obračunali s Payetom, ali na svu sreću zaštitari su uspjeli da ih zaustave. Nakon toga sudija je odmah prekinuo meč i poslao igrače u svlačionice.
Luan Peres a été touché au cou durant les échauffourées.
Marseilleov Luan Peres je pogođen u vrat tokom incidenta, dok su povrijeđena još dvojica gostujućih igrača. Guendouzi ima tragove gušenja, a Payet je krvario nakon što je dobio udarac u leđa.
Nicin predsjednik Jean-Pierre Rivere je nakon meča kazao: “Razočaranje je što se ovako završilo. Ono što je zapalilo vatru bila je reakcija igrača Marseillea bacanjem boca natrag na tribine”.
Prvi čovjek Marseillea Pablo Longoria rekao je za RMC Sport da njegovi igrači nisu željeli da nastave utakmicu jer su bili zabrinuti za vlastitu sigurnost.
“Odlučili smo ne nastaviti utakmicu zbog sigurnosti naših igrača. Liga je odlučila da se utakmica nastavi, ali to za nas nije prihvatljivo. Zato smo odlučili da ne nastavimo”, kazao je prvi čovjek Marseillea.
Sinoć u Primoštenu, sukobile su se mlađe grupe Torcide i Funcuta. Prema informacijama koje dolaze, mlađi članovi dalmatinskih navijačkih grupa sukobljavaju se već 3 noći za redom.
Meč play-offa Evropske lige između danskog Randresa i Galatasaraya okončana je neriješeno 1:1, ali zanimljivo je bilo i na tribinama gdje se odigrala nesvakidašnja scena prije početka utakmice.
Prema informacijama iz danskih medija, pozivajući se na tvrdnje domaćina Randresa, na VIP tribini se našao i jedan fan Fenerbahčea, koji je provocirao pristalice velikog rivala Galatasaraya.
Tada su navijači Galatasaraya probili kordon osiguranja i preko terena su prešli na tribinu gdje je stajao dotični navijač Fenerbahčea, te su ga žestoko pretukli.
Video koji se pojavio na društvenim mrežama postao je viralan, na njemu se vidi i zvijezda Galatasaraya Radamel Falcao snimljen je kako bježi sa svog mjesta na klupi za rezervne igrače. Poslije pomalo nepravedne borbe u manje od 30 sekundi, grupa navijača Galatasaraya pobjegla je natrag na svoju tribinu.
Fudbalski savez Srbije, tačnije njegova disciplinska komisija, kaznila je Novi Pazar i Partizan zbog incidenata koje su navijači ovih klubova izazvali na utakmici prije dva tjedna.
Navijači Partizana neće smjeti na četiri iduća gostovanja svoga kluba, a Novi Pazar će četiri domaće utakmice biti bez publike.
U obrazloženju kazne navodi se da su navijači oba kluba neprimjerenim skandiranjem vrijeđali na osnovu vjerske ili etničke pripadnosti i izazivali netrpeljivost.
Osim toga, navijači Novog Pazara su na teren bacali kovanice, upaljače, plastične boce… Jedan od tih predmeta pogodio je partizanovca Lazara Pavlovića i raskrvario mu usnu.
Partizan je u Novom Pazaru došao do pobjede 4:1 nakon čak četiri prekida utakmice, koja je okončana dva i pol sata nakon što je počela.
Sudac Miloš Milanović je pred kraj prvog poluvremena prvi put prekinuo utakmicu jer su Grobari skandirali ratnom zločincu Ratku Mladiću i uzvikivali “Nož, žica, Srebrenica”.
Na to su ih igrači Partizana otišli moliti da prekinu s navedenim povicima, ali navijači nisu poslušali njihove apele.
Navijači Partizana su zatim još nekoliko puta veličali Mladića i pokolj izvršen pod njegovim zapovjedništvom, da bi nakon tog njihovog skandiranja u 61. minuti igrači Novog Pazara prekinuli igrati i napustili teren.
Glavnom sucu i delegatu utakmice rekli su da će nastaviti utakmicu samo ako se isprazni tribina s navijačima Partizana.
Nakon prekida od 40 minuta, tijekom kojeg su Grobari odstranjeni sa stadiona, utakmica je nastavljena.
Navedenom parolom “Nož, žica, Srebrenica” aludira se na zločine (presuđen genocid na međ. sudu u Hagu) koji su srpske snage, koje je vodio Ratko Mladić, u srpnju 1995. počinile nad bošnjačkim stanovništvom na području Srebrenice.
Domaćini su im uzvratili skandiranjem “Ovo je Bosna”, skandiranjem Naseru Oriću, ratnom zapovjedniku Srebrenice osuđenom za zločin nad srpskim zarobljenicima i civilima te povicima “Žuta kuća”, kako se zove objekt u selu na sjeveru Albanije, u kojem su tijekom rata na Kosovu mučili zarobljene Srbe, a ubijenima vadili organe.
Osvrt na događanja u Banjoj Luci navijača Zrinjskog, popularnih Ultrasa.
FK Borac Banja Luka 1:5 HŠK Zrinjski Mostar, utakmica odigrana 16.08.2021. na gradskom stadionu u Banja Luci.
“Nadali smo se da su vremena zabrana simbola koji nikog ne vrijeđaju davna prošlost, ali utakmica u Banjoj Luci u ponedjeljak uvjerila nas je da tomu nije tako. Iz nečijeg vlastitog kompleksa, zabranjeno je unošenje određenih zastava, pojedincima su skidane majice na kojima su po procjeni odgovornog domaćina uvredljivi simboli (pa i šahovnica na grbu HŠK Zrinjski!). Poziv odgovornima na razmišljanje. Zrinjski je život i više od toga!”
Teatar snova popularni stadion “Old Trafford” je domaćin susreta Manchester Uniteda i Leeds Uniteda.
Inače, radi se o historijskim rivalima i to je prvi put da svoj meč igraju pred publikom još od 2004. godine.
Uoči susreta na ulicama Manchestera došlo je do žestokog obračuna navijača dva kluba, a teško je reći ko je izvukao deblji kraj. Jedna od tuča snimljena je iz kafića. Mogu se vidjeti da se koriste stolici i razni predmeti. Morala je reagovati i policija.
Da se radilo o dobroj makljaži, prikazuje i detalj kada su navijači polupali lončiće pa su počeli udarati navijača za kojeg su misili da je protivnički.
Kada su shvatili da je na njihovoj strani prestali su i počeli bježati od policije. Pomalo i komična scena.
Pričalo se danima u javnom prostoru, i špekuliralo, hoće li se u Poljskoj sukobiti Bad Blue Boysi i navijači poljske Legije, čini se kako je poljska policija uspjela spriječiti veći broj navijača Dinama da uđu u glavni grad.
Prema neslužbenim informacijama, poljska policija je brzom akcijom zaustavila oko 200 Bad Blue Boysa na autoputu pred samim ulazom u Varšavu. Vrlo brzo su se organizirali i uspjeli spriječiti oko 40-ak vozila da uđu u grad te zaustaviti promet.
Podsjetimo, u Varšavi se očekivao “uzvratni dvoboj” ultrasa nakon velikih nereda u zagrebačkoj Dubravi cijeli tjedan. Poljaci su na društvenim mrežama najavljivali osvetu za kaos i nerede u Zagrebu, ali čini se kako do novih nereda, barem onih većih razmjera, neće doći.
Inače, u Varšavi se očekivao “uzvratni dvoboj” ultrasa nakon velikih nereda u zagrebačkoj Dubravi cijeli tjedan. Poljaci su na društvenim mrežama najavljivali osvetu za kaos i nerede u Zagrebu, ali čini se kako do novih nereda, barem onih većih razmjera, neće doći.
Navodno su Dinamovi navijači pokušali ući u Varšavu u autobusima čeških registracijskih oznaka, ali je policija bila spremna i na takve ideje. Vjerojatno će ih, baš kao i navijače Legije u Zagrebu, pod pratnjom otpratiti do granice.